Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Wodzu, zdradzisz co to za cudo? Jeśli nie tu to można prosić na priw?

dzięki

To nie tajemnica. Zresztą wcześniej już pisałem. Farba Perfekta firmy KABE lub jeszcze lepiej Aquatex. Perfekta rozcieńczona - tak na oko... 2-3l wody na wiadro a aquatex 1:1. Perfekta około 70zł/10l, aquatex 120zł/10l. Ale aquatexa gotowego jest 20l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kolego szymkas30, na logikę, jeśli masz krawędź oryginalną to zatopisz tą taśmę, jeśli poprzeczna to pomyśl, rafał2011 finiszuje pacą 12" ale wkleja papier, Ty robiąc 8" na grubej taśmie myślisz, że zakryjesz hmmm ;-) dobrze Ci radzę, szpachluj całe płyty

Pozdrawiam Kolegę

Z.

 

oryginały robie na 30cm, poprzeczne na około 60cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieżka Grunt jak sama nazwa wskazuje... jest to farba podkładowa a nie grunt ;) W instrukcji jak byk napisane: podłoża chłonne należy dodatkowo zagruntować. Chociaż przyznam że masy akrylowe z wiaderka (a takie Rafał używa) nie są chłonne - gipsy z worka tak!

 

Chyba najgorsza farba dostępna na rynku ale jak rozreklamowana! Cudowny marketing! Słabo kryje, gęsty kisiel zostawia grubą "morę" na powierzchni. Ze względu na dużą lepkość ciężka do natrysku. Dodatkowo cena do jakości niewspółmierna. 15zł wiecej za 10l i jest dobra farba do gruntowania. Koszt chyba niewielki bo na 100m2 wychodzi 10l farby.

 

Tak piszą o śnieżce:

"Emulsja polecana jest do gruntowania płyt gipsowo-kartonowych i spoin, gdyż idealnie wyrównuje ich chłonność."

ale Rom Ty jak zwykle wiesz lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że podrzucicie parę linków dotyczących meritum sprawy. J

 

Niestety ja nie pomogę bo usunąłem moje zapiski po formacie :( a nie zapisywałem w pamięci :) Możesz poczytać przykładowe moje posty o wiele rzeczy pytałem , no i dużo tego mniej , może coś pomoże :) A jak znajdę coś interesującego to podrzucę :)

 

 

 

ja jak pisałem wtapaiam taśmę TT szpachlą 8" przeciągam tak aby jak jagłębiej wtopić, poczym zaraz biorę szerszą 28" i wyrywnuję- niweluję.

 

Ja wtapiałem szpachelką o szerokości 12 cm a wyrównywałem 15-tką gładzią zacząłem równać 45-tką

Edytowane przez Uzarex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wodzu!

Tu http://www.farbykabe.com/?pid=39&cid=22&prid=75 piszą, że na gipsy stosować Aquatex i na to dopiero Perfekta.

Pozdro

 

Tak wiem ale z mojego doświadczenia wiem że można gruntować rozcieńczoną perfektą. Kolega-konkurencja chciał mnie sprawdzić i na zagruntowaną płytę nakleił mi taśmę 2-stronną!!! Ciężko było oderwać - myślałem że zerwie z gipsem ale spoko test przeszedł nawet moje najśmielsze oczekiwania! Ale aquatex to najlepsze rozwiązanie. To jest farba mineralna i jak się wgryzie to nie puści. Po zagruntowaniu (1:1) tworzy szorstką powierzchnię - akurat znakomitą pod malowanie dekoracyjne. Aquatex nie nadaje się do malowania natryskowego - airless i hvlp - ma "ścierniwo" i uszkadza pompy i dysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginały robie na 30cm, poprzeczne na około 60cm.

...do tego "placki" na wkręty i ile zostaje tej wolnej płyty? A wszystkie krawędzie-przejścia z gipsu na papier trzeba dokładnie "rozmyć" papierem ściernym. Żyrafą przejadę całą powierzchnię i mam spokój z ręcznym dopieszczaniem krawędzi przejścia gips-karton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszą o śnieżce:

"Emulsja polecana jest do gruntowania płyt gipsowo-kartonowych i spoin, gdyż idealnie wyrównuje ich chłonność."

ale Rom Ty jak zwykle wiesz lepiej:)

Gdybyś dalej przeczytał jest zalecenie: podłoża chłonne (czytaj: gips!) należy zagruntować - i tu podany grunt oczywiście śnieżki. I czytaj ze zrozumieniem to co napisałem:

Chociaż przyznam że masy akrylowe z wiaderka (a takie Rafał używa) nie są chłonne - gipsy z worka tak!

