Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ogrzewanie gazowe ziemne, dach dwuspadowy ( 10 okien dachowych), duze okna na południe, żadnych balkonów ( balkony francuskie- balustrady);kominek, na całosci podłogówka, wentylacja grawitacyjna, okna dwuszybowe, rolety ( w ziemie podobno podnoszą temp. o około 2-3 stopnie) takze czy warto dawac az 30 cm Super maty? Hm....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz mi trochę więcej napisać o metodzi jaką nakładaliście ten multi-finish?

Z mojego doświadczenia z zagranicy,to więcej nakładaliśmy m-f na ściany nie gruntowane.(chodzi mi tu o nowe ściany,w domach wykańczanych)

Np. Najlepiej jest skończyć tynkowanie ścian,i nakładać m-f w przecioągu kilku dni,gdy ściana jest jeszcze wilgotna,ale rzadko tak było.Wracaliśmy do ścian nawet po kilku miesiącach,wtedy mniejsze ściany (np. poniżej 8 m2) zraszało się wodą kilka razy.Gdy ściana była większa,lub trudna np. klatka schodowa to wtedy się ją gruntowało,to samo tyczyło się ścian z płyt k-g,przyczym były one łatwiejsze do wykonywania.(gładsza powierzchnia I bardziej równomierne schnięcie).

Gruntowaliśmy zawsze ściany stare.(tynkowane,nowa warstwa m-f na stary skimming itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bash: :bash::bash::bash:

niech mnie ktoś lutnie bo jestem przemęczona i chyba nie myśle,

zamontowaliśmy UD30 na ścianach bocznych, CD60 montujemy na grzybkach. Jak do jasnej ciasnej, wetknąć CD w UD żeby i jeszcze na grzybki. Czy UD powinno być docięte z jakimś luzem? A może grzybki należy wypoziomowac dopiero po napchaniu waty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam więcej zdjęć. [ATTACH=CONFIG]211550[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211551[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211552[/ATTACH]

Czy jeśli się okaże, że jest źle zamontowane to co z już założoną watą na strychu? Wszystko wyrzucić czy jak?

 

Pytanie czy jest dobrze zadaj Andrzej Wilhelmi on siedzi w dachach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem na etapie zamawiania wełny i zastanawiam sie jaką poleceją na składach schwenk co wy sadzicie o niej?mam zamiar dać 15 cm miedzy krokwie a 10 w poprzek.Pytanie ile musze wysunąć grzybek za krokwie??

 

parametry ma dobre, ale na obecnie robionym poddaszu trafiła się bardzo pyląca 0,033 i od tej pory nie polecam :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie gazowe ziemne, dach dwuspadowy ( 10 okien dachowych), duze okna na południe, żadnych balkonów ( balkony francuskie- balustrady);kominek, na całosci podłogówka, wentylacja grawitacyjna, okna dwuszybowe, rolety ( w ziemie podobno podnoszą temp. o około 2-3 stopnie) takze czy warto dawac az 30 cm Super maty? Hm....

 

Moim zdaniem warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze opuścić się z wełną od desek i wyrównać paskami jak na zdjęciu:

[ATTACH=CONFIG]211394[/ATTACH]

 

Bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowa. Wracając do meritum pozwolę sobie skomentować to zdjęcie. Krokiew jest zabarwiona na zielono prawdopodobnmie jest zaimpregnowana. Tylko jak można impregnować drewno nieusuwając kory?! Widać, że jakiś owad już poczynił pewne spustoszenia. Ta więżba za kilka lat będzie wymagać kapitalnego remontu. Do tego szczelina wentylacyjna trohę wąska wełna dotyka do desek zamontopwanych wzdłuż krokwi (po co te deski?). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowa. Wracając do meritum pozwolę sobie skomentować to zdjęcie. Krokiew jest zabarwiona na zielono prawdopodobnmie jest zaimpregnowana. Tylko jak można impregnować drewno nieusuwając kory?! Widać, że jakiś owad już poczynił pewne spustoszenia. Ta więżba za kilka lat będzie wymagać kapitalnego remontu. Do tego szczelina wentylacyjna trohę wąska wełna dotyka do desek zamontopwanych wzdłuż krokwi (po co te deski?). Pozdrawiam.

 

Kora to mój błąd !!! Na tym poddaszu każdy centymetr się liczy wysokość 207cm szczelina ok.3cm.

To nie błąd Rafała tylko cieśli. oflisy zdejmuje się na etapie robienia więźby. Oczywiście jak mam jeden-dwa oflisy to mogę zdjąć je ale jak mam cały dach z desek poszalunkowych i praktycznie same oflisy (boczna deska z korą to fachowo opół) to co mam zrobić? A Inwestor twierdzi że na poszycie deski nie muszą być z pierwszego sortu bo przecież i tak ich nie widać, idzie na nie papa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...