Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Flash gdyby ironia stanęła za tobą i nawet gdyby cię w d... kopnęła to byś jej nawet nie zauważył. Żal mi ciebie....

 

ech Panowie - piszecie tu już dobrych parę lat a jak dzieci... jak dzieci....:) W sumie to szacun za chęć do krzewienia wiedzy i dzięki za to. Przynajmniej dało mi to jakie takie pojęcie co z czym.

 

Dziś przyjechała wełna. Mam sakramencki stromy podjazd. Zrzucanie rolek z auta i celowanie aby się sturikała prosto do garażu bezcenne.

Będę miał dylemat z płytami gk - mam ich sporo, a dużym HDSem nie złoży się, żeby zjechać pod dom... Chyba zamówię jakąś ładowarkę teleskopową. Dymać 200 płyt po wąskich schodkach na piętro jakoś mnie przeraża... Mam plana, żeby załadować przez okno w łazience na piętrze (1,5m szerokości).

jak Wy sobie radzicie z tym niewdzięcznym momentem?

Póki co, przykręciłem 300 grzybków - jeszcze co najmniej drugie tyle przede mną... niemniej latanie po drabinie coraz sprawniej mi idzie. Robię sufit ponad jętki - trochę kręcenia będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ech Panowie - piszecie tu już dobrych parę lat a jak dzieci... jak dzieci....:) W sumie to szacun za chęć do krzewienia wiedzy i dzięki za to. Przynajmniej dało mi to jakie takie pojęcie co z czym.

 

Dziś przyjechała wełna. Mam sakramencki stromy podjazd. Zrzucanie rolek z auta i celowanie aby się sturikała prosto do garażu bezcenne.

Będę miał dylemat z płytami gk - mam ich sporo, a dużym HDSem nie złoży się, żeby zjechać pod dom... Chyba zamówię jakąś ładowarkę teleskopową. Dymać 200 płyt po wąskich schodkach na piętro jakoś mnie przeraża... Mam plana, żeby załadować przez okno w łazience na piętrze (1,5m szerokości).

jak Wy sobie radzicie z tym niewdzięcznym momentem?

Póki co, przykręciłem 300 grzybków - jeszcze co najmniej drugie tyle przede mną... niemniej latanie po drabinie coraz sprawniej mi idzie. Robię sufit ponad jętki - trochę kręcenia będzie...

 

Potnij na mniejsza kawałki :lol:

Ostatnio przyglądałem się takim magikom, aż nie wytrzymałem i pytam po co oni tyle płyt tną na takie same kawałki (a przeczuwałem, odpowiedź) odpowiedź "montera" bezcenna "Bo nie chce nam się nosić całych płyt . . . "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

favorites wrzucaj fotki jak robisz, od razu ci powiedza co masz zle. pewnie wszystko

 

ja osobiscie wnosze plyty . masakra

 

Z góry wiem, że wszystko źle ;)

Dach kopertowy, ściana kolankowa 1 metr, 5 jaskółek. Okno dachowe pewnie będzie jedno.

Trochę pitolenia się z koszami. Na początek wyznaczyłem sufit - nie chcę łączyć połaci pod kalenicą - zrobiłem sztuczny sufit na szerokość jednej płyty - około 20cm poniżej szczytu. Kibelek będzie wymurowany z bloczków 12cm, dwie sypialnie (ściana z rigipsa kręcona do podłogi -strop terriva i wymianów między krokwiami). Reszta to open-space. Poddasze dupne - prawie 150m.

 

Ponoć prawdziwa sztuka krytyki się nie boi ale jakoś tak strach fotki wklejać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób najlepiej wyznaczyć płaszczyznę skosu? Czy można zrobić tak jak na filmie Ursy? tj. grzybek na pierwszej i ostatniej krokwi wysunięte tyle ile trzeba? Wydaje się to prostsze niż wyznaczanie linii na ścianie szczytowej. Zwłaszcza, że w moim przypadku nie ma ścianki kolankowej ani sufitu i nie mam czego się łapać.... a pierwsze krokiew 50 cm od ściany szczytowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób najlepiej wyznaczyć płaszczyznę skosu? Czy można zrobić tak jak na filmie Ursy? tj. grzybek na pierwszej i ostatniej krokwi wysunięte tyle ile trzeba? Wydaje się to prostsze niż wyznaczanie linii na ścianie szczytowej. Zwłaszcza, że w moim przypadku nie ma ścianki kolankowej ani sufitu i nie mam czego się łapać.... a pierwsze krokiew 50 cm od ściany szczytowej.

