Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

A w dodatku nadmurowując tak wysoko ściankę zrobił niezły mostek :

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=196064&d=1371496659

 

ja w tym miejscu mam ciepłą wełnę i ciepłą piankę! No tak ale nie mam V-profia miszczu :D

 

Ocieplenie będzie pianką, krokwie są 18cm, odstęp między płytą a krokwią jest kilka cm. Przestrzeń między murłatą a płytą będzie wypełniona pianą (dużo lepsze rozwiązanie niż pchanie styropianu i zarzucanie błotem). Nie mam takiego doświadczenia jak Wy, jeżeli macie jakieś uwagi chętnie wysłucham i wykorzystam rady które będą bardziej przekonywujące - właśnie do tego powinno służyć to forum. Ściany szczytowe dochodzące do folii na które chyba Rafał zwrócił uwagę (za co jestem wdzięczny i już je powycinałem) to był faktycznie mostek. Jednak Twoje twierdzenie że wysoka ścianka to mostek termiczny jakoś wydaje mi się mało prawdziwe. Jeżeli chodzi o Vprofil - nie mogę złego słowa powiedzieć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A w dodatku nadmurowując tak wysoko ściankę zrobił niezły mostek :

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=196064&d=1371496659

 

ja w tym miejscu mam ciepłą wełnę i ciepłą piankę! No tak ale nie mam V-profia miszczu :D

JAKI MOSTEK ? PIANĄ JEDZIE dlatego pytałem wcześniej go a ty najpierw poczytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt! jeśli nie nadmurujesz to nie dasz V-profila!!! A przecież to podstawa!

 

Szanowni "widzowie". Sami zobaczcie jaka to robota by wypełnić raptem 1-3cm luki w tynku! Toż to więcej kosztuje materiału i robocizny niż to warte! A można było po wykonaniu skosu na płytę przykleić taśmę PCV a w powstałą szparę (około 3cm a jeśli 5cm to max!) dać trochę pianki (wypełnienie i dodatkowa izolacja), jesli pianka za mocno urosła i wypłynęła to wyskubać trochę i resztę uzupełnić tynkiem. Na to siatka - szeroka reperacyjna (10cm szerokości) i gładź. A tak to robota po wuju!

Szanowni widzowie Forumowicz zrobił lepiej robotę od ciebie i się z tym pogódź lepiej . Gdzie on tutaj miał twoje 3cm? I nie sraj pianą na murłaty więcej mi tu bo gówno warta taka robota ci powiem. A bronisz sie bo fajansiłeś i teraz ci głupio :(

Ale podyskutuj jeszcze to ci zaraz wygarne;)

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Forumowicz zrobił lepiej robotę od ciebie i się z tym pogódź lepiej . (...)

 

Nie przeczę że zrobił to bardzo profesjonalnie! Nie doczytałem że ma być piana na poddaszu - myślałem że opuści stelaż na wełnę drugiej warstwy 10-15cm więc wtedy wyszła by najwyżej "dziura" na 5cm (tyle max mi wychodzi). Gdybym ja coś takiego robił w całym domu to ceną za takie coś zabiłbym Inwestora! Zbyt duży nakład pracy - za drogie to. I to jest główna wada tego systemu!

 

....gdyby była wełna mostek byłby na (prawie)styku z krokwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem na etapie ocieplania poddasza pokoje srednio po 25m2 4na 5 m i jeden 3,5 n na 11m i wykonawca powiedzial ze wszedzie trzeba ruszt krzyzowy ( podwojny) ze mniej bedzie pekac bo jętki sa co 1m niestety .. i ze to jest ten problem gdzie podwojnym rusztem da sie to rozwaizac ze nie bedzie tak prawoca uginac sie itp= nie bedzie pekac

ocieplenie pod jetkami bedzie 10-15 cm a miedzy jetkami 24cm

 

jakies rady da przecietnego inwestora ? ?:) z gory dzeikuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę że zrobił to bardzo profesjonalnie! Nie doczytałem że ma być piana na poddaszu - myślałem że opuści stelaż na wełnę drugiej warstwy 10-15cm więc wtedy wyszła by najwyżej "dziura" na 5cm (tyle max mi wychodzi). Gdybym ja coś takiego robił w całym domu to ceną za takie coś zabiłbym Inwestora! Zbyt duży nakład pracy - za drogie to. I to jest główna wada tego systemu!

