Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mają wtopić tak jak chcą i zaakrylować (ślizg) czy połączyć skos z sufitem ? pytam z ciekawości ?

Wtapianie taśmy na łączeniach skos -sufit łącząc sufit ze skosem jedną taśma symetrycznie i wtedy tam już nic nie akrylujemy, natomiast w przypadku wtopienia taśm na skos-ściana gdy taśma nie jest wywinięta na ścianę możemy wykańczając narożnik zaakrylować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko o układanie wełny na ściance kolankowej. Jako ze mój budynek jest szkieletowy, to od zewnątrz mam styropian i płytę MFP od środka. Ścianka ma 70 cm wysokości, a wełna z rolki 120 cm szerokości. Czy przecinać wełnę w miejsu połączenia ścianki kolankowej ze skosem, czy połozyc cały kawałek zginając go.?

Załączam zdjęcia.

 

Ps. Na kolankowej będzie tylko te 15 cm wełny bo na zrwnętrz jest styropian. A na skosie 25 cm wełny.

CAM01285.jpg

CAM01283.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenie, pytanie.

Otwierając wyłaz na strych, zaraz bije z niego zimne powietrze, nie ma tam żadnego ogrzewania, normalnie wszystko jest ocieplone tak jak powinno być, dach wydeskowany, wnętrze obite płytą osb. Szczyty ocieplone, a od wewnątrz normalnie widać pustaki. Czy to jest normalny efekt takiego zimna na tym strychu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Typowe" poddasze gdzie jetki sa tuz (do hmm 250mm) nad przyszlym sufitem to, sufit wykonac najlepiej jest na stelazu jednopoziomowym.

Dokładnie tak jak piszesz. Mnie martwi jednak fakt że:

- jętki mają długość od krokwi do krokwi 5m

- nie opierają się na ściance działowej, mając przez to dużą swobodę ruchu.

Obawiam się że to może mieć wpływ na trwałość przyszłej konstrukcji. Jętki mam 14x5cm chyba typowe. A może przykręcić je do ścianki działowej w celu zwiększenia sztywności - czy może tak się nie robi?

Edytowane przez f417
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymagana konsultacja z lekarzem rodzinnym (kb). Moze zaakzeptuje recepte.

Wstaw nad jetkami stezenia do krokwi podobnie jak kratownica wiazara, po jednej parze na jetke. Dla ustabilizowania jetki wstaw srodkiem pomiedzy nimi wymian. Nie mocuj jetek do scian.

Stężenia do krokwi to mniej więcej coś takiego (na czerwono)

Kopia strop.JPG

A wymian między jętkami to rozumiem że połączenie wszystkich jętek z sobą na środku ich długości tzn nad ścianką działową?

Daj spokuj z tym rodzinnym nikt nie jest wszechwiedzący. Inaczej nie pytał by.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy profile CD łączy się z profilami u przy ścianie na stałe (np. pchełkami) czy też nie łączy się ich aby połączenie było pływającej jak przy ściankach z karton gipsu ?.

Nie ma czegoś takiego jak pływające ściany czy sufity ! to utopia i fikcja czysto teoretyczna .Aby uzyskać tego typu efekt musi być spełniony szereg warunków jak idealne kąty, Idealne piony ,idealnie proste połączenia , taśmy separacyjne gładkie jak dupa niemowlaka, a nie po naklejeniu na tynki, brak profili UD, dylatacje obwodowe zachowane w praktyce to nieosiągalne . Istotnie nie łączy się pchełkami profili cd z ud jedynie tylko technologicznie to znaczy tymczasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak pływające ściany czy sufity ! to utopia i fikcja czysto teoretyczna .Aby uzyskać tego typu efekt musi być spełniony szereg warunków jak idealne kąty, Idealne piony ,idealnie proste połączenia , taśmy separacyjne gładkie jak dupa niemowlaka, a nie po naklejeniu na tynki, brak profili UD, dylatacje obwodowe zachowane w praktyce to nieosiągalne . Istotnie nie łączy się pchełkami profili cd z ud jedynie tylko technologicznie to znaczy tymczasowo.

 

Czy profile CD łączy się z profilami u przy ścianie na stałe (np. pchełkami) czy też nie łączy się ich aby połączenie było pływającej jak przy ściankach z karton gipsu ?.

 

Nie ale nie wyklucza że można też przykręcić płyte do ud.

 

Zgadzam się w całości z Profi'm. Kiedyś jak robiłem spoinowanie na siatkach to może i miało znaczenie. Dziś przy taśmach pełnych znaczenia już nie ma. I tak prędzej serce pęknie niż spoina z TT czy papierem.

 

Profile CD nie potrzeba "pchełkować" z UD. Wyjątkiem u mnie są profile CD które kończą się przy oknie - tu stabilizuje glif okna by przypadkiem profile się nie wsunęły czy wysunęły z UDeków. Tak samo płyty też przykręcam do przyściennych UDeków. Pchełki używam z łbem podkładkowym i bez wiertełka na końcu - zwykły ostry czubek do blach cienkich.

 

taśmy separacyjne stosuję by ewentualne pęknięcie wyszło idealnie w narożniku płyta-ściana i jako ochronę ściany przed ubrudzeniem szpachlówkami. Taśma separacyjna - dowolna taśma, nawet żółta malarska. Tylko nie zwykła brązowa taśma pakowa bo zostawia klej na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie. Mam jętki długie na jakieś 4-5m. Jakieś 0,6m od łączenia krokwi z jętkami planuję zrobić sobie ściankę działową z gk długą na jakieś 10m prostopadle do przebiegu krokwi. I teraz zastanawiam się czy

-przychlastać wymian pod jętkami i do niego kręcić ściankę działową, a nad jętkami dodatkową konstrukcję do krokwi wysoką na jakieś 30cm,

-czy też przepuścić profile (cw100 czy jak one tam się zwą) od podłogi aż do krokwi, dorabiając jakieś wzmacniające profilki w okolicy jętek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w całości z Profi'm. Kiedyś jak robiłem spoinowanie na siatkach to może i miało znaczenie. Dziś przy taśmach pełnych znaczenia już nie ma. I tak prędzej serce pęknie niż spoina z TT czy papierem.

