Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dawać wełnę czy szczelina ma miejscami 2cm czy 4 cm. Przecież krokwie są krzywe od spodu, to normalka. Jak zasznurkujęsz spód to zawsze bedzie wentylacja. .A jak chcesz mieśc pewnośc żeby była szczelina i większa to nadbij na dół krokiew listwy na 2cm np kontrłaty i po kłopocie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz mieśc pewnośc żeby była szczelina i większa to nadbij na dół krokiew listwy na 2cm np kontrłaty i po kłopocie.

 

:bash: ... że ja o tym zapomniałem. Echhhh. Dzieki.

 

1. No to jeszcze tylko rozwiązanie tematu tego dołu, wyciąć szczelinę czy wywalić cały murek do murłaty ??

 

2. Nad wełną sznurek, folię paroprzepuszczalną, czy wogóle nic ??

 

3. Jak byście zrobili (ocieplenie) dachu jeśli domek ma taki kształ:

http://strony.toya.net.pl/~toma/Tomek_domek_dzialka.gif

Edytowane przez szumigt
Ostatnie pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już z podwójnych rusztów kolega zrezygnował ?

 

Zrezygnowałem, doszedłem do wniosku że na pojedynczym jest mniejsza strata ciepła ( lepiej ułożyć wełnę)

 

Znaczy się że nie zrobiłeś szczeliny przy styku murłata/deski ...

 

W tym miejscu jest najważniejsza szczelina. (u mnie jest zrobiona)

 

Rafał,

A jaki był powód zrywania płyt i robienie nowego ocieplenia?

 

Prawdopodobnie była to prowizorka, teraz trzeba było zrobić sypialnie.

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed wyborem wieszaków do podasza.Kupiłem już 100 sztuk kotwowych na probe.Myślę żeby zrobić ruszt podwójny.

Co myślicie o tej tezie,jednego z fachowców od sufitów podwieszanych?cytuje:

 

"a mniałem cos napisac o tych grzybkach

Wyobrazmy sobie ze krokwia przesuwa sie przez cały rok o około 1 cm (nawet wiecej stwierdzono że nawet do 2 cm) teraz jak amortyzuje to grzybek a jak ES . To co zaopserwowałem to grzybek jest wykonany z blachy która nawet troszke nie amortyzuje ruchu krokwi wzgledem profilu CD i praktycznie pracuje on razem z nią. Natomiast wieszak ES podczas minimalnego ruchu krokwi ugina sie na zgieciu na załamaniach miedzy płaszczyzną co jest przykrecona do krokwi a zagietymi końcami ktore są przykrecone do profilu nosnego CD dodatkowo czesc naprężeń amortyzuje łącznik krzyżowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed wyborem wieszaków do podasza.Kupiłem już 100 sztuk kotwowych na probe.Myślę żeby zrobić ruszt podwójny.

Co myślicie o tej tezie,jednego z fachowców od sufitów podwieszanych?cytuje:

 

"a mniałem cos napisac o tych grzybkach

Wyobrazmy sobie ze krokwia przesuwa sie przez cały rok o około 1 cm (nawet wiecej stwierdzono że nawet do 2 cm) teraz jak amortyzuje to grzybek a jak ES . To co zaopserwowałem to grzybek jest wykonany z blachy która nawet troszke nie amortyzuje ruchu krokwi wzgledem profilu CD i praktycznie pracuje on razem z nią. Natomiast wieszak ES podczas minimalnego ruchu krokwi ugina sie na zgieciu na załamaniach miedzy płaszczyzną co jest przykrecona do krokwi a zagietymi końcami ktore są przykrecone do profilu nosnego CD dodatkowo czesc naprężeń amortyzuje łącznik krzyżowy."

