Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miałem jeden akryl i jakiś taki suchy był (chyba Denbrawen), pózniej kupiłem Soudala, pięknie się nim robiło, zamaist palcami i patyczkami możesz kupić za 5zł takie plastikowe 4szt kwadraty z różnymi kątami i promieniami do fugowania, idzie wtedy bez taśmy malarskiej. Taśmę dawałem tylko jak miałem płytę z drewnem czyli z płatwią.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiam ze 2cm szczelina wystarczy i może być 10cm głęboka:yes:. I da się taśmę leda wkładać i kleić swobodnie.

...przyklejasz do "czegoś" np. jakiś profil al lub lepiej profil dylatacyjny przyokienny i wrzucasz na półkę. Żadna filozofia. Gorzej było z wężami bo to sztywne cholerstwo i 3 godziny trzeba było je nagrzewać zanim się je montowało. No i czasem 1,5mb węża świeciło w zabudowie bo węże cięło się co 1 lub 2 metry. Ale wszystko szło. nawet zrobić tak zabudowę by wąż wymienić. Teraz paski LED to zabawka dla dzieci. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zamknięciem półeczki (prostopadłej płyty do sufitu) odwróciłem profil CD tak:

[ATTACH=CONFIG]229954[/ATTACH]

Obstawiam, że będzie tak dawało dobry efekt.

Zobacze co z tego wyjdzie, jak myślicie?

Jak Wy sobie z tym radzicie?

Wszystko zależy od tego jaki efekt świetlny chcesz uzyskać. lepsze rozproszenie światła będzie jak położysz LEDa bezpośrednio na płycie a nie na UDeku - głębiej. możesz LEDa wsunąć w profil UD. Ale zawsze im bardziej rozproszysz światło tym mniej go będzie ale może być ładniejsza poświata - delikatniejsza. Ale przecież to nie jest światło do czytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaki efekt świetlny chcesz uzyskać. lepsze rozproszenie światła będzie jak położysz LEDa bezpośrednio na płycie a nie na UDeku - głębiej. możesz LEDa wsunąć w profil UD. Ale zawsze im bardziej rozproszysz światło tym mniej go będzie ale może być ładniejsza poświata - delikatniejsza. Ale przecież to nie jest światło do czytania ;)

 

No chyba jednak położe na CDku - lepsze dojście( w razie czego) i światło nie będzie takie rozproszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba jednak położe na CDku - lepsze dojście( w razie czego) i światło nie będzie takie rozproszone.

Nie do CD . Nie do UD. Nie do Płyty tym bardziej. :(

Rom był blisko. Dzisiaj ci pokaże jak zrobię parę fotek jak to się robi profesjonalnie:D

I przygotować się do szkolenia proszę :wave:

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do CD . Nie do UD. Nie do Płyty tym bardziej. :(

Rom był blisko. Dzisiaj ci pokaże jak zrobię parę fotek jak to się robi profesjonalnie:D

I przygotować się do szkolenia proszę :wave:

A co? chcesz dawać oryginalne listwy z maskownicą do LED?

 

A jak już chcesz mnie podszkolić to znajdź rozwiązanie na listew LED po łuku wewnętrznym (na powierzchni płaskiej - walec od wewnątrz) promień około 4,5m. Pomysła na to nie mam... listwy aluminiowe z maskownicą ciężko się ugina nawet na giętarce walcowej bo później nie pasuje zaślepka-maskownica... profil alu traci kształt.

 

...a widzieliście lampki choinkowe splecione i owinięte taśmą izolacyjną robiące za poświatę? Ja widziałem i nawet zdało egzamin ale jak dla mnie za dużo światła - chociaż jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pasków LED dobre są listwy dylacyjne - przyokienne, te które klei się do okien i drzwi przed tynkowaniem. Listew jest w miarę sztywna, ma paski z taśmą klejącą, łatwo się docina na wymiar, ma 3mb więc w 90% wystarcza jako jeden element bez łączenia, łatwo się układa w wąskich szczelinach. no i jest tania jak barszcz. do malowania łatwo wyjąć. ktoś znajdzie wady tego rozwiązania? No może trudniej na łukach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co? chcesz dawać oryginalne listwy z maskownicą do LED?

