Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Dziękuję za szybką odpowiedź :):):)

Jak zawsze, na Rom-Konie można polegać jak na Zawiszy...

 

Kontynuując, chyba jednak zdecyduję się na rozwiązanie z giętą blachą.

Kiedy pomyślę o demontażu tego całego żelastwa i ponownych gmeraniu w wełnie przy 30'C to mam odruch obronny...:bash::bash::bash:

Teraz kolejna zagwozdka... Od strony sufitu, blachę kręcić tylko do UD30, czy złapać również CD-ki?

No i ciągle gryzie mnie problem dylatacji stelaża o powierzchni łącznej 150m2 To konieczne?

Nie chciałbym po przebudzeniu oglądać sufitu z perspektywy Japończyka po małym trzęsieniu ziemi... :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

Pozdro!:wiggle::wiggle::wiggle:

Możesz jeszcze zrobić połączenie ślizgowe a'la Flash ale o szczegóły to już jego dopytaj... ja się na tym nie znam ;)

 

jeśli chodzi o dylatacje... większy robiłem na sztywno. Rafał wszystko robił na sztywno i ponoć też wychodziło... jak zastosujesz taśmy pełne to będzie ok.

 

Jeden z forumowiczów oglądał swój sufit z perspektywy Australijczyka... miał go dokładnie pod nogami... ale on na płyty nasypał 60cm granulatu wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlaczego Słodowy musi cokolwiek kombinować z tymi profilami skos sufit?

Przecież między profilami sufit - skos może być 15 cm różnicy. Nie muszą być ze sobą skręcone

Ja na mejscu Słodowego na połączeniu skos sufit dałbym obok siebie dwa profile cd na grzybkach, bez kombinacji z blachą....

P3256464.jpg

 

Czy rozstaw 35 był podyktowany rozmiarem wełny? Było na suficie dołozyć jeden na załamaniu, a skos rozmierzyć tak aby ostani też wypadł na załamaniu sufit-skos.

Edytowane przez Akrimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze zrobić połączenie ślizgowe a'la Flash ale o szczegóły to już jego dopytaj... ja się na tym nie znam ;)
Przyznam że rozwiązanie z elastykiem jest dość kuszące, choćby z perspektywy bariery ogniowej

 

jeśli chodzi o dylatacje... większy robiłem na sztywno. Rafał wszystko robił na sztywno i ponoć też wychodziło... jak zastosujesz taśmy pełne to będzie ok.

Ufff... Zdecydowanie się uspokoiłem... Ponawiam jeszcze pytanie dot mocowania elastyka. Od strony sufitu kręcić tylko do UD, czy połapać także sufitowe CD-ki?

 

Dlaczego Słodowy musi cokolwiek kombinować z tymi profilami skos sufit?

Przecież między profilami sufit - skos może być 15 cm różnicy. Nie muszą być ze sobą skręcone

Nie chce się mądrzyć, bo z budowlanką łączą mnie co najwyżej poszkodowani w wyniku braku wyobraźni i zwykłej głupoty, ale zdążyłem załapać, że sufit i skos to dwie niestabilne płaszczyzny o różnych charakterystykach naprężeń... To nie to samo co styk płyty z murem...

 

 

 

Ja na połączeniu skos sufit dałbym obok siebie dwa profile cd na grzybkach, bez kombinacji z blachą... ... Było na suficie dołozyć jeden na załamaniu, a skos rozmierzyć tak aby ostani też wypadł na załamaniu sufit-skos.

 

Tak tak... Przeczytałem to forum ze trzy razy... Qmam bazę.... Takież było wstępne założenie... Związek przyczynowo - skutkowy który doprowadził do obecnego pata opisałem wyżej.

 

Czy rozstaw 35 był podyktowany rozmiarem wełny?

W rzeczy samej... Płyta wzdłuż na pół...

 

 

tak apropo ładna robota:

[ATTACH=CONFIG]202182[/ATTACH]

 

Dzzzzzięki!

