Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a co sądzicie o Multi-finish produkcji British Gipsum, na ścianie w drugim pokoju dzisiaj ją testowalem i ogólnie robilo mi sie dużo lepiej niż cekolem (GS-250) - oczywiscie na mokro, bez szlifowania w obu przypadkach. Tylko czy to na sufitach tez sie sprawdzi?

Bardzo dobra i bardzo twarda. Jedna z najlepszych. Jeśli coś pójdzie nie tak to papier 60 i normalnie się pali! Wiem coś o tym bo jedną ścianę nie zdążyłem obrobić - klatka schodowa + rusztowanie dodatkowo już z krótkim terminem więc szybko wiążąca. Jeśli nie dasz rady sufitu na raz to musisz podzielić na pola. Niestety łączenie jednego pola z drugim na mokro ciężko zrobić - ja czasem muszę lekko papierem doszlifować. Tylko nie daj się wkręcić że tym można w jednym przebiegu również spoinować na siatce płyty!

 

Dobrze zrobiony Multifinish jest lusterkiem!

 

 

 

http://images8.fotosik.pl/2379/f83c15b39a819e54.jpg

 

http://images8.fotosik.pl/2379/6e00e9447258902f.jpg

 

Do tego malowanie natryskiem! To dopiero jest efekt!!!

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

a co w przypadku, gdy są pierwsze ślady korozji blachy - lekko 'popuchnieta' powierzchnia pod białymi plamami,, drobne ślady rdzy - proces ten bedzie sie posuwał, czy w suchej wełnie przez lata będzie ok ? Może miejsca te zabezpieczyć jakąś farbą antykorozyjną :) ??

Najistotniejsza jest grubość powłoki ocynku. Zakładając ze wynosi ona powyżej 100g/m^ nie powinno się nic dziać w normalnych warunkach. Nie maluj i nie czyść białego nalotu bo tylko uszkodzisz powlokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pytanko w temacie profili

- zakupione zimą, przez parę tygodni leżały na betonie w nieogrzewanym garażu , porobiły się na nich białe plamy (korozja ocynku) - sporadycznie miejscami małe plamki rdzy :(

Są zamontowane - czy w suchych stabilnych warunkach (ogrzewane poddasze) grozi to dalszą niebezpieczną korozją ?

Spotkaliście się z tym ? - na ile jest to niebezpieczne na przyszłość ??

 

Białe plamy to tlenek cynku i wodorotlenek cynku. Nie musisz się niczego obawiać takie procesy reakcji cynku z tlenem pojawiaj się nawet podczas produkcji blach w hutach na przykład podczas pasywacji. Jedynie ciągle zawilgocenie powierzchni może doprowadzić do szerszej korozji .

 

Najistotniejsza jest grubość powłoki ocynku. Zakładając ze wynosi ona powyżej 100g/m^ nie powinno się nic dziać w normalnych warunkach. Nie maluj i nie czyść białego nalotu bo tylko uszkodzisz powlokę.

Ze swojej strony dodam tylko że korodowanie profili pod płytą to mit wzięty prosto z blachodachówki. Blachodachówki nie można ciąć szlifierką - prawda, przepalony ocynk i wszystkie inne warstwy zabezpieczające + warunki atmosferyczne czyli kwaśny deszcz i ogólnie wilgoć = szybko postępująca korozja dachu. Profile CD, UD, CW i UW nie są bezpośrednio narażone na czynniki wspomagające korozję. Siedzą sobie otulone folią i wełną, w warunkach suchych i w cieple. Nawet jak mają uszkodzoną powierzchnię cynku to i tak korozja nie będzie się rozwijać a gdyby coś jednak zaczęło to miną wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do multi finish to biorac fachowca patrzcie na dwie sprawy czy ma mocne bary i nie pali, bo przy tym tynku sobie nie popalisz. Te tynki schna zajebiscie szybko zakladalem w Aglii przed kolega budowlancem kilka instalacji i potem widzialem jak to tynkuja. Tutaj wywalaja ta mase na duze stoly potem nabieraja na taka pace z raczka od dolu i jazda non stop sufity sciany tempo jak w F1, koles ma jeszcze swoj sposob na to na drugi dzien jak juz jest podeschniete wchodzi i objezdza sciany jeszcze raz efekt jest powalajacy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do multi finish to biorac fachowca patrzcie na dwie sprawy czy ma mocne bary i nie pali, bo przy tym tynku sobie nie popalisz. Te tynki schna zajebiscie szybko zakladalem w Aglii przed kolega budowlancem kilka instalacji i potem widzialem jak to tynkuja. Tutaj wywalaja ta mase na duze stoly potem nabieraja na taka pace z raczka od dolu i jazda non stop sufity sciany tempo jak w F1, koles ma jeszcze swoj sposob na to na drugi dzien jak juz jest podeschniete wchodzi i objezdza sciany jeszcze raz efekt jest powalajacy.

