Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Profil V niezależnie czy mocowany do ścianki murowanej czy z płyty pozwala na połączenie bezpośrednie z płyta skosu. Mamy tu do czynienia z połączeniem kątowym a nie połączeniem prostopadłym jak w przypadku profila UD. W przypadku zastosowania profilu V płyta może się swobodnie uginać i pracować w połączeniu kątowym. W połączeniach prostopadłych zakres pracy płyt jest odmienny i ograniczony . Nie należy utożsamiać i porównywać zupełnie odmiennych rozwiązań technicznych. W każdym przypadku paroizolacje możesz zastosować pod profilem lub na profil V.

 

Te magister co Ty za brednie wypisujesz

... jeżeli "w połączeniach prostopadłych zakres pracy płyt jest odmienny i ograniczony" to znaczy że jest mniejsze prawdopodobieństwo pęknięcia niż przy "łączeniu kątowym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Właśnie też już ktoś nam podpowiadał te płyty poliuretanowe,ale jedyny wątek jaki znalazłam był o pianie poliuretanowej i nie mam pojęcia jaki byłby koszt tych płyt,w ogóle dość mało o tym rozwiązaniu jest na forum...

Spotkał się już ktoś z nimi?Na prawdę są takie super?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil V niezależnie czy mocowany do ścianki murowanej czy z płyty pozwala na połączenie bezpośrednie z płyta skosu. Mamy tu do czynienia z połączeniem kątowym a nie połączeniem prostopadłym jak w przypadku profila UD. W przypadku zastosowania profilu V płyta może się swobodnie uginać i pracować w połączeniu kątowym. W połączeniach prostopadłych zakres pracy płyt jest odmienny i ograniczony . Nie należy utożsamiać i porównywać zupełnie odmiennych rozwiązań technicznych. W każdym przypadku paroizolacje możesz zastosować pod profilem lub na profil V.
Pokaż na fotkach rozwiązanie z paroizolacją. Bo jakoś przy V(f)ałkach tego nie widzę.... nie masz aparatu w komórce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

1. Spoiny będę robił Vario. Płyty będę szpachlował po całości masą Premium Light. Czym najlepiej zagruntować płyty i spoiny przed szpachlowaniem całości?

2. Niedawno ustaliliśmy, że przed malowaniem dekoracyjnym najlepiej całość przelecieć farbą Aquatex 1:1. Czy to się odnosi też do płyt szpachlowanych po całości?

 

ps. Rom, dzięki za cynk z Centrobudem. Taśma ślizgowa już przyklejona! :)

Dzięki

 

Chłopaki skrobnijcie coś pliz.

 

ad1. zagruntowałem spoiny CT17

ad2. gość z rigipsa mówi że nie ma co gruntować całych płyt przed gładzią (premium light). jakieś uwagi

 

No i nowość:

3. robię połączenie ślizgowe. czy powinienem na styku płyta-ściana naklejać taśmę (papier) na płytę?

 

Dzięki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki skrobnijcie coś pliz.

 

ad1. zagruntowałem spoiny CT17 dobrze bo to dobry grunt - spoiny cięte. oryginalnych się nie gruntuje

ad2. gość z rigipsa mówi że nie ma co gruntować całych płyt przed gładzią (premium light). jakieś uwagi nie potrzeba gruntować chyba że było szlifowane i jest dużo pyłu ale to też lepiej zgarnąć mopem ;)

 

No i nowość:

3. robię połączenie ślizgowe. czy powinienem na styku płyta-ściana naklejać taśmę (papier) na płytę? nie. tylko na ścianę. na płytę naklejasz taśmę spoinową na szpachlówkę - dosuwasz do narożnika

 

Dzięki i pozdro

Wiadomo- niebieskie to odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te magister co Ty za brednie wypisujesz

... jeżeli "w połączeniach prostopadłych zakres pracy płyt jest odmienny i ograniczony" to znaczy że jest mniejsze prawdopodobieństwo pęknięcia niż przy "łączeniu kątowym"

Panie magister ;)w połączeniach prostopadłych przy zastosowaniu wieszaków grzybkowych na pojedynczym ruszcie może wystąpić zjawisko rwania w płaszczyźnie dotyczy to sufitów i kręcenia do profili obwodowych. W przypadku połączeń kątowych i zastosowania profili V to zjawisko rwania w płaszczyźnie nie występuje. Poprzez ograniczenie pracy płyt miałem na myśli zblokowanie sufitu Profilem UD i kręceniem z każdej z 4 stron . Połać skosu zblokowana jest poprzez kręcenie do profilu V tylko z 2 stron równolegle do profili CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż na fotkach rozwiązanie z paroizolacją. Bo jakoś przy V(f)ałkach tego nie widzę.... nie masz aparatu w komórce?

to nie tak wodzu że ja siedzę tylko na poddaszach i robię co chce nazwijmy to szerokim frontem robót. Ale istotnie przejęzyczyłem się miało być" w każdym przypadku paroizolacja na profil V "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie kiedys Gino o tym pisał ale nie moge znaleść.

