Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak masz ścianę trójwarstwową to ciągłość izolacji prawdopodobnie masz prawidłową, gdybyś musiał teraz dojechać ociepleniem z zewnątrz musiałbyś wszystko wyrównywać itp. tak jak teraz ,to głębsze dziury uzupełniłbym kawałkami wełny, ewentualnie wyciąć/wstawić. Po uzupełnieniu braków zaklej wełną lub styropianem i zaciągnij klejem żeby nie było powtórki z rozrywki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na minięcie płat[ATTACH=CONFIG]235725[/ATTACH]wi (kosztem wysokości pomieszczenia)

Czy aby poprawny?

 

I ponawiam pytanie

Jak poziomujecie stelaż podwójny na łączniku krzyżowym -jutro napycham wełną ostatnie pomieszczenie

 

Całość jest na Rigipsie i mam luz między profilami (jest on tylko w centrum pomieszczenia) przy ścianach górny CD leży na UD a dolny jest wsunięty do tego UD i tam luzu nie ma

Pierwsze pomieszczenie skopałem t.j. skręciłem łącznik z CDkiem ale poziom mam;)

Jak fachowo się to robi bez skręcania (ten luz to ok. 3-4mm) przy stosunkowo lekkim pociągnięciu za dolny CD

 

Pan z Rigipsa stwierdził że tak ma być ule nie wyjaśnił ja to poziomować

Nie miałbym problemu gdybym zrezygnował z obrysu UD wtedy całość byłaby na jednym poziomie

Nie przedstawisz nam pana z rigipsa ? Potrzebujemy wiedzy i zaproś go na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja ocieplenie ze styro to mam w srodku. pisalem ze sciana trojwarstwowa ( taki pomysl tescia, ja tam zachwycony nie jestem ) i nie wiem jak to ladnie wykonczyc teraz, bo irytuja mnie takie postrzępione końce wełny. nie mógłbym tam płyty rockwoola odpowiednio wyciąć i wstawić na końcu tej postrzępionej wełny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przedstawisz nam pana z rigipsa ? Potrzebujemy wiedzy i zaproś go na forum

 

Cytuję

"Luz ma być i jest częścią technologii. Proszę ruszt wypoziomować przed przykręceniem płyt. Łączniki krzyżowe można przykręcić jednym wkrętem do górnego poziomu profili."

 

Wiem że nic nie wiem nie rozwiązuje mojego problemu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję

"Luz ma być i jest częścią technologii. Proszę ruszt wypoziomować przed przykręceniem płyt. Łączniki krzyżowe można przykręcić jednym wkrętem do górnego poziomu profili."

 

Wiem że nic nie wiem nie rozwiązuje mojego problemu;)

 

Jeżeli chodzi o luz tych profili, ja zawsze dawałem główny dwa może trzy milimetry wyżej, tak aby nośny był w poziomie już przy obciążeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko,

 

Mam szybkie pytanie w kwestii ekofibru. Planuję strop drewniany (więźba wiązarowa) o pow ok 200 m2. Chciałbym to ocieplić, zastanawiam sie nad ekofibrem.

 

Dostałem ofertę na 37pln/m2 w warstwie 28 cm(uwzglkędnione 2 cm osiadania) co ma odpowiadać przenikalności cieplnej na poziomie 0,15W/m2.

Produkt Isoflock o współczynniku przenikania lambda 0,037 w/m2.

 

Czy to rozsądna cena? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z firmą termo-strop?

 

http://www.termo-strop.pl/

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

 

Pozdr

Marcin

 

Jeloł,

 

Ponawiam pytanko... Czy ktoś ma ktoś z ekofibrem lub tą firma jakieś doświadczenia..?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pzdr

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie szpachlowania

Położyłem płyty i zaszpachlowałem przy krawedziach od ścian lecz nie dałem fizeliny czy ona powinna być czy raczej nie, drugie pytanie czy szpachlować całe płyty czy łączenia i wkręty?jak to lepiej wygląda?wiadomo że bez szpachlowania mniej pracy i oszczędność na materiale pytanie jak wy robicie i czy nie widac na łączeniech że jest różnica w szpachlu mi na łączeniu wychodzi pół mm mniej niż na płytach nijak nie moge tego zrównać do równa z płytą. 3 pytanie Jaką taśme dać na łączenie ścianki kolankowej z sufitem zrobiłem bez niczego i mi troszke krzywo wyszło chciałbym to jakoś poprawić.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję

"Luz ma być i jest częścią technologii. Proszę ruszt wypoziomować przed przykręceniem płyt. Łączniki krzyżowe można przykręcić jednym wkrętem do górnego poziomu profili."

