Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Właściwie, to czemu kłócicie się? Na zdjęciach wszystko jest piękne. Jak to się mówi: w telewizji zawsze świeci słońce. Poza tym trochę nie fair pokazywać dwa różne stany zakończenia robót. Też mu te okna zamontowali, szkoda, ze w ogóle nie na belce szczytowej. Zababrałeś podkład podłogowy tym pistoletem.

P.S.

Przez płytę wypuszczaj termoflexa bez izolacji, bo jak gość potem anemostat zainstaluje?

Rafał, kurdę, żadnej wentylacji tam nie ma?

Jest wypuszczony bez izolacji ale że to typ z wewnętrzną rurą perforowaną więc lepiej anemostat mocować wraz ze wszystkimi trzema warstwami czyli właściwą rurą, celofanem i rękawem zewnętrznym a wełna cofnięta nad płytę.

 

Jaki podkład podłogowy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chłopacy więcej luzu. To tylko praca - zastanówcie się: zamiast się wspierać, to kłócicie się o pierdoły, no bo jakie to ma znaczenie, że ten tak, a ten tak? A przecież każdemu się zadarzyło ....... Jesteśmy z okolicy, to może piwko wypijemy. Jak zobaczyłem zdjęcia, to już wiedziałem, że nie robisz developerki. Też umiem tak szpachlować (no zawsze coś tam podszlifować muszę) ale moi ludzie już nie. Generalnie bardzo pilnuję, żeby połacie były bardzo równe i nie szpachluję całości, ale dostrzegam wyższość tej metody (nieraz połączenia widać, bo gips bez papieru chłonie wilgoć inaczej, niż ten w płycie. Ale to naprawdę rzadko mi się trafia), choć ma ona swoje wady na przyszłość. Ja też używam bez wiertła, najlepiej z okrągłymi i niskimi łbami. Nie mam zastrzeżeń do metody w poprzek, ale jakoś mnie wk......., jak potem dotykam i czuję ugięcie. Tak po mojemu wydaje mi się, że jest pewniej. Może rzeczywiście przesadzam. Podkład podłogowy - jastrych - wydawało mi się, że zamalowany. Może to światło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co RomKon, trochę mnie martwi, ze te finisze bardzo delikatne i nieraz france potrafią zawinąć się na wałku. Szczególnie, jak gość już zmęczony i traci wyczucie nacisku. Ale z drugiej strony można je wyszlifować na "stół". W ogóle już mnie to męczy. Teraz chciałbym być PREZESEM. To bym se jeździł i prezenty przyjmował.

Te PYRY to herbatę ci przynajmniej robią?

Rafał, no ślepy byłem. Jak wół jest. Fajne poddasze, dzieciak może na rowerze się rozpędzić, tylko chyba niskie? A drzwi nie będzie? U mnie w domu też te sufity takie trumienki. Jeszce gorzej, bo koperta.

K....... , to ja tyle lat tak drogo kupuję?

Edytowane przez Radek.s69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co RomKon, trochę mnie martwi, ze te finisze bardzo delikatne I nieraz france potrafią zawinąć się na wałku. Szczególnie, jak gość już zmęczony i traci wyczucie nacisku. Ale z drugiej strony można je wyszlifować na "stół". W ogóle już mnie to męczy. Teraz chciałbym być PREZESEM. To bym se jeździł i prezenty przyjmował.

Te PYRY to herbatę ci przynajmniej robią?

...ja jestem PYRA :D :D :D tyle że od prawie 10lat a dokładnie od 8lat kręcę się po okolicach Wawy ;) a teraz wróciłem (na chwilkę) na stare śmiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopacy więcej luzu. To tylko praca - zastanówcie się: zamiast się wspierać, to kłócicie się o pierdoły, no bo jakie to ma znaczenie, że ten tak, a ten tak? A przecież każdemu się zadarzyło ....... Jesteśmy z okolicy, to może piwko wypijemy. Jak zobaczyłem zdjęcia, to już wiedziałem, że nie robisz developerki. Też umiem tak szpachlować (no zawsze coś tam podszlifować muszę) ale moi ludzie już nie. Generalnie bardzo pilnuję, żeby połacie były bardzo równe i nie szpachluję całości, ale dostrzegam wyższość tej metody (nieraz połączenia widać, bo gips bez papieru chłonie wilgoć inaczej, niż ten w płycie. Ale to naprawdę rzadko mi się trafia), choć ma ona swoje wady na przyszłość. Ja też używam bez wiertła, najlepiej z okrągłymi i niskimi łbami. Nie mam zastrzeżeń do metody w poprzek, ale jakoś mnie wk......., jak potem dotykam i czuję ugięcie. Tak po mojemu wydaje mi się, że jest pewniej. Może rzeczywiście przesadzam. Podkład podłogowy - jastrych - wydawało mi się, że zamalowany. Może to światło.

 

Masz rację. Podłogi nie przykryłem. Ale posadzkę "umalowałem" tylko na krawędzi a reszta to pył bo nie było wszystko dobrze odkurzone - tylko krawędzie by nie podnieść pyłu na ścianę. Na swoją obronę mam tylko to że to dobra farba i robi nawet za grunt. Na podłogę idą panele a przed położeniem jest posadzka lekko zagruntowana by pył związać.

 

W poprzek jest dużo łatwiej - nie trzeba pilnować idealnych rozstawów profili. Teraz w skosie wyrosły mi słupy i profile musiałem zagęścić bo wychodził centralnie w słupie. Przy wzdłużnym już byłoby myślenie jak to obejść. A że ugięcie... potrafię Inwestorowi pokazać że nie pęknie - napieram barkiem na skos że aż profile jęczą o oczy Inwestora robią się jak całe 9 złotych. Na TeTetkach mogę dać wieczystą gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra sory, na wyrównanie powiem, że porządek, to tam macie jak się patrzy. No w końcu WIELKOPOLSKA.

