Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Używałem dośc dawno i tyle, że jest on do rogów zewnętrznych więc nie jest tak uniwersalny jak bandaż MidFlex
Z tego co wiem to też jest do wewnętrznych. Ma spore otwory "kotwiące", jest szeroka i gruba a przez to po zgięciu powinna być sztywna. Ale czy sztywniejsza od midflexa? na pewno lepsza bo to nie papier z wkładkami tylko ciągła taśma plastikowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom-Kon, te dwie fotki twoja wyżej i Rafała niżej obrazują dokładnie zakończenie tego samego etapu.

Obie powierzchnie są do pełnego szpachlowania. Tyle, że twoja bardziej do tynkowania.

A mi się wydaje ze fotka Rafała to poddasze w pełni wykończone, parokrotnie szpachlowane spoiny, już po szlifowaniu. A moje w stanie surowym, jednokrotnie zaciągnięte spoiny no i dodatkowo kontrast na zielonej płycie :D jak już porównywać to gotowe produkty! Produkty na tym samym etapie produkcji! No trzeba pochwalić za wzorową manipulację :D Proponuję przekwalifikować się na prezentera cudownych garnków, pościeli z wełny albo filtrów do wody! Predyspozycje już macie!

 

...no i podziwiam zacięcie z jakim przeglądacie moje fotki - z lupą czy z powiększeniem 1000%? Nie macie już co robić czy co? Ja na takie głupoty nie mam czasu ani ochoty - szkoda życia. No ale jak macie takie a nie inne przyjemności z tego to nie zabraniam. Zboczenia bywają różne a zawsze można załapać się na pracę w jakiejś komisji! Najlepiej śledczej! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, jest narożnik zewnętrzny i wypada o wiele gorzej niż narożnik aluminiowy.

Wierzę w ciebie dasz radę stosować go odwrotnie.

I dlatego do nowinek technicznych (no nie taka nowość ale mało popularne) nie podchodzę z nabożnym uniesieniem i nie łykam marketingu jak żaba błoto tylko podchodzę raczej jak pies do jeża... z dystansem.

 

A tak na marginesie wytłumacz może jedno. Unobeat jest taśmą płaską do zagięcia - TT, orginal i medium też. Te wszystkie różnią się tylko grubością. Wszystkie te taśmy można wklejać w narożniki wewnętrzne... ale uno już nie? A bo to czemu? W centerflexie nawet polecają zamiast midflexa! Hmm... ciekawe... Ja przy uno obawiam się tylko mniejszej sztywności w stosunku do midflexa. Zaletą uno jest to że to taśma pełna z plastiku i tańsza od midflexa że o rigipsowej nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje ze fotka Rafała to poddasze w pełni wykończone, parokrotnie szpachlowane spoiny, już po szlifowaniu. A moje w stanie surowym, jednokrotnie zaciągnięte spoiny no i dodatkowo kontrast na zielonej płycie :D :D :D

NO bo tak jest.... i to celowo. Wg mnie powinno być pokazane jak to jest po malowaniu i jak słońce przyświeci po ścianie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak żółtodziób zabiera głos.

Oba efekty widoczne na fotkach to szpachlowanie w klasie q2 (sufit romkona). jak by wyglądały gdyby romkon przeszlifował spoiny i pomalował? romkona gorzej ze względu na rodzaj użytego produktu.

 

Q2? Tak! Q2 u Rafała! U mnie Q1 bo to są zaciągniete tylko spoiny Vario. TO JEST SPOINOWANE NA RAZ! JAKIE Q2!!! Po szpachlowaniu całościowym to będzie co najmniej Q3 jeśli nie Q4*! A Rafała już pozostanie Q2!

 

* pełne Q4 czyli lusterko uzyskiwałem szpachlując Multifinishem!

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje ze fotka Rafała to poddasze w pełni wykończone, parokrotnie szpachlowane spoiny, już po szlifowaniu.

 

Mówiłem o poddaszu na którym szpachlowałem na jeden raz - to właśnie te!

 

A to fotka z etapu jak Twój:

 

P1000295.jpg

 

P1000293.jpg

 

NO bo tak jest.... i to celowo. Wg mnie powinno być pokazane jak to jest po malowaniu i jak słońce przyświeci po ścianie

 

Inwestor ma mnie zaprosić na wódkę, zrobię właśnie takie fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q2? Tak! Q2 u Rafała! U mnie Q1 bo to są zaciągniete tylko spoiny Vario. TO JEST SPOINOWANE NA RAZ! JAKIE Q2!!! Po szpachlowaniu całościowym to będzie co najmniej Q3 jeśli nie Q4*! A Rafała już pozostanie Q2!

