Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

F417

Kup sobie troszkę filcu, lub jeżeli u ciebie jest to nie możliwe, to taśmę akustyczną (nawet wygodniej) tą do systemów g-k. Co do paroizolacji, to nie ma jednoznacznego wskazania (zależy co masz pod spodem. Ale bezpieczniej, jeśli będzie bezpośrednio pod osb. Na całej długości legarów, pod płytę musisz nakleić tłumik, czyli najlepiej tą taśmę akustyczną. Jeśli masz starą cienką wykładzinę, to pokrój ją na paski i przyłap zszywaczem do legarów (wtedy nie wydasz kasy na taśmę aku, ale ta jest bardzo tania). Kup dobre wkręty do drewna, żeby podczas dokręcania płyt nie urywały ci się łby. Płyty układaj ze szczeliną minimum 3mm. Najlepiej, jak użyjesz grubości 22mm. Jeżeli użyjesz płyt na pióro - wpust, to też grubej. Te cienkie nie są dedykowane bezpośrednio na legary. A jeszcze lepiej, gdybyś użył dwóch warstw płyty. Np. 18 (zwykła) i 12(pióro - wpust).

P.S.

Po przykręceniu poszycia, po kilku dnia dokładnie "obspaceruj" podłogę. Może się zdarzyć, że gdzieś skrzypi. np. na wkręcie i trzeba poprawiać.

Edytowane przez Radek.s69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Robbal

Dokładnie tak, jak w nazwie. Jest do taśma, która łamie (tłumi) fale dźwiękowe przenoszone przez ściany, szczególnie, jeśli chodzi o dźwięki uderzeniowe. Ponadto wypełnia niewielkie krzywizny między profilem, a ścianą I jest całkiem niezłą barierą dla wilgoci (prywatnie sprawdzone eksperymentalnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romkon

Na 8 fotce, to szczeliny przy belkach? Fatalnie dobrane okna połaciowe, nie ma miejsca na izolację słupków okiennych - panowie od domów pasywnych poumieraliby z oburzenia.

Jeszcze szczeliny ale dziś już ich nie ma. Jest pianka. To jest dosyć sztywna wełna więc w narożach ciężko dociąć idealnie. Resztę uzupełniam pianką. zaraz mogę iść na poddasze i zrobić fotki :D

 

A co do okien... niestety ja nic na to nie poradzę. Robię tak jak idzie czyli tam prawie bez izolacji - raptem 2 cm na izolację czyli żadna izolacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dlatego ja rockwoola nie lubię, bo mało elastyczny, a kąt zacięcia rzeczywiście ciężko wyczuć w tych miejscach - trzeba się bardzo starać. No a znowu szkoda wełny, żeby parę razy próbować.

Na te 2cm kup klientowi piankę rezolową.

Edytowane przez Radek.s69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dlatego ja rockwoola nie lubię, bo mało elastyczny, a kąt zacięcia rzeczywiście ciężko wyczuć w tych miejscach - trzeba się bardzo starać. No a znowu szkoda wełny, żeby parę razy próbować.

Na te 2cm kup klientowi piankę rezolową.

Przy rockwoolu czasem by dobrze uszczelnić dajemy "przekładkę" z isovera gr.5cm. Głównie przy murłacie lub skos-sufit

 

Przy oknie nie ma tak łatwo bo krokiew zwichrowana i te 2cm to na górze a dołem jest jeszcze mniej. Ja już nie jestem wstanie tego porządnie zrobić i Inwestor o tym wie. Domek z gatunku ciepłych: 20cm styropianu na zewnątrz platinum (grafit), 2 x 18cm wełny... będzie ciepło. Powinno wyjść 4-5l. Tylko bo bryła mało zwarta i ten pokręcony dach z lukarnami. Już teraz małym kosztem mamy ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł

Co do tego linka, to ty poważnie? Na elektordzie jest taki dział "radosna twórczość". Może byśmy i tu założyli? Najbardziej podobają mi się takie pomysły: powód strat ciepła - wystające kawałki blaszek; zamknięcie szczeliny wentylacyjnej; niegnijąca płyta osb.

Ale facet pisze prawdę, bo ja mam dom raczej dobrze a na pewno bardzo starannie docieplony (ale jeszcze nie ogrzewam). Czasem, jak coś robię, to se grzeje elektrykiem olejowym pokój na górze do jakichś 21 stopni (a było wtedy jakieś -20 na zewnątrz). Jak kończę, to wyłączam piecyk i wychodzę. Następnego dnia wracam i jest zimno. Macie pojęcie? To jest dopiero problem! Myślę, że to wina wełny, bo szkło jest złym izolatorem ciepła, a ja mam wełnę szklaną. Jak się jej przyjrzałem, to te włókna są i na dole wełny i na górze. I pewnie po tych włóknach to ciepło spieprza, no bo jest ich bardzo dużo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom

Jak mam takie badziewie, to przykręcam płytę glifu (przed płaszczyzną skosu), a potem na długiej rurce pompuję piankę między płytę, a krokiew. Robię kilka dziurek w płycie, to widzę, czy wszędzie dotarła, bo nadmiar mi wypływa. Na termokamerze okazuje się, że to skuteczne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom

Jak mam takie badziewie, to przykręcam płytę glifu (przed płaszczyzną skosu), a potem na długiej rurce pompuję piankę między płytę, a krokiew. Robię kilka dziurek w płycie, to widzę, czy wszędzie dotarła, bo nadmiar mi wypływa. Na termokamerze okazuje się, że to skuteczne rozwiązanie.

 

 

Sorki że się w rozmowę wpieprz.... ale u mnie właśnie jedno okno jest tak kijowo osadzone. Od płyty do krokwi jest 2cm.