Potwierdzam! Trzeba mieć łapę jak łopata a mięśnie Pudziana... pot spływa po... no wiecie. Wykańcza fizycznie. Ale efekt końcowy niesamowity!

 

Uwaga! Jest to masa dla przeszkolonych lub można się doszkolić na YT. Szpachlówka (tynk?) całkowicie odmienna od tych co my w Polsce znamy. Trzeba zachować reżim technologiczny bo inaczej albo papier się zapali od szlifowania albo na ścianie będzie wyschnięte i spękane błoto. Ma bardzo krótki termin przydatności - 4 miesiące i niestety po tym okresie dostaje "powera" że rowerem obok ściany trzeba jeździć - piechotą się nie nadąży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash, a na to:

 

http://images48.fotosik.pl/657/f776c08a47651cc9med.jpg

 

jeśli to nie jest odparzone (przy uderzeniu głuche a ponoć rzeczoznawca orzekł że nie) wystarczy siatka zatopiona w Multifinishu.

Pęknięcia skurczowe - nieodpowiednie proporcje głównie nadmiar wapna, zły piasek (zbyt drobny i z marglem), za szybkie schnięcie, złe zacieranie (czas) - raz powstaną i są później stabilne. W przeciwieństwie do pęknięć konstrukcyjnych te nie pękają dalej.

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Ty mądry jesteś szara eminencjo szarej strefy... nie ubliżaj innym bo sam możesz trafić na zmywak a wtedy nie będziesz taki wyszczekany...

ile bierzesz za zabudowę poddasza z fakturą? ;)[/QU

 

A Ciebie boli, że pracujesz legalnie, a Rom w szarej strefie ? Potraficie tylko wypomnieć mu to i nic więcej kiedy kończą się Wasze argumenty (których praktycznie żadnych nie macie) , bo na temat wiedzy i doświadczenia nigdy z nim nie dyskutujecie.

To takie polskie ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskie to jest tolerowanie wszelkiej maści kombinatorów i hochsztaplerów i jeszcze jest to traktowane jako przedsiębiorczość...

 

co do jego wiedzy to może kupisz kradziony samochód od złodzieja? przecież on się tak dobrze zna na samochodach, może nawet lepiej niż sprzedawca w salonie firmowym... no i jest taniej...

 

...nie wiem jak inni, ale ja nie widzę nawet jednego powodu dla którego miałbym przejść do porządku dziennego i powstrzymywać się od komentarza na temat tego, że pan Rom robi fuchy na czarno, a to że udziela się na forum wcale nie jest faktem który go usprawiedliwia...

Edytowane przez Sławek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

no ale co z tym rigipsem ;)

A z Rigipsem jest to że znalazłeś sobie koalicjanta na zasadzie "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem". Stałeś się nadzwyczaj liberalny w stosunku do niego - teraz bo kiedyś jechałeś po nim jak po łysej kobyle ;) Nagle i wkrętów wystarczy... formaty duże... i to że wszystko na sztywno kręci to też nie przeszkadza... no no nie poznaję "kolegi" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskie to jest tolerowanie wszelkiej maści kombinatorów i hochsztaplerów i jeszcze jest to traktowane jako przedsiębiorczość...

 

(...).

Nie wiem kim Ty jesteś... pewnie też szaractwo nie jest Ci obce. Ale wolisz słomkę widzieć u bliźniego swego niż... dalej dopowiedz sobie.

A może jeszcze jeden cytat? Kto jest bez winy niechaj pierwej rzuci kamieniem.

