Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Obudowy słupów już przerabialiśmy a w przypadku montażu drzwi zastosuj profile UA.

 

Wielkie dzięki za zainteresowanie! :):):)

 

Kontynuując, nie jestem pewien czy dość precyzyjnie ująłem zagadnienie

Sam jestem wzrokowcem, wiec może zobrazuje problem który chcę rozwiązać z bezcenna pomocą doradców tego zacnego forum...

 

Ścianki działowe murowane z bk, otynkowane.

2 słupy, komin, drzwi... Musze to obudować.

 

http://images61.fotosik.pl/41/54532233c15dd924m.jpg

 

 

Myślałem o czymś w rodzaju przedścianki:

 

http://images65.fotosik.pl/41/fa796661465ca5c2m.jpg

 

1) Cd60 mocowane do komina

wieszakami ES za pomocą stalowych dybli

 

2) Ostatni Cd60 mocowany do słupa

ES-ami i z nim się licujący, tworząc podwaliny montażu futryny

 

3) Nad otworem drzwiowym, oraz po jego prawej stronie,

płyta klejona do istniejącej ścianki murowanej

 

4) słup ostelazowany UD-kami skręconymi pleckami

oraz wsuniętymi weń odcinkami Cd60..

Będzie cholerka gruby :(

 

Poprawcie mnie czy dobrze kombinuję?

Ponadto, kiedy zabudowa - przed czy po płytowaniu sufitu?

CD-ki kręcić do UD-ków podłogowych i sufitowych (z tego co pamiętam chyba nie)

 

I kolejny problem...

"Mórasz tynkasz" co to ponoć całe życie zawodowe zajmował się wyłącznie tynkowaniem, dokonał rękodzieła na mojej ścianie...

Coś mu się omsknęło i w apogeum zawodowstwa, przy suficie ściana kładzie się na 7 cm!

Po podprogowej autoreklamie nawet nie sprawdziłem poziomnicą i mam na com zasłuzył

Ale nie o to, oj nie o to chodzi!

 

http://images65.fotosik.pl/41/5aa5df877f708ad0m.jpg

 

Pytanie brzmi, czy wyrównać to płyta gk klejoną do muru, stelażując tylko front słupa, czy tak jak w pierwszym przypadku rzeźbić przedściankę i obudowę belki w jednej całości?

 

 

 

Na zakończenie temat halogenów w ociepleniu poddasza...

Wygrzebałem na śmietniku...,

u szwagra w lakierni...

Tłoczona, bezszwowa puszka po szpachli blacharskiej.

Średnica 16 cm, wysokość 7 cm

Nie trzeba wyklejać dna folią :)

Nada się pod ledy?

 

http://images65.fotosik.pl/41/7c289211bb64f29dm.jpg

 

Moje gratulacje niezły kawałek roboty juz odwaliłeś;)

Jeżeli to nie ironia, doprawdy czuję się nobilitowany!!! :D:D:D

 

Pozdrawiam i czekam z niepokojem na wszelkie konstruktywne porady...

Bo mi stoi...,

robota na budowie :wiggle::wiggle::wiggle:

Edytowane przez Słodowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zainteresowanie! :):):)

 

Kontynuując, nie jestem pewien czy dość precyzyjnie ująłem zagadnienie

Sam jestem wzrokowcem, wiec może zobrazuje problem który chcę rozwiązać z bezcenna pomocą doradców tego zacnego forum...

 

Ścianki działowe murowane z bk, otynkowane.

2 słupy, komin, drzwi... Musze to obudować.

 

http://images61.fotosik.pl/41/54532233c15dd924m.jpg

 

 

Myślałem o czymś w rodzaju przedścianki:

 

http://images65.fotosik.pl/41/fa796661465ca5c2m.jpg

 

1) Cd60 mocowane do komina

wieszakami ES za pomocą stalowych dybli

 

2) Ostatni Cd60 mocowany do słupa

ES-ami i z nim się licujący, tworząc podwaliny montażu futryny

 

3) Nad otworem drzwiowym, oraz po jego prawej stronie,

płyta klejona do istniejącej ścianki murowanej

 

4) słup ostelazowany UD-kami skręconymi pleckami

oraz wsuniętymi weń odcinkami Cd60..

Będzie cholerka gruby :(

 

Poprawcie mnie czy dobrze kombinuję?

Ponadto, kiedy zabudowa - przed czy po płytowaniu sufitu?

