Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam ocieplone poddasze i opłytowane, ale nie mam jeszcze zaciągniętego gipsu. Powiedzcie mi jednoznacznie czy gipsować całe płyty czy tylko na łączeniach i śrubach?

 

Wszystko zależy co chcesz uzyskać. Czy wystarczy Ci jakość uzyskana przy szpachlowaniu spoin czy też nie. Druga sprawa to czy dobrze się czujesz w szpachlowaniu - samo szpachlowanie spoin wymaga wysokich umiejętności. To nie jest praca "na pierwszy raz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do Ciebie. Ty znasz się (tylko teoretycznie) dobrze na profilu V... tylko na profilu V :)

 

Rozumiem że według Ciebie wentylacja przez kominki dachowe to sprawna i dobra wentylacja... no dobrze... niech tak będzie...

 

Jak pisałem wcześniej ja mam 6 takich kominków na dachu,i do nich będe podpinał wentylację z pokoji.

Według mnie lepsza tak niż żadna.Rozbudowuje dom z lat 70(poprzez nadbudowę podasza mieszkalnego).

Dekarz który krył mi dach mówił mi że on po ociepleniu domu styropianem miał problem z grzybem I pleśnią w pokojach bez wentylacji już podczas pierwszej zimy.Problem rozwiązał poprzez kominki wentylacyjne w dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej ja mam 6 takich kominków na dachu,i do nich będe podpinał wentylację z pokoji.

Według mnie lepsza tak niż żadna.Rozbudowuje dom z lat 70(poprzez nadbudowę podasza mieszkalnego).

Dekarz który krył mi dach mówił mi że on po ociepleniu domu styropianem miał problem z grzybem I pleśnią w pokojach bez wentylacji już podczas pierwszej zimy.Problem rozwiązał poprzez kominki wentylacyjne w dachu.

Zawsze lepsza taka niż żadna... ale przedstawiłem jakie możesz mieć problemy. To jest wybieranie mniejszego zła - ale zawsze jest to zło nawet jeśli koniecznie.

 

Zobacz czy jeszcze nie możesz poprowadzić kanałów do wentylacji mechanicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiewniki też niewiele dają... za małe przekroje. No i kwestia taka: jeśli nawieje to gdzie ma wywiać?

 

zgadzam sie z Toba.Nawiewa przez okna (mikrouchylenie) wywiewa przez kominek w dachu.

Wentylacji mechaniczna nie wchodzi w grę.

Czym najlepiej przykryć wełnę pomiędzy krokwiami na strychodachu(pomieszcznie nieogrzewane),czytając forum wiedziałem że używałeś gdzieś geowłókniny.

Czy tak geowłóknina będzie się nadawać?(100g m2)

http://allegro.pl/geowloknina-drenaz-drogi-ogrody-100g-m2-tanio-i3538833252.html

wychodzi taniej niż mebrana wysokoparoprzepuszczalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro padające światło dzienne ,plafony, kinkiety, ścieżki led, zniszczone uszkodzone płyty, farby o dużym stopniu połysku, farby satynowe, delikatne tapety - szpachlowanie q4.

Sufity z oświetleniem wpuszczanym, wysokie szpachlowanie q3. pomieszczenia gospodarcze, kotłownie szpachlowanie q2

 

No i jak chce to potrafi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było tak od razu, że wietrzysz i w dupie masz wentylacje i efektywność ogrzewania.

pomieszczeń nieużytkowych ba nieogrzewanych strychów tfuu dziupli :) nie ociepla się :D

Wiem że się nie ociepla ale w moim przypadku to jest to albo ocieplenie niektórych ścian wewnętrznych styropianem lub ocieplenie reszty strychodachu jakąś tanią wełną 15cm między krokwię I przykrycię tego geowłókniną.Nie wszędzie mam dane jętki,np.na klatce schodowej ich nie ma więc będe jechal z ociepleniem do samej kalenicy,tak samo mam w jednym pokoju(50/50).

Więc z dwóch opcji wolę ocieplić stychodach wełną aż do samego szczytu.Plus tego to znośne temp. w lecie na poddaszu nieużytkowym.

Co do wentylacji,to są dla powody dla których nie chcę mechanicznej.

Pierwszy nie mam w moim budżecie ekstra kilkudziesięciu tysięcy złotych!

Drugi ważniejszy.

Mieszkam w Bielsku-Białem gdzie została wybudowana noweczesna sortownia odpadów komunalnych I kompostownia(zbyt blisko miasta) koszt całej inwestycji to około 90mln zł.Problem jest taki że dociera do mnie niezły smród(przeważnie przez lato I to nocami,chociaż przez dzień też od lipca,więc dlatego nie chcę mechanicznej żeby mi ten smród zasysła do domu!

Męczące na tym forum jest szufladkowanie nowych użytkowników I ich pomysłów jako (idiotów/idiotycznych).

dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...