 

Profile CD nie potrzeba "pchełkować" z UD. Wyjątkiem u mnie są profile CD które kończą się przy oknie - tu stabilizuje glif okna by przypadkiem profile się nie wsunęły czy wysunęły z UDeków. Tak samo płyty też przykręcam do przyściennych UDeków. Pchełki używam z łbem podkładkowym i bez wiertełka na końcu - zwykły ostry czubek do blach cienkich.

 

taśmy separacyjne stosuję by ewentualne pęknięcie wyszło idealnie w narożniku płyta-ściana i jako ochronę ściany przed ubrudzeniem szpachlówkami. Taśma separacyjna - dowolna taśma, nawet żółta malarska. Tylko nie zwykła brązowa taśma pakowa bo zostawia klej na ścianie.

Nareszcie się zgadzamy z wodzem. Nawiasem mówiąc to mimo wszystko według mojej praktyki to TT ma większe skłonności do odparzania się jak zwykła taśma papierowa , natomiast flizelina wygrywa dla mnie pod tym względem chyba ze względu na swą chłonną strukturę ? ale może się mylę ciekaw jestem jak koledzy to ze swojej praktyki oceniają ? absolutnie nie dyskredytuje żadnego materiału. Tylko proszę bez kitu że zawsze wszystko pikobelo było :yes:

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie. Mam jętki długie na jakieś 4-5m. Jakieś 0,6m od łączenia krokwi z jętkami planuję zrobić sobie ściankę działową z gk długą na jakieś 10m prostopadle do przebiegu krokwi. I teraz zastanawiam się czy

-przychlastać wymian pod jętkami i do niego kręcić ściankę działową, a nad jętkami dodatkową konstrukcję do krokwi wysoką na jakieś 30cm,

-czy też przepuścić profile (cw100 czy jak one tam się zwą) od podłogi aż do krokwi, dorabiając jakieś wzmacniające profilki w okolicy jętek?

Wymiany to nie głupia sprawa bo zawsze stabilizują pracę jętek. Często zamiast wymian jak nie było łat lub dech to obracaliśmy Profil i kręciliśmy do jętek.

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiany to nie głupia sprawa bo zawsze stabilizują pracę jętek. Często zamiast wymian jak nie było łat lub dech to obracaliśmy Profil i kręciliśmy do jętek.

 

Dwie strony wcześniej wkleiłem foto poddasza. Ściana będzie przebiegać dokładnie w miejscu gdzie stoi drabina. Im dłużej nad tym myśle, tym bardziej wydaje mi się korzystne dokręcenie wymianu do krokwi a jętki zostawię w spokoju.

Jętki będą odkryte, a że są krzywe, oszczędziłoby to zmagań z poziomem wymianu przy jętkach.

Wtedy dam gęściej profile pionowe ale bezpośrednio do dachu.

Tą część sufitu 60cm po prawej stronie ścianki zbuduję gk pod jętkami i połącze ze ścianą na ślizg.

Dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wełna ruszyła. Mozolnie na razie idzie... ale idzie

 

 

zastanawiam się tylko czy przy szczycie przeciąć wełnę, czy polecieć łukiem na drugi skos.

 

W "trudnych" miejscach musiałem podwiązać sznurkiem, a tak to generalnie się trzyma wełna sama.

 

rury przesunąłem w druga warstwę. Mieszczą się jakaś pod profile CD, dałem wieszaki na 11 cm.

CAM01322.jpg

CAM01319.jpg

CAM01314.jpg

CAM01308.jpg

CAM01317.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie strony wcześniej wkleiłem foto poddasza. Ściana będzie przebiegać dokładnie w miejscu gdzie stoi drabina. Im dłużej nad tym myśle, tym bardziej wydaje mi się korzystne dokręcenie wymianu do krokwi a jętki zostawię w spokoju.

Jętki będą odkryte, a że są krzywe, oszczędziłoby to zmagań z poziomem wymianu przy jętkach.

Wtedy dam gęściej profile pionowe ale bezpośrednio do dachu.

Tą część sufitu 60cm po prawej stronie ścianki zbuduję gk pod jętkami i połącze ze ścianą na ślizg.

Dobry pomysł?

Nie trybie na trzeźwo jak to ma wyglądać . Nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wełna ruszyła. Mozolnie na razie idzie... ale idzie

 

 

zastanawiam się tylko czy przy szczycie przeciąć wełnę, czy polecieć łukiem na drugi skos.

 

W "trudnych" miejscach musiałem podwiązać sznurkiem, a tak to generalnie się trzyma wełna sama.

 

 

rury przesunąłem w druga warstwę. Mieszczą się jakaś pod profile CD, dałem wieszaki na 11 cm.

 

Skontrolowałeś swoje ustawienie grzybów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontrolowałeś swoje ustawienie grzybów ?

 

A jak to zrobić?

Mam nadzieje ze to nie głupie pytanie..?

 

Generalni po ustawieniu górnego i dolnego prifila, środkowe ustawiałem od łaty (3m profil stalowy).

 

Załozony profil cd 60 da sie przesunąc od jednej ściciany szczytowej do drugiej trafiając w grzybki bez większej pomocy ( ponad 10 m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...