Ale wiesz, jak się trzech kolegów z wojska spotkało?

Warszawiak mówi: lecę po flaszkę. Krakowiak, ja lecę po kiełbasę. A Poznaniak: to ja polecę po szwagra.

Ale rozumiem, że przeciwko piwku, to nikt nie protestuje?

Edytowane przez Radek.s69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma różnicy wg ciebie przy uwzględnieniu strat ciepła przez ściany, kominy, 1 okno dachowe, inne okna czy dam 5 cm czy 15cm? tak czy siak trzeba dać 2 warstwę wełny - więc dlatego pytam jak dobrać wełnę by nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy na supermate 0,33 jak przy zastosowaniu np unimaty 0,35 gr 15cm i pod spód super wyjdzie w sumie na jedno?

 

Oczywiście, że jest różnica między 5 cm a 15 cm. Nikt z forum nie będzie płacił za Ciebie rachunków.

O takich rzeczach jak izolacje już musisz myśleć przy etapie projektu. Rzeczywiście już nie zrobisz płyty fundamentowej (zakładam, że jej nie masz), nie wstawisz jakiś super windows, czy też nie zamontujesz okien w warstwie ocieplenia ale możesz jak najlepiej ocieplić swój dach i ocieplić jak najlepiej ściany.

Zrobisz to raczej raz w życiu więc lepiej to zrobić raz a dobrze. Dlatego nie ładuj się w super matę w krokwie (koszty), bo zastosowanie jej jest tam bez sensu, ponieważ ważniejsza jest warstwa podkrokwiowa która zakryje mostki które tworzą krokwie. I w warstwie pod możesz zastosować supermatę lub trochę więcej profimaty. Decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej się do tego przekonuje, że przy dobrym stelażu, dobrym płytowaniu, nawet bez fazowania, stosując masy gotowe do wklejania taśm, wystarczy papier.

Do tej pory nie odebrałem żadnego telefonu . . . Czas zweryfikuje teorię.

 

Taśmy TT bardziej przydają się na poprawiane poddasze po kimś, gdzie nie wiesz jak jest zrobiony ruszt, nie po sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej się do tego przekonuje, że przy dobrym stelażu, dobrym płytowaniu, nawet bez fazowania, stosując masy gotowe do wklejania taśm, wystarczy papier.

Do tej pory nie odebrałem żadnego telefonu . . . Czas zweryfikuje teorię.

Masz rację. Jak jest dobry ruszt, dobre płytowanie to spokojnie papier wystarczy. Ale jak to wytłumaczyć Inwestorom? Jak papier może być dobry jak kosztuje 12zł/75mb a TT 45zł/30mb. I tak ze wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzemy praktycznie równe pieniądze za nasze usługi. Ty bierzesz za to:

 

A to mój stan końcowy:

 

1656179_810369848979812_1370416326_n.jpg

 

Te same pieniądze ale u mnie już widać jak wyszło bo praktycznie z pierwszym malowaniem a u Ciebie stan surowy i dopiero po malowaniu można ocenić - ale wtedy Ty jesteś już daleko ;)

 

Zwijam się spać. Jutro muszę rano wstać bo mam robotę. Ty możesz poleżeć dłużej... normalnie tylko pozazdrościć ;)

 

Dobranoc.

Mój Maestro:rolleyes:poziom nie uciekł troszkę na skosie z kolankiem ? bo ja jak wchodzę na budowę to pierwsze piony i poziomy na co zwracam uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 tak

 

2 tak -chociaż duże pomieszczenie to ruszt krzyżowy raczej niepotrzebny no chyba że jakieś inne uwarunkowania do tego typu. Na taśmach TuffTape i Modflex mogę dać wieczystą gwarancję

 

3 tak

 

4 tak nie trzeba krzyżowego

 

Mario

1. Dokładnie tak ma być.

2. Na kratownicy. W poprzek jętek CD na wieszakach obrotowych. Do tych CD poprzecznie CD co 40cm. Tak musi być, żeby nie pękało.

3. Skosy normalnie. Sufit kratownica. Sufity nie na wieszakach WP, tylko obrotowych. WP tylko wtedy, gdy obrotowy nie mieści się.

4. Kratownica na suficie.

P.S.

Nie używaj płyty zwykłej.

 

Skosy widzę obaj się zgadzacie - profil w poprzek krokwi (prostopadle).

Natomiast co do sufitów już nie. Jeden pisze pojedynczy ruszt drugi krzyżowy.

Rigips 4.70.04 też nie mówi nic o krzyżowym. Bardziej pasowałaby mi wersja roma i rigipsa

 

No to jak w końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest najlepsze na łączenia płyt k-g?

Siatka,flizelina czy taśma papierowa?

Ja dawałem wszędzie papier, na całym poddaszu jak miałem z 80 cm odparzonego do poprawki to wszytko.

Moczyłem papie przed przyklejeniem i oddciągałem nadmair wody. Wszystko wklejone na Rigips Super z worka.

Flizelinę dawałem pod narożniki alu .

Dwa narożniki wewętrzne zrobiłem narożnikiem plastikowym..... wyprowadził mi równo, prostą linię ale musiałem sporo się naszpachlowac, pokażało wszytkie błędy. Papier się zawsze dopasuje, w narzonikach i załamaniach trzeba pilnować żeby utrzymać prostą linie, pomaga długa szpachla do wyciągania, można i łatą korygować. Znam takich co i sznurkiem prółbowali coś tam odbijać na załamaniach połaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...