Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zrobiłem to zanim dostalem odpowiedź od Rom-kon.

Robota stała a czas ucieka.

Juz skrajne wszystkie przykręcone. Po objadku środek.

Moze na przeciwległym skosie spróbuje tak jak pisze Rom.

Aczkolwiek przenoszenie średniej z 2 pierwszych krokwii jakos do mnie nie przemawia - a co jeśli one nie bedą równo?..

No i co z przeciwległą ścianą szczytową? Tam tez od krokwii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to zanim dostalem odpowiedź od Rom-kon.

Robota stała a czas ucieka.

Juz skrajne wszystkie przykręcone. Po objadku środek.

Moze na przeciwległym skosie spróbuje tak jak pisze Rom.

Aczkolwiek przenoszenie średniej z 2 pierwszych krokwii jakos do mnie nie przemawia - a co jeśli one nie bedą równo?..

No i co z przeciwległą ścianą szczytową? Tam tez od krokwii?

...ja robię trochę inaczej ale trudno to wytłumaczyć. po prostu najpierw wyznaczam sufit, później skos i kolankową - wszystko z jednej strony i wymiary przerzucam na przeciwległą ścianę w sposób matematyczny wtedy mam wszystkie wymiary równe i ani ścianka kolankowa nie idzie w trapez ani płaszczyzna w śmigło. ja zaczynam robotę od niesienia we wszystkich pomieszczeniach poziomów. Ja to robię poziomicą wodną-wężową. I od tych poziomów (na wysokości mojego nosa) zaczynam rozmierzanie. pisałem już gdzieś jak to się robi. Na następnej budowie jak czas pozwoli to może zrobie instruktarz od samego początku... chociaż nie będzie łatwo bo poddasze które mnie czeka to wrogowi nie życzę. trudne - to za słabe słowo. Koszmar!!! ...a przy okazji to problemy z Inwestorem też przewiduję- niestety. Chyba będzie ogólnie wtopa... ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziomice wodną mam. Sznurek z kredą tez. Niestey mam jeden poważny problem. Nie ma kto trzymac drugiego końca tych sprzętów i puki co to muszę sobir radzic w pojedynkę...

Do tego na strych prawdziwa graciarnia. I do tego wełna i plyty KG tak ze ciężko gdzieś nogę postawic... jak położe welnę na pierwszej połaci to sie troche luźniej zrobi mam nadzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do praktyków:

 

Będę spoinował płyty GK na poddaszu i w paru miejscach na styku płyt sufit-skos mam szparę na ok.1,5-2 cm. Jest tak że jedna płyta skosu przykładowo dochodzi na odległość ok. 0,5 cm od płyty na suficie, a druga płyta obok dochodzi już tak że jest szpara max te 2 cm. Jak najlepiej wykończyć teraz aby docelowo zrobić odpowiedni, równy kąt- równą linię. Myślę aby najpierw zaspoinować samym uniflotem a jak wyschnie to wkleić taśmę narożnikową, czy lepiej na uniflocie wkleić szerszą taśmę reparacyjną a dopiero później jak to wyschnie wkleić taśmę narożnikową.

Proszę o jakieś konstruktywne porady, odkręcanie i przykręcanie płyty dłuższej o 2 cm mnie nie interesuje :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[porazka

 

Moze tak moze nie. Z tego co pamiętam to mój kierbód mówił że można rozebrac ale jeszcze dopytam. A jak nie to w sumie zapomniałem ze komin będę okładal wełną 5 cm i zabudowywal KG wiec to sie schowa.

 

A tymczasem konstrukcja skosu gotowa. Jeszcze tylko kilka CD60 musze przyciąć na miare i tu pytanie.

Łączenia CD lepiej mijac w kolejnych rzędach czy to nie ma znaczenia ?

CAM01247.jpg

CAM01248.jpg

CAM01250.jpg

CAM01246.jpg

CAM01249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanko. Co to za konstrukcja dookoła komina? Można to rozebrać? Bo wygląda na cos tymczasowego... a troche będzi zawadzałoprzy zabudowie...