Sufit na wieszakach ES lub obrotowych można kręcić do UD. Sufit wieszaki Grzybki podwójny ruszt można kręcić płytę do UD , grzybki pojedynczy ruszt i ściany murowane nie powinno się kręcić do UD. Suft i ścianki z g-k można krecic do UD bez względu na zastosowane wieszaki.

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę szanownych forumowiczów o pomoc. Mam do zaadoptowania stary stryszek. Dachówka na cement, 14 cm belki. Zastanawiam się jaką mębranę dać biąrąc pod uwagę że nad pomieszczeniami będzie nieocieplony stryszek. Wiem że będzie problem z wentylowaniem izolacji. Nadmienie że wełnę już mam i jest to toprock rockwoola. Powierzchnia urzytkowa pomieszczeń które wygospodaruję to około 40 m2. Dodam że była by to izolacja dachu od zachodniej strony- zacienionej, zimą na dachu długo utrzymuje się śnieg. Dużo przeglądałem ten wątek ale nie mogę znależć nikogo kto adoptował stary strych bez wymiany połaci. Z góry dziękuję. Edytowane przez Adamus 125p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko w sprawie technicznej dotyczącej profilu V, a mianowicie przy połączeniu sufit-skos profil v przykręcamy do profilu nośnego CD ? Jeśli nie to w jakiej odległości musi być pierwszy CD nośny aby zachodziło zjawisko ugięcia płyty no chyba że jest jeszcze inna metoda ... Ogólnie jaki producent jako pierwszy wprowadził profil V ? bo w internecie nie ma żadnych konkretnych wskazówek jak z takiego profilu korzystać, no może są ale w opisie co innego a na załączonych zdjęciach poglądowych też co innego, więc trzeba się domyślać ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaką mębranę dać biąrąc pod uwagę że nad pomieszczeniami będzie nieocieplony stryszek .

 

Taką na jaką będzie Cię stać.

 

Wiem że będzie problem z wentylowaniem izolacji.

 

Z tym nie może być problemu, jak chcesz dać membranę to nad nią musi być szczelina wentylacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rafał2011 za odpowiedź, a czy ten profil CD60 jest profilem nośnym ? Wydaje mi się że wg użytkownika profi45 takie rozwiązanie będzie błędne ponieważ z tego co już wiem to profil V powinien być przykręcony na płytę w ten sposób http://www.technogips.pl/profil_v/instrukcja_montazu/montaz_v_free/montaz_v_free2/03.jpg

ale nie wiem jak z tymi profilami nośnymi czy profilem nośnym ma być ten do którego przykręcamy V'kę czy nie. No i ta paroizolacja, ale to też jest do rozwiązania...

Edytowane przez Motor456
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rafał2011 za odpowiedź, a czy ten profil CD60 jest profilem nośnym ? Wydaje mi się że wg użytkownika profi45 takie rozwiązanie będzie błędne ponieważ z tego co już wiem to profil V powinien być przykręcony na płytę w ten sposób http://www.technogips.pl/profil_v/instrukcja_montazu/montaz_v_free/montaz_v_free2/03.jpg

ale nie wiem jak z tymi profilami nośnymi czy profilem nośnym ma być ten do którego przykręcamy V'kę czy nie. No i ta paroizolacja, ale to też jest do rozwiązania...

Wyjedz tym ostatnim CD sufitu 3-4cm za linie skosu . Przyklej paroizolacje i płytujesz sufit kręcisz Vke i zamykasz sie skosem. Mozesz jak chcesz pojechac z pierwszym skosem ostatni skosu 3cm powyzej poziomu sufitu { łap w połowie CD} i wtedy paroizolacja płyta na skosi Vka na płyte w poziomie sufitu i zamykasz sie sufitową płyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...