 

Dobra geniuszu. Koniecznie chcesz bym prowadził wszystko uczciwie zgodnie z przepisami i bez kombinatorstwa. Powiem tylko że może ze 3 miesiące dałoby radę (oczywiście w sezonie a nie zimą) a później bankructwo. Bo nie wiem czy wiesz ale mamy dużą recesję. Budowlanka leży. Moi klienci nie mają pieniędzy na dokończenie inwestycji. Ceny spadły - a jeśli nie spadły to wszystko poszło w górę oprócz naszych zarobków więc relatywnie i tak spadły. I co dalej? Oczywiście kończę działalność bo nie stać mnie na zusy i podatki. Jeśli wypracowałem sobie to idę na "kuroniówkę", zwalniam pracownika - też "kuroń" Ile teraz jest zasiłku? idzie przeżyć? Mój pracownik ma 3 dzieci (jedno nie ma jeszcze roku) i niepracującą żonę. Żyją z tego co zarobi u mnie, ze zasiłków socjalnych i z zupek Caritasu. On musi robić na czarno! Nie ma innego wyjścia! Dla niego te pieniądze które musiałby oddać zusowi i państwu to jest być albo nie być. Poświęca swoją emeryturę dla własnych dzieci! Naprawdę chcesz go postawić pod ścianą? Chcesz poczytać w tabloidzie o tragedii w Wągrowcu? " W przeddzień eksmisji z mieszkania zdesperowana matka zabiła trójkę głodnych dzieci i sama popełniła samobójstwo". Do tego dążysz? A co ze mną? Też zasiłek. A skąd zasiłek? A no od państwa... tak od państwa... rząd nie zarabia pieniędzy. Jeśli komuś coś daje to innym musi zabrać!!! Jeśli Ty pracujesz to zabierze Tobie!!! Podwyższy podatki! Zapomniałeś? Kiedyś VAT był 22% teraz 23% a za chwilę ile to będzie? Ale rząd nie podwyższy podatku bo ludzie - tacy jak Ty - wyjdą na ulicę. Ale ja muszę coś jeść... chyba nie dadzą mi zemrzeć z głodu... więc rząd po cichutku z partyzanta dobiera się do naszego OFE. Twojego też! Albo właśnie Twojego bo ja jako bezrobotny takowego nie mam. No ale wtedy oczywiście O WIELKI OBURZONY stwierdzisz że nie będziesz utrzymywał takich nierobów jak ja. Nie chcesz ze swoich pieniędzy utrzymywać rzeszy bezrobotnych!

Jeśli prowadzisz jakiś interes to działalność przeniesiesz do jakiegoś podatkowego raju! Weźmiesz przykład z góry... taki pan Kulczyk czy Solorz nie płacą podatków w Polsce - płacą w raju. Będą jeździć bankowozem firmy porsche (nie wiem czy wiesz o co chodzi) ale im nie masz nic do zarzucenia - oni działają zgodnie z prawem!!! Bo takie mamy prawo! Gnębisz tylko mnie bo chcę zarobić na chleb. Tak zarobić a nie wystawać w kolejce po zasiłek! Traktujesz mnie jak złodzieja bo rezygnuję z mojej emerytury byś tu mógł mieć swoją! Traktujesz mnie jak złodzieja samochodów! hmm może to i dobry pomysł? Zrezygnować z tej pier... budowlanki? Czytałem że profesjonaliści z Wołomina na jednym strzale potrafią wyciągnąć 10tysi... a w tygodniu mają 2-4 strzały... tego w budowlance nie zarobię. A jak złapią? To mam darmowy wikt i opierunek za Twoje pieniądze!!! Za twoje OFE :D Będziesz do mnie dopłacał prawie 3tysie miesięcznie!!! Też dobre rozwiązanie!

 

...i jeszcze jedno. Przyczepiłeś się do mnie. A zapytaj Flasha czy robi na "biało", czy nie zawieszał nigdy na zimę, czy pracuje u Niemca na legalu. Albo czy Rafał zawsze ma otwartą firmę - no on może i musi mieć bo inaczej będzie zwracać dotacje. Ale czy ludzie co u niego pracowali - bo Rafał to tylko krawaciarz, naganiacz- zawsze byli na legalu? No właśnie może i byli... byli bo już nie są... Rafał zwolnił ich i ma to wszystko w du... już się pakuje. W Anglii na zmywaku zarobi lepiej niż tu na budowlance ale jego ludzie zostaną tu... i Ty będziesz musiał ich utrzymać!!!

 

A na poprawę humoru przeczytaj to: To idzie do Polski - taka będzie nasza przyszłość

 

edit:

...a tu jeszcze obejrzyj sobie jakim to bogatym państwem jesteśmy... stare to ale nadal aktualne! ...ale rozumiem że to akurat tobie nie przeszkadza. Do tego nie masz żadnych obiekcji... to ci pasuje...

 

http://youtu.be/64Hur-cbCnc

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to Wisłę kijem zawrócili.

lubię twoje tłumaczenia są zajebiście proste.

Ty tylko byś rwał, burzył i od nowa stawiał. No fakt - za rozbiórkę kasa, za wyniesienie gruzu kasa, za postawienie nowego kasa. Trzy razy kasa! A ja głupi niestety nakleję siatkę i kasa raz albo nawet mniej.

