Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

...nie listew drewniana tylko profil UD ;) i to jest na sztywno! Ja nie jestem ortodoksyjnie nastawiony do połączeń ślizgowych, ortodoksem jest Flashback to już wspomnienie :D Płatew w tym przypadku to gruba belka podparta słupami ( jest to stolec) więc ruch raczej ograniczony. Pierwszy profil oddalony od płatwi na 40cm i jest możliwość ugięcia płyty. Spoinowanie na pełnych taśmach - tuff tape na vario. Ja na to spokojnie daję długoletnią gwarancję.

 

 

Ale mówisz o spoinowaniu styku płyta gk-belka drewniana ? Dobrze zrozumiałem ? Bo ponieważ u mnie będzie mnóstwo takich łączeń ( m.in drewniane ściany szczytowe z sufitem gk ) to sobie wymyśliłem, że w tych miejscach dam po prostu drewnianą listwę maskującą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy ZASTĄPIENIE celulozy wełną wyciszy mi sufit?

zostawiłbym celulozę do wysokości góry pasa dolnego wiązara [leży na fermacelu]

celulozy zostałoby okolo 20 cm

trochę dobiłbym listew i na to polożyłbym wełny

w 3 warstwach 30 cm-ursy 0,39[dlatego że mam taką w dobrej cenie ]

ewentualnie jako pierwszą warstwę polożyłbym megarocka czy nawet roctona

facet od wełny szklanej zasugerowal mi taką kanapkę

podobno wtedy lepiej dzwięk się wytłumi

od dołu miałbym 20mm farmacela

20 cm celulozy

10 cm wełny kamiennej

30 cm wełny szklanej

i okolo 25-30 nadmiaru celulozy

robota lekka , trochę kurzu

co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ZASTĄPIENIE celulozy wełną wyciszy mi sufit?

zostawiłbym celulozę do wysokości góry pasa dolnego wiązara [leży na fermacelu]

celulozy zostałoby okolo 20 cm

trochę dobiłbym listew i na to polożyłbym wełny

w 3 warstwach 30 cm-ursy 0,39[dlatego że mam taką w dobrej cenie ]

ewentualnie jako pierwszą warstwę polożyłbym megarocka czy nawet roctona

facet od wełny szklanej zasugerowal mi taką kanapkę

podobno wtedy lepiej dzwięk się wytłumi

od dołu miałbym 20mm farmacela

20 cm celulozy

10 cm wełny kamiennej

30 cm wełny szklanej

i okolo 25-30 nadmiaru celulozy

robota lekka , trochę kurzu

co o tym myslicie?

 

Według mnie powinieneś jechać odpocząć do kogoś kto mieszka blisko torowiska lub lotniska, kiedy wrócisz do swojego domku na pewno będziesz miał zadowalającą akustykę, a dźwięk tirów będzie jak melodia dla ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mówisz o spoinowaniu styku płyta gk-belka drewniana ? Dobrze zrozumiałem ? Bo ponieważ u mnie będzie mnóstwo takich łączeń ( m.in drewniane ściany szczytowe z sufitem gk ) to sobie wymyśliłem, że w tych miejscach dam po prostu drewnianą listwę maskującą.

Nie robiłbym listew maskujących za to przemyślałbym "ściany podwieszane" i jak podłoga opadnie to nic się nie stanie. Robiłem już coś takiego bo podłoga na antresoli mi się uginała. Musisz przemyśleć jak to rozwiązać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ZASTĄPIENIE celulozy wełną wyciszy mi sufit?

zostawiłbym celulozę do wysokości góry pasa dolnego wiązara [leży na fermacelu]

celulozy zostałoby okolo 20 cm

trochę dobiłbym listew i na to polożyłbym wełny

w 3 warstwach 30 cm-ursy 0,39[dlatego że mam taką w dobrej cenie ]

ewentualnie jako pierwszą warstwę polożyłbym megarocka czy nawet roctona

facet od wełny szklanej zasugerowal mi taką kanapkę

podobno wtedy lepiej dzwięk się wytłumi

od dołu miałbym 20mm farmacela

20 cm celulozy

10 cm wełny kamiennej

30 cm wełny szklanej

i okolo 25-30 nadmiaru celulozy

robota lekka , trochę kurzu

co o tym myslicie?

