Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kontynuacja mojego małego poddasza:)

[ATTACH=CONFIG]212233[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]212234[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]212235[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]212236[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]212240[/ATTACH]

No i czym się podniecać? Normalne rzemiosło... żadna sztuka. Standard i tyle... zrób panel oświetleniowy w kształcie elipsy(takiej prawdziwej-matematycznej!) z trzema obwodami oświetleniowymi. Plafony x 2, wąż i jarzeniówki. To pogadamy ;)

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czym się podniecać? Normalne rzemiosło... żadna sztuka. Standard i tyle... zrób panel oświetleniowy w kształcie elipsy(takiej prawdziwej-matematycznej!) z trzema obwodami oświetleniowymi. Plafony x 2, wąż i jarzeniówki. To pogadamy ;)

 

Rom wiesz co to jest lis?

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jak ty to robisz ?

 

Zapewne nieprofesjonalnie ;)

Robimy obrys poniżej sufitu wypoziomowany wagą, na to nakręcamy UD. Montujemy na odpowiednią wysokość grzybki na pierwszej i ostatniej w rzędzie kleszczy, na grzybki zapinamy CD 60 i domontowujemy grzybki na środkowych kleszczach. Tak montujemy skrajne profile w pomieszczeniu, na których wyznaczamy płaszczyznę (roboczo przywiązując CD). Do tej płaszczyzny montujemy pośrednie profile.

Analogicznie robimy skosy, przy czym pierwszy profil przy kolankowej montujemy troszkę na czuja, czyli przykręcając grzybki tuż nad kolankową tak aby weszła nam zaplanowana grubość waty + 3cm (na CD) oczywista poziomując. Tak samo na wysokość, profil od strony sufitu i środkowe profile uzupełniamy w oparciu o wyznaczoną płaszczyznę.

Teraz głowimy się na koszową i oknami :/ Czarna magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czym się podniecać? Normalne rzemiosło... żadna sztuka. Standard i tyle... zrób panel oświetleniowy w kształcie elipsy(takiej prawdziwej-matematycznej!) z trzema obwodami oświetleniowymi. Plafony x 2, wąż i jarzeniówki. To pogadamy ;)

 

Dla mnie nawet jak byś zrobił 101 dalmatyńczyków na suficie to będzie śmierdziało amatorstwem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przynajmniej przyznaję się otwarcie że cały czas się uczę i udoskonalam swoją pracę, np teraz stwierdziłem że na małych powierzchniach domków jednorodzinnych i stosując hiper taśmy amerykańskie nie trzeba stosować ślizgów, ruchomych połączeń CD-UD

 

i od kogo się tego nauczyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez nie Tobie debilu. Tobie to jedynie moge polecic sznur i mocne drzewo. znajdz swoje wpisy cwaniaczku, o ile juz ich nie pousuwales. jak znajde czas to sam ich poszukam bo cytowanych juz nie usuniesz DĘTKO !! czekam na bana za pare slow skierowanych do chama.
Odpuść sobie... dureń najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem! Szkoda ryzykować banem. Trzymaj poziom! Pokaż wyższość! Nic tak nie boli jak ignorowanie Trola! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał! Pochwal się takim czymś!

 

...prezentowane poniżej fotki nie przedstawiają moich prac, nawet nie są moją własnością. Przesłał mi je młody chłopak który wykonuje takie prace - chciał się pochwalić! sami oceńcie czy ma się czym chwalić! Według mnie ma!

 

1236518_716892848327513_2120409060_n.jpg

 

1236800_716892861660845_1227019106_n.jpg

 

1184764_716892854994179_692438127_n.jpg

 

1238096_716892884994176_1202693054_n.jpg

 

578479_716892904994174_1358603948_n.jpg

 

1229895_716892911660840_550352453_n.jpg

 

1185853_716892934994171_662691429_n.jpg

 

1235290_716892938327504_272341662_n.jpg

 

1236431_716892948327503_355136854_n.jpg

 

1185461_716892971660834_153971024_n.jpg

 

Według mnie wyszło zajefajnie! Cudowne ręce! Byleby tylko nie stwierdził że budowlanka to patologia i nie poszedł na wykładowcę ...towaru do biedronki! takim ludziom za takie dzieło należy się godziwy zarobek! pamiętajcie Szanowni Klienci-Inwestorzy!!!

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie panowie rozmyślam czy nie zainwestować w foilę refleksyjną zamiast foili żółtej.

Wiem czytałem temat o foli refleksyjnej I co o niej sądzicie (marketing itd.), do pomieszczeń mokrych to ją raczej warto wykorzystać (lepsza paroizolacyjność).

Jak już pisałem wcześniej o tym że pracowałem zagranicą.Podczas kilku letniej pracy wykonaliśmy kilkanaście ocipleń na podaszach.(niestety wszystko w drewnie I żadko kiedy wełną)

Przeważnie dawliśmy 10cm tego między krokwie.

http://www.insulationexpress.co.uk/Product.asp?gclid=CP3K863Py7kCFcKR3godWwMACQ

Potem układaliśmy taki ekran.np:

http://www.insulationexpress.co.uk/Multi-Layer-Foil/Euroform-U-Foil-BDA-.htm

http://www.insulationexpress.co.uk/Multi-Layer-Foil/Euroform-Gen-X-Multifoil-Insulation.htm

Mocowany takerem do krokwi,potem łatki 25/45mm prostopadle do krokwi co 40 cm(przybijane gwoździami z pistoletu) I płyta g-k(przeważnie ogniochronna).

Dlatego zastanawiam się czy rzeczywiście folię są tylko chwytem marketinogowym,czy jedank dają coś więcek niż tylko lepszą paraizolację.

Jeśli weszliscię w linki do stron to widzicie,płyt z obu stron folia aluminiowa,ekrany skaładają się z dwóch do czterech warstw foli alumionowej.

No I sorry ale ma szacun do brytyjczyków,jeśli robią jakąś robotę to dużo o niej rozmawiają (dobrze ją przemyślą przez co unikają błędów) I potem wszystko robią solidnie.

Jak powinno się ułożyć folię refleksyjną żeby odbijała ona prominie cieplne?Czy między płytą g-k a folią refleksyjną musi być zachowany odstęp kilku cm?

Jak wtedy buduje się ruszt?(Czy wtedy dwupozimowy jest jedynym rozwiązaniem?

 

Dzwoniłem do isovera I rozmawiałem z ich doradcą ale ten odesłał mnie to producenta mojej mebrany dachowej,gdzi ich przedstawiciel nie byl wcale przekonywujący(chyba co dopiero zaczeła tam pracę,brak wiedzy)

Moja mebrana to mdm vaxo l,przenikalność pary wodniej to 0,03 co kwalifikuje ją do foli wysokoparoprzepuszczalnych.

Ściana kolankowa będzie zabudowana do szczytu styropianem(brak wlotu powietrza) w kalenicy dekarze też nie zrobili żadnego wylotu powietrza.

Nabiłem gwoździe gdzięś na 1/4 powirzchni poddasza,żby zrobić szczelinę wentylacyjną na 2 cm (myślałem że mam folię niskoparoprzepuszczalną)

Pytanie czy mogę zostawić ten sznurek czy go zdemontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...