 

* pełne Q4 czyli lusterko uzyskiwałem szpachlując Multifinishem!

 

 

Niestety ale Q1 ale pewnie po malowaniu dorówna Twojemu Q3 :D

...co by było jak bym szpachlował po całości :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi,

na skladzie budowlanym proponuja mi isovera po dobrej cenie ale z data produkcji styczen 2010. pytanie moje jest takie czy welna ma jakąkolwiek date gwarancji przed jej ułożeniem? Jesli byla dobrze zabezpieczona - przechowywana to można ja klasc czy lepiej nie kupować? szanownych forumowiczów prosze o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

***

szkło czy lusterko to okreslenie gładkości na dotyk, i nie ma nic wspolnego z mozliwoscia przegladania sie w powierzchni :D

a do Rafała mam żal o 5wkrętów bo w/g AT USG powienien zachwać odstęp max 17cm.

 

I tak na marg... on daje jakis wedłóg ciebie szit gips i 5 wkrętów patrz co za złośliwośc nic nie pęka klienci na wódkę zapraszają a ty?

wciskasz te vario, te strai-flexy bzdety krecisz dziesiatki wkretow i? nazywasz to dmuchaniem na zimne? dupochronem? to przeciez rom zwykle okazanie braku znajomosci tematu.

nie raz juz to mowilem krasomowczy jestes i potrafisz lac wode - politykiem powinienes byc.

 

(...)

No widzisz... taki prymityw jak ja z taką prymitywna robotą i też jakoś mi nie pęka... bardzo to dziwne.

 

Co do pięciu wkrętów Rafała... no gdyby to zastosował przy nasypie granulatu czy ekofibru to pewnie miałoby duże znaczenie ale przy standardowych poddaszach z wełną "wiszącą" na profilach raczej ma znaczenie drugorzędne. Te 17cm to dupchron producenta systemu a płyta pewnie wisiałaby stabilnie na 20 wkrętach.

 

A jeśli chodzi o przejście na gotowe mieszanki we wiaderkach to nie wykluczam że bedę na nich robił - już teraz midflex i papierową obwodówkę wklejam na gotowe masy. Uważam że masy wiaderkowe to przyszłość ale jeszcze trochę musi zejść z nich cena. Suche nadal są znacznie tańsze.

 

U Ciebie Flash nie podoba mi się hipokryzja. I najlepsze jest to że trudno to udowodnić bo pokasowałeś swoje wcześniejsze posty. Robisz się na wszechwiedzące guru ale jak każdy z nas uczysz się od innych i modyfikujesz swoją technologię a ja jestem cierniem w twojej D*** bo mam większy staż na forum niż Ty i do tego dobrą pamięć ;) ja się nie wstydzę że kiedyś robiłem na siatkach! I dziwne... też nie pękało! Co Ty na to? Może dziś to przerost formy? Szarak Dolina Nidy i papierówka (tak! 20lat temu się na tym robiło!!! Nie wstydzę się!) choć dobry ale ze wzgledu na postęp (i marketing) musiał ustąpić TT, MF, USG, szit-rockowi i innym kosmicznym technologiom.

 

Żyjesz w innym świecie bo liznąłeś niemieckiej roboty... tak oni mają dobre materiały tyle że u nich jest to relatywnie tańsze i ich stać na to - nas jeszcze nie... może za lat parę... oj nie prędko niestety.

 

Flash, Rafał i Profi - nie podobają mi się wasze chamskie odzywki, brak kultury, prezentujecie styl typowego waciaka, czytając wasze niektóre wypowiedzi przed oczyma staje mi obraz takiego typowego budowlańca z nieodłącznym pecikiem w kąciku ust, gumofilach, bereciku z antenką, gębie wymazanej pasztetową i flaszką wystającą z kieszeni waciaka. Taki PRL na budowie. Flash - słabo już operujesz j.polskim, trudno Cię zrozumieć a toku myślenia nawet się nie staram rozwikłać. Rafał - ponoć magister ale kulturę języka ma z rynsztoka, ludzie przy betoniarce potrafią mieć więcej ogłady. Profi to ubogi pijaczyna, normalnie czuć kiedy wchodzi na forum pod wpływem i gdyby nie autokorekta to pewnie pisałby tak jak mówi... i cały czas się zastanawiam czy Profi i Gin to ta sama osoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...