 

....gdyby była wełna mostek byłby na (prawie)styku z krokwią.

 

Ale jaja, nie wierze w to co czytam, ciekawe czy to co powyżej to "fakt, kit czy mit"? ;)

 

No ale na poważnie... Mam kolejny dylemat taki trochę poza głównym tematem wątku, ale liczę na wypowiedzi. Cała połać ocieplona będzie pianką, natomiast jętki będą ocieplone wełną. Właśnie z tym związane mam pytanie.

W projekcie jest przewidziane ocieplenie - wełna mineralna układana między jętkami, grubość 16 cm. Jaką zwykle wełne dajecie do ocieplenia stropu nad poddaszem (grubość i rolka czy płyta?) i jak ją układacie (między jętki czy na ruszt)? Stryszek będzie nieużytkowy, będą tam leżeć rury od DGP, jeżeli ma to znaczenie to dach będzie ocieplony aż do kalenicy.

 

Faworyt na dziś (po rozmowach z doradcą technicznym rockwolla) to toprock (wełna skalna, folie dajemy jedynie nad pomieszczeniami gdzie jest zwiększona wilgotność). Zastanawiam się nad wepchnięciem jej między jętki, ze względu na ciężar boje się położyć ją na ruszcie.

Edytowane przez LostHighway
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, nie wierze w to co czytam, ciekawe czy to co powyżej to "fakt, kit czy mit"? ;)

 

(...)

 

Faktem jest że czasem Szanowni Forumowicze przeginacie i to ostro! Ale płacić już za takie przegięcia nie chcecie... Każdy z Was -nas chciałby jeździć mercedesem ale za równowartość starego opla. Ostatnio przy mnie jeden z forumowiczów pouczał magistra od wentylacji jak właśnie wentylację takową wykonać! Takie materiały, taka jednostka, tu poprowadzić, takie wydatki - wasza gwarancja że to wszystko będzie działać!!! I oczywiście pretensje że firma źle go potraktowała i złożyła niepoważną ofertę - dosłowne słowa niedoszłego Inwestora! Nie wspomnę o rozważaniach innego inwestora na temat mostka termicznego jakim jest grzybek! bo to całe 1,5mm² czystego metalu! Albo tłumaczenie przez dwie godziny że jak wbiję papiaka co 10-15cm w krokiew to nie osłabię konstrukcji dachu! W jednym miejscu miałem dawać podwójną folię Isovera Stopair! Nie przeszło - Inwestor w porę się zreflektował że przegina... Sorry Inwestorzy, ja mogę stosować najwyższe technologie i Wasze najdziwniejsze zachcianki ale kto mi za to zapłaci? Najczęściej jest to dodatkowy nakład pracy a czas to pieniądz. Ale oczywiście przy wyborze oferty to właśnie cena stanowi najważniejsze kryterium. Jeśli można zrobić coś taniej ale równie dobrze to ja to muszę zrobić! 80% wszystkich moich robót jest na profilach 0,5mm tańszych o 4zł na sztuce od rigipsa 0.6mm i co te wszystkie poddasza są zrobione źle? Bo nie ma mercedesa? Bo idziemy po taniości? Flash może sobie te technologie propagować - pracuje u sąsiadów zza Odry. Już tak wyleciał z obiegu że proponuje niedostępne u nas masy szpachlowe, pisze o polaczkach i używa łamanej polszczyzny. To jest polskie forum i dla Polaków... w polskich realiach ekonomicznych.

