Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rom - poratuj. W jednym pomieszczeniu założyłem już akryl na łączeniu płyt ze ścianą i na łączeniu płyt w oknach dachowych. Po tygodniu akryl zaczął się łuszczyć, wygląda jak farba olejna po potraktowaniu opalarką. A jak pociągnę za odstający kawałek to odchodzi cały wielki kawałek. Co zrobiłem nie tak? Generalnie jaka jest technika nakładania akrylu, albo też innego ustrojstwa?

 

A malowałeś go ? Jeśli tak to po jakim czasie ?

 

Pozdrawiam

Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję koledze za uznanie ;) Zgadzam się że estetyczniej jest bez progu - no i dużo łatwiej to wykonać. Prożek jestkompromisem pomiędzy ilością izolacji, nie zabiera dużo światła a i estetyka jeszcze do przyjęcia. Dużo okien jest tak osadzonych że innego rozwiązania nie ma bo przeszkadzają łaty i deski poszycia. Nie wszystko można wyciąć - na czymś to okno musi się trzymać,

Uważam że opja Rom-kona z progiem jest ok, mojej żonie się to załamanie bardzo podoba. Jak narazie zero wody na oknach, mimo że nie wszedzie mam grzejniki. Nie żałuję że tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję koledze za uznanie ;) Zgadzam się że estetyczniej jest bez progu - no i dużo łatwiej to wykonać. Prożek jestkompromisem pomiędzy ilością izolacji, nie zabiera dużo światła a i estetyka jeszcze do przyjęcia. Dużo okien jest tak osadzonych że innego rozwiązania nie ma bo przeszkadzają łaty i deski poszycia. Nie wszystko można wyciąć - na czymś to okno musi się trzymać,

 

Nie powiedział bym, jest raczej odwrotnie.

Jak nie robisz z "prożkiem" to musisz wpasować się idealnie w glif okna, a prożkiem uciekasz od pasowania i wychodzisz płyta do płyty (wyjść musi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem pomalować :)

Wydłubałem go wczoraj, i płaskim pędzlem "wymyłem" ten syf gruntem. Położę raz jeszcze i zobaczę.

Ziomuś zabawa z akrylem to wcale nie takie prosta sprawa:o

zrobisz jak koledzy ci napisali. Samo nakładanie jest ważne żeby go z tuby wdusić w spoinę. Synchronizacja prędkości nakładania i przesuwu pistoletu. Zalecam ci wzdłuż spoinowania położenie taśmy malarskiej w odległości na jaką akryl ma być rozprowadzony , z dwóch stron zastosować. Po akrylowaniu spryskasz akryl ze spryskiwacza wodą i pociągniesz mokrym palcem ,zbierając nadmiar akrylu i wyrównując spoine za jednym zamachem od początku do końca ciągniesz palec.

Ja dorabiam sobie patyczki po lodach i zamiast palcem ciągnę patyczkiem doszlifowanym pod spoinę.

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jakiś czas temu radziłem się Was jak wykonać półki oświetleniowe. Zebrałem kilka cennych uwag i powoli kończę, oceńcie:

DSC_0501.jpgDSC_0502.jpgDSC_0504.jpgDSC_0505.jpg

 

Całość zagruntowana. Pozostaje mi wykończenie, planuje dać narożniki a od góry półnarożniki alu. Całość zaciągnę 2x gładzią (1 warstwa megaron, 2 - mastermas).

Pasek ledowy zimna biel. Proporcje jakie przyjąłem półeczka 6cm - szczelina 3cm. Mama nadzieje, że wyjdzie fajnie.

Edytowane przez Quest84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jakiś czas temu radziłem się Was jak wykonać półki oświetleniowe. Zebrałem kilka cennych uwag i powoli kończę, oceńcie:

[ATTACH=CONFIG]229676[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]229677[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]229678[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]229679[/ATTACH]

 

Całość zagruntowana. Pozostaje mi wykończenie, planuje dać narożniki a od góry półnarożniki alu. Całość zaciągnę 2x gładzią (1 warstwa megaron, 2 - mastermas).

Pasek ledowy zimna biel. Proporcje jakie przyjąłem półeczka 6cm - szczelina 3cm. Mama nadzieje, że wyjdzie fajnie.

Już wyszło rewelacyjnie! pogratulować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomuś zabawa z akrylem to wcale nie takie prosta sprawa:o

zrobisz jak koledzy ci napisali. Samo nakładanie jest ważne żeby go z tuby wdusić w spoinę. Synchronizacja prędkości nakładania i przesuwu pistoletu. Zalecam ci wzdłuż spoinowania położenie taśmy malarskiej w odległości na jaką akryl ma być rozprowadzony , z dwóch stron zastosować. Po akrylowaniu spryskasz akryl ze spryskiwacza wodą i pociągniesz mokrym palcem ,zbierając nadmiar akrylu i wyrównując spoine za jednym zamachem od początku do końca ciągniesz palec.

Ja dorabiam sobie patyczki po lodach i zamiast palcem ciągnę patyczkiem doszlifowanym pod spoinę.

 

Taśmy malarskie są ok, ale wydaje mi się, że za dużo roboty przy tym, po pewnym czasie masz wyczucie ile wycisnąć, jak szybko "lecieć" z pistoletem i jak mocno docisnąć palec aby akryl nie "wypływał"

Patyczek do lodu piękne fugi robi ale to raczej przy sylikonie ;)

Przy akrylu nigdy nie sprawdzałem bo denerwowało mnie przyklejanie i odklejanie taśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...