Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

1,5cm różnicy? Tylko tyle? rób dalej i się nie zastanawiaj.

 

Ok, ROM uspokoiłeś mnie.. chociaż pamiętam, że pisałeś wcześniej, że lepiej jak wełna nie ma szczeliny między warstwami...wobec tego jade dalej, mam jeszcze jedno zastrzeżenie mam te 1,5 cm skorygować na grzybkach czy trzymać się UD?

I pytanie odnośnie sufitów: nie ociepliłem jeszcze stropu i zastanawiam się nad metodą kładzenia stelażu krzyżowego grzybek czy ES? grzybek wygodniejszy ale wtedy przy krzyżowym będę miał profile na skosie prostopadle do sufitu co chyba nie do końca będzie wygodniejsze? Wyprowadżcie mnie z błędu jeśli się mylę...

 

I jak najszybciej rozmierzyć i poprzykręcać te grzybki:) bo zanim dojdę do tego sam skończy mi się urlop:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ok, ROM uspokoiłeś mnie.. chociaż pamiętam, że pisałeś wcześniej, że lepiej jak wełna nie ma szczeliny między warstwami...wobec tego jade dalej, mam jeszcze jedno zastrzeżenie mam te 1,5 cm skorygować na grzybkach czy trzymać się UD?

I pytanie odnośnie sufitów: nie ociepliłem jeszcze stropu i zastanawiam się nad metodą kładzenia stelażu krzyżowego grzybek czy ES? grzybek wygodniejszy ale wtedy przy krzyżowym będę miał profile na skosie prostopadle do sufitu co chyba nie do końca będzie wygodniejsze? Wyprowadżcie mnie z błędu jeśli się mylę...

 

I jak najszybciej rozmierzyć i poprzykręcać te grzybki:) bo zanim dojdę do tego sam skończy mi się urlop:D

1,5cm to nie szczelina - wełna pomiedzy krokwiami ma tendencje do obwisu więc będzie dolegać. Szczelina 5cm to jest coś! Przy takiej lepiej dawać albo grubszą wełnę albo podkładki ze styropianu.

 

Nie równaj grybków do krzywej więźby - bazą są profile na ścianie czyli UDeki. Inaczej wszystko pokrzywisz!

 

Stelaż na suficie może być prostopadły do skosu. Wtedy w narożniku skos-sufit zamiast skręcać dwa profile CD skręcasz CD skosu i UD zamykający profile na suficie.

 

A pytanie - grzybek czy ESy.. co łatwiej i wygodniej. Nie ma różnicy.

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ermua zapodaj więcej fotek - szczegóły sufitu i kolankowej.

 

 

jak jest skomplikowane pomieszczenie (uskoki, wnęki, kominy itp) to sufit rozmierzam na... podłodze! Mogę nawet profile poskręcać na podłodze i gotowy szkielet podnoszę na sufit.

 

IMAG0018.jpgIMAG0019.jpgIMAG0020.jpgIMAG0021.jpgIMAG0022.jpg

 

Krokiew koszowa jest przesunięta względem naroża pokoju. Nie wiem czyja to wina, ale tak jest. Ja się odnosiłem od narożnika kolankowej żeby to lepiej wyglądało a nie od krokwi, bo chyba narożnik wewnętrzny w koszu by nie wypadał ładnie w stosunku do naroża kolankowej:)

Rom mówił że stelażem prostujemy niedoskonałości więźby. Nie ukrywam ze jakoś nie biorę pod uwagę za bardzo rozbierania, bo wszystko prócz tych dwóch profili CD z którymi mam problem to wszystko pięknie mi się zgadza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]205053[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]205054[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]205055[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]205056[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]205057[/ATTACH]

 

Krokiew koszowa jest przesunięta względem naroża pokoju. Nie wiem czyja to wina, ale tak jest. Ja się odnosiłem od narożnika kolankowej żeby to lepiej wyglądało a nie od krokwi, bo chyba narożnik wewnętrzny w koszu by nie wypadał ładnie w stosunku do naroża kolankowej:)

Rom mówił że stelażem prostujemy niedoskonałości więźby. Nie ukrywam ze jakoś nie biorę pod uwagę za bardzo rozbierania, bo wszystko prócz tych dwóch profili CD z którymi mam problem to wszystko pięknie mi się zgadza.

 

Pozdrawiam

Błędem było nie zrobienie w pierwszej kolejności sufitu. Sufit wyznacza miejsce w którym ma być naroże. Dzida to drugi punkt.

 

Czy mi się wydaje czy też murłaty nie idą w jednym poziomie? Bo jeśli rzeczywiście nie idą to wtedy dzida może nie być we właściwym miejscu lub na właściwej wysokości.