 

Jak trzeba to się kuje... kuliśmy cały parter - na piętro ich już z tynkami Inwestor nie wpuścił. Tynk gipsowy, wielowarstwowy. W jednym miejscu nawet 6 warstw! Ale on już był nie tylko krzywy (to było do wyrównania) ale już głuchy - odparzony! Przyjechał rzeczoznawca z Rigipsa i zalecił kucie. Więc młoty w ręce i kucie. Szło dosyć prosto bo sam odpadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskie to jest tolerowanie wszelkiej maści kombinatorów i hochsztaplerów i jeszcze jest to traktowane jako przedsiębiorczość...

 

co do jego wiedzy to może kupisz kradziony samochód od złodzieja? przecież on się tak dobrze zna na samochodach, może nawet lepiej niż sprzedawca w salonie firmowym... no i jest taniej...

 

...nie wiem jak inni, ale ja nie widzę nawet jednego powodu dla którego miałbym przejść do porządku dziennego i powstrzymywać się od komentarza na temat tego, że pan Rom robi fuchy na czarno, a to że udziela się na forum wcale nie jest faktem który go usprawiedliwia...

 

Sławku, nieskazitelny wzorze cnót obywatelskich, nie mam ochoty podejmować polemiki z Tobą.

Ponieważ jednak sam nie jesteś w stanie dostrzec, to wskażę Ci jeden podstawowy powód, dla którego powinieneś się "powstrzymać od komentarzy": nie jesteś na stronie Urzędu Skarbowego, ani nawet w wątku o choćby zbliżonej tematyce.

Biorąc powyższe pod uwagę "kombinatorem i hochsztaplerem" jest każdy kto próbuje podobnymi zagrywkami dyskredytować konkurencję nie podejmując merytorycznej rozmowy w ramach tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo odczucie co Rom kiedys zatrudniałem w punkcie 7 osob kazdy zarobił na siebie było z czego odlozyc.

W tej chwili a nie zajmuje sie budowlanką 2 osoby z trudem sie utrzymuja a gdyby było wszystko czysto musiał bym zamknąc

 

a Panowie jeszcze na wątku o pompach cieagle mowia ile to instalatorzy zarabiają i jakimi to złodziejami są - prawdę mowiac nie mogę tego czytac zygac mi sie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dobra jeszcze trochę go nakarmię.

 

Jak pięknie jest w budowlance:

 

mój były pracownik - chyba najlepszy jakiego miałem - kiedyś zaistniał przez chwilę na forum jako Dozi, po studiach, magister, chciał zadziałać jako samodzielny. Wiadomo że jak pracownik się wyszkoli to później szuka swojego miejsca na rynku. No i dział - na legalu czasem na czarno... identycznie jak ja. Robił mi konkurencję na Poznaniu. Dobry fachowiec! ...dziś dobry policjant! Zamiast sam na siebie zarabiać my wszyscy go utrzymujemy! W d... ma budowlankę!!!

 

następny... miał firmę (a czasem nie miał - normalne) głównie stany surowe. Dawał pracę pięciu ludkom... ma busa... dziś jeździ jako kurier...

 

następny... bez firmy bo na KRUSie. Stwierdził że na robotę jeździ z przyczepą narzędzi i za 3tysie robić on nie będzie! Bo za chwilę przesiądzie się na rower... już go w Polsce nie ma... buduje dobrobyt Niemiec

 

ja... no cóż... z byłym wspólasem mieliśmy trzech pracowników... było to dawno... dziś były wspólas robi na etacie (konserwator w urzędzie - też pensje ma z naszych podatków!) za praktycznie najniższą krajową - kawaler więc jakoś mu to wystarcza. A ja? Już niedługo... i też się pożegnamy... też będę miał to w głębokim poważaniu... słuch o mnie zaginie... i tyle...

 

...seksu też już nie potrzebuję - Państwo mnie dyma codziennie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...seksu też już nie potrzebuję - Państwo mnie dyma codziennie!

I to jest chyba najlepsze podsumowanie całości !

A jak trol-e energia rozpiera to może pora wyjść na ulice , przecież "okradają" już nas na każdym kroku , plują w twarz i mówią że deszcz pada , a i za tą ślinę (deszcz) też każą płacić i nikt nie narzeka , czemu ? A na forum które to ma pomóc , by było taniej , donosy do urzędu skarbowego szykują , żal , wrrrr , rzygać się chce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...