Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

No to mnie też troche uspokoiłeś. Teraz tylko pozostaje czy będzie to bezproblemowo pasować do regips ultrastil cd60. Cały czas mnie to nurtuje bo jeden ze sprzedawców powiedział że jak do ultrastila to tylko oryginalne (a są prawie 3x droższe) i dlatego tak mnie ten temat nęci cały czas.

 

Wpradzie pisałeś niby że każdy CD60 jest taki sam ale teraz to ja już sam nie wiem.

 

Potwierdz Mistrzu czy mogę spać spokojnie bo wszystko będzie ok.

 

Dzięki

Do tej pory pasowały to może teraz też będą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Wezmę jeden wieszak, podjade na ten znajomy skład, wepnę w profil rigips ultrastil i zobacze czy będzie ok.

 

Te osoby które używały tych wieszaków proszę o ocenę materiału (najlepiej jak używały tego z ultrastilem).

 

Pozdrawiam

 

Niby wodzu mówi, że ok. trzeba mu wierzyć.

Ponieważ są różne sprzeczne opinie nie zaszkodzi sprawdzić jak już otrzymasz i wpiąć w rigipsa przed jego zakupem. Jakbyś był tak dobry to zmierz grubość suwmiarką. Podziel się info o grubości rzeczywistej oraz jak z tym pasowaniem a raczej z jego jakością (przyleganie pewność zapięcia oraz wypinanie co by zdjąć profil po ustawieniu przed wełnowaniem).

 

Pasować pewno będą jak każde tylko chodzi o jakość tego pasowania.

Po co kupować koła z górnej półki do "mercedesa" jak przykręcimy je zwykłymi śrubkami z nie utwardzanej stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani za cienkie ani za wiotkie. One pracują "wzdłuż" a nie na boki. Jak Ci dach zapracuje w bok to Twoim najmniejszym zmartwieniem będą grzybki :D

 

Koelner spokojnie może być.

 

Na jętkach sufitu to wiadomo, że wzdłuż i tam idzie siła na zrywanie. Tu zasadniczo grubość/sztywność nie jest aż tak istotna.

Można się na nim dla testu uwiesić. Sam z resztą dawałeś tego przykłady.

 

Ale już a skosie pod krokwiami wieszak jest zamocowany od pionu pod kątem zależnym od pochylenia połaci dachowej (z reguły w okolicach 35-45stopni). Tu siła idzie pionowo w dół. Manewr z zawiśnięciem na tak zmocowanym wieszaku nie przejdzie już. - zegnie się. Więc jego grubość moim zdaniem ma znaczenie.

W jednym z marketów wziąłem grzybka w dwie ręce i zwyczajnie zgiąłem (zaczął się skręcać/wichrować). Dla wyjaśnienia zginałem nie żeby złożyć na pół tylko w poprzek jego przekroju. Wynik eksperymentu mnie zaniepokoił.

 

Ciąć koszty to mogę na terakocie czy farbie do wnętrz.

Nie uważam, żeby na takich elementach jak sufit podwieszany należało oszczędzać stąd dzielenie włosa w sp. grzybka na 4.

Ale też nie chcę przepłacić jak za zboże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ermua

Wygląda na biuro, ale w takich obiektach są stropy lane, a nie z tego badziewia. Na pewno robił to ktoś w domu, bo prawdopodobnie jest tam tylko jedna płyta (260cm) - dlatego powyżej sufitu otwarta konstrukcja, a to dla biura za mało (2,8m minimum). Ponadto przyzwyczajony był do kiepskich robót, bo inspektorzy na dobrych budowach nie pozwalają zostawiać otwartych ścianek (pylenie wełny). Ponadto: płyty łączone na łączonych profilach (nie wolno), wkręty mocowane naprzeciwsobnie, powinny być na mijankę, brak paroizolacji i wreszcie brak szczeliny między płytami. No i jeszcze przewód elektryczny bez osłony z peszla i nie przymocowany. Szkolne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario

Błąd w rozumowaniu. Najsłabszym elementem sufitu w twoim rozumowaniu nie będzie wieszak, a wkręt utrzymujący, więc brana będzie pod uwagę siła na ścinanie. A ta druga nie byłaby na zrywanie, a rozciąganie.