CD-ki kręcić do UD-ków podłogowych i sufitowych (z tego co pamiętam chyba nie)

 

I kolejny problem...

"Mórasz tynkasz" co to ponoć całe życie zawodowe zajmował się wyłącznie tynkowaniem, dokonał rękodzieła na mojej ścianie...

Coś mu się omsknęło i w apogeum zawodowstwa, przy suficie ściana kładzie się na 7 cm!

Po podprogowej autoreklamie nawet nie sprawdziłem poziomnicą i mam na com zasłuzył

Ale nie o to, oj nie o to chodzi!

 

http://images65.fotosik.pl/41/5aa5df877f708ad0m.jpg

 

Pytanie brzmi, czy wyrównać to płyta gk klejoną do muru, stelażując tylko front słupa, czy tak jak w pierwszym przypadku rzeźbić przedściankę i obudowę belki w jednej całości?

 

 

 

Na zakończenie temat halogenów w ociepleniu poddasza...

Wygrzebałem na śmietniku...,

u szwagra w lakierni...

Tłoczona, bezszwowa puszka po szpachli blacharskiej.

Średnica 16 cm, wysokość 7 cm

Nie trzeba wyklejać dna folią :)

Nada się pod ledy?

 

http://images65.fotosik.pl/41/7c289211bb64f29dm.jpg

 

 

Jeżeli to nie ironia, doprawdy czuję się nobilitowany!!! :D:D:D

 

Pozdrawiam i czekam z niepokojem na wszelkie konstruktywne porady...

Bo mi stoi...,

robota na budowie :wiggle::wiggle::wiggle:

Jeśli chodzi o puszkę to może byc za niska... resztę pytań trzeba przeanalizować a teraz nie mam na to czasu - sorry.

 

...a robota nie ch*** i cały tydzień może stać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury

Stosuje się każde rozwiązanie izolacyjne które zostało zaprojektowane a spełnia normę.

Więc skoro warstwa zaprojektowanej i zamontowanej izolacji pomiędzy krokwiami spełnia normę to, to nie jest przeszłość.

Czyli rozumiem że dajesz wełnę w jednej warstwie... no chyba że folia pomiędzy warstwami ale wtedy trzeba spełnić warunek: nie mniej niż 2/3 wełny - folia - nie więcej niż 1/3 grubości wełny

 

...ciekawe czy miałeś zaprojektowany ruszt z V-profilem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi pokaż jak rozwiązujesz sprawę paroizolacji stosując V-profil. Na stronce profilu paroizolacja dana jest na krokwiowo. Ale jak wiesz raczej takiego rozwiązania się nie stosuje - jedna warstwa izolacji to już przeszłość

Nie rozumiem z czym masz problem . Możesz dać paroizolacje na profile po suficie i skosie . Możesz dać tylko na sufit i pokryć płyta i następnie dać paroizolacje na skos na profile i do Vprofilu:). Zaraz sie doczepisz że wkrętów brakuje na wieszakach na skosie . Ktoś pstryknął za wcześnie trochę fotkę.

chl sko1 010.jpg

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...robota nie ch*** i cały tydzień może stać ;)

Zaiste, cenne spostrzeżenie ;););)

Niestety, podobna, lecz przeciwnie spolaryzowana zależność ma zastosowanie do czasu...

Czas nie ch*** j... nie staje ;););)

 

 

resztę pytań trzeba przeanalizować a teraz nie mam na to czasu - sorry.

Dla Twoich rad Rom-Kon warto pocierpieć :yes::yes::yes:

Zatem odkopuje najgłębsze pokłady cierpliwości i w napięciu patrzam rozwiązania... :popcorn::popcorn::popcorn:

 

http://sieka.net/demot/535d0322c7a1059de86e334f0ed0df89.jpg

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie

 

Muszę zaplanować zabudowę pod przyszłą rurę od okapu kuchennego.

 

Nie wiem jaki będzie okap bo to temat przyszłości ani nie wiem jaką średnicę ma rura od okapu powiedzmy standardowego.

 

Jaka musi być minimalna belka z karto-gipsu pod sufitem żeby później nie mieć problemów z zamaskowanie rury od okapu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zainteresowanie! :):):)

 

Kontynuując, nie jestem pewien czy dość precyzyjnie ująłem zagadnienie

Sam jestem wzrokowcem, wiec może zobrazuje problem który chcę rozwiązać z bezcenna pomocą doradców tego zacnego forum...

 

Ścianki działowe murowane z bk, otynkowane.

