Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Witam,

kupiłem dzisiaj profile Rigips ULTRASTIL (z blachy ryflowanej 0,6), na razie do jednego pomieszczenia. Profile te faktycznie są sztywniejsze od tradycyjnych, ale przy dł. 3m około 2-3zł droższe niż te gładkie. Moje pytanie do was, szczególnie do wykonawców:

 

Czy koszt profili większy w takim przypadku o około 15% jest waszym zdaniem warty poniesienia. Dodam, że pomieszczenia są tradycyjnej wielkości (nie jakieś przesadnie duże, które wymagałyby może sztywniejszej konstrykcji stelaża).

 

Z góry dziękuje za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam, jako inwestor-totalny laik mam proste pewnie dla znawców i oczywiste pytanie...na które jednak bardzo proszę o prostą ;) odpowiedź

Budowę mamy na etapie wykonanego ocieplenia budynku z zewnątrz, obecnie kładą się tynki cem-wap, a wykonawca chce zaraz po nich ułożyć ocieplenie poddasza wełną i folia, czy to prawidłowa kolejność (czyli mokre tynki i dojdzie jeszcze wykonanie wylewek) czy nie zaszkodzi to ułożonej wełnie w żaden sposób? martwię się bym nie zniosła to kwitnącego grzyba w nowym domu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem dzisiaj profile Rigips ULTRASTIL (z blachy ryflowanej 0,6), na razie do jednego pomieszczenia. Profile te faktycznie są sztywniejsze od tradycyjnych, ale przy dł. 3m około 2-3zł droższe niż te gładkie. Moje pytanie do was, szczególnie do wykonawców:

 

Czy koszt profili większy w takim przypadku o około 15% jest waszym zdaniem warty poniesienia. Dodam, że pomieszczenia są tradycyjnej wielkości (nie jakieś przesadnie duże, które wymagałyby może sztywniejszej konstrykcji stelaża).

 

Z góry dziękuje za wypowiedzi.

 

czy jesli jezdzisz wolno samochodem to, czy mozesz miec slabiej dokrecone kola?

 

konstrukcje stelazy musza miec swoja sztywnosc nie moze to, byc latawiec i nie jest wazne czy np. sufit ma miec 2 czy 80 metrow kwadratowych.

sam zakup profili (dla poddaszy) nic nie wnosi, jedynie system czyli reszta akcesorii o odpowiedniej grubosci. majac to, mozesz z powodzeniem montowac do takich profili wszystkie rodzaje plyt z wielowarstwowym poszyciem 1-3 warstwy plyt. stosujesz "tradycyjne" rozstawy profili.

przetloczenia procz nadaniu profilom sztywnosci dodatkowo pomagaja przy szybszym ustalaniu polozenia profili w stelazu i przyspieszaja montaz plyt przez widoczne wyznaczenie srodka profila.

 

Czyli jak mam już zamówioną wełnę, to co mam teraz kupić żeby było sztywno. Hasło "system" nic mi nie mówi. Co mam powiedzieć na składzie, żebym dostał to co trzeba, aby było jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetloczenia procz nadaniu profilom sztywnosci dodatkowo pomagaja przy szybszym ustalaniu polozenia profili w stelazu i przyspieszaja montaz plyt przez widoczne wyznaczenie srodka profila.

 

To, co piszesz wyżej o sztywności całego stelaża się zgadza, ale chodzi mi konkretnie o produkt Rigips ULTRASTIL. Miałeś to w rękach? Nie chodzi tu o "przetłoczenia" tylko o blachę, która cała jest ryflowana, nie gładka, a to ryflowanie faktycznie profil usztywnia - wystarczy wziąść do ręki. I stąd moje pytanie:

 

Czy taka większa sztywność profilu (przy założeniu oczywiście, że cały stelaż zostanie wykonany poprawnie itp.) warta jest swojej ceny (około 15% wyższa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetloczenia procz nadaniu profilom sztywnosci dodatkowo pomagaja przy szybszym ustalaniu polozenia profili w stelazu i przyspieszaja montaz plyt przez widoczne wyznaczenie srodka profila.

