Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Rom o co Tobie chodzi z tymi klientami?

jak to o co chodzi? O twoją stopkę: 'tym się zajmuję" i link. Chwalisz się? Chwalić to się może forumowicz jak wykona to własnymi rękoma lub jak inni mu to wykonali. Ty chcesz złapać klientów. nie potępiam bo są tu tacy co żyją z forum. Dla mnie to taki miły dodatek.W tym roku miałem jedną robotę z forum - poddasze 150m2 proste 2-spadowe i 4 okna. Wpuściłem tam chłopaków - pierwszy sprawdzian roboty na własną rękę Wcześniej ze mną robili. Jeśli chodzi o jakość to tylko mała poprawka - w oknie wkleili taśmę po łuku i Inwestorka zauważyła - drobnostka bo poprawka to dwie godziny pracy... niestety 3 dni schnięcia bo budynek nieogrzewany a drzwi balkonowe stale otwarte bo robili elewacje. o inne sprawy jestem spokojny - nie znali dnia ani godziny kiedy przyjadę no i dodatkowo to był ich punkt honoru i sprawdzian. gorzej poradzili sobie z logistyką - no tu dali ciała. coś zabrakło, tego nie ma, to potrzebujemy - dziś na dziś no ewentualnie na jutro :D Ale wyrobią się ;)

 

teraz kończę robotę też u Forumowiczki... ale kontakt-polecenie był całkiem z innej strony. Dopiero później wyszło że ja to ten z forum. czy pomogło? Oczywiście że tak. Ale pierwszy kontakt nie był z forum. następna robota w połowie stycznia to jest kontakt z forum. Inna ekipa ponoć dobra i z polecenia poległa na tym poddaszu! dwa pomieszczenia to jest koszmar! nie boję się bo poradzę sobie ale wiem że zarobku na tym nie ma. Gdyby nie inne prace na których można zarobić to za tą robotę podziękowałbym. I to jest cały mój tegoroczny zarobek z forum! :D

 

Rafał jak chcesz znaleźć klientów na forum to zmień swój styl. Nie kreuj się na buraka bo to nie pomaga. Zauważyłeś że ja nie piętnuję innych? Ja pokazuję jak ja to robię a nie że inni robią to źle. Zamieszczam fotki ze szczegółami konstrukcji jak ja to robię. Inni robią inaczej i też im to wychodzi. pogódź się z tym że nie jesteś alfą i omegą. nikt nie jest wszechwiedzący. Przemyśl to.

 

...i sorry za małe litery ale zacina mi się caps (budowa wykańcza klawiaturę) a nie mam nerwów by stale poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rom na grzybkach to albo się profile wypina i wkłada wełnę albo robi się to po zrobieniu rusztu. Nie wierzę w to że gdy sypie się wełna na łeb można ustawić dobrze stelarz > chociaż przy Twoich zdolnościach to jest możliwe, przecież Ty lubisz jak wełna sypie się na twarz i w oczy. Jeśłi robiłeś fotki "instruktażowe" to strasznie mało tych fotek, i gdzie inne etapy:confused:

najpierw wełna by się odgrodzić od zimna lub gorąca. Dopiero później dalsze prace! Grzyby, profile wełna drugiej warstwy, folia, płyty itd. A wełna to stale się sypie na głowę... mocniej skalna ale szklana też daje popalić.

A inne fotki? A mało ich na fotosiku? Specjalnie wykupuję abonament PRO (27zł/pół roku) by można było je obejrzeć na forum - fotosika traktuję jako host. Ostatnio były blokowane bo nie wykupiłem na czas abonamentu bo nie miałem porządnego internetu i bałem się operacji na koncie w banku. ale jak wrócił internet to wróciło konto na fotosiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to o co chodzi? O twoją stopkę: 'tym się zajmuję" i link. Chwalisz się?

 

Ty masz okna połaciowe ja ma tym się zajmuję,

 

Ty chcesz złapać klientów.

 

jak najbardziej,

Jeśli chodzi o jakość to tylko mała poprawka - w oknie wkleili taśmę po łuku i Inwestorka zauważyła - drobnostka bo poprawka to dwie godziny pracy... niestety 3 dni schnięcia bo budynek nieogrzewany a drzwi balkonowe stale otwarte bo robili elewacje. o inne sprawy jestem spokojny - nie znali dnia ani godziny kiedy przyjadę no i dodatkowo to był ich punkt honoru i sprawdzian. gorzej poradzili sobie z logistyką - no tu dali ciała. coś zabrakło, tego nie ma, to potrzebujemy - dziś na dziś no ewentualnie na jutro :D Ale wyrobią się ;)

i ?

 

Rafał jak chcesz znaleźć klientów na forum to zmień swój styl. Nie kreuj się na buraka bo to nie pomaga. Zauważyłeś że ja nie piętnuję innych? Ja pokazuję jak ja to robię a nie że inni robią to źle. Zamieszczam fotki ze szczegółami konstrukcji jak ja to robię. Inni robią inaczej i też im to wychodzi. pogódź się z tym że nie jesteś alfą i omegą. nikt nie jest wszechwiedzący. Przemyśl to.

