Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Mam pytanie, planuję robić ocieplenie poddasza a nie mam jeszcze zrobionych wylewek, czy są jakieś przeciwwskazania do takiej kolejności prac i ewentualnie na jakim etapie zakończyć prace tj. czy zakończyć na folii bez przykręcania płyt G_K czy można przykręcić również płyt KG ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie, planuję robić ocieplenie poddasza a nie mam jeszcze zrobionych wylewek, czy są jakieś przeciwwskazania do takiej kolejności prac i ewentualnie na jakim etapie zakończyć prace tj. czy zakończyć na folii bez przykręcania płyt G_K czy można przykręcić również płyt KG ???

Nie wiem czy wszyscy się ze mną zgodzą ale teraz chcesz zrobić z domu termos a potem do niego wlać kilkadziesiąt litrów wody. Czy to poprawna kolejność ? Zdecydujcie sami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, planuję robić ocieplenie poddasza a nie mam jeszcze zrobionych wylewek, czy są jakieś przeciwwskazania do takiej kolejności prac i ewentualnie na jakim etapie zakończyć prace tj. czy zakończyć na folii bez przykręcania płyt G_K czy można przykręcić również płyt KG ???

 

Nie wiem czy wszyscy się ze mną zgodzą ale teraz chcesz zrobić z domu termos a potem do niego wlać kilkadziesiąt litrów wody. Czy to poprawna kolejność ? Zdecydujcie sami

Nie kilkadziesiąt a kilkaset! Na całą chałupę wodę technologiczną liczy się w tysiacach litrów! ;) Tynki, beton, ściany, posadzki niby suche ale mają jeszcze sporo litrów wody. Zwykłe malowanie to wprowadzenie kilkudziesięciu litrów wody bo farba to 90% woda. Część odparuje ale sporo wniknie w mury. Suszenie budynku trwa nawet do 3 lat po zamieszkaniu. Dopiero po tym okresie stabilizują się warunki wilgotnościowe.

 

Powiem tak: absolutnie nie jest to zgodne ze sztuką budowlaną! Ale nie takie cuda się widziało i o dziwo! Nic się nie stało! Posadzki i tynki po płytach na poddaszu to dosyć częsta "przypadłość". Jeśli już się zdecydujesz na odstępstwo od sztuki budowlanej to absolutnie nie spoinować! Spoinowanie dopiero po wypędzeniu wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku sprawa wygląda w ten sposób, że tynki mam zrobione i obawiam się że z wylewkami nie zdążę przed mrozami dlatego rozpatruję zrobić ocieplenie poddasza (przez zimę) a wylewki zrobić z wiosny jak mróz odpuści. Poddasze od razu nie będzie wykańczane (nie w przyszłym roku) dlatego zależy mi na informacjach na jakim etapie to zostawić czy folia paroizolacyjna czy płyty bez spoinowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi,

Udało mi się już w swoim życiu popełnić kilka sufitów podwieszanych, ale skosy będę robił pierwszy raz i to w swoim własnym domu:) dlatego mam pytanie do specjalistów i forumowiczów tego wątku. czy są jakieś normy w układaniu plyt k-g lub tylko liczy sie sama ekonomia. Wymiar skosów to wysokość - 240 a długość pomieszczeń 400 i 460. Wiec pytanie zasadnicze płyty układać pionowo czy poziomo?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi,

Udało mi się już w swoim życiu popełnić kilka sufitów podwieszanych, ale skosy będę robił pierwszy raz i to w swoim własnym domu:) dlatego mam pytanie do specjalistów i forumowiczów tego wątku. czy są jakieś normy w układaniu plyt k-g lub tylko liczy sie sama ekonomia. Wymiar skosów to wysokość - 240 a długość pomieszczeń 400 i 460. Wiec pytanie zasadnicze płyty układać pionowo czy poziomo?.

Oczywiście że ekonomia się liczy ale... płyta kosztuje 17zł i czasem watro ją poświęcić i nie robić z odpadów tylko z dużych formatów. Zbytnia oszczędność może się zemścić.

 

Jeśli chodzi o kierunek płyt to daje się prostopadle do profili czyli w Twoim przypadku na skosach pionowo - tracisz 20cm płyty ale nie masz uciążliwych łączeń poprzecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeglądam wątek i sam ocieplam poddasze - jak w reklamie " jestem bohaterem w swoim domu" . Chcę podziękować Ci Rom- kon za dużo porad i zdjęć. Jestem na etapie łazienki na poddaszu i mam dylemat , czy przykleić folię paroizolacyjną, dojechać płytkami do samego profila ud i potem zapłytować robiąc kontrolowane pęknięcie wypełniając akrylem. Czy najpierw opłytować sufit a potem płytki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeglądam wątek i sam ocieplam poddasze - jak w reklamie " jestem bohaterem w swoim domu" . Chcę podziękować Ci Rom- kon za dużo porad i zdjęć. Jestem na etapie łazienki na poddaszu i mam dylemat , czy przykleić folię paroizolacyjną, dojechać płytkami do samego profila ud i potem zapłytować robiąc kontrolowane pęknięcie wypełniając akrylem. Czy najpierw opłytować sufit a potem płytki ?
Najpierw płyta później płytki. Oczywiście nie zapomnij o idealnym poziomie na suficie i łączeniu skos-kolankowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... był już taki numer że glazurnikowi pewnie w nocy podnieśli sufit i płytki skończyły mu się 1cm przed sufitem :D

 

O takim Magiku to nie słyszałem ;-) Choć ostatnio słyszałem dialog - Właścicielki firmy budowlanej : "Pani: Panowie a tego to nie da się prosto zrobić?, Panowie - "fachowcy": No wie Pani, szewc w dziurawych butach chodzi"

pomijając, na własne oczy widziałem jak Kolega - glazurnik - potrafił zakamuflować wybryki "monterów płyt" ( wybryki -> czytaj brak poziomu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często wchodzę na ten temat i właśnie czytając dwie strony wstecz, dostałem rebusa do głowy i muszę zapytać...