...wygląda na stabilizację komina coby się nie przewrócił. No ja tam nie wiem... to może być część konstrukcyjna... komin wygląda na cieniutki i slabiutki... wiater może go zdmuchnąć... eh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tak moze nie. Z tego co pamiętam to mój kierbód mówił że można rozebrac ale jeszcze dopytam. A jak nie to w sumie zapomniałem ze komin będę okładal wełną 5 cm i zabudowywal KG wiec to sie schowa.

 

A tymczasem konstrukcja skosu gotowa. Jeszcze tylko kilka CD60 musze przyciąć na miare i tu pytanie.

Łączenia CD lepiej mijac w kolejnych rzędach czy to nie ma znaczenia ?

kładziesz pierwszy CDek i docinasz z drugiego kawałek na wstawkę. Pozostałość z drugiego wstawiasz w następnym rzędzie i docinasz znów kawałek z trzeciego. ten niby odpad z trzeciegoCDeka jest materiałem w następnym rzędzie itd. Łączenia powinny myć przesunięte. docinka zawsze powinna być taka że trzyma się na wieszaku-grzybku.

 

Tego bluesky-a (rury wentylacji) dałbym na czoło krokwi. teraz są w "zimnym" miejscu i dodatkowo wełna pomiędzy krokwiami źle będzie się układać. mała przeróbka a dużo da. Z czoła masz miejsce bo rury (jeśli to bluesky) mają 63mm średnicy a pomiędzy profilem a krokwią masz 10cm... no chyba że nie odsunąłeś profili na 13cm tylko na 10cm to wtedy kiszka.

 

...małe pytanie. Kto robił wentylację? conceptair?

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też postępy. Większość wełny mam już na podaszu - wturlikałem po profilach przez okno. Do płyt zamówię podnośnik teleskopowy. Trza będzie ze trzy stówki dać, ale się nie potłucze po schodach przynajmniej.

 

Ułożyłem też wełenkę na jednej ściance. Teraz już wiem czemu Rom pisał, żeby grzybki odstawić na 13 centów... Niby byłoby mniej zgodnie ze sztuką, bo dziura między gk a wełną, ale układanie faktycznie chyba łatwiejsze... mi pozostało się pitolić i utykać pomiędzy profile... Nabiorę wprawy to będzie szło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też postępy. Większość wełny mam już na podaszu - wturlikałem po profilach przez okno. Do płyt zamówię podnośnik teleskopowy. Trza będzie ze trzy stówki dać, ale się nie potłucze po schodach przynajmniej.

 

Ułożyłem też wełenkę na jednej ściance. Teraz już wiem czemu Rom pisał, żeby grzybki odstawić na 13 centów... Niby byłoby mniej zgodnie ze sztuką, bo dziura między gk a wełną, ale układanie faktycznie chyba łatwiejsze... mi pozostało się pitolić i utykać pomiędzy profile... Nabiorę wprawy to będzie szło...

uwierz mi. nie ma żadnej dziury! wełna dolega do płyty.

 

...daj te 3 stówy to płyty wniesiemy i nie poobijamy :D

 

edit: przypomniałem sobie ze to 200szt! dobra... dopłacę jeszcze 1,5 stówy ale nie każ mi ich wnosić! :D

200szt to przeszło 600m2 płyty - sporo! Nie za dużo na 150m2 poddasza? chyba że jeszcze ściany itp.

 

nie wiem czy przez okno pójdzie tak jak zamierzasz... ładowacz musi idealnie podjechać z boku bo od przodu raczej nie da rady - paleta za długa a na warkocze też nie bo docisną płyty. Ale jeśli da radę podjechać z boku to jest sznsa.

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe bez cięcia na milion kawałków? 200 gk i drugie tyle OSB ;)

 

a co do wełny - jakbym miał ją w wielkiej płaszczyźnie to bym płakał. Mam rocktona w arkuszach, więc i tak trzaby kombinować.

Ale pewnie teraz odstawiłbym na 13cm ;)))

 

-edit - właśnie. Mam plan taki, żeby ustawić sobie rusztowanko przed oknem - do krawędzi dachu są 3 dachówki. jak podjedzie nawet przodem to z tego rusztowanka zsunę płytę z góry obracając ją, a tam już dwóch ludziów w środku przejmie.

