Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Nie kojarzę. Chyba nie. Często używam ich wkrętów i kołków i tu raczej uwag nie mam. Poza tym w zeszłym roku byłem u nich na szkoleniu (systemy mocowań) i strasznie się chwalili, że wskakują na wyższą półkę jakościową, to raczej dbają o produkcję. Ale weź pod uwagę, że ty masz profil rigips. Bardzo gruby, sztywny i ze znacznymi wywijkami (te do wnętrza profilu). Raczej nie powinieneś mieć problemów z żadnym wieszakiem WP.

Zdarza się, że idzie partia wieszaków tego samego systemu i czasem luzy są po włożeniu do cedeka.

Jak nikt nie napisze, że mogą być kłopoty, to chyba możesz spokojnie kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie je już dziś kupiłem. Czy pochopnie to się okaże. Mam nadzieję że wszystko będzie ok.

 

Wieszaki 27cm widziałem tylko Koelnera i takie zakupiłem. Tylko teraz mnie tak tknęło czy będzie to pasować.

 

Dzwoniłem do jednego ze sklepów który te profile sprzedaje i człowiek powiedział że nie miał na to reklamacji ani żadnych info coby coś nie pasowało.

 

Jeśli jest ktoś kto je stosował przy tych profilach to proszę o info jak to się wszystko razem trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekrój grzybka to około 1,5mm2 x 400szt/poddasze. Przewodność cieplna stali też nie jest wielka - miedź i aluminium lepiej się nadaje na radiator. Straty związane z grzybkami to 0,00nic.

Paweł

Co do tego linka, to ty poważnie? (...)

Aż mi nieco wstyd, ale... ja na poważnie. Ale OK, nie ma co ciągnąć tego wątku i tworzyć jakiś wielopiętrowych teorii na temat powierzchni bocznej wieszaka owiewanej wiatrem, itp. Ja, może i zbytnio zapobiegawczo, cieszę się że ocieplenie będę miał grubsze niż długość wieszaka, a w przypadku wieszaków zachodzących na szczelinę wentylacyjną, poświęciłbym godzinkę i skrócił je wszystkie, przed przykręceniem, o te kilka centymetrów. Ale piszę to jako całkowity laik w temacie, który dopiero za dwa tygodnie zacznie ocieplać poddasze, więc dopuszczam możliwość, że wartość merytoryczna mojej wypowiedzi jest niewielka :-)

(zresztą ja mam jeszcze inne, fajne teorie, na przykład, mimo pełnego deskowania, będę stosował membranę wiatroizolacyjną pod szczeliną wentylacyjną i inne tym podobne :-)

 

Bardziej interesuje mnie co innego:

15cm wełny + 3cm profil + niwelacja krzywizny krokwi 1-2cm = 20cm jak nic. Pozostaje 7cm na mocowanie. Teraz mam wełnę 18cm i parę grzybków musieliśmy przedłużać bo "łapały" się na jedną - góra dwie dziurki. 270mm będzie dobrze. Zresztą krótsze to 180mm i te już są zdecydowanie za krótkie.
Rom, czy ja dobrze rozumiem, że z tego wynika że profil należy przykręcić POD docelową płaszczyzną wełny, a nie w ten sposób że profil LICUJE SIĘ z płaszczyzną wełny. Kurcze, myślałem że należy go zlicować z wełną. Proszę o rozwinięcie tej sprawy.

 

No właśnie je już dziś kupiłem. Czy pochopnie to się okaże. Mam nadzieję że wszystko będzie ok.

Wieszaki 27cm widziałem tylko Koelnera i takie zakupiłem. Tylko teraz mnie tak tknęło czy będzie to pasować.

Dzwoniłem do jednego ze sklepów który te profile sprzedaje i człowiek powiedział że nie miał na to reklamacji ani żadnych info coby coś nie pasowało.

Jeśli jest ktoś kto je stosował przy tych profilach to proszę o info jak to się wszystko razem trzyma.

Ja mam wieszaki Koelnera. 500 sztuk. Leżą sobie teraz cichutko w kartonach i czekają na montaż. Ale zdziwiło mnie jedno. Zanim je kupiłem, kupiłem jeden wieszak 270mm w Leroy Merlin, nie pamiętam firmy, ale na pewno nie był to Koelner. Później okazało się, że oba (z LM i Koelnera) są IDENTYCZNE. Ten sam kształt, grubość, nawet takie same charakterystyczne ząbki w jednym miejscu przy przetłoczeniu. Także, "na oko", ta sama sztywność. Teraz już sam nie wiem, czy Koelner produkuje je sam, czy tylko firmuje produkcję firm trzecich, czy na markety produkuje pod inną marką, czy sprowadza z jakiejś fajnej manufaktury w Chinach :-)

Aha, wieszak z LM był cirka trzy razy droższy od Koelnerów które kupiłem przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....okazało się, że oba (z LM i Koelnera) są IDENTYCZNE. Ten sam kształt, grubość, nawet takie same charakterystyczne ząbki w jednym miejscu przy przetłoczeniu. Także, "na oko", ta sama sztywność. Teraz już sam nie wiem, czy Koelner produkuje je sam, czy tylko firmuje produkcję firm trzecich, czy na markety produkuje pod inną marką, czy sprowadza z jakiejś fajnej manufaktury w Chinach :-)

Aha, wieszak z LM był cirka trzy razy droższy od Koelnerów które kupiłem przez internet.

