Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Albo mi się wydaje albo co, tak jakby tynk w ogóle nie wyschnął ... no ale może się mylę :/

 

Eee faktycznie tak to wygląda. Tynki mam tradycyjne rzucane ręcznie i nie z worków tylko mieszane: piasek, woda, cement, wapno.

No i jak się fahofcom zaprawa urobiła tak na ścianę ciepali. Więc mam tynki w odcieniach od białego do ciemnoszarego jak się któremu za dużo cementu sypnęło.

Trochę martwią mnie pęknięcia drobne tynku na ścianach, ale twierdzą że jak położę gładź to nie będzie pękać. Już to widzę... :(

 

Ale wracając do tematu czekam na propozycję ROM-KONA co do obróbki podwójnego okna dachowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie, proszę o wasze zdanie w temacie rozplanowania płyt na stelażu.

 

1. Wydaje mi się, że gdzieś na forum ktoś pisał że przy ścianie nie powinniśmy dawać oryginalnych krawędzi tylko cięte (nie mogę znaleźć źródła i nie wiem czy czegoś nie przekręciłem?).

 

2. Czy wybierając kierunek układania płyt kierujemy się tym jak leży stelaż (dłuższe krawędzie łączymy na profilu), czy tym jakie jest usytuowanie okien (dłuższa krawędź równolegle do okna)?

 

Jak wybrać poprawnie układ płyt? Czym się kierować w wyborze?

 

Hmmm musisz to sobie jakoś wyobrazić, bo rysować nie będę. Płytowanie musisz zrobić tak, że najdłuższe spoiny czyli oryginalne były równolegle do głównego źródła światła. Jeśli to już sobie ustalisz w jakim kierunku będzie płytowanie prostopadle do oryginalnych krawędzi dajesz profile nośne, co 40 cm i zawsze !!!! na ciętej krawędzi masz profil. No i później profile główne max 90/100 cm. No i wieszaki. To wszystko masz w kolejności jakbyś patrzył na sufit.

 

Raczej przy ścianie zawsze będziesz miał ciętą krawędź, jeśli chodzi Ci oczywiście o sufit.

 

Pozdrawiam

Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee faktycznie tak to wygląda. Tynki mam tradycyjne rzucane ręcznie i nie z worków tylko mieszane: piasek, woda, cement, wapno.

No i jak się fahofcom zaprawa urobiła tak na ścianę ciepali. Więc mam tynki w odcieniach od białego do ciemnoszarego jak się któremu za dużo cementu sypnęło.

Trochę martwią mnie pęknięcia drobne tynku na ścianach, ale twierdzą że jak położę gładź to nie będzie pękać. Już to widzę... :(

 

Ale wracając do tematu czekam na propozycję ROM-KONA co do obróbki podwójnego okna dachowego.

 

Czyli dobrze widzisz, będzie pękać. Jeśli ma być dobrze trochę szpachlarz się napoci ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały_man okno podwójne powinno być w linku w stopce. Obróbka okna dachowego.

Teraz mało się udzielam bo jedno że nawał pracy a drugie ze mam internet 236kb/s! A nawet jeszcze mniej!!! Zwykłe odbieranie poczty wyrabia cierpliwość że nie wspomnę o pisaniu tu na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm musisz to sobie jakoś wyobrazić, bo rysować nie będę. Płytowanie musisz zrobić tak, że najdłuższe spoiny czyli oryginalne były równolegle do głównego źródła światła. Jeśli to już sobie ustalisz w jakim kierunku będzie płytowanie prostopadle do oryginalnych krawędzi dajesz profile nośne, co 40 cm i zawsze !!!! na ciętej krawędzi masz profil. No i później profile główne max 90/100 cm. No i wieszaki. To wszystko masz w kolejności jakbyś patrzył na sufit.

 

Raczej przy ścianie zawsze będziesz miał ciętą krawędź, jeśli chodzi Ci oczywiście o sufit.

 

Pozdrawiam

Z.

 

Dzieki za odpowiedz. Widze ze uklad plyt dobrze ustalic przed profilowaniem. Na szczescie przypadkiem wyszlo dobrze. :) a montujac profile przyznam ze nie mialem pojecia jak beda i jak powinny lezec plyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze widzisz, będzie pękać. Jeśli ma być dobrze trochę szpachlarz się napoci ;-/

 

Tym szpachlarzem jestem ja więc mnie nie dołuj :)

Co polecasz? Tzn. jaki sposób żeby te pęknięcie nie przeniosły się na gładź?

 

ROM-KON - dzięki. Sprawdzę całość fotek ale weź coś zrób z łączem bo pewno będę miał 1001 pytań :)

Czy współczynnik lambda ma faktycznie jakięs znaczenie w oszczędnościach w sensie różicy rzędu 0,04? Zastanawiam się nad wełną tańszą i droższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym szpachlarzem jestem ja więc mnie nie dołuj :)

Co polecasz? Tzn. jaki sposób żeby te pęknięcie nie przeniosły się na gładź?

 

ROM-KON - dzięki. Sprawdzę całość fotek ale weź coś zrób z łączem bo pewno będę miał 1001 pytań :)

Czy współczynnik lambda ma faktycznie jakięs znaczenie w oszczędnościach w sensie różicy rzędu 0,04? Zastanawiam się nad wełną tańszą i droższą.

 

hmmm co Ci tu polecić. Tam gdzie masz pęknięcia to wyskrob kielnią, szpachelką rowki w kształcie litery V, tylko nie za duże ;-) tak jak to się robi na płytach przy ciętych krawędziach. W te rowki uniflott'a lub vario po wyschnięciu na to fizelina lub papier. Ja to kiedyś robiłem na zwykły gips szpachlowy (bo inwestor powiedział, że nie kupi uniflott'a, bo za drogi) i też było dobrze. Wybór należy do Ciebie. No i później jedziesz z metrami ;-)

 

Pozdrawiam

Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ocieplisz tylko skos/sufit/skos może być tzw. "wlot z drugiej strony">>>bez dodatkowej wentylacji w szczycie budynku o której wcześniej pisałem,

ale jak byś chciał zrobić ocieplenie do kalenicy to ta szczelina będzie bardzo słabo działać.

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam ocieplic poddasze nieuzytkowe welna mineralna, ze wzgledów finansowych mysle o jednowarstwowym ułozeniu waty miedzy krokwiami i na to ułożeniu folii paraizolacyjnej. Krokwia ma grubość 15 cm, dach jest niedeskowany (membrana). Czy ocieplenie o którym mysle zda egzamin????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...