 

LostHighway jeśli sam robisz dla siebie to nie liczysz się z kosztami robocizny - tylko materiał. Możesz tą ściankę nawet jeszcze obudować cegłą i powtórnie otynkować - byłoby to najlepsze rozwiązanie. Powiem że wręcz idealne bo wtedy ścianka byłby to twardy monolit i nic by jej nie ruszyło! Nie żadna g*** płyta! I jeśli byś sobie to zażyczył to oczywiście ja jako wykonawca bym to zrobił ale za pieniądze! Oj spore pieniądze! Jeszcze raz powtórzę: jest to zrobione idealnie! Do piany ma rację bytu ale do wełny? Po co? Ja na swój sposób daję pełną i długoletnią gwarancję więc jeszcze raz się pytam: po co?

 

Profi tak się na mnie wozi ale raczej sam jest bardziej teoretykiem niż praktykiem - coś mało zamieszcza fotek ze swoich prac. A jak już zamieścił to okazało się że budował klatkę! Tą którą u mnie tak krytykował! (przy klatce nie stosuje się V-profila!) Mętnie tłumaczył że mu czegoś nie dowieźli i stałby z robotą. Czyli według niego popełnił świadomie błąd bo nie chciał zaczekać i zrobić tak jak jego technologia przewiduje Oczywiście fotkę usunął ale moje komentarze zostały. Dziś żałuje że o jedną fotkę za dużo zamieścił bo nadal klatka go mierzwi... takie coś nazywa się hipokryzja! Profi za trudne słowo? To poczytaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipokryzja

 

I to było by tyle... idę łapać komary - oj znów naleciało tego cholerstwa - i dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

W projekcie jest przewidziane ocieplenie - wełna mineralna układana między jętkami, grubość 16 cm. (...)

No całe 16cm! To na bogato ;)

Faworyt na dziś (po rozmowach z doradcą technicznym rockwolla) to toprock (wełna skalna, folie dajemy jedynie nad pomieszczeniami gdzie jest zwiększona wilgotność). (...)

 

Jak porozmawiasz z Isoverem może zmienisz faworyta? Albo z doradcą od firmy styropianowej - może faworytem będzie styropian?

 

A forumowy doradca Rockwoola daje delikatnie do zrozumienia że stosowanie paroizolacji nawet w pomieszczeniach "suchych" nie jest błędem... hmmm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Rom, nic dodać nic ująć.

 

Aha i wiem o ocb z tą scianką, i teraz się wyjasniło z tym regipsem doklrjonym do krokwi, nie wiedziałem że forumowicz bedzie ocieplał pianką, i wtedy musiał coś dokleić. Jak tak to może to i dobre rozwiązanie ale napewno droższe. Tez mam na profilu 0.5 i sie trzyma, sufity wiszą na obrotowych wieszakach i na nich 30-35cm wełny i nie boję się że mi coś na głowe spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i juz buduje sie mit ile to nie kosztuje suchy tynk szczegolnie gdy cos tak gdzies trzeba podkuc :D alez to drogie mowie wam ;)

prosze nie siac glupot!

(...)

 

.

 

Ile kosztuje? Wykonanie tego w odpowiednim czasie - prawie nic. Wykonanie po tynkach? A no tu się zaczynają schody! Bywa że na wieńcu idą kable - głównie od alarmu i czasem do oświetlenia podbitki. Trzeba podkuć nie uszkadzając ich. Następnie okazuje się że owszem na ściance murowanej tynkarze dali nawet 5cm tynku ale trochę wyżej na wieńcu szalunek się rozjechał i jest raptem 1cm tynku. Oczywiście wieniec jest cholernie nierówny - to standard. I się pytam. Jak zlicować płytę 12,5mm + klej z tynkiem który ma 1cm? A no po wklejeniu płyty robi się uskok t trzeba go zlikwidować! Czyli praktycznie jeszcze raz otynkować ściankę kolankową! No dobrze ale ta ścianka po lewej to część lukarny... więc co? tynkować całą? A może zrobić garba? Inwestor i tak nie zauważy że poziomica na garbie buja się po centymetrze z każdej strony... czyli ściema na całego. No więc jak Flash - robota którą można pominąć w kosztorysie i zrobić inwestorowi w gratisie?

 

Lost a zapodaj fotkę z przyłożoną poziomicą? Nie wyszedł Ci bałabuch na łączeniu? Schowałeś się z płytą? Ale jak spieprzysz to jest to Twoje. Nie będziesz nikogo szarpał na naprawy gwarancyjne. Wykonawcy (ja?) nie mogą sobie pozwolić na takie ryzyko!