 

Wszedłem właśnie na stronie LM i widzę że są wieszaki Norgips 27cm tylko chyba wykończenie jest inne niż w Koelner (brak dziubka na końcu, za to jest wyżłobienie po środku na przeprowadzenie sznurka itp.

 

Zastanawia mnie fakt czy tak naprawdę warto dopłacać do profili Rigips Ultrastil czy wystarczą te zwykłe profile (najpopularniejszcze w składach budowlanych).

 

Rom-Kon, Ty jako jeden z naczelnych wodzów tego tematu mógłbyś mnie uświadomić czy te wieszaki Koelnera będą bezproblemowo pasować do RIGIPS ULTRASTIL?

 

Temat jest taki, że mogę jeszcze zrezygnować z tych profili ultrastil i zamienić na jakieś inne tylko jakie???

 

Panowie fachowcy, pytanie do Was: na jakich profilach najczęściej pracujecie tj. jakieś systemowe (jeśli tak to jakie) czy jakies noname?

Edytowane przez buzzer11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zresztą ja mam jeszcze inne, fajne teorie, na przykład, mimo pełnego deskowania, będę stosował membranę wiatroizolacyjną pod szczeliną wentylacyjną i inne tym podobne :-)

.

 

Zbędny koszt. Chyba najszerzej wypowiedział się o tym Pan A. Wilhelmi.

No chyba, że już kupiłeś tą membranę.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Temat jest taki, że mogę jeszcze zrezygnować z tych profili ultrastil i zamienić na jakieś inne tylko jakie???

 

Panowie fachowcy, pytanie do Was: na jakich profilach najczęściej pracujecie tj. jakieś systemowe (jeśli tak to jakie) czy jakies noname?

 

Na takich, jakie Inwestor kupi . . .

Całe szczęście są jeszcze Inwestorzy, którzy coś czytają jak Ty -> tylko Ty chcesz sam zrobić i nie dać nam zarobić :p

 

Pozdrawiam

Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem malarzy (Polaków - z wykształcenia malarzy) - płacili im 25 e/h, jak dowiedzieli się, że Klient kupił farby inne niż chcieli, wyszli z budowy.

I wierzcie mi, Inwestor kupił takie jakie chcieli. Kiedy to u nas będzie, że nie będziemy musieli się prosić o to co chcemy . . .

Edytowane przez zeusrulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takich, jakie Inwestor kupi . . .

Całe szczęście są jeszcze Inwestorzy, którzy coś czytają jak Ty -> tylko Ty chcesz sam zrobić i nie dać nam zarobić :p

 

Pozdrawiam

Z.

 

Powiem tak, gdybym miał to dał bym wam zarobić ale niestety muszę liczyć tak jak większość pewnie.

 

Pozostaje mi tylko liczyć na waszą dobroć i chęć w przekazaniu choć odrobiny cennej wiedzy jaką posiadacie.

 

To w takim razie może inaczej: inwestorzy wybierają najczęściej jakie profile: systemowe czy noname?

 

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

To w takim razie może inaczej: inwestorzy wybierają najczęściej jakie profile: systemowe czy noname?

 

pozdrawiam ;)

 

różnie i tak naprawdę beż różnicy. Dla mnie - skoro zadałeś pytanie, przed kupnem profili- a wiesz jak ułożyć: profile, wieszaki i płyty to nie ma się o co bać.

 

Pozdrawiam

z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. wydaje mi się że wiem jak to wszystko poskładać dzięki przeczytaniu całego tego wątku.

 

Tak jak piszę - narazie mi się wydaje ;)

 

Kupiłem narazie te wieszaki Koelnera. Chciałbym też mieć te profile Ultrastil bo gdzieś tu wyczytałem że są stabilniejsze itp. ale czy aż tak aby warte były tej dopłaty?

Chcę uniknąć sytuacji że kupie te profile i jak zacznę wszystko składać to nagle okaże się że to ze sobą nie za bardzo współpracuje i coś będzie nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie amatorzy!

Nam trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytania, więc może w imieniu kolegów i swoim podsumuję. Klient najczęściej nie patrzy na jakość, a na cenę. Moi przedmówcy (zeus) chciał chyba dać do zrozumienia, że pracujemy na tym, co nam dadzą, jeśli tylko spełnia warunki minimalnej przyzwoitości i nie ma ryzyka, że się rozpadnie. Która firma jest najlepsza? To sprawa subiektywna. Dla mnie rigips, ale ponieważ jest prawie dwa razy droższy od innych, więc bardzo rzadko na nim pracuję.

Do brzegu.