 

20cm + 10 cm + 30 + 25(30)cm = 85( 90) cm

Masz strop o grubości 90 cm ??

 

...a i tak nie ma gwarancji że coś to zmieni. Może dźwięk przenosi się od ziemi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie eksperyment nad sypialnią najpierw

no ale czy waszym zdaniem celuloza może mieć gorszą izolacyjność akustyczną od wełny?

pomijajac okna dachowe jakie macie doświadczenia na poddaszach?

 

ja na środku poddasza wydzieliłem stryszek ocieplony 30 cm wełny szklanej i tam szczerze mówiąc jest ciszej niż na parterze

w pomieszczeniach nad którymi nie ma poddasza ocieplonego

producenci celulozy twierdzą że ona jest lepsza w akustyce

ale na logikę jesli ona jest lżejsza to raczej podejrzane

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i sam już nie wiem czy serio czy jajko sobie robisz. Bo podchodzę do Ciebie - delikatnie rzecz ujmując - jak pies do jeża ;)

 

:) ja rozwiązywałem coś takiego w taki sposób:

d8883b3c2b5e6a5f.jpg

Mimo tego że okno było ponad sufitem, robiłem skos na grubość profila cd. Technicznie te sześć centymetrów wiele nie zaszkodziło, ale wizualnie dużo lepiej to wygląda.

...sorry Rom za mix zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ja rozwiązywałem coś takiego w taki sposób:

[ATTACH=CONFIG]182975[/ATTACH]

Mimo tego że okno było ponad sufitem, robiłem skos na grubość profila cd. Technicznie te sześć centymetrów wiele nie zaszkodziło, ale wizualnie dużo lepiej to wygląda.

...sorry Rom za mix zdjęcia.

Ok. dobra... a zrób takie coś!

 

http://images10.fotosik.pl/3889/ee53603d187d41d5.jpg

 

http://images10.fotosik.pl/3889/c757442bbc1ad68d.jpg

 

http://images10.fotosik.pl/3889/7accc82f72c37e45.jpg

 

Też dałbyś obróbkę w "trumnę" W oknie po prawej musiałbyś dać płytę nawet nie na 90* tylko w kąt ostry!!! Fajnie by wyglądało!

 

...te trójkąty złączyłbym razem w narożniku ale po wycięciu profila UD nie trzymała mi się konstrukcja nad oknem więc niestety musiałem zrobić z małym narożnikiem - tyle co dwa profile UD. Oj była zabawa! Sześć okien! Normalnie terrarium!

 

i jeszcze jedno. Belka narożna była już trochę strugana!!! ...oczywiście delikatnie bo to belka konstrukcyjna!

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie przeniesione z tematu szpachlowania... tu jest odpowiedniejsze miejsce ;)

 

Jeśli można przenieść okno to lepiej to zrobić... koszt niewielki a efekt na całe lata.

 

 

Dzięki za odpowiedź i zdjęcia, to ostatnie gdzie łączenia k-g pokazują jak biegną płaszczyzny - rozwiewa wątpliwości (przynajmniej tak mi się wydaje, zobaczymy czy będzie to takie jasne przy robocie). :)

Jeżeli chodzi o przeniesienie okna - po dzisiejszych rozmowach z dekarzem i wizji lokalnej na budowie okazuje się, że nie da się tego przenieść. :/

 

Mam kolejną porcję pytań nowicjusza: :)

1. przyglądałem się ostatnio na układ jętek do których będzie podwieszany sufit, w niektórych pokojach część jest prostopadle ułożone względem siebie. Po tej lekturze wydaje się, że trzeba będzie zrobić na części ruszt krzyżowy, tak żeby uporządkować CD-ki. Jednym poziomem chyba ciężko to zgrać? Jeżeli tak to byłbym wdzięczny za wskazówki. :)

wygląda to tak:

01_problem_jetki.jpg

 

2. po wstępnych rozmowach w hurtowniach planuję skorzystać z systemowego rozwiązania Rigips (na skosach RIGISTIL, na sufitach standardowe profile). Jaka jest Wasza opinia na temat tego systemu, a może warto zainteresować się innym? (co jest za, co przeciw)

 