 

Jak nad tym myślę i po przeczytaniu również postu Flasha coraz mniej mi się to podoba... no mam nadzieję że po pierwszym zachwycie nie wycofam się ze stwierdzenia że jest to zrobione idealnie. Flash istotnie zauważył że płyta jest chyba wklinowana w krokwie - ja w tym miejscu widziałem mostek ale wtedy jeszcze myślałem że tam ma być wełna... im dłużej nad tym myślę tym gorzej dla tego rozwiązania...

 

Ciekawe jak zachowa się to jak będziesz płytował. Jak obsunie się płyta na skosie - nie wyłamie tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i juz buduje sie mit ile to nie kosztuje suchy tynk szczegolnie gdy cos tak gdzies trzeba podkuc :D alez to drogie mowie wam ;)

prosze nie siac glupot!

pomysl na przeniesienie poziomu scianki kolankowej płytą dobry ale wykonanie całkiem do dupy.

no i jeszcze ta zakleszczona o krowie plyta ;) lost - przytnij ja 3-5cm o ile nie odpadnie od tego mpekokleju albo razem z nim od wienca :D

 

.

Na co liczysz Flash ? ze Lost się na czymś potknie robiąc pierwszy raz ? Jeżeli mpekoklejem można tynkować gazobeton i się trzyma , jeżeli mpekoklejem można tynkować płyty fermacela i się trzyma to dlaczego miałby odpadać nagle ? Może lost zrobił za rzadki klej albo za gęsty , mógł popełnić kilka błędów ale jak ich nie popełnił to będzie git;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje? Wykonanie tego w odpowiednim czasie - prawie nic. Wykonanie po tynkach? A no tu się zaczynają schody! Bywa że na wieńcu idą kable - głównie od alarmu i czasem do oświetlenia podbitki. Trzeba podkuć nie uszkadzając ich. Następnie okazuje się że owszem na ściance murowanej tynkarze dali nawet 5cm tynku ale trochę wyżej na wieńcu szalunek się rozjechał i jest raptem 1cm tynku. Oczywiście wieniec jest cholernie nierówny - to standard. I się pytam. Jak zlicować płytę 12,5mm + klej z tynkiem który ma 1cm? A no po wklejeniu płyty robi się uskok t trzeba go zlikwidować! Czyli praktycznie jeszcze raz otynkować ściankę kolankową! No dobrze ale ta ścianka po lewej to część lukarny... więc co? tynkować całą? A może zrobić garba? Inwestor i tak nie zauważy że poziomica na garbie buja się po centymetrze z każdej strony... czyli ściema na całego. No więc jak Flash - robota którą można pominąć w kosztorysie i zrobić inwestorowi w gratisie?

 

Lost a zapodaj fotkę z przyłożoną poziomicą? Nie wyszedł Ci bałabuch na łączeniu? Schowałeś się z płytą? Ale jak spieprzysz to jest to Twoje. Nie będziesz nikogo szarpał na naprawy gwarancyjne. Wykonawcy (ja?) nie mogą sobie pozwolić na takie ryzyko!

 

Jak nad tym myślę i po przeczytaniu również postu Flasha coraz mniej mi się to podoba... no mam nadzieję że po pierwszym zachwycie nie wycofam się ze stwierdzenia że jest to zrobione idealnie. Flash istotnie zauważył że płyta jest chyba wklinowana w krokwie - ja w tym miejscu widziałem mostek ale wtedy jeszcze myślałem że tam ma być wełna... im dłużej nad tym myślę tym gorzej dla tego rozwiązania...

 

Ciekawe jak zachowa się to jak będziesz płytował. Jak obsunie się płyta na skosie - nie wyłamie tego?

Płyta fermacela dał 10mm a nie 12,5. Dobrze przyklejona i podyblowana dodatkowo będzie się trzymać ;) spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta fermacela dał 10mm a nie 12,5. Dobrze przyklejona i podyblowana dodatkowo będzie się trzymać ;) spoko

 

Oł kej... podbudowałeś mój umiarkowany optymizm... a jeśli chodzi o błędy wynikłe z braku doświadczenia w branży to też je biorę pod uwagę.