Jak już zaczniecie budować to swoje poddasze, to w krótkim czasie straci dla was znaczenie, która firma markowała wasze konstrukcje. Po wełnie (nieprzyzwyczajony) pół nocy będziesz się drapał i opatrywał podrażnienia skóry, pomimo starannego prysznica. Niby zimno, ale będziesz się pocił w czasie pracy i kombinezonki, maski, okularki itp. niewiele pomogą. Potem zaczną się schody z dokładnością docięć wełny, z konstrukcją, z płaszczyznami. Potem coraz bardziej będziesz odpuszczał sobie tą swoją zaplanowaną dokładność, byle na reszcie skończyć.

Większość rzeczy nad którymi teraz łamiecie sobie głowę będzie nieistotna. I tak to właśnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jako doświadczony w temacie zapewne masz rację - i tu nawet nie będę z Tobą polemizował ;)

Powiem tak, może to nad czym się teraz zastanawiam może i nie ma znaczenia ale czy to istotne czy nie, chciałbym wiedzieć czy będzie ok.

 

Ja rozumiem, że dla jednych to co jest teraz podłogą to dla innych jest aż sufitem (chodzi o umiejętności, wiedzę itp) ale na początku zawsze jest trudniej ;)

 

Oczywiście jestem Wam tj specom w tym temacie którzy się tutaj na forum wypowiadają bardzo wdzięczny za swoje posty, które to "uczą" jak poprawnie wszystko poskładać tak aby było zgodne ze sztuką.

 

Wielki Szacun Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie chciałem nikogo spławić, albo zasugerować, że to rzeczy nieistotne. Wiedza, to zawsze wiedza i trzeba się nią dzielić a nauki nigdy za dużo. No bo co tu wszyscy robimy? Ponadto, jak mówią: roboty nikt nie przerobił, i nikomu, kto chce pracować nie zabraknie. Próbowałem tylko pokazać, że może trzeba troszkę dystansu, bo sam się często łapię na tym, że strasznie się nakręcam a w zasadzie niepotrzebnie.

Poza tym sami wiecie, bo już musieliście na swojej budowie nie raz ten stan przechodzić, jak ja, bo też buduję. Nastawiam się, że bóg wie co zmaluję i będzie to mistrzostwo świata, a w trakcie wychodzi normalnie, bo za bardzo wyidealizowałem temat.

Więc pytajmy, analizujmy i uczmy się wzajemnie. Tylko się nie kłóćmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie je już dziś kupiłem. Czy pochopnie to się okaże. Mam nadzieję że wszystko będzie ok.

 

Wieszaki 27cm widziałem tylko Koelnera i takie zakupiłem. Tylko teraz mnie tak tknęło czy będzie to pasować.

 

Dzwoniłem do jednego ze sklepów który te profile sprzedaje i człowiek powiedział że nie miał na to reklamacji ani żadnych info coby coś nie pasowało.

 

Jeśli jest ktoś kto je stosował przy tych profilach to proszę o info jak to się wszystko razem trzyma.

 

Daj znać jak przyjdą czy pasują no i czy nie są za cienkie/wiotkie.

Stoję przed tym samym dylematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, przebrnąłem przez cały ten wątek. Tylko w kilku miejscach ktoś tam wspomniał o tych wieszakach Koelnera.

Czy one są tak słabe że nikt ich nie używa? ;)

 

Widziałem na alledrogo że ludzie to kupili i to nie raz wiec chyba nie jest to jakieś tragiczne ;)

 

Kupiłem tego 400szt wrazie czego to sobie najwyżej zupy z tego nagotuje ;)))).... żartuje ;)

 

Wezmę jeden wieszak, podjade na ten znajomy skład, wepnę w profil rigips ultrastil i zobacze czy będzie ok.

 

Te osoby które używały tych wieszaków proszę o ocenę materiału (najlepiej jak używały tego z ultrastilem).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione na innym forum:

[ATTACH=CONFIG]243674[/ATTACH]

co w tym zdjęciu jest smiesznego bo podpis " to dla mnie jest mistrzostwo swiata"

Widać że to jakieś biuro bo sufit to jakiś typu OWA czyli jak dostali 20zł/m2 to dużo. Na takiej robocie nie ma czasu na zastanawianie się trzeba ostro zap....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak przyjdą czy pasują no i czy nie są za cienkie/wiotkie.

Stoję przed tym samym dylematem.

Ani za cienkie ani za wiotkie. One pracują "wzdłuż" a nie na boki. Jak Ci dach zapracuje w bok to Twoim najmniejszym zmartwieniem będą grzybki :D

 

Koelner spokojnie może być.

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani za cienkie ani za wiotkie. One pracują "wzdłuż" a nie na boki.

 

Koelner spokojnie może być.

 

No to mnie też troche uspokoiłeś. Teraz tylko pozostaje czy będzie to bezproblemowo pasować do regips ultrastil cd60. Cały czas mnie to nurtuje bo jeden ze sprzedawców powiedział że jak do ultrastila to tylko oryginalne (a są prawie 3x droższe) i dlatego tak mnie ten temat nęci cały czas.

 

Wpradzie pisałeś niby że każdy CD60 jest taki sam ale teraz to ja już sam nie wiem.

 

Potwierdz Mistrzu czy mogę spać spokojnie bo wszystko będzie ok.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...