Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Już wyjaśniam szczelina która będzie od murłaty będzie ciągła aż do kalenicy a przerwa która będzie nad wełną sufitu czyli zostanie utworzona poprzez zastosowanie łat ułożonych na jętkach (ok 7cm) łaty wyższe od zastosowanej wełny, natomiast płyty osb będą z otworami wentylacyjnymi ale tej szczeliny nad sufitem z jętek nie planuję łączyć ze szczeliną która będzie na całej połaci dachu. Chyba że źle myślę????

 

Tak. Tylko, że najpierw musisz nabić 2 - 2,5cm, a później 7 cm w poprzek. Co daje Ci łączeni 30 cm ocieplenia -> 5 pod jętkami, 20 cm w przestrzeni między jętkami i 5 nad jętkami i szczelinę 2 cm. . .

A pisałeś,"... na suficie tworzonym z jętek jest niepotrzebna..."

I już z ciekawości. Bo z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że z ociepleniem między krokwiami lecisz do kalenicy ? Dlaczego taki wybór ?

Edytowane przez zeusrulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

FlashBack

"szczególnie, że nie łaty a legary masz zamiar położyć na jętkach, i przepraszam w imię czego? i jeszcze te otwory"

 

 

Hmmm w imię czego... podobno w imię tej "energii niezużytej" którą masz w swojej stopce:D a otwory... cholera otwory w płytach osb do wentylacji... :mad:

Edytowane przez Andrzej & Grażyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że najpierw musisz nabić 2 - 2,5cm, a później 7 cm w poprzek. Co daje Ci 30 cm ocieplenia i szczelinę . . .

 

dokładnie tak planuję:yes: a ocieplenie do samej kalenicy tez w imię tej "energii niezużytej" poprostu wymyśliłem sobie że ocieplenie tego stryszku dodatkowo ograniczy starty ciepła na suficie tym z jętkami... jak źle myślę to mnie prostujcie :)

a łączyć tą szczelinę na suficie z wentylacją miedzy wełną a deskowaniem na połaci??

Edytowane przez Andrzej & Grażyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znów nie nadążasz. przecież nie o grubość wełny idzie.

i tym miłym akcentem ... dobranoc ;)

 

Kurcze Panowie ten FlashBack nie jest znowu taki zły, przeważnie wszystkich opierdala ale czasem jak się zapomni to i jakiś miły akcent się trafi:D

 

Dobranoc

Edytowane przez Andrzej & Grażyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak planuję:yes: a ocieplenie do samej kalenicy tez w imię tej "energii niezużytej" poprostu wymyśliłem sobie że ocieplenie tego stryszku dodatkowo ograniczy starty ciepła na suficie tym z jętkami... jak źle myślę to mnie prostujcie :)

a łączyć tą szczelinę na suficie z wentylacją miedzy wełną a deskowaniem na połaci??

Ok. a więc prostuję. Niewiele ograniczy chociaż zawsze coś. Izolację do kalenicy daje się w przypadku przebiegu na stryszku instalacji wentylacyjnej i po to by w rupieciarni nie występowały ekstremalne temperatury. latem może być 70*C a zimą -25*C. Forumowicze donoszą że na ocieplonym stryszku zimą temperatura oscyluje wokół 0*C a latem 35*C. Ale jeśli nie potrzebujesz takiego umiarkowanego klimatu wtedy szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poradę i za ten wątek . Wasza pomoc jest bezcenna, szczególnie dla nas samorobów he he. Autentyk z mojego poddasza, fachman z rodziny mojego szwagra u którego coś robił (robi całe życie w wykończeniówce) przez przypadek wszedł do mnie na "wizytacje", widząc profile stwierdził -co masz krzywe krokwie że nie kręcisz bezpośrednio do nich płyt. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Autentyk z mojego poddasza, fachman z rodziny mojego szwagra u którego coś robił (robi całe życie w wykończeniówce) przez przypadek wszedł do mnie na "wizytacje", widząc profile stwierdził -co masz krzywe krokwie że nie kręcisz bezpośrednio do nich płyt. Pozdrawiam.

Pozdrowienia dla śwagra i jego fachmana!

 

...i małe pytanie: czy fachman pod płytę na krokwiach daje taśmę akustyczną? No bo w tej technologii jest wymagana!!! No i czy tą taśmę lepi do krokwi czy bezpośrednio do płyt?

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Da na płytki V-profil i będzie gites!

wiesz ze w jakimś kościele dzwoni ale nie V profil tylko inny profil się kłania . Trochę mi cie szkoda bo całe życie serwowałeś tylko akryl pacjentom.

Ja wolałem doklejać czasem płytę żeby się z licować z kaflami . Zeby się bawić w takie klocki trzeba zamiast szlaufa z woda kupić lub pożyczyć niwelator.

DSC00464.JPG

DSC00456.JPG

DSC00453.JPG

DSC00452.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ze w jakimś kościele dzwoni ale nie V profil tylko inny profil się kłania . Trochę mi cie szkoda bo całe życie serwowałeś tylko akryl pacjentom.

Ja wolałem doklejać czasem płytę żeby się z licować z kaflami . Zeby się bawić w takie klocki trzeba zamiast szlaufa z woda kupić lub pożyczyć niwelator.

