Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Mam problem. Widać łączenia pod światło po pierwszym malowaniu. Płyty zagruntowałem i pomalowałem snieżka Grunt a potem już kolor. No i widać łaczenia. Nie wiem czy nie wynika to z tego że trochę za wysoko wkleiłem w niektórych miejscach :/ Jeszcze da rade uratowac czy juz nie?

 

Pewnie, że da radę uratować. Tak jak Wodzu radzi masa z wiaderka i rozciągasz spoiny. I później szlifujesz.

Może za pierwszym razem to rozciąganie Ci nie wyjdzie, ale za drugim może dasz radę. Naucz się tego w jedym pomieszczeniu a nie, ze masz wszystko już pomalowane, szkoda farby.

Chociaż prawda jest taka, że to farba pokazuje klasę szpachlarza ;-)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zeusrulez
skleroza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie, przymierzam się do remontu starego budynku gospodarczego. Jest tam niskie poddasze które chciałby ocieplić i zrobić tam pokój dla dzieci, ew. sypialnię dla siebie.

 

Dach dwuspadowy, krokwie 18 cm wysokie, rozstaw ok. 110 cm, na to idą łaty i stare (miejscami cieknące) poszycie z blachy stalowej układanej na rąbek. Kąt nachylenia dachu - 35 stopni.

 

Proszę o radę, jak prawidłowo zaizolować takie poddasze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie z pogranicza tematu izolacji i dachów - w przypadku położenia nowej blachówki na starą blachę bez zrywania starego pokrycia, czy trzeba jeszcze dawać pod wełnę folię paroprzepuszczalną, zostawić szczelinę między łatami a wełną, czy od razu kłaść ocieplenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

podłaczę się do tematu. Jestem na etapie wycieplenie poddasza (miejsca gdzie jest podłączony rekuperator ze wszystkimi rurami i centrala DGP też z rurami). Zgapiłem się i nie ociepliłem tego przed założeniem reku i DGP, teraz na poddaszu jest mało miejsca i jego wyciepelnie będzie trudne. Czym wycieplic i jak to zrobic aby było skuteczne i jak najmeniej upierdliwe dla wykonującego. Proszę o rady.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie z pogranicza tematu izolacji i dachów - w przypadku położenia nowej blachówki na starą blachę bez zrywania starego pokrycia, czy trzeba jeszcze dawać pod wełnę folię paroprzepuszczalną, zostawić szczelinę między łatami a wełną, czy od razu kłaść ocieplenie?

Jeśli nie będzie przeciekać to traktuj to jako pełne deskowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj grzybki :D

 

...a swoją drogą skąd weźmiesz wełnę 8cm? Chyba że całymi paletami. Standard to 5,10.15.18 i 20cm. Pozostałe grubości na zamówienie i to właśnie większe ilości.

Toprock Super 8cm ;) na zamówienie po 12 zł i muszę wziąć 120 metrów, a potrzebuje 110 więc dużo nie stracę;)

 

Zdecydowałem się na grzybki, zestaw LAFARAGE NIDA teraz tylko pytanie: ile powinien wystawać grzybek, żeby zmieścić 10 cm waty? chodzi o to czy profil ma się kończyć równo z watą? Jak użyje grzybka to jak przytrzymam tą 2 warstwę waty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toprock Super 8cm ;) na zamówienie po 12 zł i muszę wziąć 120 metrów, a potrzebuje 110 więc dużo nie stracę;)

 

Zdecydowałem się na grzybki, zestaw LAFARAGE NIDA teraz tylko pytanie: ile powinien wystawać grzybek, żeby zmieścić 10 cm waty? chodzi o to czy profil ma się kończyć równo z watą? Jak użyje grzybka to jak przytrzymam tą 2 warstwę waty?

 

Na część pytań odpowiedź tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że da radę uratować. Tak jak Wodzu radzi masa z wiaderka i rozciągasz spoiny. I później szlifujesz.

Może za pierwszym razem to rozciąganie Ci nie wyjdzie, ale za drugim może dasz radę. Naucz się tego w jedym pomieszczeniu a nie, ze masz wszystko już pomalowane, szkoda farby.