 

Szybciej zrobisz na kotwowych (grzybkach) niż na ES, mówię tu o skosach. Sprawdź czy tylko jeśli kupujesz różnych producentów tj. inny producent grzybka inny profili czy łatwo Ci się je wypina. Żadnych rusztów podwójnych na skosach. Jeśli zachodzi taka potrzeba (w zależności od wielkości sufitu) piszę tu o suficie nie o skosie wówczas stosujesz podwójny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej zrobisz na kotwowych (grzybkach) niż na ES, mówię tu o skosach. Sprawdź czy tylko jeśli kupujesz różnych producentów tj. inny producent grzybka inny profili czy łatwo Ci się je wypina. Żadnych rusztów podwójnych na skosach. Jeśli zachodzi taka potrzeba (w zależności od wielkości sufitu) piszę tu o suficie nie o skosie wówczas stosujesz podwójny.

 

Pozdrawiam

 

Wiesz nie chodzi mi o czas,tylko o dobrze wykonaną pracę,żeby człowiek sobie potem nie pluł w brodę że mogłem to zrobić lepiej, jak mi sufit popęka.

Mogę zrobić konstrukcję na es czy kotwowych,pojedynczo lub podwójnie zwieszany,podwójnie płytownie nie wchodzi w grę

Chcę tylko wiedzieć że na końcu dnia wybrałem najlepszą metodę budowy stelaża,nie najszybszą czy najłatwijszą; tylko najlepszą.

Trochę szukałem po necie I napewno zastosuje profile V na łączeniu ścianiy kolanowej-skos,skos-sufuit. link to dobrej strony:http://www.profiltech.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ruszt na ESach ,krzyżowo przez długi czas, teraz robię na "grzybkach".

Ciężko jest ocenić który system jest najlepszy, każdy ma swoje plusy i minusy, do tej pory myślałem że ruszt na samych ESach jest najgorszy, teraz myślę tak o "grzybkach" a ruszt podwójny na grzybkach to w ogóle szaleństwo.

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie chodzi mi o czas,tylko o dobrze wykonaną pracę,żeby człowiek sobie potem nie pluł w brodę że mogłem to zrobić lepiej, jak mi sufit popęka.

Mogę zrobić konstrukcję na es czy kotwowych,pojedynczo lub podwójnie zwieszany,podwójnie płytownie nie wchodzi w grę

Chcę tylko wiedzieć że na końcu dnia wybrałem najlepszą metodę budowy stelaża,nie najszybszą czy najłatwijszą; tylko najlepszą.

Trochę szukałem po necie I napewno zastosuje profile V na łączeniu ścianiy kolanowej-skos,skos-sufuit. link to dobrej strony:http://www.profiltech.com.pl/

 

Tak jak Rafał Ci odpisał i tak i tak będzie dobrze. Chociaż tu prawie wszyscy robią na grzybkach. Ja uważam, że jest to bardzo szybka metoda, przynajmniej na skosach, jakoś nigdy nie przemawiały do mnie ES (co tu dużo pisać, po prostu ich nie lubię). Jeśli wszystko wykonasz wg sztuki, zachowasz reżim technologiczny, tj. stelaż, płytowanie, spoinowanie. Nic nie popęka, czy to będziesz robił na es czy na grzybkach.

Tylko daruj sobie ruszt krzyżowy na skosach, to przerost formy nad treścią.

Jeśli zdecydowałeś się na Vprofil czytaj bardzo uważnie posty profi45.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Rafał Ci odpisał i tak i tak będzie dobrze. Chociaż tu prawie wszyscy robią na grzybkach. Ja uważam, że jest to bardzo szybka metoda, przynajmniej na skosach, jakoś nigdy nie przemawiały do mnie ES (co tu dużo pisać, po prostu ich nie lubię). Jeśli wszystko wykonasz wg sztuki, zachowasz reżim technologiczny, tj. stelaż, płytowanie, spoinowanie. Nic nie popęka, czy to będziesz robił na es czy na grzybkach.

Tylko daruj sobie ruszt krzyżowy na skosach, to przerost formy nad treścią.

Jeśli zdecydowałeś się na Vprofil czytaj bardzo uważnie posty profi45.

