Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę o info czy półeczka powinna być również zamknięta/domknięta od góry (czerwone zaznaczenie), czy wystarczy surową płytę obrobić?

Gdzie zastosować kątowniki metalowe na narożach tylko na dole czy górny również? (zielone zaznaczenie)

I wreszcie coś co mnie nurtuje - gdzie umieścić taśmę LED aby światło rozchodziło się najbardziej efektownie?

schemat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o info czy półeczka powinna być również zamknięta/domknięta od góry (czerwone zaznaczenie), czy wystarczy surową płytę obrobić?

Gdzie zastosować kątowniki metalowe na narożach tylko na dole czy górny również? (zielone zaznaczenie)

I wreszcie coś co mnie nurtuje - gdzie umieścić taśmę LED aby światło rozchodziło się najbardziej efektownie?

[ATTACH=CONFIG]213227[/ATTACH]

Małe półki nie muszą ale większe ( większa szczelina) już lepiej tak. Chodzi o ukrycie profila UD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Rom-Kon odzyskał dostęp do sieci, miło Cię częściej czytać :)

Mam do Ciebie pytanie: jak to jest z uszczelnianiem otworów w płycie KG w suficie w łazience? Trzeba to jakoś silikonem potraktować? Muszę zrobić mechaniczną wentylację w suficie w łazience.

W płycie KG umieszczę kratkę, do niej jakąś rurę elastyczną albo kształtki i całość wpuszczę do komina wentylacyjnego (odległość w lini prostej około 3 metrów). Tylko naczytałem się o tym, że tego typu dziury trzeba dobrze uszczelnić żeby się wilgoć do wełny nie przedostała. A widziałem w Twojej galerii jak zmajstrowałeś rury pod galogeny a to chyba podobna zasada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Rom-Kon odzyskał dostęp do sieci, miło Cię częściej czytać :)

Mam do Ciebie pytanie: jak to jest z uszczelnianiem otworów w płycie KG w suficie w łazience? Trzeba to jakoś silikonem potraktować? Muszę zrobić mechaniczną wentylację w suficie w łazience.

W płycie KG umieszczę kratkę, do niej jakąś rurę elastyczną albo kształtki i całość wpuszczę do komina wentylacyjnego (odległość w lini prostej około 3 metrów). Tylko naczytałem się o tym, że tego typu dziury trzeba dobrze uszczelnić żeby się wilgoć do wełny nie przedostała. A widziałem w Twojej galerii jak zmajstrowałeś rury pod galogeny a to chyba podobna zasada?

Tak, podobnie robi się różne przepusty. Ale wentylacja taką rurą to niezbyt dobry pomysł... czasem (często?) para się skrapla w zimnej rurze (nawet ocieplonej) i wraca do łazienki w postaci zacieku na suficie. Kominki wentylacyjne na dachu służą do napowietrzania kanalizacji a nie do wentylacji!

 

...tak, internet trochę lepiej działa bo modem znów na pięciometrowym kablu USB wisi na drzewie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki co u nas tak wygląda efekt intensywnego podczytywania tego wątku.

Może nie jest idealnie, ale świadomość że zrobiło się to samemu daje powera :)

 

[ATTACH=CONFIG]213533[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]213534[/ATTACH]

Nie dokładnie przeczytałeś widzę ale widać że i tak łapiesz więcej niż betony forumowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podobnie robi się różne przepusty. Ale wentylacja taką rurą to niezbyt dobry pomysł... czasem (często?) para się skrapla w zimnej rurze (nawet ocieplonej) i wraca do łazienki w postaci zacieku na suficie. Kominki wentylacyjne na dachu służą do napowietrzania kanalizacji a nie do wentylacji!

 

...tak, internet trochę lepiej działa bo modem znów na pięciometrowym kablu USB wisi na drzewie ;)

 

No to pięknie,ja mam takich kominków na dachu 6,wszystkie mają być podłączone do wentylacji w pokojach.Jakieś rady żeby zmiejszyć to zjawisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już w półowie ocieplania dachu i dziś wszedłem na drabinę i mnie zatkało, bo zacząłem się zastanawiać gdzie jest ta szczelina wentylacyjna? Prośba o spojrzenie na zdjęcia i wskazanie tego miejsca.