 

No i fermacelka to też zaleta - czołgiem ją i wytrzyma.

 

mała uwaga do dybli. Metal w styczności z gipsem koroduje! Ocynk niewiele daje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Rom, nic dodać nic ująć.

 

Aha i wiem o ocb z tą scianką, i teraz się wyjasniło z tym regipsem doklrjonym do krokwi, nie wiedziałem że forumowicz bedzie ocieplał pianką, i wtedy musiał coś dokleić. Jak tak to może to i dobre rozwiązanie ale napewno droższe. Tez mam na profilu 0.5 i sie trzyma, sufity wiszą na obrotowych wieszakach i na nich 30-35cm wełny i nie boję się że mi coś na głowe spadnie.

 

Piszesz, że rozwiązanie które zastosowałem jest "napewno droższe" - ile kosztowało Ciebie podwyższenie kolankowej a jak sądzisz ile kosztowało mnie? (podwyższałem kolankową łącznie na 24 metrach). Ciekawi mnie jaką miałbym oszczędność gdybym zastosował sposób o którym piszesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje? Wykonanie tego w odpowiednim czasie - prawie nic. Wykonanie po tynkach? A no tu się zaczynają schody!

 

Święta racja, buduje pierwszy dom (mam nadzieję, że ostatni) i można znaleźć więcej błędów/niedociągnięć o których nie będę jednak się rozpisywać. Jakbym podejmował jeszcze raz decyzję to na pewno lepiej było całą kolankową obłożyć fermacelem (jeżeli chce się zabudować murłate) lub gk.

 

Bywa że na wieńcu idą kable - głównie od alarmu i czasem do oświetlenia podbitki. Trzeba podkuć nie uszkadzając ich. Następnie okazuje się że owszem na ściance murowanej tynkarze dali nawet 5cm tynku ale trochę wyżej na wieńcu szalunek się rozjechał i jest raptem 1cm tynku. Oczywiście wieniec jest cholernie nierówny - to standard. I się pytam. Jak zlicować płytę 12,5mm + klej z tynkiem który ma 1cm? A no po wklejeniu płyty robi się uskok t trzeba go zlikwidować! Czyli praktycznie jeszcze raz otynkować ściankę kolankową! No dobrze ale ta ścianka po lewej to część lukarny... więc co? tynkować całą? A może zrobić garba? Inwestor i tak nie zauważy że poziomica na garbie buja się po centymetrze z każdej strony... czyli ściema na całego. No więc jak Flash - robota którą można pominąć w kosztorysie i zrobić inwestorowi w gratisie?

 

Lost a zapodaj fotkę z przyłożoną poziomicą? Nie wyszedł Ci bałabuch na łączeniu? Schowałeś się z płytą? Ale jak spieprzysz to jest to Twoje. Nie będziesz nikogo szarpał na naprawy gwarancyjne. Wykonawcy (ja?) nie mogą sobie pozwolić na takie ryzyko!

 

 

Jutro albo w piątek będę na budowie to specjalnie dla Ciebie zrobie sesje. ;)

 

 

Jak nad tym myślę i po przeczytaniu również postu Flasha coraz mniej mi się to podoba... no mam nadzieję że po pierwszym zachwycie nie wycofam się ze stwierdzenia że jest to zrobione idealnie. Flash istotnie zauważył że płyta jest chyba wklinowana w krokwie - ja w tym miejscu widziałem mostek ale wtedy jeszcze myślałem że tam ma być wełna... im dłużej nad tym myślę tym gorzej dla tego rozwiązania...

 

Płyta nie jest wklinowana w krokwie (opuszczona względem krokwi o kilka cm). To co widać na zdjęciu to radosna twórczość ;) taki glut między płytą a krokwią miał usztywniać, ale chyba macie racje że to kiepski pomysł. Do skucia!

 

 

Ciekawe jak zachowa się to jak będziesz płytował. Jak obsunie się płyta na skosie - nie wyłamie tego?

