Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

To Ty na prawdę jesteś dobry, robisz 100m2 szpachlu z połową materiału! no no takiego fachowca warto wziąć do pracy.

Z profilami i płytami też tak potrafisz?

A kto powiedział że mam nakładać na palec grubo? I skąd wiesz że połową jak nawet nie znasz tego materiału. Nawet nie wiesz że profinish jest suchy w workach i że to zerówka... odpuść bo pogrążasz się...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na 100m2 poddasza wychodzi około 30kg Vario i około 80-100kg Profinish(bliżej 80kg) lub akrylputz start-finisz(bliżej 100kg) - szpachlowanie po całości, do tego wiaderko 17kg akrylputz z wiaderka (wklejanie midflex'a i taśmy krawędziowej). Też poddasze połamane.

Ten akryl putz to ten w woreczku?

fot.-Acryl-Putz_ST10_Start_FS20_Finisz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udowodnij że się mylę to odpuszczę, ja uważam że te 80kg które napisałeś do szpachlowania 100m2 to zdecydowanie za mało wręcz połowa.

Co innego ściana a co innego płyta. Rigips podaje że do szpachlowania samych spoin profinishem worek 25kg suchej masy wystarcza na... tu UWAGA!!! 500m² poddasza!

Pewnie do uzyskania w warunkach laboratoryjnych ale chociaż połowę to już jest coś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego ściana a co innego płyta. Rigips podaje że do szpachlowania samych spoin profinishem worek 25kg suchej masy wystarcza na... tu UWAGA!!! 500m² poddasza!

Pewnie do uzyskania w warunkach laboratoryjnych ale chociaż połowę to już jest coś!

 

 

Mógłbyś to wylinkować, chciałbym to zobaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj osobisty rekord spoin po vario to 1x25kg wiadro na 180m^ tylko, ze całej zabudowy z narożnikami i oknami.

ale robiąc sheetrockiem zrobiłem blisko podobne powierzchnią poddasze z wiadra 20kg :D oba wiadra w tej samej cenie a ile mniej dzwigania :/ 5kg.

A worek profinisha 25kg + woda 8kg i mamy 32kg z worka... więc spokojnie 250m2.

 

Rafal jak znajdę ten link to zapodam. Kiedyś chodziłem po różnych stronach instruktażowych i akurat to mi się wbiło w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wtrącę swoje 3 grosze, może komuś się, przyda, jednak to trochę wprawy trza mieć (przynajmniej do pierwszej techniki).

Mnie uczyło dwóch szpachlarzy. Jeden bardzo lubił twarde gipsy, nigdy nie używał gładzi szpachlowych, ewentualnie z wiaderka jak Klient nie chciał mieć szpachlowanych całych płyt. Pierwsza jego warstwa to dla mnie była męczarnia (dla mnie jako ucznia). Gips był cholernie gęsty i twardy i miało być "grubo, powtarzam ci GRUBO" tak zawsze mówił. Może to jego doświadczenie na starych blokach gdzie cokolwiek wyciągnąć to tragedia. Ciężko mi było się tego nauczyć dlatego kupiłem sobie marshalla 50cm, bo on to potrafił zrobić na standardowej pacy. Kolejną warstwę robił już rzadszym ale też grubo miało być, jednak sporo było szlifowania przy tym. Kolejny Majster robił tylko na nowych tynkach, gdzie wszystko było w miarę proste, wówczas każda warstwa była bardzo cienka, tak cienka, że jak zrobiłem kiedyś sufit z płyt u Klienta i używałem grubasów, wziął się Majster za szpachlowanie i po dwukrotnym szpachl. powiedział, że mam się uczyć od niego ... hmmm jakie było jego zdziwienie gdy przyszła farba a Klient prawie oszalał, wszystko było widać, każdą spoinę, pamiętam jak mój Tato wszedł na tą budowę i powiedział " Kto to szpachlował, k....wa tragedia" przypomnę majster z 30 letnim doświadczeniem. Wówczas, stwierdziłem, że połączę dwie te technologie, pierwsza warstwa grubo !! da się ładnie to zrobić, kolejna finiszowa, cieniutko, wierzcie mi, szlifowanie po tym to czysta przyjemność ;-)

Może komuś to się przyda. Jednak trzeba dojść, metodą prób i błędów co znaczy "grubo!!!!"