Chociaż prawda jest taka, że to farba pokazuje klasę szpachlarza ;-)

 

Pozdrawiam

I dlatego szanowni Inwestorzy powinniście dopłacić te 2-4zł za pierwsze zagruntowanie-malowanie na biało! Będziecie mieć mniej rozczarowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na część pytań odpowiedź tutaj

 

Dzięki wielkie. Przyznam, że jestem zaskoczony tym wzorem na wysuniecie grzybka = [grubość waty] + 3cm + 1cm [operacyjny] bo to oznacza, że muszę wziąć dłuższe grzybki. A w dwóch hurtowaniach powiedzieli mi, że muszę drugą warstwę ułożyć na równi z profilem, dobrze że się tu zapytałem.

 

A skoro jest ten odstęp około 4cm pomiędzy watą a folią, to czy ta wełna nie opadnie? Czy może trzeba związać tą 2 warstwę?

 

Prośba jeszcze o podpowiedź jak ocieplić ten strych?

Edytowane przez adam4321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

podłaczę się do tematu. Jestem na etapie wycieplenie poddasza (miejsca gdzie jest podłączony rekuperator ze wszystkimi rurami i centrala DGP też z rurami). Zgapiłem się i nie ociepliłem tego przed założeniem reku i DGP, teraz na poddaszu jest mało miejsca i jego wyciepelnie będzie trudne. Czym wycieplic i jak to zrobic aby było skuteczne i jak najmeniej upierdliwe dla wykonującego. Proszę o rady.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Przyznam, że jestem zaskoczony tym wzorem na wysuniecie grzybka = [grubość waty] + 3cm + 1cm [operacyjny] bo to oznacza, że muszę wziąć dłuższe grzybki. A w dwóch hurtowaniach powiedzieli mi, że muszę drugą warstwę ułożyć na równi z profilem, dobrze że się tu zapytałem.

 

A skoro jest ten odstęp około 4cm pomiędzy watą a folią, to czy ta wełna nie opadnie? Czy może trzeba związać tą 2 warstwę?

 

Prośba jeszcze o podpowiedź jak ocieplić ten strych?

 

Nic Ci nie opadnie ;-) Opaść to może między krokwiami, jak za słabo będziesz sznurował, tzn. za rzadko.

Jak ocieplić ten strych hmmm ? o co Ci chodzi ? konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie opadnie ;-) Opaść to może między krokwiami, jak za słabo będziesz sznurował, tzn. za rzadko.

Jak ocieplić ten strych hmmm ? o co Ci chodzi ? konkretnie.

Już tłumacze dom ma parter, pierwsze piętro, na którym są skosy a nad tym piętrem jest jeszcze strych, nic nigdy tam nie było. Teraz chce ocieplić poddasze oraz ten strych i jeden Pan z hurtowni powiedział mi, że poddasze powinno być ocieplone dwoma warstwami, a ten strych ze względu, że nie będzie tak często wykorzystywany(służyć będzie jako przechowalnia) to powiedział by ocieplić go tylko jedną warstwą wełny - dodam, że wydaje mi się to bardzo głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumacze dom ma parter, pierwsze piętro, na którym są skosy a nad tym piętrem jest jeszcze strych, nic nigdy tam nie było. Teraz chce ocieplić poddasze oraz ten strych i jeden Pan z hurtowni powiedział mi, że poddasze powinno być ocieplone dwoma warstwami, a ten strych ze względu, że nie będzie tak często wykorzystywany(służyć będzie jako przechowalnia) to powiedział by ocieplić go tylko jedną warstwą wełny - dodam, że wydaje mi się to bardzo głupie.

 

Ostatnio byłem u Inwestora który miał strych ocieplony tylko warstwą między krokwiami, mówił mi, że zimą jest dla niego ok, a latem temperatura troszkę większa niż na dworze, a strych był graciarnią. Wszystko jest kwestią tego co z tego strychu chcesz zrobić jeśli tylko graciarnię do której chcesz wchodzić raz na miesiąc to ja nawet nie ocieplałbym tego strychu, ze względu na koszta. A jeśli strych ma być często używany to możesz zainwestować w ocieplenie, tj. wełna między krokwie i do tego na krokwie. Wszystko zależy od Twoich finansów. Jak nie masz na co wydać pieniędzy to dawaj kolejną warstwę na krokwie, płyty i masz prawie poddasze użytkowe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumacze dom ma parter, pierwsze piętro, na którym są skosy a nad tym piętrem jest jeszcze strych, nic nigdy tam nie było. Teraz chce ocieplić poddasze oraz ten strych i jeden Pan z hurtowni powiedział mi, że poddasze powinno być ocieplone dwoma warstwami, a ten strych ze względu, że nie będzie tak często wykorzystywany(służyć będzie jako przechowalnia) to powiedział by ocieplić go tylko jedną warstwą wełny - dodam, że wydaje mi się to bardzo głupie.

