Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Istnieje szansa, że dupłem się w obliczeniach - no risk no fun ;)

...otworzysz hurtownię?

 

prosty sposób na wyliczenie ile płyt trzeba na poddasze:

 

poddasze bez ścianki kolankowej:

ilość metrów po podłodze x 1,2 (20% więcej) = ilość metrów skosów i sufitów / 3 (bo płyta ma 3.12m2) = przybliżona ilość płyt +10% na odpad a w przypadku bardzo skomplikowanego dachu nawet 25% na odpad!)

 

jeśli ściana kolankowa ma być z płyt to mnożnik 1,4 (40% więcej)

 

dodatkowo na każdą lukarnę dodajemy 3 płyty a na każde okno połaciowe 1,5 płyty (zielona!)

 

przy zatowarowywaniu bierzemy około 75-85% całości a jak zabraknie (bo zabraknie) to wtedy można obliczyć praktycznie do jednej sztuki!!!

 

profile CD - wychodzi 2,5mb/1m2 zabudowy czyli na 100m2 = 250mb / 4 = 63szt

 

z profilami UD gorsza sprawa... trzeba trochę na oko ale i tak sporo wychodzi - wszystkie ściany na około + kosze i naroża + okna, lukarny itp. tego dokładnie nie da się wyliczyć.

 

Wełna szklana + 10% na odpad - obojętnie jaki dach

 

Wełna skalna nawet +25% na odpad ale nie mniej niż 10% w przypadku prostego dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Zaczynam kłaść wełnę w dwóch warstwach: między krokwie 12 cm a pod krokwie 15cm

Na skosach nie ma problemu wychodzi mi jedna warstwa 27cm, ale gdy dochodzę do płaskiej powierzchni to ze względy na opuszczenie sufitu wygodniej jest mi zrobić: 12 między krowkie, przerwa ok 20 cm i wełna 15 cm.

Pytanie czy pustka powietrzna w niczym nie przeszkadza (nie będzie się wilgoć zbierała), czy lepsza jedna "warstwa" wełny 27 cm

 

[ATTACH=CONFIG]233236[/ATTACH]

pustka pomiędzy warstwami wełny jest szkodliwa. opuść dwunastkę na piętnastkę... całość leżeć będzie na profilach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko loko - płyty kupilim w kołchozie budowlanym - były najtańsze, bo obok otworzyli nowy kołchoz budowlany i taka promo. Jak się nie zużyje to się odda. Ale raczej wątpię - będę jeszcze robił pomieszczenie gospodarcze - co najwyżej rzuce sobie na ścianę jako tynk.

 

Nic tak nie pobudza do zakupów jak kończąca się ulga podatkowa :D

 

Nie omieszkam napisać ile weszło ;) Póki co jutro ciąg dalszy zmagań z wełenką echhh

 

ale wg wyliczen wychodzi mi:

16mx16mx1,2=307,2 / 3 = 102,4

razem ze ścianką kolankową =143,36 + 5 lukarn=158.

 

nie ma bata, żeby 40 płyt nie zużył na ścianki - to raptem około 20m ściany, a będzie jej raczej trochę więcej, co mnie martwi bo braknie... zobaczymy

Edytowane przez Favoriters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można zrobić pustkę pomiędzy wełną (niech będzie te 27cm) a paraizolacją i płytami k-g, szczelina też tak na oko ok 20-30cm