 

Więc jeśli ktoś robi spoinowanie masami wiaderkowymi to może użyć śnieżki grunt ale jeśli gipsami z worka to lepiej najpierw zagruntować gruntem akrylowym - nawet same spoiny.

 

Ale i tak twierdzę że znam o niebo lepsze farby do gruntowania niż śnieżka grunt i to w przystępnej cenie.

 

Rafał a co powiesz na temat farby gruntującej casto grunt? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom czemu jak czujesz jakiekolwiek zagrożenie tzw. przez Ciebie konkurencji, odnosisz się zawsze "czytaj ze zrozumieniem" ?

 

http://www.chemiabudowlana.info/pliki/karta_produktu/karta_produktu_sniezka_grunt.pdf

Wierzysz w te bajki??? W bajki rigipsa jakoś uwierzyć nie mogłeś a w śnieżki wierzysz... :D

 

A konkurencja to mój dobry kolega- były sąsiad który dawno... dawno temu namówił mnie na pierwszą robotę w Wawie... i tak mi już zostało ;)

A wtedy co mi przykleił tą taśmę 2-stronną wzmocnioną, od klejenia folii paroizolacyjnej do profili (no myślałem że go pogryzę :mad:) to po prostu sprawdzał czy nie będzie mu się odspajać. Wchodził po mnie na resztę roboty. Taka to "konkurencja" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie na poddaszu chce dać boazerie i moje pytanie czy pod nia mogę dać folie paroprzepuszczalną 1300 w, łazience oczywiście paroizolacyjną.Nie mam grawitacyjnej wentylacji na poddaszu oprócz łazienki Zastosowałem wełnę rockwool 15+10 cm producent nie wymaga stosowania foli paroizolacyjnej więc zastosowanie foli paroprzepuszczalnej nic nie zmieni jeśli nie bedzie żadnej foli, nie chce izolować poddasza całkowicie gdzieś ta wilgoć musi sie podziać. Edytowane przez shiza34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie na poddaszu chce dać boazerie i moje pytanie czy pod nia mogę dać folie paroprzepuszczalną 1300 w, łazience oczywiście paroizolacyjną.Nie mam grawitacyjnej wentylacji na poddaszu oprócz łazienki Zastosowałem wełnę rockwool 15+10 cm producent nie wymaga stosowania foli paroizolacyjnej więc zastosowanie foli paroprzepuszczalnej nic nie zmieni jeśli nie bedzie żadnej foli, nie chce izolować poddasza całkowicie gdzieś ta wilgoć musi sie podziać.
Nie. Paroprzepuszczalne folie-membrany daje się po stronie dachu. Od wewnatrz paroszczelne. Wilgoć ma być usunięta przez wentylację a nie prze przegrody budowlane w tym płytę. Nie zawilgacaj wełny! Wilgotna wełna dobrze przewodzi ciepło! Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z magicznych gładzi dostępne są tylko acryl putz lub stabil :( pewnie znów trzeba zakupy zrobić na aledrogo :)
No niestety na prowincji innych rzeczy nie ma... ale nie martw się w Wawie też ciężko o jakieś "kosmiczne" rzeczy... np. corofix i coromix prościej mi było zamówić przez internet niż szukać na miejscu. przedwczoraj zamówiłem, dziś już po południu były... niestety przeszło 20zł drożej... ale i tak taniej niż szukać i jeździć pół dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wracając do rigipsa to śnieżka grunt ma podobne zużycie co ta Twoja magiczna masa:jawdrop:

Teoretycznie tak. Identyczne zużycie ale po rozcieńczeniu do gruntowania to nie 8m2z litra a co najmniej 10metrów z litra... śnieżką jedziesz 100% a perfekte rozcieńczam na 10l farby 3-4l wody i "uciąg" jest większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...