 

Wiem że nic nie wiem nie rozwiązuje mojego problemu;)

To po co dzwonisz ? żeby nas sprawdzać czy znamy się na robocie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję

"Luz ma być i jest częścią technologii. Proszę ruszt wypoziomować przed przykręceniem płyt. Łączniki krzyżowe można przykręcić jednym wkrętem do górnego poziomu profili."

 

Wiem że nic nie wiem nie rozwiązuje mojego problemu;)

To zapytaj tego twojego doradce kiedy ma być luz ? bo już wiem że cwel ci doradzał :yes: może płytki wcześniej sprzedawał a teraz doradza w g-k:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź ;) kilka tygodni temu pytałem i nie dostałem odpowiedzi. Nawet podejrzewałem że łącznik krzyżowy mam z innej "bajki" Z lektury forum wynikało że górny leży na obrysie lub jest wsunięty w dodatkowy UD (czyli dwa na ścianie) ale to już przesada

 

Wczoraj zakończyłem stelaże i wełnę o zgrozo- a robiłem to hobbistycznie;) czytaj z braku kasy 3-5h dziennie po lub przed pracą. W sobotę była wełna to trochę dłużej na dochodzenie do siebie;) niedziele wolne. Myślę 140m2 ok. 45h ale w tym jeszcze podłączenie i wybicie otworów wentylacji i podpięcie odpowietrzenia kanalizacji (Najgorzej codziennie zaczynać i codziennie kończyć 1h mija zanim coś zrobisz -przebierz się, wypakujesz narzędzia, podłączysz prąd a na końcu odwrotnie + posprzątaj po sobie)

Jeden pokój wykonany w 90% czeka do wiosny bo komin mokry :(

 

Teraz płytowanie- mam KG 2m 4pro co by się nie zmęczyć przy wnoszeniu. 3m nie mieli w sprzedaży a 2,6m jak liczyłem to za dużo odpadów (na moim poddaszu)

 

I jeszcze pytam

 

Czy kominy oddzielacie jakoś od wełny papą czy folią (tutaj nie pytam o komin cieknący)

Może to dobry pomysł gdyby ewentualny przeciek ominął wełnę i płytę a pokazał się niżej na ścianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź ;) kilka tygodni temu pytałem i nie dostałem odpowiedzi. Nawet podejrzewałem że łącznik krzyżowy mam z innej "bajki" Z lektury forum wynikało że górny leży na obrysie lub jest wsunięty w dodatkowy UD (czyli dwa na ścianie) ale to już przesada

 

Wczoraj zakończyłem stelaże i wełnę o zgrozo- a robiłem to hobbistycznie;) czytaj z braku kasy 3-5h dziennie po lub przed pracą. W sobotę była wełna to trochę dłużej na dochodzenie do siebie;) niedziele wolne. Myślę 140m2 ok. 45h ale w tym jeszcze podłączenie i wybicie otworów wentylacji i podpięcie odpowietrzenia kanalizacji (Najgorzej codziennie zaczynać i codziennie kończyć 1h mija zanim coś zrobisz -przebierz się, wypakujesz narzędzia, podłączysz prąd a na końcu odwrotnie + posprzątaj po sobie)

Jeden pokój wykonany w 90% czeka do wiosny bo komin mokry :(

 

Teraz płytowanie- mam KG 2m 4pro co by się nie zmęczyć przy wnoszeniu. 3m nie mieli w sprzedaży a 2,6m jak liczyłem to za dużo odpadów (na moim poddaszu)

 

I jeszcze pytam

 

Czy kominy oddzielacie jakoś od wełny papą czy folią (tutaj nie pytam o komin cieknący)

Może to dobry pomysł gdyby ewentualny przeciek ominął wełnę i płytę a pokazał się niżej na ścianie

 

Co lepiej się pali folia czy wełna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...