Staram się jak mogę... Sam sobie w kolano nie będę strzelał, ale jakbym miał z tego żyć to umarłbym z głodu:):):) …. Znaczy żyć z wykończeniówki nie z strzelania w własne kolana ;););)

 

i nic więcej :D

 

Możesz doprecyzować dobry Człowieku…? Bo właśnie jestem w fazie poszukiwania konstruktywnej krytyki i „tego czegoś”… Od ręki mogę dostać słonia w butelce, babę z brodą i jodłującego karła… Ale chyba nie to masz na myśli?

 

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i rady

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robić jeżeli „fahofcy” wymurowali szczyty po samo deskowanie?

 

http://images62.fotosik.pl/6/6f7893855fdf6584m.jpg

 

 

Potrzebna broń:

Wiertło koronowe 30mm + młotowiertarka + piła szablasta + brzeszczot z widią 300 mm + kątówka + tarcza do cięcia betonu

10 cm odcinek niezbrojonego węża hydraulicznego...

 

http://images63.fotosik.pl/14/45e6ed3326ed573bm.jpg

 

http://images64.fotosik.pl/14/12ab4446c16eaf2dm.jpg

 

 

1) wytyczamy linię cięcia

2) kątówką nacinamy bruzdę prowadzącą na grubość tynku

3) przez mur przewiercamy 3 - 4 otwory fi 30 mm w odległościach dopasowanych do długości cięcia

4) w otwór wsuwamy brzeszczot piły szablastej i tniemy...

 

 

W moim przypadku budynek z już ocieploną i otynkowaną elewacją!

Odległość krokwi od wycinanego muru 30cm i 9cm!!!

Taaak! Całe dziewięć centymetrów przy grubości muru 24cm! (suporeks)

To jak depilacja małżowiny usznej przez odbyt!

A jednak się udało!

Będę mógł spać spokojnie :yes::yes::yes:

 

 

http://images63.fotosik.pl/6/526f520de74437e7m.jpg

 

Zarówno elewacja, jak i styropian (EPS100 - twardy) ocalały bez uszczerbku na urodzie :)

Przy okazji światło dzienne ujrzała solidna robota firmy zaprzyjaźnionego fachowca…

Cholera! Nie stać mnie na marnowanie kosztownych materiałów i sponsorowanie topienia lodowców na biegunie!!!

:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

 

http://images65.fotosik.pl/6/fff804c3ba57f820m.jpg

 

 

Zapomniałbym...

Do czego potrzebny jest niezbrojony wąż hydrauliczny?

Bezpośrednio przed rozpoczęciem pracy umieszczamy w poprzek otworu gębowego, celem uniknięcia wyłaniania zębów zagryzanych z wściekłości.

 

TIP:

Gromadząca się w ustach ślinę wypluwamy na przygotowane wcześniej zdjęcie partacza.

Płyny techniczne maja paskudny smak!

:wiggle::wiggle::wiggle:

Edytowane przez Słodowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robić jeżeli „fahofcy” wymurowali szczyty po samo deskowanie?

 

http://images62.fotosik.pl/6/6f7893855fdf6584m.jpg

 

 

Potrzebna broń:

Wiertło koronowe 30mm + młotowiertarka + piła szablasta + brzeszczot z widią 300 mm + kątówka + tarcza do cięcia betonu

10 cm odcinek niezbrojonego węża hydraulicznego...

 

http://images63.fotosik.pl/14/45e6ed3326ed573bm.jpg

 

http://images64.fotosik.pl/14/12ab4446c16eaf2dm.jpg

 

 

1) wytyczamy linię cięcia

2) kątówką nacinamy bruzdę prowadzącą na grubość tynku

3) przez mur przewiercamy 3 - 4 otwory fi 30 mm w odległościach dopasowanych do długości cięcia

4) w otwór wsuwamy brzeszczot piły szablastej i tniemy...

 

 

W moim przypadku budynek z już ocieploną i otynkowaną elewacją!

Odległość krokwi od wycinanego muru 30cm i 9cm!!!