Co do skosów, to rzeczywiście, sam szkielet był by do d......, [chociaż, gdybyś był w stanie podziałać tylko i wyłącznie siłą skierowaną w dół, już z wieszakiem nie poszło by ci tak łatwo i najpierw szkód narobiła by znów siła ścinająca. Niestety w rzeczywistości wystąpią jeszcze siły boczne, czyli skręcające. (to tak na marginesie)]. Sytuację zmienia usztywnienie całej konstrukcji, którym jest płytowanie. Przesuwa ono wektor siły (oczywiście nie całość) wzdłuż płaszczyzny i kieruje na ściankę kolankową. Jednym słowem po zmontowaniu całości zabudowa poddasza zaczyna pracować (jeśli chodzi o rozkład sił) dokładnie tak, jak dach (ale jest odrębną konstrukcją i pracuje niezależnie) i tak powinno być.

Teraz można także dostrzec, że te niewielkie ewentualne luzy wieszaka w profilu nie będą miały istotnego znaczenia. Zdecydowanie ważniejsza będzie jakość profili i jakość płyt. Oczywiście wieszak badziewiarski też nie może być.

Edytowane przez Radek.s69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że piszę tylko w tym temacie własciwie to pozwolę sobie zadać pytanie które nie jest o poddaszu.

Jak sprawdzić czy mam tynk cementowo-wapienny czy gipsowy?

Jestem prawie pewny że gipsowy, ale w dzienniku budowy widzę " wykonano tynk c-w"

Jednak biorę poprawkę na to, że inspektor budowy uprawnienia zdobył w roku 1959, i może cos mu sie pokręciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna część fotek z poddasza. Zarobek kiepski ale wykazać się można ;)

 

Sypialnia z lukarną - ciężko było to ogarnąć:

 

1939955_813795211970609_1320201528_n.jpg

 

1511592_813801938636603_339378477_n.jpg

 

1601331_813796285303835_895327607_n.jpg

 

1797335_813797088637088_609565950_n.jpg

 

1622841_813797391970391_691122684_n.jpg

 

1897976_813799215303542_1128610864_n.jpg

 

1932414_813798468636950_346284865_n.jpg

 

1497320_813800611970069_923551537_n.jpg

 

 

No i pomaślę trochę Profiemu - użyłem V-profil w lukarnie!!! :D

 

Więcej fotek tu: https://www.facebook.com/pages/Rom-Kon-Remonty-Wyko%C5%84czeni%C3%B3wka-Budowlana/593864663963666

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nadmienię że nie wstawię fotek z "wełnowania" bo... nie wychodzi to tak by było ładnie. Mam Super Rock 18cm z rolki. Po rozwinięciu rolki ona już sama z siebie jest połamana. Na pierwszą warstwę pomiędzy krokwie jest ok - to bardzo dobra wełna ale na drugą warstwę powinna być w płytach... no ale jak się nie ma co się lubi to trzeba lubić co Inwestor kupił. Swoje zadanie spełnia - izolacje dobra ale brzydko wygląda. Poszarpana... jednym słowem nie jest to co misie lubią najbardziej. Rafał już by się na to rzucił a po co mi to?

 

...a swoją drogą tego co zaprojektował tą lukarnę z daszkiem 2-spadowym i dodatkowo jeszcze z naczułkiem to powiesić za... na kominie. Chociaż w tym budynku komina chyba nie ma... architekt się zabezpieczył :D

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a swoją drogą tego co zaprojektował tą lukarnę z daszkiem 2-spadowym i dodatkowo jeszcze z naczułkiem to powiesić za... na kominie. Chociaż w tym budynku komina chyba nie ma... architekt się zabezpieczył :D

 

Matko Boska ale jazda. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie....gdzie jest ten Architekt co to tak sobie wymyślił takie cuda;)))))))))

 

 

Małe pytanie: Jakimi wkrętami, jakiej długości najlepiej przykręcać grzybki do krokiew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romkon

A tak w ogóle, to co tam jest trudnego? To normalne poddasze, jak większość obecnie - pop............... Ale architektonicznie z zewnątrz ładne. Moim zdaniem, to norma. Jak ustaliłeś za niską stawkę, nie dramatyzuj. Idzie wiosna odrobisz.

