Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam, pytanie z innej beczki do wodza, czy takie rozwiązanie jest prawidłowe? nie ukrywam ze problem tkwi w podwieszeniu tego bezpośrednio do belek stropowych. nie za bardzo wiem jak to ma sie trzymać ponieważ musze się opuścić o 30cm tak aby profilem UD30 w sciane się wbić.

http://images33.fotosik.pl/601/c2e652e6999d60e3m.jpg

http://images37.fotosik.pl/1900/8c2f1d296db9ef76m.jpg

 

Masz 30cm przestrzeni od profili na suficie do belek stropowych. można dać nawet 30cm wełny (a tym bardziej 20cm) ułożonej na profilach pod belkami. Na ścianach tak jak to narysował Rafal - pełna i ciągła izolacja. Pustka pod podłogą na stryszku nie jest problemem.

 

ps. no 20cm to tak skromnie... tylko tyle ile przewiduje norma... nie ma miejsca na błędy.

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał2011 , Rom-Kon , pytanie do was i wszystkich którzy mają ochotę się wypowiedzieć .

Przy połączeniu na sztywno kręcić według was płytę do Ud czy nie , wiem drażniący temat ,pamiętam wasze opinie , ale chciałbym się zapoznać z waszą opinią na dzień dzisiejszy czy coś się zmieniło ?Chciałbym też wiedzieć jeśli kręcić to co ile dać wkręta ? Normalnie jak na płytę od 8- do max 12 szt. na odcinek 1,2 m ?

Pytanie też mam co do profilu elastycznego z Knauf-a co ile do niego łapać płytę ?

I jeśli płyta ułożona wzdłuż czyli dłuższy bok wypada na profilu , co ile wkręt ? takie same normy jak na krótkim ?

 

I jeszcze pytanko co zrobić z tą dziurą po lewej ? taki mały sabotaż wyszedł :(

DSC00856.jpg

Edytowane przez Uzarex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym podzielić się kilkoma zdjęciami ze swoich amatorskich prac nad zabudową poddasza. Chętnie zasięgnę opinii tych co się znają na temat ewentualnych błędów jeśli są widoczne. Krytykujcie śmiało to może jeszcze nie będzie za późno na poprawki.

Pozdrawiam.

Za późno juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał2011 , Rom-Kon , pytanie do was i wszystkich którzy mają ochotę się wypowiedzieć .

Przy połączeniu na sztywno kręcić według was płytę do Ud czy nie , wiem drażniący temat ,pamiętam wasze opinie , ale chciałbym się zapoznać z waszą opinią na dzień dzisiejszy czy coś się zmieniło ?Chciałbym też wiedzieć jeśli kręcić to co ile dać wkręta ? Normalnie jak na płytę od 8- do max 12 szt. na odcinek 1,2 m ?

Pytanie też mam co do profilu elastycznego z Knauf-a co ile do niego łapać płytę ?

I jeśli płyta ułożona wzdłuż czyli dłuższy bok wypada na profilu , co ile wkręt ? takie same normy jak na krótkim ?

 

I jeszcze pytanko co zrobić z tą dziurą po lewej ? taki mały sabotaż wyszedł :(

[ATTACH=CONFIG]177603[/ATTACH]

podbijam pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał2011 , Rom-Kon , pytanie do was i wszystkich którzy mają ochotę się wypowiedzieć .

Przy połączeniu na sztywno kręcić według was płytę do Ud czy nie , wiem drażniący temat ,pamiętam wasze opinie , ale chciałbym się zapoznać z waszą opinią na dzień dzisiejszy czy coś się zmieniło ?Chciałbym też wiedzieć jeśli kręcić to co ile dać wkręta ? Normalnie jak na płytę od 8- do max 12 szt. na odcinek 1,2 m ?

Pytanie też mam co do profilu elastycznego z Knauf-a co ile do niego łapać płytę ?

I jeśli płyta ułożona wzdłuż czyli dłuższy bok wypada na profilu , co ile wkręt ? takie same normy jak na krótkim ?

 

I jeszcze pytanko co zrobić z tą dziurą po lewej ? taki mały sabotaż wyszedł :(

[ATTACH=CONFIG]177603[/ATTACH]

Jeśli to ma być sztywne to trzeba przykręcić do UD.

 

...taki sabotaż zdarza się często. Wyskubać wszystko co luźne, zagruntować, wstępnie wypełnić Vario, nakleić siatkę (szeroką) lub kartkę papieru z bloku, zaszpachlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał2011 , Rom-Kon , pytanie do was i wszystkich którzy mają ochotę się wypowiedzieć .

Przy połączeniu na sztywno kręcić według was płytę do Ud czy nie , wiem drażniący temat ,pamiętam wasze opinie , ale chciałbym się zapoznać z waszą opinią na dzień dzisiejszy czy coś się zmieniło ?

 

Jeżeli szpachlowanie na sztywno, to tym bardziej płyta.

 

Chciałbym też wiedzieć jeśli kręcić to co ile dać wkręta ? Normalnie jak na płytę od 8- do max 12 szt. na odcinek 1,2 m ?