 

To, co piszesz wyżej o sztywności całego stelaża się zgadza, ale chodzi mi konkretnie o produkt Rigips ULTRASTIL. Miałeś to w rękach? Nie chodzi tu o "przetłoczenia" tylko o blachę, która cała jest ryflowana, nie gładka, a to ryflowanie faktycznie profil usztywnia - wystarczy wziąść do ręki. I stąd moje pytanie:

 

Czy taka większa sztywność profilu (przy założeniu oczywiście, że cały stelaż zostanie wykonany poprawnie itp.) warta jest swojej ceny (około 15% wyższa)?

 

Wg mnie nie jest warte, ale poprawia samopoczucie. Na ewentualne pękania połączeń nie będzie to mieć wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jako inwestor-totalny laik mam proste pewnie dla znawców i oczywiste pytanie...na które jednak bardzo proszę o prostą ;) odpowiedź

Budowę mamy na etapie wykonanego ocieplenia budynku z zewnątrz, obecnie kładą się tynki cem-wap, a wykonawca chce zaraz po nich ułożyć ocieplenie poddasza wełną i folia, czy to prawidłowa kolejność (czyli mokre tynki i dojdzie jeszcze wykonanie wylewek) czy nie zaszkodzi to ułożonej wełnie w żaden sposób? martwię się bym nie zniosła to kwitnącego grzyba w nowym domu :evil:

 

 

A te tynki to gdzie? Od zewnątrz? To nie ma problemu. Od wewnątrz - to lepiej najpierw położyć folię paroizolacyjną na wełnę. Jak wykonawca chce folię od razu położyć to nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowę mamy na etapie wykonanego ocieplenia budynku z zewnątrz, obecnie kładą się tynki cem-wap, a wykonawca chce zaraz po nich ułożyć ocieplenie poddasza wełną i folia, czy to prawidłowa kolejność (czyli mokre tynki i dojdzie jeszcze wykonanie wylewek) czy nie zaszkodzi to ułożonej wełnie w żaden sposób? martwię się bym nie zniosła to kwitnącego grzyba w nowym domu :evil:
Jeżeli wełna bedzie zasłonięta folią paroizolacyjną, to raczej nic jej nie zaszkodzi. Tylko, że jeżeli zaczniesz zaraz po tynkach kłaść wełnę, to jest prawdopodobieństo jej zawilgocenia w trakcie kładzenia i składowania. Z mojej strony popozycja odczekania trochę aż tynki podeschną, i dopiero kłaść wełnę. Po zakryciu wełny folią można robić wylewki. Potem kręcenie płyt g-k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kleiłeś folię z folią - trzeba zrobić zakładkę i tasma dwustronna nie nadaje się za bardzo. Czy sa jakieś specjalne tasmy czy taka normalna jednostronna? :oops:
Używałem corotape co wszelkich połączeń folii z folią. Corotop robi też dwustronne, ale jej używałem głównie do przyklejania folii do profili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na sąsiednim wątku zapytałem ale tam chyba jakoś mniej ludu więc pytam ponownie:

Tak się zastanawiam jak zrobić prawidłową cyrkulację powietrza w koszach

http://images35.fotosik.pl/54/69b327f97781cb64.jpg

 

na rysunku zaznaczyłem strzałkami obszar który mnie zastanawia, jak to zrobić coby było dobrze?

 

przecież od podbitki powietrze może jedynie przejść prosto do kalenicy - a co z wełną między krokwiami które odchodzą od kosza?

Wydaje mi się że tam nie będzie cyrkulacji powietrza - co w związku z problemem zawilgocenia wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na sąsiednim wątku zapytałem ale tam chyba jakoś mniej ludu więc pytam ponownie:

Tak się zastanawiam jak zrobić prawidłową cyrkulację powietrza w koszach

(...)

na rysunku zaznaczyłem strzałkami obszar który mnie zastanawia, jak to zrobić coby było dobrze?

 

przecież od podbitki powietrze może jedynie przejść prosto do kalenicy - a co z wełną między krokwiami które odchodzą od kosza?

Wydaje mi się że tam nie będzie cyrkulacji powietrza - co w związku z problemem zawilgocenia wełny.

Przy pełnym deskowaniu powinno się robić nawiewniki i wywiewniki pod dachówkami... ale to rola dachmana (dekarza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem dzisiaj profile Rigips ULTRASTIL (z blachy ryflowanej 0,6), na razie do jednego pomieszczenia. Profile te faktycznie są sztywniejsze od tradycyjnych, ale przy dł. 3m około 2-3zł droższe niż te gładkie. Moje pytanie do was, szczególnie do wykonawców:

 

Czy koszt profili większy w takim przypadku o około 15% jest waszym zdaniem warty poniesienia. Dodam, że pomieszczenia są tradycyjnej wielkości (nie jakieś przesadnie duże, które wymagałyby może sztywniejszej konstrykcji stelaża).