 

Pozdrawiam

 

Co do spoinowania to zamierzam użyć sitaki samoprzylepnej na łączeniach płyt,I całość powierzchni płyt pokryć multi-finish(o grubości 3-5mm) daje link do materiału:

http://allegro.pl/multi-finish-pva-dostawa-w-pakiecie-taniej-i3484160111.html

Znajomy fachowiec mówił mi że podczas jego pracy zagranicą przy płytowaniu g-k zostawiali oni małą szczelinę pomiędzy płytami(2mm),chodzi mi tu o każdą płytę na suficie czy ścianie.Z mojego doświedzczenia z pracy na wyspach,zawsze plyty montowaliśmy na styk,I tylko robiliśmy przerywy między podłogą a sciną itd. Więc nie wiem sam jak najlepiej zrobić u siebie?

Czy wymagana jest szczelina wentylacyjna między płytą osb a wełną?Płyta osb będzie położona na jętkach od gory(strychodach) od spodu między krokwie 15cm wełny,krokwie mam wysokie na 17cm,ale z tego co wiem super-mata może urosnąć 2cm więcej,więc nie wiem czy sznurować powierzchnie sufitu tam gdzie przyjdzie osb.Zamierzam zrobić szczeliny około 1cm między płytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelin między płytami g/k się nie robi, mógłbyś zrobić na taśmach papierowych zamiast siatki. Polecam na spiny :

P1000193.jpg

Szczelinę po między osb a wełną proponowałbym zrobić i wtedy płyty osb bez szczeliny, po co Ci kurz z wełny na strychu.

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spoinowania to zamierzam użyć sitaki samoprzylepnej na łączeniach płyt,I całość powierzchni płyt pokryć multi-finish(o grubości 3-5mm) daje link do materiału:

http://allegro.pl/multi-finish-pva-dostawa-w-pakiecie-taniej-i3484160111.html

Znajomy fachowiec mówił mi że podczas jego pracy zagranicą przy płytowaniu g-k zostawiali oni małą szczelinę pomiędzy płytami(2mm),chodzi mi tu o każdą płytę na suficie czy ścianie.Z mojego doświedzczenia z pracy na wyspach,zawsze plyty montowaliśmy na styk,I tylko robiliśmy przerywy między podłogą a sciną itd. Więc nie wiem sam jak najlepiej zrobić u siebie?

Czy wymagana jest szczelina wentylacyjna między płytą osb a wełną?Płyta osb będzie położona na jętkach od gory(strychodach) od spodu między krokwie 15cm wełny,krokwie mam wysokie na 17cm,ale z tego co wiem super-mata może urosnąć 2cm więcej,więc nie wiem czy sznurować powierzchnie sufitu tam gdzie przyjdzie osb.Zamierzam zrobić szczeliny około 1cm między płytami.

 

Parę (czyli dwie ;))robót (płyty na poddaszu) wykonałem na multifinishu (mam przeszkolenie ale więcej warte jest te paręset metrów wykonanych) ale spoinowałem na taśmach pełnych Tuff Tape i Vario. Przy dachu prostym robota ok. ale przy udziwnieniach nie do zapłacenia - brak frontu robót bo małe pow. robocze.

 

Ogólnie masz swoje "wkręty" i próbujesz uzyskać tu akceptację do swoich pomysłów... czasem jest to "guma na gumę" a czasem strzał w kolano.Do zabudowy podejdź zdroworozsądkowo. Inaczej szykują się kłopoty - paru z nas już je widzi, zobacz je i Ty.

 

A jeśli nie miałeś nigdy multifinisha na pacy to nawet się do tego nie zabieraj! To nie jest zwykła gładź gdzie łopatą nakładasz, drzwiami od stodoły zacierasz a później cykliniarką szlifujesz! Jak coś spieprzysz to albo odpadnie albo zaszlifujesz się na śmierć! Multifinish to cudowna masa dla biegłych szpachlarzy! Powtarzam - SZPACHLARZY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...