 

Wygląda to naprawde solidnie, nie powinno wyłamać. Dodatkowo od strony murłaty pójdzie piana, która oprócz ocieplenia usztywni nieco konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co liczysz Flash ? ze Lost się na czymś potknie robiąc pierwszy raz ? Jeżeli mpekoklejem można tynkować gazobeton i się trzyma , jeżeli mpekoklejem można tynkować płyty fermacela i się trzyma to dlaczego miałby odpadać nagle ? Może lost zrobił za rzadki klej albo za gęsty , mógł popełnić kilka błędów ale jak ich nie popełnił to będzie git;)

 

Jest ryzyko, że gdzieś popełnie błąd... ale mam nadzieję, że z pomocą Forumowiczów jednak uda się tego uniknąć lub zminimalizować skutki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że rozwiązanie które zastosowałem jest "napewno droższe" - ile kosztowało Ciebie podwyższenie kolankowej a jak sądzisz ile kosztowało mnie? (podwyższałem kolankową łącznie na 24 metrach). Ciekawi mnie jaką miałbym oszczędność gdybym zastosował sposób o którym piszesz. :)

 

Miałem tego tylko kilka metrów, no ale wykorzytałem scinki styropianu jakie miałem, bo tak jak Rom pisał jak opusciłem stelaż zostało tam może z 4cm, Na to wkleiłem siatkę do styro, wkleiłem chyba jeszcze teśmę papierowa i na to gładz, pianki z piostoletu niewiel poszło.

Ty też musisz to pozniej zaspoinowac więc częśc kosztów podobna.

Nad garażem wysunietym z obrysu wogule nie tynkowałem tylko dałem dodatkową wełnę na kolakową i prztkręciłem płytę na stelazu zrobionym z dwóch UD i w pionie CD, wszytko na sztywno razem ze skosami, spoinowane tylko taśmą papierową,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesmialo zapytam z innej beczki troche, oboje z zona jestesmy niepalacy, do tej pory trafiali nam sie fachowcy niepalacy, tym razem obaj panowie od suchej zabudowy potem beda robili lazienki pala jak smoki w tych upalach jakie teraz mamy nie idzie na pietrze wyrobic, niesmialo zwrocilismy im uwage to powiedzieli,ze teraz to nic nie szkodzi bo jeszcze nie ma gladzi itp chociaz prawde mowiac lazienke robia na gotowo i tam juz farba na sufitach jest, no wiec jak to jest regipsy, tynki gipsowe w takim czasie przejda dymem czy raczej nie i nie byc upierdliwym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesmialo zapytam z innej beczki troche, oboje z zona jestesmy niepalacy, do tej pory trafiali nam sie fachowcy niepalacy, tym razem obaj panowie od suchej zabudowy potem beda robili lazienki pala jak smoki w tych upalach jakie teraz mamy nie idzie na pietrze wyrobic, niesmialo zwrocilismy im uwage to powiedzieli,ze teraz to nic nie szkodzi bo jeszcze nie ma gladzi itp chociaz prawde mowiac lazienke robia na gotowo i tam juz farba na sufitach jest, no wiec jak to jest regipsy, tynki gipsowe w takim czasie przejda dymem czy raczej nie i nie byc upierdliwym.

 

Powiem tak: to Twój dom i Twoi wykonawcy. Jeśli sobie tego nie życzysz to powiedz im otwarcie. Mają wybór - wiadomo. U mnie na budowie nie ma palenia, jeśli palą to tylko na zewnątrz i żadnych petów walających się na budowie! Nawet jak Inwestorzy palą i nie zwracają na to uwagi. Budowa to jest miejsce pracy a w pracy się nie pije i nie pali... ale to takie moje prywatne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znoszę smrodu który pozostaje w domu w którym się nie pali , jeśli jest to dom w którym cały czas przebywa ktoś kto pali , idzie się przyzwyczaić , ale jeśli się nie pali , pozostaje ogromny smród który jest nie do zniesienia ! Jest piękna pogoda , więc może zechcą palić na zewnątrz w wydzielonym miejscu !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...