Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rolka 100m2 kosztuje 202zł od ręki, nie wiem skąd masz takie informacje:)

 

Tak. Masz rację. Teraz jest i to w dobrej cenie. Ale na początku roku nie było nigdzie w okolicach Legionowa. A taśm coromix i corofix nadal w tej części podWarszawy nie wiem gdzie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie może akurat tą hurtownię ominąłem dzwoniąc za folią? ...chociaż raczej wątpię bo pamiętam że wtedy telefon mi się mocno zagrzał od dzwonienia. I dałem za wygraną... usiadłem do kompa i zamówiłem przez internet... z dostawą chyba poniżej 2,30zł/m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie zestawienie jest ok wg Was:

1. folia paroszczelna - Isover Stopair

2. taśma do klejenia folii z profilem - Coromix

3. taśma do klejenie folii z folią na zakład - też Coromix?

4a. taśma do klejenia folii z murem - Corofix

4b. taśma do klejenia folii z murem - wersja hiperszczelna - Corobutyl + taśma przekładkowa/poślizgowa (jaka?)

 

Wodzu, do czego używasz tej taśmy 2stronnej smart wykładzinowej? Możesz dać przykładowego linka? I jakby Ci się jeszcze chciało to byłbym wdzięczny za link do taśmy przekładkowej.

 

Załączam rysunki do połączeń z murem 4a i 4b z tym że zakładam że 4a jest zwalone, bo nie wiem gdzie wsadzić tę taśmę przekładkową? Prośba o nakierowanie.

 

Edit: nie upieram się przy produktach Corotopu, więc jak macie coś lepszego to walcie.

Tu jest zaje...sty sklep http://folnet.pl/grupa/tasmy/tasmy-do-paroizolacji

 

Dzięki i pozdro

4a.jpg

4b.jpg

4a.jpg

4b.jpg

Edytowane przez pedronx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę właśnie na 2 wyceny z hurtowni (obie netto po rabacie):

1. profil CD60 4mb noname - 7,12 zł (Minox Warszawa)

2. profil CD60 4mb Rigips Ultrastill - 8,76 (Wodan Marki)

Przy 1000mb tego profila różnica w cenie to 410pln netto.

Sam się zastanawiam.

Pzdr

Edytowane przez pedronx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem z tego składu dość długi czas (5lat) więc wiem jak jest wyposażona.

 

...musiałeś słabo dzwonić, teraz wsiadam w samochód i założę się że 5 składów w okolicy będzie miało stopair i miało ją na początku roku. Wchodzisz w to o litra?

Ty jesteś miejscowy ja byłem przejazdem więc nie ma porównania. "Moje" hurtownie to południe i zachód wawy. A w Legionowie jest dobre piwo wileńskie - ciemne z przyprawami korzennymi... i to tyle w temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie zestawienie jest ok wg Was:

1. folia paroszczelna - Isover Stopair

2. taśma do klejenia folii z profilem - Coromix

3. taśma do klejenie folii z folią na zakład - też Coromix?

4a. taśma do klejenia folii z murem - Corofix

4b. taśma do klejenia folii z murem - wersja hiperszczelna - Corobutyl + taśma przekładkowa/poślizgowa (jaka?)

 

Wodzu, do czego używasz tej taśmy 2stronnej smart wykładzinowej? Możesz dać przykładowego linka? I jakby Ci się jeszcze chciało to byłbym wdzięczny za link do taśmy przekładkowej.

 

Załączam rysunki do połączeń z murem 4a i 4b z tym że zakładam że 4a jest zwalone, bo nie wiem gdzie wsadzić tę taśmę przekładkową? Prośba o nakierowanie.

 

Edit: nie upieram się przy produktach Corotopu, więc jak macie coś lepszego to walcie.

Tu jest zaje...sty sklep http://folnet.pl/grupa/tasmy/tasmy-do-paroizolacji

 

Dzięki i pozdro

 

1) ok. to dobra folia

 

Możesz skorygować technologię z drugiego rysunku. zamiast podwijać folię pod profil lepiej profil uszczelnić do ściany butylem lub taśmą akustyczną a folię przykleić do UDeka coromixem. Szczelność jest zapewniona tak samo jak wywijając folię.

 

Pierwszy rysunek - co z taśmą na tynku??? tak się nie robi.