 

[ATTACH=CONFIG]211195[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211196[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]211198[/ATTACH]

Dziś był facet od dachu i powiedział, że to co widzicie to jest podpórka która się daje na przy rynnie. Podniosłem też dachókwi, niestety apart padł i nie mam fotek ale załączam zdjęcie w paint(Popatrzcie na folie jak jest ułożona). Untitled.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podobnie robi się różne przepusty. Ale wentylacja taką rurą to niezbyt dobry pomysł... czasem (często?) para się skrapla w zimnej rurze (nawet ocieplonej) i wraca do łazienki w postaci zacieku na suficie. Kominki wentylacyjne na dachu służą do napowietrzania kanalizacji a nie do wentylacji!

 

...tak, internet trochę lepiej działa bo modem znów na pięciometrowym kablu USB wisi na drzewie ;)

Wódz zna się na wszystkim i jest ekspertem w każdej dziedzinie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wódz zna się na wszystkim i jest ekspertem w każdej dziedzinie :rolleyes:
W przeciwieństwie do Ciebie. Ty znasz się (tylko teoretycznie) dobrze na profilu V... tylko na profilu V :)

 

Rozumiem że według Ciebie wentylacja przez kominki dachowe to sprawna i dobra wentylacja... no dobrze... niech tak będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Ciężko to wszystko przerobić chodzi mi o ten wątek.

I tak

Wentylacja mechaniczna:

Ocieplenie 20 miedzy krokiew po sam szczyt + 10 cm skosy wewnątrz pomieszczenie i 20 + 10cm na suficie. Czyli trapez wewnątrz ma 30cm.

1.Czy folia może iśc tylko od wewnętrznej strony pomieszczenia i sufitu ale bez skosów nad sufitem(stryszek)?

2.Czu konieczne jest obrabianie szaletów dolny prostopadle do podłogi a górny równolegle do sufity? Jeżeli tak zrobię zmniejszę grubość ocieplenie czego nie chciałbym robić

3. Jak ocieplić okna dachowe miedzy krokwiami?

ps te dwa zdjecia szaletów to nie są moje

pozdrawiamzdj 022.jpgdandysbudowa263.jpgokno.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, czy on tak zrobil bo ty nie kupiles okapnika pasa nadrynnowego, on tak zrbil bo nie zamowil okapnika. wiec albo on wyszedl na blasze do przodu albo ty :D

 

Ok wyglądało tak, szukaliśmy kogoś do wykonania dachu, z kilku wykonawców wybraliśmy 1, który dużo mówił jak ma być zrobione, przygotował kosztorys i wyglądało, że miał największe doświadczenie no i dodatkowo teściowie go znali. Umowa była taka, że facet wszystko kupuje zbiera rachunku, po skończeniu roboty wystawia rachunek i płace..... Niestety teraz nie wiem co robić? Tzn. nie wiem kto może wykonać taką ekspertyzę dachu? czy wykonawca się dostosuje? skoro uważa, że jest zrobione super i nie wiem czy kontynuować dalej ocieplanie domu i trochę lipę mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. na gębę? a wystawił rachunek bo jak nie to, tak jakby go nigdy u ciebie nie było :D.

wołaj ma poprawić a jak ma to wyglądać poproś w pracowni skąd masz projekt o szczegół wykonawczy jak nie masz go w projekcie

nie będziesz musiał mieć ekspertyz bo wystarczy wytyczna projektanta. ciekawe ile skaleczyl cie kierbud :D.

 

Mam umowę i niby 10 lat gwarancji. Dach nie był zrobiony w nowym domu, tylko w starym więc nie mam projektu. Chętnie bym mu powiedział, że ma poprawić ale nie mam na czym się oprzeć i dlatego szukam kogoś kto może zrobić taką ekspertyzę - gdzie z tym się zgłosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...