Zawsze dawałem tyle co wszędzie -5szt. (eko) :)

 

Pytanie też mam co do profilu elastycznego z Knauf-a co ile do niego łapać płytę ?

Nie używałem.

I jeśli płyta ułożona wzdłuż czyli dłuższy bok wypada na profilu , co ile wkręt ? takie same normy jak na krótkim ?

:confused:

 

 

 

I jeszcze pytanko co zrobić z tą dziurą po lewej ? taki mały sabotaż wyszedł :(

[ATTACH=CONFIG]177603[/ATTACH]

 

Zaszpachlować czymś w rodzaju goldband_a na równo z płytą, wkleić taśmy i 2 x zaszpachlować.

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profi45 jak ty proponowałbyś to zrobić ?

Na świecie dziesiątki tysięcy wykonawców stosuje elastyka ale widać ze dla naszych fachowców to nowość:eek:.

Istotne podczas jak będziesz kręcił abyś trafił w środek niego czyli od załamania skosu z kolankowa 4cm. Jak zaczniesz kręcić wyżej to może ci wkręt odpychać go. Pamiętaj ze wysokie obroty i umiarkowany docisk, jak poczujesz ze coś nie tak -od razu nowy wkręt. Podczas wkręcania jedziesz w lewo albo prawo co 20-25cm jeden po drugim. Jak by ci odepchnęło weź 35mm wkręty. Do elastyka kręcisz na końcu tak jak do ewentualnego kręcenia w UD jak się zdecydujesz . Wykończenia styku po kręceniu do UD przerabialiśmy tutaj nie raz. Pytanie o kręcenie do UD zależy jakie masz szczeliny miedzy płyta a ścianą.Łączenie ścianki suchej zabudowy ze sufitem z suchej na100% możesz kręcić do UD:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o kręcenie do UD zależy jakie masz szczeliny miedzy płyta a ścianą

 

Max 0,5 cm

abyś trafił w środek niego czyli od załamania skosu z kolankowa 4cm

Jeśli chodzi o elastyka nie mam problemu z przykręceniem wkrętów , tylko miałem dylemat ile ich wkręcić na np 1 metr :) No i pytanie czy muszę trafiać w środek czy może być niżej , bliżej ściany kolankowej ?

Kod html:

I jeśli płyta ułożona wzdłuż czyli dłuższy bok wypada na profilu , co ile wkręt ? takie same normy jak na krótkim ?

 

W łazience taki mi pasowało by ułożyć wzdłuż gdyż oryginalne łączenie wypadło na profilu a nieoryginalnych cięć nie ma :) taki wymiar pomieszczenia troszkę ponad 2 m jak dał bym płyty w poprzek musiałbym dociąć pasek tak 80-85 cm , więc chyba to dobry wybór ? tylko tak z ciekawości pytam czy są jakieś inne normy co do ilości wkrętów ?

 

No i co ile kręcić do ud ? 15 cm 20 -25 cm ?

 

nakleić siatkę (szeroką) lub kartkę papieru z bloku,

Czymś specjalnym przykleić ? czy masa ?

Edytowane przez Uzarex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]98892[/ATTACH]Rom ugieły sie cienkie profile pod naporem wełny

Na srodku wypchneło nam kolankowa co mamy teraz zrobić ? nie wiemy co robić ?

 

No cóż była fala krytyki jak położyłem stelaże, teraz po ponad roku, wiszą płyty, nic nie spadło, nic nie pękło, wszytko na sztywno, nie ma narazie ani cm żadnego akrylu..... no i słynnego ugięcia nie widać...

 

http://s20.postimage.org/t973a2wzt/2013_02_10_540.jpg

Edytowane przez Akrimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż była fala krytyki jak położyłem stelaże, teraz po ponad roku, wiszą płyty, nic nie spadło, nic nie pękło, wszytko na sztywno, nie ma narazie ani cm żadnego akrylu..... no i słynnego ugięcia nie widać...

To tylko się cieszyć :)

Zobaczymy jak to wyjdzie u mnie , z pewnością poinformuję , w końcu kilka osób z tego forum budowało mi to poddasze :)

 

Jeszcze jedno pytanko . dobra szpachelka do spoinowania ? Wiem że trochę głupie pytanie ale macie doświadczenie może coś polecicie , widziałem już nawet z krzyżakiem na końcu , fajna sprawa jak gdzie nas wkręt wkurzy :) Jaką szerokość wybrać ?

Edytowane przez Uzarex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko się cieszyć :)

Zobaczymy jak to wyjdzie u mnie , z pewnością poinformuję , w końcu kilka osób z tego forum budowało mi to poddasze :)

 

Jeszcze jedno pytanko . dobra szpachelka do spoinowania ? Wiem że trochę głupie pytanie ale macie doświadczenie może coś polecicie , widziałem już nawet z krzyżakiem na końcu , fajna sprawa jak gdzie nas wkręt wkurzy :) Jaką szerokość wybrać ?

 

Z tych tańszych które wytrzymają to HARDY są najlepsze. Na pierwszą warstwę szerokość 12,5cm a drugą 15cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...