 

Folia z folią na łączeniach brytów - taśma 1-stronna corofix

 

Folia na obwodzie do profila UD - taśma 2-stronna coromix

 

Folia do profili CD - taśma pocięta na listki (w przypadku profili ultrastil większe bo się nie trzyma) wzmocniona do wykładzin... polecam smart lub jeszcze lepsza scley 774 (mogłem pokręcić oznaczenia)

 

coro jest drogą firmą. Pewnie konkurencja nie śpi i są już tańsze odpowiedniki ale czy jakościowo też odpowiedniki? tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) ok. to dobra folia

A która jest lepsza? ;)

 

Możesz skorygować technologię z drugiego rysunku. zamiast podwijać folię pod profil lepiej profil uszczelnić do ściany butylem lub taśmą akustyczną a folię przykleić do UDeka coromixem. Szczelność jest zapewniona tak samo jak wywijając folię.

Poprawiłem rysunki. W tym co proponujesz widzę jeden minus: idzie więcej tasmy (coromix). Przy tym pierszym dajemy tylko butylową.

 

Pierwszy rysunek - co z taśmą na tynku??? tak się nie robi.

Poprawiłem. Jest ok teraz?

 

Folia do profili CD - taśma pocięta na listki (w przypadku profili ultrastil większe bo się nie trzyma) wzmocniona do wykładzin... polecam smart lub jeszcze lepsza scley 774 (mogłem pokręcić oznaczenia)

http://www.budujiremontuj.pl/product-pol-1835-Tasma-dwustronna-Scley-774.html

 

coro jest drogą firmą. Pewnie konkurencja nie śpi i są już tańsze odpowiedniki ale czy jakościowo też odpowiedniki? tego nie wiem.

A Dorkena lub Tyveka używałeś? Lub czy są jakieś które z miejsca lepiej omijać?

 

Dziękuję i pozdro

4a_v2.jpg

4b_v2.jpg

4a_v2.jpg

4b_v2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nawet kolega slusar miał gdzieś fotkę porównująca profile Rigips kiedyś a dziś"

 

Zabrzmialo jakby cos sie pozmienialo na zle...

U kolegi slusar rzeczywiście tak wyglądało , ale może trafił na wadliwą serię lub podróbę ! ale pojawiło się tam sporo odpowiedzi dotyczących właśnie różnego rodzaju firm produkujących profile , warto wrócić , przeczytać , ja za to z profili rigips-a byłem bardzo zadowolony :)

 

Folia stopair isovera bardzo dobra szczególnie porównując ją z zwykłą żółtą paroizolacją :)

Taśmę coromix polecił mi kiedyś Rom świetna , droga dwuwarstwowa trzymała stopair tylko chwilę , natomiast na coromix-ie wisiała miesiąc i nie spadła :)

Edytowane przez Uzarex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

a w przypadku połączenia ślizgowego sufitu gk z ścianą....fazować płytę przy ścianie. Położyłem płyty bez fazowania, część dolega do ściany, przy części jest szczelina (największa ok 5-7mm, ale tylko miejscowo)

 

Czy płytę dolegającą do ściany kolankowej (tutaj "faza" jest od wewnatrz wiec nie sa sie zrobić od str pomieszczenia) skrócić delikatnie by powstała szczelina którą wypełnię uniflotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz skorygować technologię z drugiego rysunku. zamiast podwijać folię pod profil lepiej profil uszczelnić do ściany butylem lub taśmą akustyczną a folię przykleić do UDeka coromixem. Szczelność jest zapewniona tak samo jak wywijając folię.

 

Poprawiłem rysunki. W tym co proponujesz widzę jeden minus: idzie więcej tasmy (coromix). Przy tym pierszym dajemy tylko butylową.

 

Wodzu, teraz do mnie dotarło, że masz rację :)

W jednym (paroizolacja wywinięta za ud + butyl) i w drugim (paroizolacja podklejona do ud + butyl) pójdzie tyle samo taśmy, bo wiszące zakłady folii trzeba będzie przecież czymś przykleić do paroizolacji.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fazować trzeba, tak jak na moim rysunku kilka postów wyżej.

pytanie, czy mogę dojechać do ściany krawędzią płyty z fabrycznie spłaszczoną krawędzią?

pzdr

Ja nie fazuję. Ale daję taśmę papierową do samego brzegu. Oczywiście szczeline wypełniam vario.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedronx zamiast butylu pod profil może dać oryginalną taśmę akustyczną-wygłuszającą? Taśma wyglądem i strukturą przypomina otuliny kauczukowe w chłodnictwie. Dobrze uszczelnią profil i dodatkowo izolują akustycznie. Wydaje mi się że bedzie to rozwiązanie i tańsze i lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...