 

Z góry dziękuje za wypowiedzi.

 

...oto konstrukcja z zupełnie nie ryflowanych i nie systemowych profili CD60 chyba z blachy 0.5 lub tylko 0.45mm nie pamiętam....

http://images24.fotosik.pl/237/747ff54d18cb91e5med.jpg

 

...faktycznie mocno się wygło! Ale ja ważę ponad 100kg :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System.... co to jest system...

 

System to ogół materiałów produkowanych przez jednego producenta i pewność że produkty się nie pogryzą... bo np. stosując profile CD60 firmy Rigips do tego płyty Knauf i przykręcimy to wszystko wkrętami z Nidy i nie daj Boże damy jeszcze folię paroizolacyją Isower mamy wysokie prawdopodobieństwo że to wszystko spadnie nam na głowę!

 

ps. wszystkich to czytających przepraszam.... pieprzę głupoty! Ale mi teraz wolno.... jestem po piwie... za to nie mogę znieść równie mocno pieprzących tyle że na trzeźwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czy rozcinać membranę dachową nad kalenicą? Ostatnio łaskawie kierbud do mnie zawitał i sugerował aby to zrobić.

jeśli jest to membrana wysoko paroprzepuszczalna to nie ma takiej potrzeby.... wtedy nie stosuje się szczeliny wentylacyjnej.... jeśli to jest pełne deskowanie to w kalenicy się rozcina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czy rozcinać membranę dachową nad kalenicą? Ostatnio łaskawie kierbud do mnie zawitał i sugerował aby to zrobić.

jeśli jest to membrana wysoko paroprzepuszczalna to nie ma takiej potrzeby.... wtedy nie stosuje się szczeliny wentylacyjnej.... jeśli to jest pełne deskowanie to w kalenicy się rozcina.

 

W skrócie - membrana wysoko paroprzepuszczalna Strotexa, dachówka ceramiczna - membrana - wełna ułożona z 3cm szczeliną. Czyli nie trzeba, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na sąsiednim wątku zapytałem ale tam chyba jakoś mniej ludu więc pytam ponownie:

Tak się zastanawiam jak zrobić prawidłową cyrkulację powietrza w koszach

(...)

na rysunku zaznaczyłem strzałkami obszar który mnie zastanawia, jak to zrobić coby było dobrze?

 

przecież od podbitki powietrze może jedynie przejść prosto do kalenicy - a co z wełną między krokwiami które odchodzą od kosza?

Wydaje mi się że tam nie będzie cyrkulacji powietrza - co w związku z problemem zawilgocenia wełny.

Przy pełnym deskowaniu powinno się robić nawiewniki i wywiewniki pod dachówkami... ale to rola dachmana (dekarza).

 

no to kiszka, jak widać na zdjęciu robili mi blachodachówkę - robili bo już skończyli.

Co teraz??

A może by tak wyciął w deskowaniu na dole przy krokwi koszowej otwór, jakoś go zabezpieczyć coby nie kapała woda (która zawsze może tam być) i w kalenicy drugie otwory - zadziała??

 

taki rysunek poglądowy gdybym gadał niezrozumiale

http://images43.fotosik.pl/55/5b6e18285c4dd296med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System.... co to jest system...

 

System to ogół materiałów produkowanych przez jednego producenta i pewność że produkty się nie pogryzą... bo np. stosując profile CD60 firmy Rigips do tego płyty Knauf i przykręcimy to wszystko wkrętami z Nidy i nie daj Boże damy jeszcze folię paroizolacyją Isower mamy wysokie prawdopodobieństwo że to wszystko spadnie nam na głowę!

 

ps. wszystkich to czytających przepraszam.... pieprzę głupoty! Ale mi teraz wolno.... jestem po piwie... za to nie mogę znieść równie mocno pieprzących tyle że na trzeźwo...

 

 

Na trzeźwo powiem, że to nie jest prawda. Jest to sprzedawane przez jedną firmę, ale produkowane już nie (może poza wyjątkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...