Ciekawe rozwiązanie przedstawiasz @Radek.s69. Tymi dziurkami będzie wtedy widać czy dziura dobrze wypełniła się pianą.

 

Zastosuję to już niedługo u siebie.

 

Małe pytanie:

Bardzo proszę o informację czy wieszaki KOLENERA 27cm będą pasowały do profili ULTRASTIL CD60.

 

z góry wielkie dzięki

Edytowane przez buzzer11
Dodanie pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom

Jak mam takie badziewie, to przykręcam płytę glifu (przed płaszczyzną skosu), a potem na długiej rurce pompuję piankę między płytę, a krokiew. Robię kilka dziurek w płycie, to widzę, czy wszędzie dotarła, bo nadmiar mi wypływa. Na termokamerze okazuje się, że to skuteczne rozwiązanie.

...problemem może być niestety paroizolacja. Ja nanoszę piankę na krokwie - pasami z pistoletu. Później biorę tarkę do styropianu i docieram do wymiaru przykładając kawałek płyty. Na to folia. Można też zrobić szablon z płyty, owinąć folią (najlepiej strech), siknąć pianką i dosunąć płytę. Płytę złapać na 2-4wkręty. Po stwardnieniu pianki dać folię i już właściwą płytę glifu. I to jest najszybszy i najlepszy sposób.

 

Postaram się zrobić fotki.

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom-Kon krótkie pytanie:

 

Bardzo proszę o informację czy wieszaki KOLENERA 27cm będą pasowały do profili ULTRASTIL CD60.

 

Pytam bo zamówiłem już te wieszaki a nie wiem teraz czy będą się nadawały do tych profili. Robiłeś już takim zestawem? Będzie się to nadawać?

 

z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom-Kon krótkie pytanie:

 

Bardzo proszę o informację czy wieszaki KOLENERA 27cm będą pasowały do profili ULTRASTIL CD60.

 

Pytam bo zamówiłem już te wieszaki a nie wiem teraz czy będą się nadawały do tych profili. Robiłeś już takim zestawem? Będzie się to nadawać?

 

z góry wielkie dzięki

Jeśli to rigips to dedykowane są rigipsa (ale jest z nimi delikatna kiszka ale napiszę jak będzie ktoś zainteresowany) Koelner pasuje do CD60 rigipsa, knaufa i innych systemowców. CD60 są wszystkie równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe rady. Będę jeszcze męczył.

 

Z innej beczki.

 

Pisaliście, że profile mogą być z metpolu, czy budmatu czy innych nie-systemowych producentów ale wieszaki i łączniki to rigips, knauf lub nida

Wiadomo, ze te nie systemowe nie mają nawet 0,5mm z reguły 0,4-0,45mm.

 

Wieszak grzybkowy nida nie mogę znaleźć nigdzie grubości - ale jeśli dobrze wpisał sprzedawca to ma 0,6mm - wiec odpada

 

Niby te koelnery mają 0,8mm i bym je wziął - kusi cena.

 

ale znalazłem taki wątek, że do dupy przy pasowaniu do CD

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?220480-Kt%C3%B3ry-lepszy-wieszak-do-zabudowy-poddasza&p=6194758&viewfull=1#post6194758

 

 

W mojej okolicy nigdzie markowego nie uświadczysz znaczy wszyscy robią na cd 0,4-0,45mm.

Potrzebuję 250-270mm. Jak to jest. Odżałować i kupić markowy system wieszaków i profili jeśli tak to jaki.? Chodzi o rozsądny stosunek ceny do jakości.

Edytowane przez m@rio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom kon

wiem tyle, co napisałem, bo mnie zaprosili i zafundowali (jaka milutka firma)! Szaleństwa nie ma, bo to 300zł.

W Bełchatowie, u nich, w centrum szkolenia. Temat: sucha zabudowa. Ponoć mają fajny hotel i basen. No to pojadę. Chociaż zawsze na szkoleniach z ich przedstawicielami się kłócę. Może nie pamiętają?

A co do tego wstrzykiwania, to nie pisałem o paroizolacji, bo to przecież wiedziałeś.

Trzeba ją jeszcze tak wywinąć i przyłapać do krokwi, żeby piana nie właziła dalej, niż sobie życzysz - np. ponad deskowanie (buzzer). A te dziurki, co przewiercisz także w paroizolacji, to dla dobra sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario

Met Pol, to renomowana polska firma. Produkują wyroby w 3 klasach i zapewniam cię, że w dobrej klasie nie ustępują najlepszym. B..... no to wiesz, masówka.

Dobrych nie możesz kupić, bo są droższe i hurtownie nie trzymają - mało kto bierze. Najczęściej taniocha. Taka, że nieraz CD zgniatasz w ręku. Szukaj w dobrej hurtowni. Jak masz banery knauf kub rigips, to powinni mieć, a jak nie - to ze 2 dni i sprowadzą. Met Pol - trzeba się znać, hurtownie łykają często najniższą klasę. Ale nawet ta najniższa nie jest tragiczna. Natomiast N....... to dla mnie porażka, chyba, że ja jeszcze dobrych nie spotkałem - kręcę mocną płytę ogniową i już problemy - nie wielkie, ale są.

Sprawdź w Liroy Merlin (jak możesz) wydaje mi się, że knaufa mają.

Rozsądny, to moim zdaniem będzie knauf, tu ceny są dobre. Rigips, to taki mercedesik i oczywiście na to zasługuje.

P.S.

Teraz wyjdzie, że nie bez powodu jadę za darmo.

Edytowane przez Radek.s69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...