 

Rozumiem że nadmiar alkoholu wypala mózg, powoduje problemy ze zrozumieniem tekstu, powoduje problemy z pisaniem... co do dzwonów w kościele... no cóż... chodziło o wykończenie na styku PŁYTA NA SUFICIE I SKOSIE A GLAZURA NA ŚCIANIE!!! Co i z czym chcesz licować? Gdzie chcesz dokleić tą swoją płytę? Na skosie czy na suficie?

 

A jesli chodzi o poziomicę wodną to szlauF to Ty jesteś a to ustrojstwo z niemieckiego nazywa się schlauCH (wąż) waga albo wasser (woda) waga.

 

 

Tak na marginesie

Profi, alkoholizm jest chorobą. Można ją leczyć. Sam mam paru znajomych z AA. Nie piją już od ładnych paru lat... środowisko znam bo dużo z AA przekierowało swoje zainteresowania na jazdę rowerem (i zwiedzają Europę!) a że parę lat temu też działałem w naszym klubie rowerowym przy PTTK więc to środowisko nie jest mi obce. Matka mojej byłej dziewczyny też tam działała... też wyszła z nałogu. Profi spróbuj! To nic nie kosztuje! Nie piszę tego złośliwie by Cię zdyskredytować tylko by pomóc... sam przyznaj - nie tu tylko przed sobą że masz problem. Sam nie dasz rady... poszukaj pomocy. I nie zaprzeczaj bo my forumowicze wiemy kiedy piszesz pod wpływem... masz problem i przyjmij to wyzwanie! Choroba to nie wstyd!!! Zrób coś z tym!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forum

 

Mam pytanie jak radzicie sobie z mocowaniem UD30 do ściany wykonanej z porotermu i cegły dziurawki .

Kołki zwykłe jak i te wbijane nie trzymają, a te "niezwykłe" z długą strefą lub te "supłujące" wymagają dużo więcej pracy -bo nie mają kołnierza.

 

I jeszcze jedno czy grzybki na poddaszu mocujecie na dwóch wkrętach fosfatowych czy dajecie 2x"złoty ocynk" i ile grzybek powinien siedzieć minimum na krokwi

Z góry Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forum

 

Mam pytanie jak radzicie sobie z mocowaniem UD30 do ściany wykonanej z porotermu i cegły dziurawki .

Kołki zwykłe jak i te wbijane nie trzymają, a te "niezwykłe" z długą strefą lub te "supłujące" wymagają dużo więcej pracy -bo nie mają kołnierza.

 

I jeszcze jedno czy grzybki na poddaszu mocujecie na dwóch wkrętach fosfatowych czy dajecie 2x"złoty ocynk" i ile grzybek powinien siedzieć minimum na krokwi

Z góry Dziękuję za pomoc

W dzurawce daję kołki "supłujące" a podkładka pod M5 poszerzona robi za kołnierz... no niestety trochę wiecej roboty

 

grzybki kręcę na fosfatyzowanych do drewna. Grzybek powinien wisieć min. na trzech oczkach. dziurka z wkrętem-dziurka wolna-dziurka z wkrętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nadmiar alkoholu wypala mózg, powoduje problemy ze zrozumieniem tekstu, powoduje problemy z pisaniem... co do dzwonów w kościele... no cóż... chodziło o wykończenie na styku PŁYTA NA SUFICIE I SKOSIE A GLAZURA NA ŚCIANIE!!! Co i z czym chcesz licować? Gdzie chcesz dokleić tą swoją płytę? Na skosie czy na suficie?

Emocje .emocje :o jeszcze raz tłumacze na fotce widać połączenie kafelek na ścianie dochodzących na styk do sufitu ,skosu wykonane z listwą , inne fotki pokazywały zlicowane płytki z płytą k-g z tą samą listwą;)

DSC00470.JPG 2.jpg

DSC00469.JPG2.jpg

DSC00456.JPG

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak na marginesie

Profi, alkoholizm jest chorobą. Można ją leczyć. Sam mam paru znajomych z AA. Nie piją już od ładnych paru lat... środowisko znam bo dużo z AA przekierowało swoje zainteresowania na jazdę rowerem (i zwiedzają Europę!) a że parę lat temu też działałem w naszym klubie rowerowym przy PTTK więc to środowisko nie jest mi obce. Matka mojej byłej dziewczyny też tam działała... też wyszła z nałogu. Profi spróbuj! To nic nie kosztuje! Nie piszę tego złośliwie by Cię zdyskredytować tylko by pomóc... sam przyznaj - nie tu tylko przed sobą że masz problem. Sam nie dasz rady... poszukaj pomocy. I nie zaprzeczaj bo my forumowicze wiemy kiedy piszesz pod wpływem... masz problem i przyjmij to wyzwanie! Choroba to nie wstyd!!! Zrób coś z tym!!!

Nie za dużo tam kleju się nawąchałeś:sick:. Bo wiem że lubisz wszystko kleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% robót to Prusz.... albo Budm... 0.5mm ale zawsze lepiej 0.6mm niż 0.5mm.

 

 

Jeżeli mogą 0,5 to takie kupie bo nie mają grubszych na składzie a zamierzam u Nich kupić też pozostałe rzeczy na ocieplenie poddasza.A wieszaki-grzybki (17 skosy i 27 sufit)jakiej grubości powinny być?bo te które u Nich widziałem wydawały sie miekkie -chyba 0,6mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...