 

Pisaliście o granulacie i spadaniu sufitów. Przepraszam, ale nie pamietam, gdy była dyskusja na ten temat. Robię sufity na poddaszu na wieszakach "grzybkach" kręconych do boku jętek (co 40cm). Chciałbym dać jak najwięcej granulatu od góry na sufit - obecnie mam miejsca na prawie 36-40cm. Czy musze zastosować jakieś specjalne patenty, żeby to się utrzymało? Mam zrobione dopiero 20% sufitów. Powierzchnie sufitów są małe, 5 pokoi średnio po 16m2.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często wchodzę na ten temat i właśnie czytając dwie strony wstecz, dostałem rebusa do głowy i muszę zapytać...

 

Pisaliście o granulacie i spadaniu sufitów. Przepraszam, ale nie pamietam, gdy była dyskusja na ten temat. Robię sufity na poddaszu na wieszakach "grzybkach" kręconych do boku jętek (co 40cm). Chciałbym dać jak najwięcej granulatu od góry na sufit - obecnie mam miejsca na prawie 36-40cm. Czy musze zastosować jakieś specjalne patenty, żeby to się utrzymało? Mam zrobione dopiero 20% sufitów. Powierzchnie sufitów są małe, 5 pokoi średnio po 16m2.

 

Pozdrawiam

Dyskusja o "spadniętym" suficie był w innym wątku - temacie. Nasz Kolega Forumowicz sam robił sufity na wieszakach obrotowych i nasypał miejscami 60cm granulatu... wieszaki nie wytrzymały i się wypięły - sufit runął. Ofiar nie było.

 

Jeśli ktoś pamięta gdzie był ten wątek to niech podlinkuje - było to sporo czasu temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja o "spadniętym" suficie był w innym wątku - temacie. Nasz Kolega Forumowicz sam robił sufity na wieszakach obrotowych i nasypał miejscami 60cm granulatu... wieszaki nie wytrzymały i się wypięły - sufit runął. Ofiar nie było.

 

Jeśli ktoś pamięta gdzie był ten wątek to niech podlinkuje - było to sporo czasu temu.

 

...chyba widziałem zdjęcie po :/

 

A jak to się ma do sytuacji przezemnie opisanej...? Mam się bać przy 35-40cm granulatu? Czy mogę tyle nasypać?

 

Poszperałem troche o forum i znalazłem takie coś..

o tym była gatka?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?131823-Ekofiber-czy-granulat-we%C5%82ny-mineralnej&p=3334947&viewfull=1#post3334947

Edytowane przez Łukasz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chyba widziałem zdjęcie po :/

 

A jak to się ma do sytuacji przezemnie opisanej...? Mam się bać przy 35-40cm granulatu? Czy mogę tyle nasypać?

 

Poszperałem troche o forum i znalazłem takie coś..

o tym była gatka?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?131823-Ekofiber-czy-granulat-we%C5%82ny-mineralnej&p=3334947&viewfull=1#post3334947

Dobre wieszaki, dobre profile, porządne wykonanie i utrzyma spokojnie całą izolacje - oczywiście nie metr grubości!

 

Tak to był ten temat... niestety stelaż nie wytrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak to, sorry dupe zawracasz, zostaw jak jest, przyjdzie wiosna zrobisz jastrychem posaszki wychodzi 8-12l wody na 100kg suchego (nie wylewki :p - ty nie być wi.śniak ) i na luzie spokojnie zrobisz poddasze.

 

Sorry mój błąd, będą posadzki suche nie wylewki, więc jak to jest z tym ociepleniem poddasza (chcę robić w zimę przed zrobieniem posadzek) czy można w miarę bezpiecznie pod względem technologicznym to wykonać i na jakim etapie to zakończyć, bo jednak szkoda mi tych kilku miesięcy a planuję zrobić to (ocieplenie poddasza) własnymi siłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy sufit podwieszany w kuchni, sufit będzie opuszczony o ok. 4cm od stropu, na środku planujemy powiesić jakiś żyrandol - macie jakieś patenty co zrobić żeby uniknąć dodatkowego obciążania stelaża mocowaniem żyrandola do CD tylko zamontować go bezpośrednio do stropu (te 4cm chyba jakoś do przejścia jest? tylko jak?!).

Pytanie drugie, kuchnia jest na parterze czy przy obwodowym UD wklejać taśmę przed kręceniem płyt, czy nie?

 

Dzięki za podpowiedzi i sorry, że piszę w temacie dotyczącym poddasza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...