Wszystko można... tylko po co? Będziesz mieć taki bufor nad płytą. Będziesz go podgrzewał ale ciepło w dół już nie zejdzie - to wbrew prawom fizyki. jak Cię stać na to to możesz zrobić ten "bufor". Bogatemu nie można zabronić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was pytanie jak oceniacie prace wykonane przez firmę, wydaje mi się że robią wszystko bardzo dokładnie i zgodnie z zaleceniami jakie można znaleźć w tym wątku, ocieplenie wykonane wełną Ursa 15cm między krokwie i 10cm na skos do jętek. Ruszt jednopoziomowy co 40 cm. pierwszy profil skosu i sufitu 10cm od ściany. Połączenie skosu z sufitem wykonano za pomocą profila V, do ostatniego profilu sufitu przykręcona V-ka i o płytowany skos. Ekipa spoinowała Gipsem Semin CE 86 i wtapiali flizelinę, na połączeniu sufitu i skosu na razie wyciągnęli linie i chcą wtopić flizelinę na styk do sufitu, i tutaj mam małą wątpliwość czy takie połączenie gdy mamy profil V nie pęknie? Czy lepiej dać flizelinę na zakładkę sufit- skos. Niżej zamieszczam poglądowe zdjęcia z przeprowadzanych prac. 20131228047.jpg20131228053.jpg20131230056.jpg20140102059.jpg20140102061.jpg

Jeszcze dodaję zdjęcia z płytowania i szpachlowania:

http://imageshack.com/a/img41/9056/bu9a.jpg

http://imageshack.com/a/img202/4310/rfsm.jpg

 

Fachowcy sprawiają wrażenie obeznanych w temacie, nawet wkleili taśmę ślizgową w narożniki. Ale wolę zapytać fachowców jak to ocenią bo mogą to być tylko pozory.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

Edytowane przez Motor456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą od V-profila (nie używam go) ale skoro go użyli na płaszczyznach skos sufit to powinni to połączenie zrobić na sztywno - częściowo już jest - czyli wtopić taśmę midflex czy też ultraflex,tj. połączyć razem skos z sufitem a nie modyfikować połączenie ślizgowe.

Ty masz w ogóle szczelinę między ociepleniem (styropianem) a deskowaniem ? Bo to na tych zdjęciach tak wygląda jakby tego nie było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje szansa, że dupłem się w obliczeniach - no risk no fun ;)

 

a tu fota ogólna jeszcze przed wełną

http://img822.imageshack.us/img822/4682/oh7f.jpg

 

w górę drugie tyle codo jętek

 

i w takich przypadkach najlepsze byłyby szczudła . . . a nie włażenie i złażenie po drabinie. a o szpachlowaniu nie wspominam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do taśm bawełnianych to jakie macie doświadczenia z taśmami innych producentów niż Straitflex (chodzi mi o narożniki wewnętrzne). Np. coś takiego, polskiego producenta, też tworzywo, bawełna itd. a cena o połowę niższa http://www.farkom.pl/produkty/elementy-systemu-k-g-i-mokry-tynk/tasmy-laczeniowe-i-naroznikowe-q-i-v/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą od V-profila (nie używam go) ale skoro go użyli na płaszczyznach skos sufit to powinni to połączenie zrobić na sztywno - częściowo już jest - czyli wtopić taśmę midflex czy też ultraflex,tj. połączyć razem skos z sufitem a nie modyfikować połączenie ślizgowe.

Ty masz w ogóle szczelinę między ociepleniem (styropianem) a deskowaniem ? Bo to na tych zdjęciach tak wygląda jakby tego nie było ?

 

Nie bardzo rozumiem o jakie ocieplenie chodzi, bo poddasze ocieplam wełną. Właśnie wykonawcy mówili coś o tej taśmie midflex, ale drogie to jest i niedostępne w mojej okolicy. Wydaje mi się że jest bardzo małe prawdopodobieństwo że takie połączenie skosu pęknie, a jak już to pęknie w samym środku co można zaakrylować,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was pytanie jak oceniacie prace wykonane przez firmę, wydaje mi się że robią wszystko bardzo dokładnie i zgodnie z zaleceniami jakie można znaleźć w tym wątku, ocieplenie wykonane wełną Ursa 15cm między krokwie i 10cm na skos do jętek. Ruszt jednopoziomowy co 40 cm. pierwszy profil skosu i sufitu 10cm od ściany. Połączenie skosu z sufitem wykonano za pomocą profila V, do ostatniego profilu sufitu przykręcona V-ka i o płytowany skos. Ekipa spoinowała Gipsem Semin CE 86 i wtapiali flizelinę, na połączeniu sufitu i skosu na razie wyciągnęli linie i chcą wtopić flizelinę na styk do sufitu, i tutaj mam małą wątpliwość czy takie połączenie gdy mamy profil V nie pęknie? Czy lepiej dać flizelinę na zakładkę sufit- skos. Niżej zamieszczam poglądowe zdjęcia z przeprowadzanych prac. [ATTACH=CONFIG]233271[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]233272[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]233273[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]233274[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]233275[/ATTACH]