2 słupy, komin, drzwi... Musze to obudować.

 

http://images61.fotosik.pl/41/54532233c15dd924m.jpg

 

 

Myślałem o czymś w rodzaju przedścianki:

 

http://images65.fotosik.pl/41/fa796661465ca5c2m.jpg

 

1) Cd60 mocowane do komina

wieszakami ES za pomocą stalowych dybli

 

2) Ostatni Cd60 mocowany do słupa

ES-ami i z nim się licujący, tworząc podwaliny montażu futryny

 

3) Nad otworem drzwiowym, oraz po jego prawej stronie,

płyta klejona do istniejącej ścianki murowanej

 

4) słup ostelazowany UD-kami skręconymi pleckami

oraz wsuniętymi weń odcinkami Cd60..

Będzie cholerka gruby :(

 

Poprawcie mnie czy dobrze kombinuję?

Ponadto, kiedy zabudowa - przed czy po płytowaniu sufitu?

CD-ki kręcić do UD-ków podłogowych i sufitowych (z tego co pamiętam chyba nie)

 

I kolejny problem...

"Mórasz tynkasz" co to ponoć całe życie zawodowe zajmował się wyłącznie tynkowaniem, dokonał rękodzieła na mojej ścianie...

Coś mu się omsknęło i w apogeum zawodowstwa, przy suficie ściana kładzie się na 7 cm!

Po podprogowej autoreklamie nawet nie sprawdziłem poziomnicą i mam na com zasłuzył

Ale nie o to, oj nie o to chodzi!

 

http://images65.fotosik.pl/41/5aa5df877f708ad0m.jpg

 

Pytanie brzmi, czy wyrównać to płyta gk klejoną do muru, stelażując tylko front słupa, czy tak jak w pierwszym przypadku rzeźbić przedściankę i obudowę belki w jednej całości?

 

 

 

Na zakończenie temat halogenów w ociepleniu poddasza...

Wygrzebałem na śmietniku...,

u szwagra w lakierni...

Tłoczona, bezszwowa puszka po szpachli blacharskiej.

Średnica 16 cm, wysokość 7 cm

Nie trzeba wyklejać dna folią :)

Nada się pod ledy?

 

http://images65.fotosik.pl/41/7c289211bb64f29dm.jpg

 

 

Jeżeli to nie ironia, doprawdy czuję się nobilitowany!!! :D:D:D

 

Pozdrawiam i czekam z niepokojem na wszelkie konstruktywne porady...

Bo mi stoi...,

robota na budowie :wiggle::wiggle::wiggle:

Najpierw opłytuj sufit. A później stawiaj ściankę. Możesz zrobić samą zabudowę słupów - oddzielnie każdy lub postawić całościowo ściankę. jeśli całościowo to oprfiluj tak by płyta tylko ślizgnęła się po słupach. Drzwi mocuj do słupa z jednej strony a z drugiej postaw profile UA. Drzwi najlepiej z szeroką futryną opaskową.

 

I prośba -na forum wrzucaj fotki w największej rozdzielczości, nie miniaturki bo trzeba każde kliknąć by się otworzyło większe. Hostujesz z fotosika więc tam jest taka opcja. Skrypt forum sam dopasuje wielkość do okna. Wygodniejsza forma... w szczególności dla tych co mają internet z "wiatru" i śmiga jak wiatr wieje... jak nie wieje albo wieje z przeciwnego kierunku to nie śmiga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie

 

Muszę zaplanować zabudowę pod przyszłą rurę od okapu kuchennego.

 

Nie wiem jaki będzie okap bo to temat przyszłości ani nie wiem jaką średnicę ma rura od okapu powiedzmy standardowego.

 

Jaka musi być minimalna belka z karto-gipsu pod sufitem żeby później nie mieć problemów z zamaskowanie rury od okapu?

 

Jeśli nic nie wiesz to trudno jest coś doradzić. Okapy mają wyloty od ø125 do ø160. Możesz zrobić przejściówkę na prostokąt np. 50x200 - dla rozważań teoretycznych temat rzeka... powinieneś mieć mglisty zarys tego co chcesz mieć w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie wiesz to trudno jest coś doradzić. Okapy mają wyloty od ø125 do ø160. Możesz zrobić przejściówkę na prostokąt np. 50x200 - dla rozważań teoretycznych temat rzeka... powinieneś mieć mglisty zarys tego co chcesz mieć w kuchni.