 

Pozdrawiam.

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie jak wtapiać taśmy tuff tape -możecie napisać jak wtapiacie bo wczoraj zaczełem przygodę z tymi tasmami i mam wrażenie, że na krawedziach ciętych - wychdzi mi torchę grubo, na krawędziach fazowanych łądnie sie licują, a na cietych robię tak: fazuzję , gruntuje, potem nakładam vario w fazowanie jak podeschnie nakładam vario i wtapiam taśmę tuff tape szpachelekem 8 cm, potem jeszcze raz zaciągam szerszą pacą - jak sobie z tym poradzić - czy poprostu na ciętych krawędziach zawsze wychodzi grubiej i wtedy jak przyjdzie warstwa gładzi to zniweluje grubasa - czekam na wskazówki.

ps, jeśli stosuje połaczenie ślizgowe na styku sufitt- ścianą tynkowaną to też dawć na styku ze ścianą taśmę tuff - tape - czy wystarczy np. fizelina?

z góry dzx

Edytowane przez szymkas30
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za info.

Nie jest tak że nie chce mi się szukać. Jestem stolarzem sam też w dziale wnętrza założyłem wątek z poradami dot. mebli i wnętrz. Myślałem że podrzucicie parę linków dotyczących meritum sprawy. Jak czytam 2-3 ostatnie strony to sami przyznacie że poza przepychankami nic nie wnoszą do tematu.

Pozdrawiam

 

 

 

Niestety nic za darmo

Ja czytałem dwa razy :sick: (przy okazji zapisując link do danej strony która mnie najbardziej interesowała) później i tak zadawałem pytania i przeglądałem wybrane strony. Znajdziesz też streszczenie , gdzieś ktoś zrobił , jak znajdę linka podrzucę , ale jeśli chcesz sporo wiedzieć zapraszam do lektury :) A tu http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/ bonus do tematu , taki mały prezencik , też można parę rzeczy się nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak można w takie coś wierzyć? prawie wszystkie masy mają zużycie na 1m2/ 1kg/ 1mm to co ta masa jest magiczna?

 

A worek profinisha 25kg + woda 8kg i mamy 32kg z worka... więc spokojnie 250m2.

 

Rafal jak znajdę ten link to zapodam. Kiedyś chodziłem po różnych stronach instruktażowych i akurat to mi się wbiło w oczy.

 

przy tych 32kg i 250m2 z czego łącznie spoiny 175m2 wychodzi 182g na 1m2 a innych wychodzi 1kg

Jaka to logika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy poprostu na ciętych krawędziach zawsze wychodzi grubiej i wtedy jak przyjdzie warstwa gładzi to zniweluje grubasa - czekam na wskazówki.

Zawsze wyjdzie grubiej, jak dobrze poszpachlujesz nie będzie widać.

 

ps, jeśli stosuje połaczenie ślizgowe na styku sufitt- ścianą tynkowaną to też dawć na styku ze ścianą taśmę tuff - tape - czy wystarczy np. fizelina?

Nie pchałbym się w niepotrzebne koszty (tuff - tape) tylko użył zwykłej taśmy papierowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać ale myślałem że taśmy Tuff Tape to tylko na narożniki. A z tego co czytam na proste spoiny też się nadają. Czy to rzeczywiście taki cud techniki, że warto ponoć słono dopłacać?

Pozdro

 

Jak ruszt jest dobrze zrobiony , moim zdaniem nie warto, na poprawki po kimś może i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...