Jeszcze dodaję zdjęcia z płytowania i szpachlowania:

http://imageshack.com/a/img41/9056/bu9a.jpg

http://imageshack.com/a/img202/4310/rfsm.jpg

 

Fachowcy sprawiają wrażenie obeznanych w temacie, nawet wkleili taśmę ślizgową w narożniki. Ale wolę zapytać fachowców jak to ocenią bo mogą to być tylko pozory.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

To połączenie sufitu ze skosem V profilem wcale nie jest sztywnym połączeniem. Tylko połączeniem które może pracować i nie będzie przenosić naprężeń na wtopioną taśmę narożnikową . Powinni ci dać jeszcze V profil jako pierwszy na kolankową , bo jak dali Cd 10cm od kolankowej to tu możesz mieć problem później. Nie widzę tylko szczeliny wentylacyjnej pod deskowaniem a murłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o jakie ocieplenie chodzi, bo poddasze ocieplam wełną. Właśnie wykonawcy mówili coś o tej taśmie midflex, ale drogie to jest i niedostępne w mojej okolicy. Wydaje mi się że jest bardzo małe prawdopodobieństwo że takie połączenie skosu pęknie, a jak już to pęknie w samym środku co można zaakrylować,

Nic ci nie pęknie i mogą wtopić taśmę papierową lub flizelinę zamiast flexów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poradźcie proszę jak wykonać stelarz pod strop podwieszany na poddaszu. Strop będzie podwieszany do jętek i obniżony o 12cm bo tak mi pasuje. Rozpiętość stropu 245 na 410 tak jak na rysunku.

 

strop.JPG

 

A moje pytanie - czy przy tych wymiarach stropu i takim układzie pomieszczeń wystarczy ruszt jednopoziomowy? Stropy w sąsiednich pomieszczeniach będą montowane osobno. Ruszt dwupoziomowy krzyżowy może by był sztywniejszy ale trochę skomplikował by mi robotę dlatego zastanawiam się nad jednopoziomowym. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o jakie ocieplenie chodzi, bo poddasze ocieplam wełną. ,

 

Chodzi o szczelinę między tynkiem a deskowaniem, taka sama szczelina musi być na zewnątrz, elewacja (styropian) nie jest na styk do dachu tylko zostaje szczelina, gdzieś to powietrze musi wejść aby zabrać wilgoć z wełny.

Dlatego Panowie przed wełną, między krokwiami robili szczelinę ze sznurka . . .

Edytowane przez zeusrulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na 99% tej szczeliny nie ma !! a Inwestor jeszcze nie wie o co chodzi to tym bardziej na 99,9% jej nie ma.

Czym jest warstwa wstępnego krycia ? papa czy membrana ?

 

No rzeczywiście tynkarze zatynkowali kolankową pod same deski i nie ma tam żadnej szczeliny wentylacyjnej. Warstwa wstępnego krycia to papa. Jeśli można to proszę o wyjaśnienie w czym tkwi problem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to proszę o wyjaśnienie w czym tkwi problem. Pozdrawiam

 

W tym, że aby wentylować dach (zabierać wilgoć) musisz mieć wlot powietrza który został teraz zamknięty a wylot tego powietrza w kalenicy gdzie deski powinny być rozcięte.

Nie wiem kto tu winny . . . tynkarze MOŻE powinni o tym wiedzieć, ale panowie od izolacji to już na 100% powinni o tym wiedzieć skoro robili szczelinę pod deskowaniem . . . Powinni Ci o tym powiedzieć, a Ty powinieneś im dopłacić za dodatkową pracę . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...