 

jeśli koryguje się geometrię dachu wtedy trzeba czasem poświecić parę centymetrów i obniżyć skosy tak by w newralgicznych miejscach zostało miejsce na stelaż i wełnę. Skosy to jak naczynia polączone - jeśli obniżasz jeden to musisz obniżyć drugi o tyle samo centymetrów. Wyznacznikiem powinien być sufit i u Ciebie lewa ściana. Tam wyznaczasz od krokwi wynik grubość wełny+3cm profil = powiedzmy 18cm. Robisz kreskę od sufitu do ściany kolankowej. I masz wymiar na kolankowej. Ten sam wymiar to dzida i prawa ściana = poziom! Na prawej ścianie masz już na kolankowej ten wymiar(w sensie punkt) co na ścianie lewej a drugi punkt to sufit! Jeśli lewy skos to 18cm od krokwi to prawy może być 25-30cm. Byleby nie mniej niż 18cm bo nie wciśniesz wełny - no chyba że poświęcenie grubości w zamian za dodatkowe centymetry. Jeśli ściany kolankowe się znacznie różnią wysokością i nie chcesz tracić centymetrów to wtedy w narożniku powstaje uskok i dzida przesuwa się w prawo poza narożnik. Wtedy masz dwie wysokości ściany kolankowej - lewa wyżej a prawa niżej.

 

Ale jeszcze raz - zaczynamy od sufitu!!!

 

Ja bym się poświęcił i rozebrał to. Rozbieranie szybko idzie, dwa dni płodzenia ustrojstwa - dwie godziny rozbiórki. Następna budowa to już jeden dzień! Ale trzy dni na korygowanie błędu a i tak okaże się że trzeba rozebrać - ale po trzech dniach nierównej walki...

 

...i jeszcze jedno. Profile w narożu docinamy po skosie a wtedy wchodzą po całości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie zawiesia do obniżenia sufitu o 50cm? Mam takie 2 pomieszczenia (łazienka i biuro) gdzie sufit pójdzie 50cm niżej... Jak rozłożyć ocieplenie... 15 miedzy jętki i 10 na stelaż może byc? Paroizolacja na stelażu tak? Pracownik ISOVERA polecił dać paroizolacje na jętkach i pozniej 2 warstwa na stelażu tylko w tym momencie zamykam 10cm wełny miedzy dwoma paroizolacjami?! Czy 50cm miedzy warstwami wełny ma sens? Dodam tylko, że ponad jetkami mam strych również ocieplony 15cm miedzy krokwiami... Edytowane przez Quest84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędem było nie zrobienie w pierwszej kolejności sufitu. Sufit wyznacza miejsce w którym ma być naroże. Dzida to drugi punkt.

. Jeśli ściany kolankowe się znacznie różnią wysokością i nie chcesz tracić centymetrów to wtedy w narożniku powstaje uskok i dzida przesuwa się w prawo poza narożnik. Wtedy masz dwie wysokości ściany kolankowej - lewa wyżej a prawa niżej.

 

Ja bym się poświęcił i rozebrał to. Rozbieranie szybko idzie, dwa dni płodzenia ustrojstwa - dwie godziny rozbiórki. Następna budowa to już jeden dzień! Ale trzy dni na korygowanie błędu a i tak okaże się że trzeba rozebrać - ale po trzech dniach nierównej walki...

!

:popcorn: wodzu ogarnij się z dzidą bo chłopak znów będzie rozbierał wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie zawiesia do obniżenia sufitu o 50cm? Mam takie 2 pomieszczenia (łazienka i biuro) gdzie sufit pójdzie 50cm niżej... Jak rozłożyć ocieplenie... 15 miedzy jętki i 10 na stelaż może byc? Paroizolacja na stelażu tak? Pracownik ISOVERA polecił dać paroizolacje na jętkach i pozniej 2 warstwa na stelażu tylko w tym momencie zamykam 10cm wełny miedzy dwoma paroizolacjami?! Czy 50cm miedzy warstwami wełny ma sens? Dodam tylko, że ponad jetkami mam strych również ocieplony 15cm miedzy krokwiami...

Mi sie wydaje że wieszaki obrotowe i jedna paroizolacja starczy ale ja sie na tym nie znam ja tu tylko sprzątam:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędem było nie zrobienie w pierwszej kolejności sufitu. Sufit wyznacza miejsce w którym ma być naroże. Dzida to drugi punkt.

 

Czy mi się wydaje czy też murłaty nie idą w jednym poziomie? Bo jeśli rzeczywiście nie idą to wtedy dzida może nie być we właściwym miejscu lub na właściwej wysokości.

 

jeśli koryguje się geometrię dachu wtedy trzeba czasem poświecić parę centymetrów i obniżyć skosy tak by w newralgicznych miejscach zostało miejsce na stelaż i wełnę. Skosy to jak naczynia polączone - jeśli obniżasz jeden to musisz obniżyć drugi o tyle samo centymetrów. Wyznacznikiem powinien być sufit i u Ciebie lewa ściana. Tam wyznaczasz od krokwi wynik grubość wełny+3cm profil = powiedzmy 18cm. Robisz kreskę od sufitu do ściany kolankowej. I masz wymiar na kolankowej. Ten sam wymiar to dzida i prawa ściana = poziom! Na prawej ścianie masz już na kolankowej ten wymiar(w sensie punkt) co na ścianie lewej a drugi punkt to sufit! Jeśli lewy skos to 18cm od krokwi to prawy może być 25-30cm. Byleby nie mniej niż 18cm bo nie wciśniesz wełny - no chyba że poświęcenie grubości w zamian za dodatkowe centymetry. Jeśli ściany kolankowe się znacznie różnią wysokością i nie chcesz tracić centymetrów to wtedy w narożniku powstaje uskok i dzida przesuwa się w prawo poza narożnik. Wtedy masz dwie wysokości ściany kolankowej - lewa wyżej a prawa niżej.