 

A jak już chcesz mnie podszkolić to znajdź rozwiązanie na listew LED po łuku wewnętrznym (na powierzchni płaskiej - walec od wewnątrz) promień około 4,5m. Pomysła na to nie mam... listwy aluminiowe z maskownicą ciężko się ugina nawet na giętarce walcowej bo później nie pasuje zaślepka-maskownica... profil alu traci kształt.

.

Rozumiem że z braku zainteresowania szkolenie z montażu jest zbyteczne. Z ciekawości podpowiem że żadnych orginalnych listew do ledów i żadnych maskownic nie chciałem zaproponować.

Do łuków pod ledy co się ładnie wygina jest fajna listwa i wygina się do wewnątrz i na zewnątrz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że z braku zainteresowania szkolenie z montażu jest zbyteczne. Z ciekawości podpowiem że żadnych orginalnych listew do ledów i żadnych maskownic nie chciałem zaproponować.

Do łuków pod ledy co się ładnie wygina jest fajna listwa i wygina się do wewnątrz i na zewnątrz;)

Mam nadzieję że nie proponujesz tych ohydnych kondomków do pasków LED - te można zastosować do półeczki tak by nie było ich widać. A to ma wyglądać. ten pasek ma być widoczny i to z bliska... niestety. Inwestorka trochę przesadziła z "dyzajnem" i mam problem. Ale jest jeszcze trochę czasu więc może się wymyśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że z braku zainteresowania szkolenie z montażu jest zbyteczne. Z ciekawości podpowiem że żadnych orginalnych listew do ledów i żadnych maskownic nie chciałem zaproponować.

Do łuków pod ledy co się ładnie wygina jest fajna listwa i wygina się do wewnątrz i na zewnątrz;)

 

Profi45 - szkolenie to może nie, ale zdradź swój sposób - może okaże się lepszy niż ten którym chce to ogarnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi45 - szkolenie to może nie, ale zdradź swój sposób - może okaże się lepszy niż ten którym chce to ogarnąć...

Jak wcześniej pisałem taśmy z ledami nie powinieneś kleić do profili cd,Ud lub płyty bo jak już przykleisz to amen i nie odkleisz , nie przesuniesz nie skorygujesz nie naprawisz itd. Ja w związku z tym stosuje do podświetlania półek sufitów listwy aluminiowe proste do liniowych podświetleń.Listwy to kątowniki aluminiowe 12*12mm lub 10*15mm . Led sie dobrze klei do listwy .jest równo przyklejony i możesz go przed włożeniem odpalić, włożyć ,położyć , dokleić lub dokręcić. Tego typu rozwiązanie powoduje że możesz taśmę przykleić do kątownika aluminiowego z trzech stron bo z jednej strony listwa będzie przylegała do jakiegoś podłoża. Listwy kupuje w hurtowni aluminium 4mb za około 12zł. W twoim przypadku podświetlenia sufitu obwodowo taką listwe tnę fleksem na odpowiedniej długości odcinki , dopasowuje taśme i doklejam do listwy i wsadzam . Zawsze jak coś nie tak to możesz to wszystko wyjąć i coś zmienić i znów spróbować.kątownik z led 1.jpgkątownik z ledem.jpgmocowanie kątownika.jpgpółki z ledami.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co? chcesz dawać oryginalne listwy z maskownicą do LED?

 

A jak już chcesz mnie podszkolić to znajdź rozwiązanie na listew LED po łuku wewnętrznym (na powierzchni płaskiej - walec od wewnątrz) promień około 4,5m. Pomysła na to nie mam... listwy aluminiowe z maskownicą ciężko się ugina nawet na giętarce walcowej bo później nie pasuje zaślepka-maskownica... profil alu traci kształt.

 

...a widzieliście lampki choinkowe splecione i owinięte taśmą izolacyjną robiące za poświatę? Ja widziałem i nawet zdało egzamin ale jak dla mnie za dużo światła - chociaż jak kto woli.

Do łuków pod ledy ja stosowałem listwy startowe od kafli;)łuk wodza.jpgluk wodza 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do łuków pod ledy ja stosowałem listwy startowe od kafli;)[ATTACH=CONFIG]230339[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]230340[/ATTACH]
Nieprzydatne bo listew ma być widoczna - zlicowana z płytą. Są listwy alu z kloszem. Do płaskich powierzchni idealna ale niestety nie do łuków. A plastik - Pani Inwestor dziś mi powiedziała że plastik jest be. No i problem pozostał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...