Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kamyki20...

A jak byś wkleił w tą szczelinę pomiedzy oknem dachowym a deską pasek styroduru lub styropiany na painkę.

No i najważniejsze czy nad oknem jest prawidłowo odprowadzona woda ze skroplin, czy jest rynienka, i co z papą nad oknem, gdzie jest wywineta do rynienki, nad okno?

 

Co do twojej metody... pod boazerię będzie dobrze, widzę że nawet jętki kocami wyowijane, będzie im ciepło..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące kolejności montowania płyt g-k. A konkretnie to to, że ścianki działowe będą obkładane płytami. I dobrze by było gdyby to było zrobione w pierwszej kolejności a później skosy i sufit. No ale nie zawsze tak wychodzi. Mószę czekać na elektryka żeby położył mi instalację. A żeby nie tracić czasu chciałbym przykręcić płyty do skosów i sufitu. Czy taka kolejność jest dobra. Jak tak to jak to wykonać najlepiej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peszle dam tylko na oświetlenie na suficie od razu z kablem. Gościu pokazał mi gdzie mu wyjść to później połączy. Na ścianach pujdzie kabel na uchwytach a na to potem płyta.

Jaką szczelinę zostawić między płytą sufitu a ścianą?

Czy między płytami na ściankach a sufitem też dać szczelinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko,

 

Mam szybkie pytanie w kwestii ekofibru. Planuję strop drewniany (więźba wiązarowa) o pow ok 200 m2. Chciałbym to ocieplić, zastanawiam sie nad ekofibrem.

 

Dostałem ofertę na 37pln/m2 w warstwie 28 cm(uwzglkędnione 2 cm osiadania) co ma odpowiadać przenikalności cieplnej na poziomie 0,15W/m2.

Produkt Isoflock o współczynniku przenikania lambda 0,037 w/m2.

 

Czy to rozsądna cena? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z firmą termo-strop?

 

http://www.termo-strop.pl/

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

 

Pozdr

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jetki to, tez wiezba :)

Pomiedzy jetkami, a nad uw pewnie sa wymiany z desek.

 

Dziękuje za odpowiedź.

Wiem że jętki to więźba.

Co to jest wymiana z desek?

 

Czy to co napisał rafał2011 aby nie przykręcić płyt do profilu poziomego UW wystarczy?

Więźba jednak pracuje pod wpływem śniegu czy wiatru i zastanawiam się czy to wystarczy aby nie było pęknięć.

Edytowane przez zorrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dol!parter robiles? No i plyty poprawiles czy zostaly tak na wcisk?

 

dół zrobiony - na razie salon z otwartą kuchnią i łazienka. W łazience na razie nic nie pęka w kuchni też, w salonie pojawiła się rysa o długości około 2 m w miejscu gdzie była największa szczelina - dałem tam niestety skąpo akrylu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Kolegów o radę

 

Nie mam wytynkowanego domu i nie mam podbitki jeszcze. Dom ma sciany trójwarstwowe ( styro w srodku ). Nie wiem do końca jak powinno wyglądać wykończenie wełny na poddaszu przy murłacie. Niestety trochę tej wełny wyciągnęły ptaki. Wiadomo, są to małe ilosci ale nie podoba mi się tak jak jest. Czy można na końcu wełny "wkleić" kawałki wełny w płytach? Ona jest twardsza i by fajnie to wykończyło moim zdaniem. Proszę o pomoc.

 

IMAG0286.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na minięcie płatIMG_4526.jpgwi (kosztem wysokości pomieszczenia)

Czy aby poprawny?

 

I ponawiam pytanie

Jak poziomujecie stelaż podwójny na łączniku krzyżowym -jutro napycham wełną ostatnie pomieszczenie

 

Całość jest na Rigipsie i mam luz między profilami (jest on tylko w centrum pomieszczenia) przy ścianach górny CD leży na UD a dolny jest wsunięty do tego UD i tam luzu nie ma

Pierwsze pomieszczenie skopałem t.j. skręciłem łącznik z CDkiem ale poziom mam;)

Jak fachowo się to robi bez skręcania (ten luz to ok. 3-4mm) przy stosunkowo lekkim pociągnięciu za dolny CD

 

Pan z Rigipsa stwierdził że tak ma być ule nie wyjaśnił ja to poziomować

Nie miałbym problemu gdybym zrezygnował z obrysu UD wtedy całość byłaby na jednym poziomie

IMG_4526.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...