Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Witam strasznie duuuuży ten temat a wyszukiwarka się nie sprawdza więc mam pytanie co do ocieplania poddasza i układania płyt g-k na skosach i sufitach:

z tego co się orientuję to są dwie praktykowane metody mocowania stelaży(profili):

 

1. stelaże (profile) pod płyty mocowane (w poprzek) do krokwi na całej długości poddasza przechodzą powyżej ścianek działowych i mocowane są na krawędziach jedynie w ścianach szczytowych. Natomiast płyty g-k przykręcane do tychże stelaży stykają się ze ściankami działowymi w każdym pomieszczeniu

 

2. stelaże mocowane do krokwi/ jętek w każdym pomieszczeniu poddasza są mocowane do ścianki działowej poprzez profile krawędziowe/startowe

 

która metoda jest właściwa??? bo zastanawiam się na jakiej wysokości zakończyć ścianki działowe????

 

Ściany działowe parę centymetrów ponad przewidywany sufit tak by profil można było przykręcić. Ale nie za wysoko bo będzie mostek termiczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ściany działowe parę centymetrów ponad przewidywany sufit tak by profil można było przykręcić. Ale nie za wysoko bo będzie mostek termiczny!

 

Czyli rozumiem że opcja nr. 2 jest właściwa tj. z możliwością zamontowania profilu startowego do każdej ścianki działowej (w każdym pomieszczeniu) ale z przerwą miedzy ścianką a krokwiami/jętkami aby wcisnąć tam wełnę:) czyli jednym słowem w każdym pomieszczeniu sufit podwieszany jest osobo montowany a profile montowane poprzecznie do krokwi są docinane w zależności od wielkości pomieszczenia :eek:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Ty mi doradź jak obrobić taką lukarnę wg Twoich praktyk na profilach v - jakieś zdjęcia może pokażesz

Mam kolego problem bo nie robiłem fotek z każdej roboty i dzisiaj żałuje tego ale mądry polak po szkodzie jak mawiają . Tylko teraz jak widzę co się tu dzieje to zaczne robić. I nikt ci nie kaze robic jak ja robie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]189650[/ATTACH]

Wstępnie "łapię" zwykłymi wkrętami które później wymieniam na nity lub poszerzone pchełki.

 

...ale to i tak nic nie da bo ogień i tak przejdzie, klatka się rozleci, zacznie dzwonić czy jeszcze co innego. W tej czy innej kolejności ale zawsze!

Nie ma to jak V-profil zawsze i wszędzie!

Howgh!

Edytowane przez Rom-Kon
dodany mały sarkazm ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolego problem bo nie robiłem fotek z każdej roboty i dzisiaj żałuje tego ale mądry polak po szkodzie jak mawiają . Tylko teraz jak widzę co się tu dzieje to zaczne robić. I nikt ci nie kaze robic jak ja robie :)

...a może jest inny powód nierobienia fotek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką wątpliwośći nie mogę doszukać się jednoznacznej odpowiedzi.

stelaż pod zabudowę kartonowo-gipsową na poddaszu, czy mogę zastosować profil V do połączenia ścianki kolankowej ze skosem ? ścianka kolankowa jest z pustaka max (otynkowana) i do niej przymocowałbym profil V. Później do tego profilu przymocowałbym płytę K/G. Czy jednak nie powinienem tego robić ze względu na naprężenia na płytach K/G tak jak nie przykręca się płyt do profili UD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet musisz !

Tylko we wszelakich rysunkach pokazujących to połączenie profil V jest zastosowany na ściankach kolankowych, które są obudowane płytami K/G i do nich montowany jest ten profil a ja mam ściankę z pustaka otynkowaną i nie dokładam do niej już stelaży z płytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...