Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzisiaj na budowie pomagał mi tata pomaga duchem bo pracować nie może (jest po zawale i dochodzi do siebie) podziwiał wełnę Isovera

Jak układał 20 lat temu wtedy to była wełna;) mówi Na tej to można spać ;)

jimhaumman jak kładłem styropian myślałem że będzie ok a wełnie jeszcze nie myślałem

Czy CD przykręcasz do UD czy wszędzie robisz "ślizgi"? Przeczytałem wiele wiele stron tego forum -

ja wykonam tak :

 

skos dół płyta mocowana do profila V,boki skosu na ślizgach, góra skosu-sufit na sztywno z profilem V

sufit do ścian 3x ślizg

Jeżeli źle zrozumiałem czytając forum proszę o poprawę moich założeń

Z profili V już nie zrezygnuję ;) -zakupiłem

 

Jest ok. Jeśli już robisz boki na ślizg to nie skręcaj CD z UD i nie kręć płyty do UD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie spotkałem się by te materiały różniło coś więcej jak w niektórych typach z cienką lambdą 0,04 ... 0,044 nadruk na opakowaniu.

W dużej sieci nie masz możliwości negocjacji ceny ale zawsze możesz spokojnie zakupić zwroty (to nie sugestia, że mogą one być tańsze :D).

 

Akurat rozpatruję zakup Toprocka lambda 0,035 i obawiam się żeby taka wełna z marketu nie okazała się produktem o podobnych właściwościach i podobnym do wełny właśnie o lambdzie ok. 0,04 (wolę zapytać i ewentualnie dopłacić kilka zł w jakimś lokalnym składzie i mieć pewność)

 

pyatnie 2 czy ktoś pracował kiedyś na profilach norgips i czy były jakieś uwagi do tych produktów

 

ciągle zastanawiam się nad pchaniem się w wełnę w płytach (15cm) pod krokwie czy lepiej jednak zostać w wełnie z rolki (doradzcie) pod jętki jestem prawe pewien że płyty bo tam tylko 5cm i płyty wydają mi się lepsze bo równiejsze, ale 15cm tam jest możliwość regulacji (dociśnięcia)

 

czy dobrze myślę???

Edytowane przez Andrzej & Grażyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z tym że wełna w marketach budowlanych np. Ca....... jest gorszej jakości niż w składach budowlanych mimo że identyczny model????

 

Tak do marketów jest wypchany towar troszkę gorszej jakości nie wiem jak jest akurat z wełną ale na przykładzie chemii budowlanej mogę zapewnić że materiały są "tuningowane";) bo to wiem - Co nie znaczy że są złe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - w pazdzierniku zrobilismy wylewki, chcialbym ocieplic poddasze w marcu/kwietniu. Czy nie bedzie za wczesnie? Pozdrawiam

 

Obawiasz się o wilgoć wychodzącą z wylewki? Sprawdź - nakryj kawałek podłogi folią możesz przykleić nawet taśmą po obwodzie jak zdejmiesz folię za dzień czy dwa zobaczysz czy jest mokra posadzka będzie miała w tym miejscu ciemniejszy kolor i będziesz wiedzieć czy jest jeszcze woda

Jeżeli dobrze pamiętam co mówili posadzkarze to podłoga schnie 1cm tydzień (7cm 7tygodni)

Rozumiem że domu jeszcze nie ogrzewasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do marketów jest wypchany towar troszkę gorszej jakości nie wiem jak jest akurat z wełną ale na przykładzie chemii budowlanej mogę zapewnić że materiały są "tuningowane";) bo to wiem - Co nie znaczy że są złe

 

Ale jest możliwość że kupując toprocka z lambdą 0,035 dostanę toprocka z lambdą 0,039 czyli praktycznie megarocka w opakowaniu toprocka???????

 

Tutaj proszę o wypowiedź osoby, które często mają styczność z różnymi typami wełny i min. z marketów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiasz się o wilgoć wychodzącą z wylewki? Sprawdź - nakryj kawałek podłogi folią możesz przykleić nawet taśmą po obwodzie jak zdejmiesz folię za dzień czy dwa zobaczysz czy jest mokra posadzka będzie miała w tym miejscu ciemniejszy kolor i będziesz wiedzieć czy jest jeszcze woda

Jeżeli dobrze pamiętam co mówili posadzkarze to podłoga schnie 1cm tydzień (7cm 7tygodni)

Rozumiem że domu jeszcze nie ogrzewasz.

 

Tak obawiam sie wilgoci. Domu nie ogrzewam ale jest w stanie zamknietym (okna,drzwi) oraz jest ocieplony takze mam nadzieje, ze nie bedzie zbyt niskich temp w domu zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest możliwość że kupując toprocka z lambdą 0,035 dostanę toprocka z lambdą 0,039 czyli praktycznie megarocka w opakowaniu toprocka???????

 

Tutaj proszę o wypowiedź osoby, które często mają styczność z różnymi typami wełny i min. z marketów.

Jak sobie robisz daj sobie spokój z wełnami z marketów. Pokryj płytami z pianką pir. i zasyp celulozą ,a śmieci z Castoramy i Liroy zostaw dla idiotów.

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat rozpatruję zakup Toprocka lambda 0,035 i obawiam się żeby taka wełna z marketu nie okazała się produktem o podobnych właściwościach i podobnym do wełny właśnie o lambdzie ok. 0,04 (wolę zapytać i ewentualnie dopłacić kilka zł w jakimś lokalnym składzie i mieć pewność)

 

pyatnie 2 czy ktoś pracował kiedyś na profilach norgips i czy były jakieś uwagi do tych produktów

 

ciągle zastanawiam się nad pchaniem się w wełnę w płytach (15cm) pod krokwie czy lepiej jednak zostać w wełnie z rolki (doradzcie) pod jętki jestem prawe pewien że płyty bo tam tylko 5cm i płyty wydają mi się lepsze bo równiejsze, ale 15cm tam jest możliwość regulacji (dociśnięcia)

 

czy dobrze myślę???

Profile norgipsu to tandeta marketowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na budowie pomagał mi tata pomaga duchem bo pracować nie może (jest po zawale i dochodzi do siebie) podziwiał wełnę Isovera

Jak układał 20 lat temu wtedy to była wełna;) mówi Na tej to można spać ;)

jimhaumman jak kładłem styropian myślałem że będzie ok a wełnie jeszcze nie myślałem

Czy CD przykręcasz do UD czy wszędzie robisz "ślizgi"? Przeczytałem wiele wiele stron tego forum -

ja wykonam tak :

 

skos dół płyta mocowana do profila V,boki skosu na ślizgach, góra skosu-sufit na sztywno z profilem V

sufit do ścian 3x ślizg

Jeżeli źle zrozumiałem czytając forum proszę o poprawę moich założeń

Z profili V już nie zrezygnuję ;) -zakupiłem

Ktoś cos na Pw sugeruje tobie ? jak masz robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś cos na Pw sugeruje tobie ? jak masz robić

 

Nie, starałem się czytać to forum ze zrozumieniem;) i to pewnie wyszło połączenie trochę Rom-Kon trochę profi45

Jeżeli uważasz że powinienem coś zmienić w swoich założeniach proszę o ukierunkowanie;) i wypunktowanie co można zrobić lepiej

Praktycznie wszędzie stosuję "ślizgi" ponieważ wyślę że wykonane w złych miejscach są miej zgubne niż połączenie sztywne w złych miejscach

 

Zapewne jak wybuduję 2-gi dom będę już wiedział które i gdzie połączenie jest lepsze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...