Albo podjedzie z boku - to też się może udać.

 

Ścianka kolankowa też będzie w gk i działówki też. no i nie będzie sufitu - płyty pod samą kalenicę - żonce się przestrzeni zachciało... echhh...

 

Pisalem już, że mam tą wełnę wszędzie? - nawet po jajkach strach sie podrapać ;)))

Edytowane przez Favoriters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziomice wodną mam. Sznurek z kredą tez. Niestey mam jeden poważny problem. Nie ma kto trzymac drugiego końca tych sprzętów i puki co to muszę sobir radzic w pojedynkę...

Do tego na strych prawdziwa graciarnia. I do tego wełna i plyty KG tak ze ciężko gdzieś nogę postawic... jak położe welnę na pierwszej połaci to sie troche luźniej zrobi mam nadzieje

I też m.in. dlatego najpierw kładzie się pierwszą warstwę wełny a dopiero później robi stelaże...

 

Sznurek można przykleić taśmą, przybić gwoździem itp. zawsze coś idzie wymyślić.

 

Poziomicę wodną mam z bańką wiec jest jednoosobowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe bez cięcia na milion kawałków? 200 gk i drugie tyle OSB ;)

 

a co do wełny - jakbym miał ją w wielkiej płaszczyźnie to bym płakał. Mam rocktona w arkuszach, więc i tak trzaby kombinować.

Ale pewnie teraz odstawiłbym na 13cm ;)))

łolaboga co to za pałac!!! teraz mam domek przeszło 600m2 i nie miałem tyle płyt!!! Poddasze wyliczone na 290m2 - 115 płyt (jak dobrze pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kładziesz pierwszy CDek i docinasz z drugiego kawałek na wstawkę. Pozostałość z drugiego wstawiasz w następnym rzędzie i docinasz znów kawałek z trzeciego. ten niby odpad z trzeciegoCDeka jest materiałem w następnym rzędzie itd. Łączenia powinny myć przesunięte. docinka zawsze powinna być taka że trzyma się na wieszaku-grzybku.

 

Tego bluesky-a (rury wentylacji) dałbym na czoło krokwi. teraz są w "zimnym" miejscu i dodatkowo wełna pomiędzy krokwiami źle będzie się układać. mała przeróbka a dużo da. Z czoła masz miejsce bo rury (jeśli to bluesky) mają 63mm średnicy a pomiędzy profilem a krokwią masz 10cm... no chyba że nie odsunąłeś profili na 13cm tylko na 10cm to wtedy kiszka.

 

...małe pytanie. Kto robił wentylację? conceptair?

 

Chyba nie bluesky, ale cos podobnego. Właśnie miałem pytać też o te rury czy można od czoła krokwi bo jakoś tak są ni w 5 ni w 10. A w sumie i tak musiałem je poodktecac żeby grzybki poustawiać.

 

 

Wentylacje robi wobomonter czy jakoś tak. Jak juz wełnę ułoże to ich wzywzm żeby zamontowali centralę i wszystko popodłączali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łolaboga co to za pałac!!! teraz mam domek przeszło 600m2 i nie miałem tyle płyt!!! Poddasze wyliczone na 290m2 - 115 płyt (jak dobrze pamiętam)

 

Istnieje szansa, że dupłem się w obliczeniach - no risk no fun ;)

 

a tu fota ogólna jeszcze przed wełną

http://img822.imageshack.us/img822/4682/oh7f.jpg

 

w górę drugie tyle codo jętek

Edytowane przez Favoriters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zaczynam kłaść wełnę w dwóch warstwach: między krokwie 12 cm a pod krokwie 15cm

Na skosach nie ma problemu wychodzi mi jedna warstwa 27cm, ale gdy dochodzę do płaskiej powierzchni to ze względy na opuszczenie sufitu wygodniej jest mi zrobić: 12 między krowkie, przerwa ok 20 cm i wełna 15 cm.

Pytanie czy pustka powietrzna w niczym nie przeszkadza (nie będzie się wilgoć zbierała), czy lepsza jedna "warstwa" wełny 27 cm

 

dach.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...