 

2 kompletnie niedouczonych idiotów na tym filmie:D. Profil podparty na 3-4m ugina się pod własnym już ciężarem i potrzeba na środku jeszcze podparcia.. Tak się wstawia grzyby na max 2m oddaleniu grzybków.z ręki.

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób najlepiej wyznaczyć płaszczyznę skosu? Czy można zrobić tak jak na filmie Ursy? tj. grzybek na pierwszej i ostatniej krokwi wysunięte tyle ile trzeba? Wydaje się to prostsze niż wyznaczanie linii na ścianie szczytowej. Zwłaszcza, że w moim przypadku nie ma ścianki kolankowej ani sufitu i nie mam czego się łapać.... a pierwsze krokiew 50 cm od ściany szczytowej.

 

http://www.youtube.com/watch?v=zBLq-2CDWsk

jeśli masz idealny dach - a nie masz bo krokwie krzywe, co druga wystąp i to - to możesz łapać się do krokwi... jeśli masz krzywy dach - a taki masz ;) - to musisz łapać się od ścian. Dajesz profile UD na ściany i pomiędzy nimi w miejscu gdzie mają być profile CD rozciągasz sznurek - lepsza plecionka z żyłki. Żyłka w przeciwieństwie do profili CD nie ugina się nawet na 10mb - oczywiście dobrze naciągnięta! Grzybki dosuwasz do żyłki i przykręcasz do krokwi. Chcesz mieć idealnie? To przed przykręceniem grzybków zrób linię na krokwiach prostopadłą do żyłki - przyrząd mojego pomysłu i sposób odznaczania na fotkach w moim fotosiku... link w stopce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a wracając do wysunięcia wieszaków.

Zaraz zaczynam kręcić a dalej mam dylemat czy jak wysune 10 cm to czy potem po nabiciu drugiej warstwy na wieszaki dam radę zapiąć profile na wieszakach? Moze zrobic te 11-12 cm na wszelki wypadek?.

Wszystko się da... widziałem wełnę 15cm wciśniętą w szczelinę 9cm... da się? Da! I jaka oszczędność! Ile miejsca uratowane!!!

 

Do Flasha - to taki żart... ironia. Nie bierz tego na poważnie. Ja wcale tak nie myślę i nie mam zamiaru tak robić. to nie jest porada techniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak na fotkach (niestety ujęcie trochę za bardzo w dół ale na skosie jest tak samo.

Tak więc od krokwi 10 cm odmierzę bez problemu ale na ściance nie mam krokwii i nie mam od czego odmierzyć.... chyba że od membrany + grubość krokwi... :)

No to powiem że dach masz prościejszy niż zwykle bywa ;)

 

Jaki problem z przeniesieniem wymiaru na ścianę? Bierzesz łatę-poziomicę- kawał równej deski - cy cuś i przykładasz przez dwie krokwie do ściany. Zaznaczasz punkt czyli gdzie wirtualnie kończą się krokwie na ścianie... góra i dół... od tego dajesz 13cm i strzelasz sznurkiem z kredą (taki kręciołek ze sznurkiem unurzanym w kolorowej kredzie ;) ) - masz przebieg profila UD. to samo na kolankowej. Na suficie podobnie ale już przy poziomicy (zwykłej, laserowej lub wężowej) bo sufit powinien iść w poziomie... tak zazwyczaj zalecają ale jeśli robisz to u siebie to nie jest to wymóg najwyżej sugestia ;)

 

...do Flasha - ostatnie zdanie to też był żart! nie bierz tego na serio!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czasami to obrazuje w jaki sposób nasi Klienci myślą o naszej pracy hmmm "przecież to proste, sam to zrobię" nawet nie przeczytają całego wątku i zabierają się do roboty, po chwili zonk . . . a nawet nie musieliby przeczytać 1/4 tego wątku, żeby wiedzieć jak wyznaczyć płaszczyznę . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...