 

I głupie i nie... zalezy co chcesz uzyskać na tym stryszku. Jeśli chcesz mieć temperatury ekstremalne to znaczy w lecie +60-70 a w zimie nawet -30 to nie musisz dawać wełny. Ale jeśli boisz się że walizki, narty czy choinka w takich temperaturach źle się będą czuć to daj jedną warstwę wełny. Zlikwidujesz ekstremalne wahania. Zimą w okolicach 0* latem +30*. I to cała filozofia...nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole dać 2 warstwy bo i tak pół "packa" nikt mi nie sprzeda, a mam naprawdę dobrą cenę na watę więc nie będę oszczędzał, a profile już mam kupione i wystarczą na strych. Jedyne czego się obawiam to, że może się zdarzyć, że nikt ta nie będzie wchodził przez 3 miesiące więc nie będzie cyrkulacji powietrza. Edytowane przez adam4321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole dać 2 warstwy bo i tak pół "packa" nikt mi nie sprzeda, a mam naprawdę dobrą cenę na watę więc nie będę oszczędzał, a profile już mam kupione i wystarczą na strych. Jedyne czego się obawiam to, że może się zdarzyć, że nikt ta nie będzie wchodził przez 3 miesiące więc nie będzie cyrkulacji powietrza.

 

Czyli w takim razie na BOGATO !!! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole dać 2 warstwy bo i tak pół "packa" nikt mi nie sprzeda, a mam naprawdę dobrą cenę na watę więc nie będę oszczędzał, a profile już mam kupione i wystarczą na strych. Jedyne czego się obawiam to, że może się zdarzyć, że nikt ta nie będzie wchodził przez 3 miesiące więc nie będzie cyrkulacji powietrza.

No właśnie zastanawiam się nad podobną rzeczą, tj. chce ocieplić strych(taki mały) nieogrzewany, czy wpuszczac tam jakąś rurę spiro aby to ewentualnie później podłączyć do wentylacji mechanicznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie zabudowana murłata:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=196064&d=1371496659

 

Miały być fotki że poziomica się nie buja ale nie ma... nie moje poddasze więc mi to lotto ;)

 

Ale do rzeczy.

 

Profi45 jak to zabudować?

 

19911_673827245967407_1981856056_n.jpg

 

942061_673827249300740_836238079_n.jpg

 

1011073_673827259300739_702615471_n.jpg

 

10153_673827322634066_1422351476_n.jpg

 

1011912_673827329300732_138121070_n.jpg

 

Profi45 wymyślisz coś? Jak takie cuda zabudować? Wspomnę tylko że druga warstwa wełny ma być 15cm czyli skos zejdzie na prawie 20cm poniżej krokwi... zostanie raptem 5cm do nadbudowania.

Edytowane przez Rom-Kon
fotka nie odpalała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie zabudowana murłata:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=196064&d=1371496659

 

Miały być fotki że poziomica się nie buja ale nie ma... nie moje poddasze więc mi to lotto ;)

 

Ale do rzeczy.

 

Profi45 jak to zabudować?

 

19911_673827245967407_1981856056_n.jpg

 

942061_673827249300740_836238079_n.jpg

 

[inm]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1011073_673827259300739_702615471_n.jpg[/img]

 

10153_673827322634066_1422351476_n.jpg

 

1011912_673827329300732_138121070_n.jpg

 

Profi45 wymyślisz coś? Jak takie cuda zabudować? Wspomnę tylko że druga warstwa wełny ma być 15cm czyli skos zejdzie na prawie 20cm poniżej krokwi... zostanie raptem 5cm do nadbudowania.

Wynalazłeś naprawde wyjątkową inwestycje z tymi rurkami na murłatach :p

Tak w takiej specyficznej sytuacji należy zrobić po twojemu albo zjechać jeszcze parę centymetrów w dół i po mojemu skończyć bez błota i klejenia i jeszcze prościej zrobić . Pod koszowo wyszło ci 15 wełna + 5 na profil =20 cm niezły wynik ;) coś mi sie wierzyć nie chce:no:

Sciemniacie więc Wodzu mi tu bo ta koszowa krokiew jest szeroka jak murłata i prawie zachodzi na lico murłat i w zyciu doczesnym nie wystarczy 5cm żeby się tam zmieścić.

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...