Taaak! Całe dziewięć centymetrów przy grubości muru 24cm! (suporeks)

To jak depilacja małżowiny usznej przez odbyt!

A jednak się udało!

Będę mógł spać spokojnie :yes::yes::yes:

 

 

http://images63.fotosik.pl/6/526f520de74437e7m.jpg

 

Zarówno elewacja, jak i styropian (EPS100 - twardy) ocalały bez uszczerbku na urodzie :)

Przy okazji światło dzienne ujrzała solidna robota firmy zaprzyjaźnionego fachowca…

Cholera! Nie stać mnie na marnowanie kosztownych materiałów i sponsorowanie topienia lodowców na biegunie!!!

:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

 

http://images65.fotosik.pl/6/fff804c3ba57f820m.jpg

 

 

Zapomniałbym...

Do czego potrzebny jest niezbrojony wąż hydrauliczny?

Bezpośrednio przed rozpoczęciem pracy umieszczamy w poprzek otworu gębowego, celem uniknięcia wyłaniania zębów zagryzanych z wściekłości.

 

TIP:

Gromadząca się w ustach ślinę wypluwamy na przygotowane wcześniej zdjęcie partacza.

Płyny techniczne maja paskudny smak!

:wiggle::wiggle::wiggle:

Sposobu z wężem nie znałem - moze to dlatego że za taką usługę mam płacone. Pewnie Inwestorowi by się przydał :yes: ale przyznam że jest to robota jak w kamieniołomie. Po przycięciu paru metrów człowiek jest wypompowany... no ale już na siłkę nie trzeba chodzić!

 

Blekdekera szkoda na taką robotę. Pył z muru jest zabójczy dla tej maszyny. Pięknie szlifuje "suwadło". W mojej no name z biedronki za 120zł już ma bardzo duże luzy. Ale spoko. Zarobiła na siebie. I ciekawostka: maszyna kosztowała 120zł a brzeszczot z widią do suporeksu kosztuje.... 200zł!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, ze szpara pomiedzy scianami (nosnymi i dzialowymi) a dachem wynosi od 5 do 15 cm w zaleznosci od sciany. Dach jest bez deskowania pokryty dachowka, a pod tym folia paroprzepuszczalna. Naprawde wolalbym uniknac kucia scian, wiec powiedzcie mi czy sa jakies sposoby na prawidlowy wykonanie ocieplenia w tym miejscu? Czy welna wepchnieta w takie otwory nie bedzie mokra po paru latach przez to ze jest docisnieta do folii?

A moze zamiast welny dac w tym miejscu jakis dobry styropian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robić jeżeli „fahofcy” wymurowali szczyty po samo deskowanie?

Jak dobrze zrozumiałem masz ściany z BK. Jeśli obciąłeś to obciąłeś ale BK tak się muruje. Pod deskami powinna zostać 1cm szpara i to wszystko. Takie są przynajmniej zalecenia producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

Wiem, że to nie ten dział, ale za mocno się tu zadomowiłem, więc tu zadaję pytanie.

Koledzy, bardzo proszę o pomoc. Jak sobie wyobrażacie "przemysłowe" usuwanie fug ?

Jest tego dość sporo, jaki sprzęt proponujecie i jakie tarcze do szlifierek ?

No chyba, że szlifierki to niedobry pomysł, hmmmm ?

 

Z pozdrowieniami

Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

Wiem, że to nie ten dział, ale za mocno się tu zadomowiłem, więc tu zadaję pytanie.

Koledzy, bardzo proszę o pomoc. Jak sobie wyobrażacie "przemysłowe" usuwanie fug ?

Jest tego dość sporo, jaki sprzęt proponujecie i jakie tarcze do szlifierek ?

No chyba, że szlifierki to niedobry pomysł, hmmmm ?

 

Z pozdrowieniami

Z.

Szlifierka to chyba zły pomysł. Ale frezarka do płytek z frezem palcowym na szerokość fugi to już lepsze rozwiązanie. Są takie frezarki do płytek Boscha. Ale mechanicznie to nie ma bata byś nie uszkodził płytek. Coś zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...