 

 

 

Rom dziękuję za radę, ale wolę być "burakiem" i " chamem któremu słoma z butów wystaje" bo nie będę wazeliną który wchodzi w d......o każdemu tylko dla tego, aby powiedział o nim dobre słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek to forumowy troll. Nie kami się trolla.

a ty kim jesteś? taki mały forumowy kłamczuszek cwaniaczek....

jest tutaj tylko z dobrego serca, zupełnie bezinteresownie - taki budowlany Jan Serce...(kilku takich już tutaj widziałem)

ciekawe czy robiąc wyceny uwzględniasz to, że nie płacisz podatków czy jednak klienci pokrywają z własnej kieszeni twój "VAT" i "dochodowy" i "ZUS" (jeśli tak to jest to skaza na nieskalanym wizerunku) ;)

dałbym ci spokój z twoją czarną karierą, ale postanowiłem ją śledzić bo swego czasu wspomniałeś, że zamierzasz wstąpić na legalną drogę więc skoro jesteś taki nieskazitelny jak to przedstawiasz to powinieneś dotrzymać danego słowa...

skoro "działalność" tak się rozkręciła, że aż trzeba było dotrudnić ludzi to myślałem, że to właśnie ten moment, ale widać się myliłem...

swoją drogą to trzeba mieć ułańską fantazję żeby zdawać szczegółowe relacje na forum z tego co, gdzie i w ile osób się robi na czarno ;) kiedyś odbije ci się to czkawką, ale podobno jak sobie pościelesz tak się wyśpisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie spokój. Po co to w ogóle zaczynać jakies dojazdy osobiste.

 

Proszę o pomoc jak to wykończyć. Wiem, że należało takie cos zrobic na poczatku, no ale nie zrobilem.

 

Jak pozbyć się tej szczeliny czyli jak zakryc murlate. ps. kolankowej nie moge postawic.

 

[ATTACH=CONFIG]232349[/ATTACH]

ja sikam pianką. Nadmiar wyskubuję i szpachluję tynkiem gipsowym. Na to siatka reperacyjna (szersza od spoinowej np. 10cm) i gładź. I tu są dwie szkoły:

1) połączenie sztywne - daję taśmę midflex

2) połączenie ślizgowe - wcześniej na płytę naklejam taśmę separacyjną np. PCV tak by tynk i pianka nie związały z płytą a połączenie maskuję akrylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się może wtrącę z moim pytaniem, na które dostałem 2 sprzeczne odpowiedzi.

Najpierw ścianka działowa a potem skosy i sufity. Czy odwrotnie?

 

skosy mam bez okien połaciowych 11 m długości wysokość 250cm. tak żw wchodzą prawie całe płyty.

Sufit 255 cm szerokości.

 

scianki. pozniej skosy i sufity.

Albo odwrotnie - też są dwie szkoły. Chociaż chyba właściwsza pod względem konstrukcyjnym i akustycznym jest najpierw ścianki później sufit-skos. Pod względem termicznym lepiej najpierw sufit-skos później ścianki. Ja wolę dzielić duży sufit-skos na mniejsze czyli najpierw ścianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba zmienić technologię, np. na esach wełny nie uszkodzisz.

Z esów zrezygnowałem już sporo czasu temu. Na grzybkach dużo prościej. A jeśli chodzi o wełnę to najpierw się podgina ją a później cofa. Jest na tyle elastyczna że spokojnie tak można - nawet skalna to toleruje. Na ESach robię tylko sufity na stropach i ewentualnie jeśli już nie można na niczym innym podwiesić - odwrócone jętki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo odwrotnie - też są dwie szkoły. Chociaż chyba właściwsza pod względem konstrukcyjnym i akustycznym jest najpierw ścianki później sufit-skos. Pod względem termicznym lepiej najpierw sufit-skos później ścianki. Ja wolę dzielić duży sufit-skos na mniejsze czyli najpierw ścianki.

 

ciągłość izolacji termicznej i paroizolacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mogę wiedzieć to czemu taka kolejność?

1) dzielisz płaszczyznę na mniejsze - mniejsze naprężenia - mniejsza możliwość pęknięć - przy taśmach pełnych już raczej nie pęka więc mniejsze znaczenie

2) większa wytrzymałość mechaniczna ścianki - mocujesz ją do krokwi i jętek

3) lepsza izolacja akustyczna pomieszczeń - profile sufitowe i skosu nie przenoszą dźwięków do drugiego pomieszczenia

 

ale minusem jest większy mostek termiczny bo profile-słupki ścianki wychodzą w strefę zimną a melal dosyć dobrze przewodzi ciepło. Ale jak się to dobrze zrobi to idzie z tym żyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z esów zrezygnowałem już sporo czasu temu. Na grzybkach dużo prościej. A jeśli chodzi o wełnę to najpierw się podgina ją a później cofa. Jest na tyle elastyczna że spokojnie tak można - nawet skalna to toleruje.

18-to letnie doświadczenie :) choć wełna nie wróci do swojej pozycji;)

Na ESach robię tylko sufity na stropach i ewentualnie jeśli już nie można na niczym innym podwiesić - odwrócone jętki itp.

bo łatwiej jest wyprowadzić styczny profil sufitowy do płaszczyzny skosu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) dzielisz płaszczyznę na mniejsze - mniejsze naprężenia - mniejsza możliwość pęknięć - przy taśmach pełnych już raczej nie pęka więc mniejsze znaczenie

2) większa wytrzymałość mechaniczna ścianki - mocujesz ją do krokwi i jętek

3) lepsza izolacja akustyczna pomieszczeń - profile sufitowe i skosu nie przenoszą dźwięków do drugiego pomieszczenia

 

ale minusem jest większy mostek termiczny bo profile-słupki ścianki wychodzą w strefę zimną a melal dosyć dobrze przewodzi ciepło. Ale jak się to dobrze zrobi to idzie z tym żyć

 

co Ty po suficie będziesz chodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18-to letnie doświadczenie :) choć wełna nie wróci do swojej pozycji;)
No ciekawa teoria... możesz poprzeć ją praktyką? Bo ja mam praktykę w ESach i grzybkach a jaką ty masz praktykę? Ilu letnią?

 

bo łatwiej jest wyprowadzić styczny profil sufitowy do płaszczyzny skosu?
??? a po ludzku jak to brzmi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...