 

Ale jeszcze raz - zaczynamy od sufitu!!!

 

Ja bym się poświęcił i rozebrał to. Rozbieranie szybko idzie, dwa dni płodzenia ustrojstwa - dwie godziny rozbiórki. Następna budowa to już jeden dzień! Ale trzy dni na korygowanie błędu a i tak okaże się że trzeba rozebrać - ale po trzech dniach nierównej walki...

 

...i jeszcze jedno. Profile w narożu docinamy po skosie a wtedy wchodzą po całości!

 

 

Kolankowa jedna jest wyżej co widać na foto i murłata też idzie inaczej, stad moje wyprowadzenie z kolankowej narożnika wewnętrznego.

Z tego co rozumiem, a powiem że nie rozumiem za bardzo tego:

" Wyznacznikiem powinien być sufit i u Ciebie lewa ściana. Tam wyznaczasz od krokwi wynik grubość wełny+3cm profil = powiedzmy 18cm. Robisz kreskę od sufitu do ściany kolankowej. I masz wymiar na kolankowej. Ten sam wymiar to dzida i prawa ściana = poziom! Na prawej ścianie masz już na kolankowej ten wymiar(w sensie punkt) co na ścianie lewej a drugi punkt to sufit! Jeśli lewy skos to 18cm od krokwi to prawy może być 25-30cm. Byleby nie mniej niż 18cm bo nie wciśniesz wełny - no chyba że poświęcenie grubości w zamian za dodatkowe centymetry. Jeśli ściany kolankowe się znacznie różnią wysokością i nie chcesz tracić centymetrów to wtedy w narożniku powstaje uskok i dzida przesuwa się w prawo poza narożnik. Wtedy masz dwie wysokości ściany kolankowej - lewa wyżej a prawa niżej." No ale cóż może głupim:)

 

Dorobię jeszcze zdjęcia z drugiej strony pokoju.

 

Trochę mnie martwi to że muszę rozbierać bo za bardzo nie wiem jak już zrobić żeby wszystko się udało potem.

Jeden pokój trudniejszy moim zdaniem z dwoma koszami wewnętrznymi wyszedł mi elegancko. Nic nie pęka wszystko fajnie wygląda.

 

Może teraz bym przeszedł do tego małego sufitu który tam jest do zrobienia i on by mi cos uratował. Kurcze już nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z drobnym ogłoszeniem.

W związku z zakończoną budową mam do sprzedania podnośnik do G-K.

Taki jak ten: http://allegro.pl/h61-podnosnik-stojak-do-rigipsow-plyt-gipsowych-i3428975129.html.

 

Zakupiłem go rok temu na Allegro i używany był tylko przeze mnie na "lokalne" potrzeby. Świetnie się sprawdził - przy jego pomocy położyłem samodzielnie ze 300 mkw płyt.

 

Oddam za symboliczne 300 pln. Odbiór własny (Książenice k. Grodziska Maz.).

Oczywiście sprzęt całkowicie sprawny.

 

Zainteresowanych proszę o kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać jak się super znasz skoro nie potrafisz nazwać po imieniu danego błedu. Jakos Rom nie zauwazyl tu wielu bledow. Akurat on tu jest najlepszym doradca a nie ty.
A tu muszę akurat kolegę-konkuręcję bronić. Też jest dobrym fachowcem - czasem nawet lepszym ode mnie w nowinkach technicznych bo pracuje tam skąd ta technologia do nas idzie. Inną sprawą jest to że czasem jest oderwany od polskiej rzeczywistości i największy problem ma z przekazaniem swojej wiedzy dalej. Ja błędy też widzę i je opisałem ale staram się być mniej dosadny. Ale jak wspomniałem wcześniej to wszystko jest raczej do rozbiórki... niestety.

 

Po wczorajszo-nocnej nieustającej burzy i nawałnicach mam problem z netem albo bardziej z modemem bo całą noc wisiał za oknem... niestety będę z doskoku jak uda mi się "naprawić" łącze.

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pomysłu jak zabudować Geberit oraz rurę wentylacyjną. Zadaję to pytanie bo ostatnio ciekawe propozycje otrzymałem tutaj na forum dlatego możecie coś doradzić?[ATTACH=CONFIG]205415[/ATTACH]

Zabudowa dowolna... taka jaką chcesz. Prosta "przedścianka, wysunięty klocek, z półkami lub bez, z podświetleniem lub bez... co sobie zażyczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...