Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

najwygodniej byłoby mi pokazać jak się z tym uporać.

Utnij pas szerszy od słupka o jakieś.... po dwadzieścia cm szerszy z każdej ze stron. I na tyle wysoki by wyciąć w nim miejsce na słupek, resztę pomiędzy słupkami uzupelnisz oddzielnymi arkuszami. Pamiętaj o naddatkach. Źle jak dla mnie zalaczasz zdjęcia, nie widzę ich na tabie.

Przyjadę żeby zobaczyć cie w akcji. Zaproś mnie bo mi pampers nie pomoże chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

MasterCheat

Mam pytanie o twoją wentylację to jest szczegół

Jedziesz na niebieskim systemie - jakie są uszczelki dla tego systemu i jak siedzi rura- czy jest to połączenie szczelne, sztywne a uszczelka ma przekrój okrągły

Pytam bo ja jadę na zielonym systemie i mam uszczelki płaskie (...)-są do d.... rura wysuwa się ze skrzynki ni jak nie ma sztywnego i szczelnego połączenia

Ale może się nie znam i płaską uszczelkę też nasuwa się na rurę a później wsuwa do skrzynki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie i proszę o radę.

Mam porobione całe ocieplenie wraz z sufitem, na to paroizalacją, regipsy. Na suficie mam zrobione ocieplenie z wełny i wczoraj kiedy wszedłem na nie ocieplony stryszek(pełne deskowanie, blacha) zauważyłem kilka, około 30 kropel wody rozmieszczoonych w różnych miejscach na wełnie(dach napewno szczelny), dodam że mam już cenralne ogrzewanie więc grzeje bo szpachluje, gładź itd. Tydzień temu miałem wylewaną posadzke w łazience gr ok 4cm, ok 9m2. Moje pytanie czy te ostanie czynnosci wykonywane na gorze (posadzka, szpachlowanie) może przyczynić sie do wykroplenia się większej ilosci pary wodnej i stad te krople na wełnie? ogólnie wełna jest sucha ale chcę się tutaj poradzić co dalej.

Edytowane przez Siwy25590
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MasterCheat

Mam pytanie o twoją wentylację to jest szczegół

Jedziesz na niebieskim systemie - jakie są uszczelki dla tego systemu i jak siedzi rura- czy jest to połączenie szczelne, sztywne a uszczelka ma przekrój okrągły

Pytam bo ja jadę na zielonym systemie i mam uszczelki płaskie (...)-są do d.... rura wysuwa się ze skrzynki ni jak nie ma sztywnego i szczelnego połączenia

Ale może się nie znam i płaską uszczelkę też nasuwa się na rurę a później wsuwa do skrzynki?

 

Sam tego nie montowalem. Ale generalnie rury dość mocno siedza w skrztnkach. Trzeba uzyc duzej sily zeby wyciągnąć.

 

2 sztuki wyciagnalem, ale nie przglądalem sie za specjalnie. Z tego co pamietam to na wyjsciach skrzynek (stalowe rury) sa pogrubienia o kture zaczepia sie niebieska rura z tworzywa (prążkowana). A w srodku wyjsc jest uszczelka. Jak nie zapomne to zribue jakies zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, już wiem że u ciebie są te same uszczelki tylko system bardziej dopasowany

U mnie problem że zarówno na włożenie jak i wyciągnięcie rury siły używać nie muszę:(

wentylację rozkładam sam - i wiem że połączenia nie są szczelne a tak pozostać nie mogą

 

Pewnie gdyby robiła to firma o tym bym nie wiedział i nie musiałbym się przejmować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie

 

Mam porobione całe ocieplenie wraz z sufitem, na to paroizalacją, regipsy. Na suficie mam zrobione ocieplenie z wełny i wczoraj kiedy wszedłem na nie ocieplony stryszek(pełne deskowanie, blacha) zauważyłem kilka, około 30 kropel wody rozmieszczoonych w różnych miejscach na wełnie(dach napewno szczelny), dodam że mam już cenralne ogrzewanie więc grzeje bo szpachluje, gładź itd. Tydzień temu miałem wylewaną posadzke w łazience gr ok 4cm, ok 9m2. Moje pytanie czy te ostanie czynnosci wykonywane na gorze (posadzka, szpachlowanie) może przyczynić sie do wykroplenia się większej ilosci pary wodnej i stad te krople na wełnie? ogólnie wełna jest sucha ale chcę się tutaj poradzić co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MasterCheat też mam takową maskę predatora ale mam też chyba klaustrofobie i mimo tych dużych wentyli pocę się i duszno mi jakoś więc wolę

kaszlać;)

Siwy25590 to prawo fizyki jest - Na to musi praktyk odpowiedzieć na stryszku zimno od spodu grzejesz Czy to źle dla wełny? Te krople

Zapewne woda odparuje za 2-3 dni jak nie to na wiosnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie występują te krople, pod krokwiami, kalenica?

 

krople są na wierzchniej warstwie wełny, która przykrywa sufit, kapią skroplone z blachodachówki przez szpary mdzy deskami, wentylacja jest zrobiona ale czy woda z posadzki i szpachlowania może być tego przyczyną?, przed tem tego nie było, kropel jest nie wiele, jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka taśma dwustronna może być do przyklejanie folii paroizolacyjnej http://allegro.pl/tasma-dwustronna-na-folii-pp-50-mm-x-25-m-vorel-i3866723861.html , czy jakaś specjalna?

 

Taka może byc pewnie. Nie może być taka z papiernika bo ona to się do niczego nie nadaję. Ja osobiscie sporo zuzylem takiej do dywanów podklejania bo jest cholernie mocna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z problemem...

 

Na moje poddasze wprowadziła się kuna mieszka już wakacji ale dopiero wczoraj została zauważona

Wcześniej myślałem że dziury w membranie zrobił dzięcioł (były tylko 2) bo może drzewo więźby chore natomiast po ociepleniu wełną zaczynają pojawiać się nowe dziury

i w sumie nie jestem w stanie stwierdzić ile jest bo wełna zasłania

 

Stworkiem zajmę się dzisiaj - jeżeli mi się uda - od wczoraj na budowie "krzyczy" radio dzisiaj zakupie coś ala klatka czy spray odstraszający

z tym, że wolałbym jednak zobaczyć to i wywieść z 20km (jak ktoś blisko mieszka chętnie oddam)

 

Ale moje pytanie

Wiem że na pewno zdejmę wełnę w pokoju nad garażem - tamtędy ma wejście od dworu po rusztowaniu

Jak mogę sprawdzić oprócz zdejmowania gąsiorów uszkodzenia membrany - od spodu mam już styropian więc nic nie zobaczę

 

Wełna jest od 2-3tygodni straty nie powinny jeszcze być duże oby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kamerą mam problem ciężko takową pożyczyć

Moja firma kupiła termowizję w 2013 roku i od tej pory nikt jej nie widział ;) jest ale nikt jej nie ma

Ktoś ją zawinął i teraz kasę nabija. Co jakiś czas dostają maila "osoba która pożyczyła proszona jest o zwrot kamery " ;) i cisza

 

Na necie są żywo-łapki 140-200PLN może da radę a termowizja ma namierzyć zwierzę czy dziurę w membranie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...