Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

(...)

 

przy tych 32kg i 250m2 z czego łącznie spoiny 175m2 wychodzi 182g na 1m2 a innych wychodzi 1kg

Jaka to logika?

No właśnie jaka logika... 250m2 płyty z tego szpachlujesz 175m2... zostaje 75m2 płyty nie szpachlowanej... nie lepiej przejechać całość? jaka logika? I dlatego wolę te 75m2 przejechać też szpachlą i mieć święty spokój z niedoszlifkami krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jaka logika... 250m2 płyty z tego szpachlujesz 175m2... zostaje 75m2 płyty nie szpachlowanej... nie lepiej przejechać całość? jaka logika? I dlatego wolę te 75m2 przejechać też szpachlą i mieć święty spokój z niedoszlifkami krawędzi.

 

tylko te 175m2 to są 3 warstwy wklejanie taśm 15cm, pierwsza warstwa 25cm i druga warstwa 30cm rozlożone koło siebie>tylko tak obliczysz ile materiału wykorzystasz do szpachlowania samych spoin. W rzeczywistości szpachlujesz 30% powierzchni płyt szpachlując same spoiny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem artykuł pisany przez Włodzimierza Krysiaka w którym było o siatkach, flizelinie, zwykłej taśmie papierowej i taśmie tuff tape Pisał że spotkał się tylko z jedną taśmą papierową której nie trzeba moczyć przed urzyciem> właśnie z sheetrockiem inne podobno puchną pod wpływem wody a po wyschnięciu się kurczą. Dlatego te inne taśmy trzeba zamoczyć , zostawić do wyschnięcia ponieważ za drugim razem z kontaktem z wodą tak nie reagują.

 

Wydaje mi się że miej więcej tak to brzmiało.Osobiście jak bym robił na innej mieszance niż sheetrock wkleiłbym taśmę (sheetrock) też bez wcześniejszego namaczania w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... moje 20letnie doświadczenie mówi że nie zaszkodzi namoczyć tak samo jak rigipsa czy no name. Nawet jeśli jest to przysłowiowa guma na gumę.

 

Taśmy puchną? Może i tak ale ważniejsze jest to że odciągają wodę z gipsu! I jeśli mieszanki wiaderkowe to wytrzymają to gipsy wiążące hydraulicznie nie tolerują tego i taśma potrafi się miejscowo odparzyć. A co do taśm szit roka to nie zauważyłem by była jakaś cudowna i nie wiadomo jaka jeszcze technologia. papier jak papier. Normalny. Tak samo chłonie wodę jak inne taśmy.

 

Rafał, moje 20letnie doświadczenie sprawia że jak ja stosowałem taśmy papierowe (knauf i nida) to Ciebie w planach jeszcze nie bylo. I nie stosowało się żadnych cudownych mas z wiaderek tylko zwykły gips szpachlowy Dolina Nidy! Spróbowałbyś nie namoczyć taśmy! Co prawda odparzenia wychodzą dopiero i tu uwaga! Wychodzą po malowaniu! jak taśma dostanie drugi raz wodę to odspaja się! No i bąbel gotowy. Ale co Ty możesz o tym wiedzieć. Przecież po szlifie kasa do łapci i w długą! Ani nie akrylujesz ani nie malujesz - to należy do malarzy... sam tak stwierdziłeś. Ja maluję więc nie pozwolę sobie na nie namoczenie taśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmy puchną? Może i tak ale ważniejsze jest to że odciągają wodę z gipsu! I jeśli mieszanki wiaderkowe to wytrzymają to gipsy wiążące hydraulicznie nie tolerują tego i taśma potrafi się miejscowo odparzyć.
Prędzej odparzy się od nadmiaru wody.

A co do taśm szit roka to nie zauważyłem by była jakaś cudowna i nie wiadomo jaka jeszcze technologia. papier jak papier. Normalny. Tak samo chłonie wodę jak inne taśmy.
Niestety ale jest inna, ale cóż z Twoim doświadczeniem z taśmami.
Rafał, moje 20letnie doświadczenie sprawia że jak ja stosowałem taśmy papierowe (knauf i nida) to Ciebie w planach jeszcze nie bylo. I nie stosowało się żadnych cudownych mas z wiaderek tylko zwykły gips szpachlowy Dolina Nidy! Spróbowałbyś nie namoczyć taśmy!
Wiele przez te 20 lat to Ty się nie nauczyłeś:)

Co prawda odparzenia wychodzą dopiero i tu uwaga! Wychodzą po malowaniu! jak taśma dostanie drugi raz wodę to odspaja się! No i bąbel gotowy.
Znów niestety to nie jest prawda. Odparzenie taśmy widać już przy pierwszym nałożeniu szpachli na taśmę, jeżeli jesteś dobrym fachowcem wycinasz i wstawiasz nowy kawałek taśmy, jeżeli jesteś jeszcze lepszym fachowcem rzadko widujesz bąble a nawet wcale:)

Ale co Ty możesz o tym wiedzieć. Przecież po szlifie kasa do łapci i w długą! Ani nie akrylujesz ani nie malujesz - to należy do malarzy... sam tak stwierdziłeś.
Gruntuje jeszcze śnieżką uni grunt i dopiero kaska w łapę, co ja mam akrylować jak robie wszystko na sztywno? po mnie wchodzą malarze i nie narzekają:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Gruntuje jeszcze śnieżką uni grunt i dopiero kaska w łapę, co ja mam akrylować jak robie wszystko na sztywno? po mnie wchodzą malarze i nie narzekają:)

Śnieżka Grunt jak sama nazwa wskazuje... jest to farba podkładowa a nie grunt ;) W instrukcji jak byk napisane: podłoża chłonne należy dodatkowo zagruntować. Chociaż przyznam że masy akrylowe z wiaderka (a takie Rafał używa) nie są chłonne - gipsy z worka tak!

 

Chyba najgorsza farba dostępna na rynku ale jak rozreklamowana! Cudowny marketing! Słabo kryje, gęsty kisiel zostawia grubą "morę" na powierzchni. Ze względu na dużą lepkość ciężka do natrysku. Dodatkowo cena do jakości niewspółmierna. 15zł wiecej za 10l i jest dobra farba do gruntowania. Koszt chyba niewielki bo na 100m2 wychodzi 10l farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szymkas30, na logikę, jeśli masz krawędź oryginalną to zatopisz tą taśmę, jeśli poprzeczna to pomyśl, rafał2011 finiszuje pacą 12" ale wkleja papier, Ty robiąc 8" na grubej taśmie myślisz, że zakryjesz hmmm ;-) dobrze Ci radzę, szpachluj całe płyty

Pozdrawiam Kolegę

Z.

 

dzięki za odpowiedź, wczoraj wyszpachlowałem całe płyty i bynajmniej jak gładź była "mokra" to faktycznie zniwelowąły się widoczne taśmy - zobaczymy jaki będzie efekt finalny:confused:, ja jak pisałem wtapaiam taśmę TT szpachlą 8" przeciągam tak aby jak jagłębiej wtopić, poczym zaraz biorę szerszą 28" i wyrywnuję- niweluję.

 

a co powiedzie na gładź FAST G1 - jakie doświadczenia - czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...