Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na ślizg, przed płytowaniem pod profil UD wklejasz taśmę separacyjną, pakową, malarską. Płytujesz, fazujesz przy połączeniu płyta/ściana, wypełniasz spoinówką, na to fizelina albo papier ale nie wywinięta na ścianę. Szpachlujesz, wycinasz taśmę, akrylujesz narożnik. Najprościej: robisz tak, że to łączenie pęka, ale w tym dokładnie miejscu w którym chcesz i wówczas maskujesz to akrylem. Bardzo dobra i tania i szybka metoda.

Napisałem trochę za późno, ale da się to jeszcze zrobić. Tylko więcej czasu to zajmuje kiedy masz już płyty powieszone.

Ale jak dla mnie metoda, którą Twój fachowiec przyjął jest również poprawna, wielu Kolegów robi tu na sztywno i nie używają do tego amerykańskich taśm. Chociaż Wodzu tego forum i ja, zastosowałbym te taśmy, jak to mówią szczerzonego Pan Bóg szczerze.

 

Pozdrawiam

Dzięki, jak będę robił następne poddasze za 20 lat to wkleję taśmę separacyjną na 100% :)

 

Jeszcze mi żona marudzi żebym "obłożył" płytą GK słupy od stolca które mam mocno widoczne w dwóch pomieszczeniach, jak mocować profile na takich słupach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tak:

Ucinałem paski płyt szersze od słupa o jakieś 7cm, do każdego paska przykręcałem na kancie profil ud po długości, pózniej skręcałem ze sobą paski na około słupa, robiłem w każdym pasku 4, może pięć dziur wiertłem 10mm (dół płyty,góra itd) ustawiłem słup i piankowałem przez dziury płytę do słupa. Proste i dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły patent dzięki, w sumie można przykręcić UDka do sufitu i podłogi i dopiero złączone płyty. Na koniec przykręcić przy suficie i podłodze dla pewności i nie konieczna będzie pianka nawet....

POmysł Rafała przedni..:) I daj piankę, to ona sklei wszytko i płyta nie bedzie taka pusta, bedzie trzymalo jak trzeba.

 

Ponawiam pytanie: jak zakończyć ocieplenie skosów przy belce kalenicowej? czy wełna ma być połączona ponad belką? pod nią? a może inaczej? chodzi mi o zachowanie wentylacji...

Ja połączyłem obie wełny ze sobą, żadnej szczeliny bo po co, wentylacja jest nad wełną, ale u mnie nie było żadnego stryszku, tylko mały trójkat z 90cm wysoki więć 15cm wełny miedzu krokwiami dałem do samej góry i porzadnie zasznurkowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poprostu nie do końca się na tym znam ... i szczerze mówiąc to nie wiem czemu teraz mówisz o %....że ten 1 cm to co 30% różnicy w wielkości otworu ??

 

Podpowie ktoś ... :)

Bo wszędzie jest mowa 2-3cm to czemu aż tak poniżej tych 3 nie można zejść ... ??:confused::o

 

Przepraszam jeśli coś powiedziałem nie tak ... poprostu przejąłem teraz domek na własność i chciałbym w nim zrobić remoncik ... mam nadzieję że jeszcze w tym roku to zamknę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś ... :)

Bo wszędzie jest mowa 2-3cm to czemu aż tak poniżej tych 3 nie można zejść ... ??:confused::o

 

Przepraszam jeśli coś powiedziałem nie tak ... poprostu przejąłem teraz domek na własność i chciałbym w nim zrobić remoncik ... mam nadzieję że jeszcze w tym roku to zamknę

 

Szczelina wentylacyjna powinna być zachowana w przypadku membran niskoparoprzepuszczalnych, jeśli masz wysokoparoprzepuszalną np. Permo Forte. Jaką masz membranę bo być może w ogóle nie potrzebujesz szczeliny? Ja mam membranę wysokoparoprzepuszczalną folię a mimo to zastosowałem szczelinę w celu lepszej wentylacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POmysł Rafała przedni..:) I daj piankę, to ona sklei wszytko i płyta nie bedzie taka pusta, bedzie trzymalo jak trzeba.

 

 

Ja połączyłem obie wełny ze sobą, żadnej szczeliny bo po co, wentylacja jest nad wełną, ale u mnie nie było żadnego stryszku, tylko mały trójkat z 90cm wysoki więć 15cm wełny miedzu krokwiami dałem do samej góry i porzadnie zasznurkowałem.

 

A połączyłeś nad belką kalenicową? Zastanawiam się czy nie ocieplić do belki a nad belką pozostawić pustą przestrzeń?

ocieplenie.jpg

Edytowane przez Quest84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelina wentylacyjna powinna być zachowana w przypadku membran niskoparoprzepuszczalnych, jeśli masz wysokoparoprzepuszalną np. Permo Forte. Jaką masz membranę bo być może w ogóle nie potrzebujesz szczeliny? Ja mam membranę wysokoparoprzepuszczalną folię a mimo to zastosowałem szczelinę w celu lepszej wentylacji...

 

Dzięki za odp. :)

Nie mam żadnej membrany... deski i na nich papa, wszystko. Krokwie mają po 12cm ... i tak się zastanawiam jaką dać 1 warstwę wełny 10 czy szukać 9 koniecznie.

Dla przypomnienia tak wygląda murłata: http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=206634

Edytowane przez szumigt
Dodałem obrazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem czy ta kwestia była poruszana:

 

Co z przestrzeną wewnątrz CDka jeśli robimy na grzybki?...

 

Jeżeli możesz odpuścić 3 cm na wysokości sufitu i skosów, najlepiej poprowadzić ocieplenie ponad CD-kiem. Wówczas możesz zapomnieć o poruszonym problemie i zaoszczędzić sporo czasu i pracy. Nabijasz ścierę na wieszaki, zapinasz CD-ki i po sprawie... Jeżeli nisko i jak w moim przypadku, liczy się każdy centymetr, lub maksymalna grubość ocieplenia, pozostaje , ciecie i upychanie pasków wełnianej płyty w profile...

Osobiście, zgodnie z zaleceniami mentorów tego frum robiłem jak niżej... Ale ja musiałem. Ledwo 230 cm wysokości na gotowo:

http://images63.fotosik.pl/6/9df67bf364163852m.jpg

Edytowane przez Słodowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A połączyłeś nad belką kalenicową? Zastanawiam się czy nie ocieplić do belki a nad belką pozostawić pustą przestrzeń?

[ATTACH=CONFIG]210118[/ATTACH]

Nie mam belki kalenicowej, poprostu zeszły mi się dwie wełny na szczycie, zasznurkowałem i tak zostawiłem. Ponizej na ruszcie wiszącym na wieszakch obrotowych lezy 30cm wełny. Ale ja tam nawet nie wejde tak mało miejsca jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. :)

Nie mam żadnej membrany... deski i na nich papa, wszystko. Krokwie mają po 12cm ... i tak się zastanawiam jaką dać 1 warstwę wełny 10 czy szukać 9 koniecznie.

Dla przypomnienia tak wygląda murłata: http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=206634

 

 

 

na zdjęciu krokiew 16cm szczelina miejscami 2 może 2,5 a czasami 3cm (może dlatego że nie od linijki) >>>Polskie realia.

 

IMG00198-20130903-1615.jpg

 

Wełna 15cm, będzie wystawała około 3cm za krokwie >>> na krokwie będę rozwarstwiał wełnę na około 3cm aby wyrównać się z wełną 15ką , druga warstwa już normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...