 

Jeżeli przyjmiemy teoretycznie że chce zrobić zabudowę na rurę fi 160 to jakie wymiary powinna być zabudowa, wymiary zewnętrzne z karton-gipsem.

Ile trzeba odliczyć na profile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyjmiemy teoretycznie że chce zrobić zabudowę na rurę fi 160 to jakie wymiary powinna być zabudowa, wymiary zewnętrzne z karton-gipsem.

Ile trzeba odliczyć na profile

 

grubośc profila to ok 30mm, jak bedziesz to robił w narożniku (ściana sufit) to trzeba zrobić taką klatkę w którą wpisze sie okrąg o średnicy fi160, poniewaz profile idą tu UD i to w narożnikach to taka 200x200 bedzie ok.

U mnie wylot z okapu miał średnicę 125mm i dodatkowo była dana redukcja na 100mm. Uważam że 160 to za duzo, ale może inne okapy tak mają.

Edytowane przez Akrimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Planuję wykonać docieplenie poddasza. Materiał na budowie, temperatura trochę wysoka jak na tego typy prace, ale chce aby wszystko miało ręce i nogi.

W czym rzecz: ocieplenie będzie miało 15cm wełny między krokwie i 10cm na zakładkę. Wełna ISOVER Lambda odpowiednio 0,33 oraz 0,39. Jeśli chodzi o stelaż chciałbym wykonać krzyżowy, natomiast nigdy nie robiłem skosów tym systemem. Proszę o poradę jak najlepiej i najwygodniej zaplanować pracę.Na dzień dzisiejszy mam wykonane sznurkowanie pomiędzy krokwiami (szczelina dylatacyjna 3cm na krokwi 18cm).

DSC00026_800x450.jpg DSC00022_800x450.jpg DSC00024_800x450.JPG

Jak wykonać poprawnie stelaż krzyżowy w moim wypadku?

1. Na wieszakach grzybkowych (najlpierw nośny profile CD60 w poziomie i później montażowy w poprzek? czy może ES w pionie po krokwiach nośny i montażowy w poziomie? Jeśli ten system - to jakie odległości?

2. Czy płyty powinny być przykręcone do profili ściennych U30?

 

Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie można stosować krzyżowego na skosie?

Można , bo czemu nie :) Był tu już jeden kolega co wykonał krzyżowy na skosie , naprawdę podziwiałem go .A czy sytuacja u ciebie tego wymaga i masz na tyle cierpliwości , nie wiem.Wiem jedno też by nie robił krzyżowego na skosie jak pisze Akrimka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Planuję wykonać docieplenie poddasza. Materiał na budowie, temperatura trochę wysoka jak na tego typy prace, ale chce aby wszystko miało ręce i nogi.

W czym rzecz: ocieplenie będzie miało 15cm wełny między krokwie i 10cm na zakładkę. Wełna ISOVER Lambda odpowiednio 0,33 oraz 0,39. Jeśli chodzi o stelaż chciałbym wykonać krzyżowy, natomiast nigdy nie robiłem skosów tym systemem. Proszę o poradę jak najlepiej i najwygodniej zaplanować pracę.Na dzień dzisiejszy mam wykonane sznurkowanie pomiędzy krokwiami (szczelina dylatacyjna 3cm na krokwi 18cm).

[ATTACH=CONFIG]204500[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]204502[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]204503[/ATTACH]

Jak wykonać poprawnie stelaż krzyżowy w moim wypadku?

1. Na wieszakach grzybkowych (najlpierw nośny profile CD60 w poziomie i później montażowy w poprzek? czy może ES w pionie po krokwiach nośny i montażowy w poziomie? Jeśli ten system - to jakie odległości?

2. Czy płyty powinny być przykręcone do profili ściennych U30?

 

Z góry dziękuję za wszelkie rady.[/quote szczelina 3 cm nie jest potrzebna chyba przy membranie tylko przy pełnym deskowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczelina przy membranie nie jest wymagana. Trzeba tylko uważać, żeby nie wepchnąć za bardzo wełny, wybrzuszyć membrany bo później pojawią się kłopoty . . .

Pozdrawiam i cierpliwości życzę;-)

Nie kręć płyt do UD, na poddaszu uważam, że najlepszy jest ślizg.

I żadnego krzyżowego na skosie. Szkoda czasu pieniędzy itd, itd. Jeśli wszystko wykonasz wg. sztuki budowlanej i porad zawartych w tym wątku wszystko będzie ok.

 

Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...