Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

oki, zgadzam się z rysą na płycie, ale i z tynkiem to możliwe. Ja sam u siebie robiłem część tynków i nie miałem takich problemów. Jesli budynek pracuje to świeta racka popęka.

A może zamiast wklejac w peknięcia to całą scianę pokryc flizelina, chyba coś takiego można dostać.

 

nie wiem jak ten tynk wyglada, ale jesli jest to cale poszatkowane i mija sie z celem wklejanie paskow fizeliny czy papieru, mozna kupic tapety z wlokna szklanego 50m^2 ok 130 pln, robota nie do zaplacenia, ale zdaje to egzamin. sprawdzone w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOSC12_3

Dziękuje kochani za odp.

Czytam wątek cały czas i juz mam strone A4 notatek :)

Dzis będziemy dawać wieszaki krokwiowe, trochę się pomęczymy,bo 1 warstwa wełny już jest, ale mam pytanka, bo jeszcze nie doczytałam.

-Jak wełna będzie 10cm, to ile wieszak ma wystawac od krokwi, 10-11cm?

-I czy do tych ostatnich belek przy ścianie też dawać czy już nie? Ale chyba tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszak wysuwasz na 10cm

Na wszystkich krokwiach, no chyba, że znajduje się pod ścianą.

 

Na 13 cm możesz i nawet na 14 cm. Jeśli pytasz o takie rzeczy jesteś pewna, że to dobrze, że już rozwieszasz wieszaki ?????

Pytam bo boję się, że będziesz, będziecie musieli wszystko demontować. Masz wyznaczone sznurkami traserskimi, sufity i skosy ? I zamontowane sznurki na przeciwległych ścianach do profili UD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 13 cm możesz i nawet na 14 cm. Jeśli pytasz o takie rzeczy jesteś pewna, że to dobrze, że już rozwieszasz wieszaki ?????

Pytam bo boję się, że będziesz, będziecie musieli wszystko demontować. Masz wyznaczone sznurkami traserskimi, sufity i skosy ? I zamontowane sznurki na przeciwległych ścianach do profili UD ?

Rozwiesiłem już 300mb sznurka . Co powinienem teraz zrobić dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myśle :)bo wieszaki na suficie :rolleyes:

 

dobre, dobre ;-) ale Pani powyżej na pewno nie pomożecie, no chyba, że zgłosi się jak już wszystko będzie miała spieprzone. A później dyrdymały będziecie pisać, ze trzeba było jak jak ja mówiłem, Flash napisze coś czego nikt nie zrozumie tylko on ;-)

Edytowane przez zeusrulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre, dobre ;-) ale Pani powyżej na pewno nie pomożecie, no chyba, że zgłosi się jak już wszystko będzie miała spieprzone. A później dyrdymały będziecie pisać, ze trzeba było jak jak ja mówiłem, Flash napisze coś czego nikt nie zrozumie tylko on ;-)

Bo tak widzę kolego że uczysz tych forumowiczów ,a sam niewiele się jeszcze roboty nauczyłeś :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powtórzę się, bo nie robię tak jak Ty i może to Cię boli, wiem jak poziomujesz bo i Twoje sposoby próbowałem. Niestety nie miałem dobrych nauczycieli na budowach, więc skądś musiałem brać swoją wiedzę, a że brałem ją m.in. z forum i zazwyczaj Twoje sposoby mi nie na rękę to piszesz tak jak wyżej hmmm . Starczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powtórzę się, bo nie robię tak jak Ty i może to Cię boli, wiem jak poziomujesz bo i Twoje sposoby próbowałem. Niestety nie miałem dobrych nauczycieli na budowach, więc skądś musiałem brać swoją wiedzę, a że brałem ją m.in. z forum i zazwyczaj Twoje sposoby mi nie na rękę to piszesz tak jak wyżej hmmm . Starczy.

Teraz cie przyłapałem Rom że to ty jestes:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOSC12_3

Hejka kochani :)

to ile w końcu te wieszaki mają wystawać? Pół ściany już zrobione na 13cm, ale spokojnie można jeszcze zmienić.

Jeśli chodzi o sznurki :) to wcześniejszy właściciel już wypoziomował.

Powiem tak: jak kupiliśmy ten dom to był on już ocieplony, ale tylko jedną warstwą, na to OSB i KG. Zdemontowaliśmy wszystko i chcemy zrobić od nowa. Wypoziomowanie było dobre, gościu dobijał łaty do krokwi, aby to miało ręce i nogi. Sprawdzaliśmy poziomicą i się ładnie zgadza. Czy to wystarczy? Czy nadal musimy rozwieszać te sznureczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOSC12_3
przecież to tylko strych wystarczyło zdjąć g/k upsss wizualki na pierwszy rzut okiem sprawiaja wrazenie, ze dom to dwie kondygnacje i poddasze :D bo okienek panna nie potrafi wpisac ;)
yyyyy nie jarzę o co chodzi :( Edytowane przez GOSC12_3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyyy nie jarzę o co chodzi

I wierz mi nie zrozumiesz !

 

Na 13 cm jest dobrze jeśli będziesz musiała obniżyć więcej czy mniej nie będzie źle.Mnie tu na forum nauczyli by nie ściskać wełny itd. więc wieszaki obniża się o grubość profil czyli około 3 cm .Jeśli taka potrzeba by obniżyć więcej czy mniej nie będzie to też źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...