Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanie mam do speców. Pomalowane pokoje na kolor a tu ZONK. Pęknięcie jak Berlin. Wygląda jakby płyta pękła, czy to możliwe żeby pękła jak od linijki? I to w dwóch pokojach w tych samych miejscach? A może taśma papierowa się odkleiła? Co teraz proponujecie? Wykonawca twierdzi że nigdy czegoś takiego nie widział. Zaproponował wklejenie flizeliny, zagładzenie tem twardym gipsem (UNIFLOT), później miękkim, wyszlifować i pomalować.Zdjęcie-0270.jpgZdjęcie-0272.jpgZdjęcie-0271.jpg

 

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do speców. Pomalowane pokoje na kolor a tu ZONK. Pęknięcie jak Berlin. Wygląda jakby płyta pękła, czy to możliwe żeby pękła jak od linijki? I to w dwóch pokojach w tych samych miejscach? A może taśma papierowa się odkleiła? Co teraz proponujecie? Wykonawca twierdzi że nigdy czegoś takiego nie widział. Zaproponował wklejenie flizeliny, zagładzenie tem twardym gipsem (UNIFLOT), później miękkim, wyszlifować i pomalować.[ATTACH=CONFIG]237782[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]237783[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]237784[/ATTACH]

 

Co Wy na to?

 

To połączenie sufit/skos ? Czy skos/kolankowa (murowana) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za wieszakami do profili CD na skosy. Zdecydowałem się na wieszaki kotwowe bezpośrednie (czy jak to się tam zwie). Wełna będzie kończyła się 22 cm pod krokwiami.

Jakiej długości wieszaki zastosować?

25 cm wystarczy?

Na Allegro widzę że są (z firmowych) wieszaki Rigipsa 25 cm z blachy 1 mm i (znacznie tańsze) Koelnera 27 cm z blachy 0,8 mm

Te Koelnery będą wystarczające?

 

EDIT:

 

I jeszcze jedno. Wieszaki KNAUFA i KOELNERA wyglądają identycznie Czy to nie jest ten sam wyrób?

Edytowane przez pawelpiwowarczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit - skos.

 

Ja robiłem takie pęknięcia w taki sposób - fazujesz nożykiem to pęknięcie, tak jak to robisz przy krótszych bokach płyty g/k. Wstępnie wypełniasz to masą spoinową, vario,uniflott. Po ściągnięciu masy kolejna warstwa spoinówki i wklejasz papier czy też fizelinę. Na to szpachel, druga warstwa, szlif i po sprawie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za wieszakami do profili CD na skosy. Zdecydowałem się na wieszaki kotwowe bezpośrednie (czy jak to się tam zwie). Wełna będzie kończyła się 22 cm pod krokwiami.

Jakiej długości wieszaki zastosować?

25 cm wystarczy?

Na Allegro widzę że są (z firmowych) wieszaki Rigipsa 25 cm z blachy 1 mm i (znacznie tańsze) Koelnera 27 cm z blachy 0,8 mm

Te Koelnery będą wystarczające?

 

EDIT:

 

I jeszcze jedno. Wieszaki KNAUFA i KOELNERA wyglądają identycznie Czy to nie jest ten sam wyrób?

 

Wełna 22 cm poza płaszczyznę czołową krokwi ??

Jeśli dajesz 22 cm warstwy podkrokwiowej to wieszak 25 cm to stanowczo za mało, 27 hmm i to cieńszej blachy też odpada, musisz je wydłużyć, więc wybór padnie na Koelnera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pod koniec tygodnia biorę się za druga warstwę ocieplenia (pod krokwiami) ale proszę o poradę jak wystartować.

 

wełna będzie 10 cm nabijana na wieszaki rozwijana z rolki w poprzek krokwi.

 

niestety jak na załączonym zdjęciu mam słupki i nie wiem jak tą wełną dojechać do samej ścianki kolankowej.

Ponacinać wełnę na rolce w miejscach słupków, czy może powycinać z wełny odpowiednie kawałki i wciskać osobno? a może jeszcze jakoś inaczej?

CAM01351.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałeś jak wybrałeś.

z zewnątrz mam na kolankowej 10 cm styropianu i pogrubiłem to 15 cm wełny razem 25 cm ocieplenia, czyli tak jak wszystkie ściany w budynku - bo to szkieletówka. A druga sprawa że żona chciała tam mieć jakieś schowki, ale i tak nic z tego nie wyjdzie... więc pozostaje jak napisałeś męczenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...