3. ciężko się zabrać niedoświadczonemu amatorowi do roboty, w tyle głowy cały czas ta myśl "żeby czegoś nie spartolić". :D Dlatego proszę o naprostowanie czy poniższe to dobra kolejność:

a. wytyczenie na ścianach miejsc połączenia sufit/ściana;

b. wyznaczenie skosów i wyznaczenie poziomu ściany kolankowej;

c. z uwagi, że planuję łączenie skos/ściana kolankowa na połowie murłaty kolejnym etapem będzie układanie rusztu pod zabudowę ściany kolankowej;

d. przykręcanie do ścian profilów UD (sufit/ściana) oraz U (przy łączeniu skos/ściana);

e. montaż grzybków na skosach i wieszaków na jętkach;

f. montaż rusztu i weryfikacja czy są zachowane płaszczyzny;

g. obróbki przy oknach, koszach, etc.;

 

4. Jakie materiały trzeba mieć na pierwszy dzień/dni robót? :) (co za durne pytanie! ale nie chciałbym zapomnieć o jakimś istotnym szczególe który sprawi, że będę dzień "w plecy").

Edytowane przez LostHighway
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ocieplnoną scianę zewnętrzną styropianem do samej deski, (nie robiłem podbitki tylko, na zewnątrz mam heblowaną deskę) i styropian dochodzi do deski- moje pytanie jest jak zrobić prawidłową wentylację wełny ? - co krokwię przewiercić otwór przez styropian i elewację i wstawić taką wywietrzną , okrągłą kratkę jak do drzwi łazienkowych?

Rozumem że masz nadbitkę, na niej łaty na kontrłatach, u mnie jest tam szczelina miedzy deskami stuganymi -nabitka na krokwiach i ostanią łatą dachówki, mam tam daną siatkę tzw. "wróblówke" i tamtędy wentyluję przestrzeń pomiędzy wełną a membramą. Zadnych otworów wg mnie nie potrzeba. Jest wystraczająco miejsca aby zassać powietrze nad deskami pomiedzy kontrałtą do góry.

 

img49.jpg

Edytowane przez Akrimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dalej postępy z poddaszem 2 pokoje już zamknięte :)

 

http://imageshack.us/a/img822/1415/zdjcie0015kopia.jpg

 

http://imageshack.us/a/img534/5531/zdjcie0022xp.jpg

 

http://imageshack.us/a/img20/2112/zdjcie0029qi.jpg

 

http://imageshack.us/a/img825/952/zdjcie0030rw.jpg

 

http://imageshack.us/a/img585/48/zdjcie0034e.jpg

 

http://imageshack.us/a/img189/2378/zdjcie0036l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom jakie ładny znaczek wodny na zdjęciach :)

Jeśli mocujesz płytę do profili stelaża to używaj samowiertów... takie same wkręty jak do zwykłych profili tylko końcówka z wiertłem... no i nie przewierć spłuczki!!!

Dokładnie to nie wiem jeszcze jak to rozwiąże , jak na razie udaję że myślę :) Szukam opcji jak to zamontować , obrobić , wykończyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dalej postępy z poddaszem 2 pokoje już zamknięte :)

 

 

 

http://imageshack.us/a/img20/2112/zdjcie0029qi.jpg

 

To okno nie wyglada najlepiej... obróbka w tzw. trumnę... wejdź na mojego fotosika - link w stopce - i obejrzyj fotki... ale to tylko moja sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumem że masz nadbitkę, na niej łaty na kontrłatach, u mnie jest tam szczelina miedzy deskami stuganymi -nabitka na krokwiach i ostanią łatą dachówki, mam tam daną siatkę tzw. "wróblówke" i tamtędy wentyluję przestrzeń pomiędzy wełną a membramą. Zadnych otworów wg mnie nie potrzeba. Jest wystraczająco miejsca aby zassać powietrze nad deskami pomiedzy kontrałtą do góry.

 

[ATTACH=CONFIG]183096[/ATTACH]

On ma nadbitkę i pełne deskowanie a szczelina ma być pomiędzy wełną a deską - od spodu. U Ciebie sytuacja inna - masz nadbitkę a dalej membranę dachową i nie potrzebujesz szczeliny. A ta wróblówka wentyluje połać dachową pod dachówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...