Te lukarny z boków, od zewnątrz mają coś naklejone? Bo jakaś cienizna wychodzi. A czemu szczyt w lukarnie niesymetryczny?

Co do tej wełny, wydaje mi się, że uległeś urokowi tego kitu na którymś z poprzednich zdjęć - nie pamiętam, jak się gość nazywał. Robisz szczelnie, to co się wstydzić. Jakość określa nie ładny obraz na zwykłej fotce, a na fotce w podczerwieni. Ponadto daj człowiekowi wełnę knaufa i niech się popisze wysoką estetyką.

Edytowane przez Radek.s69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że piszę tylko w tym temacie własciwie to pozwolę sobie zadać pytanie które nie jest o poddaszu.

Jak sprawdzić czy mam tynk cementowo-wapienny czy gipsowy?

Jestem prawie pewny że gipsowy, ale w dzienniku budowy widzę " wykonano tynk c-w"

Jednak biorę poprawkę na to, że inspektor budowy uprawnienia zdobył w roku 1959, i może cos mu sie pokręciło.

 

Podstawowym składnikiem tynku c-w jest piasek i ewentualnie jeżeli to lekki tynk maszynowy to perlit

piasek płukany- łatwo rozpoznasz a perlit to takie białe odłamki skał coś ala pumeks - dwa pozostałe składniki masz już w nazwie

Możesz też mieć tynk c-w + gładź ale mało prawdopodobne bo koszt większy

 

Czasami też tynki są zacierane w końcowej fazie piaskiem kwarcowym wtedy są prawie białe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romkon

A tak w ogóle, to co tam jest trudnego? To normalne poddasze, jak większość obecnie - pop............... Ale architektonicznie z zewnątrz ładne. Moim zdaniem, to norma. Jak ustaliłeś za niską stawkę, nie dramatyzuj. Idzie wiosna odrobisz.

Te lukarny z boków, od zewnątrz mają coś naklejone? Bo jakaś cienizna wychodzi.

Co do tej wełny, wydaje mi się, że uległeś urokowi tego kitu na którymś z poprzednich zdjęć - nie pamiętam, jak się gość nazywał. Robisz szczelnie, to co się wstydzić. Jakość określa nie ładny obraz na zwykłej fotce, a na fotce w podczerwieni. Ponadto daj człowiekowi wełnę knaufa i niech się popisze wysoką estetyką.

No nie takie normalne... deczko pokręcone. Dodatkowo te cholerne słupy. A lukarna od zewnątrz ma 10cm styropianu grafitowego także będzie ok. Nie można odejść z bokami bo okno za szerokie. Płyta ledwie ślizgnie się po belkach.

 

Szczelnie jest ale tu na forum wszystko musi być cacy bo zaraz konkurencja zje mnie na śniadanie. Więc poczekam na supermatę wtedy pokażę fotki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam sie czy przy ociepleniu welna przestrzeni miedzy sciana szczytowa a krokwia welna powinna stykac sie ze styro?

Obecnie mam dosyc wysoko wzniesione sciany szczytowe prawie pod sama folie i nie wiem czy nie bedzie potrzeba przyciac z wysokosci sciany ponizej krokwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam sie czy przy ociepleniu welna przestrzeni miedzy sciana szczytowa a krokwia welna powinna stykac sie ze styro?

Obecnie mam dosyc wysoko wzniesione sciany szczytowe prawie pod sama folie i nie wiem czy nie bedzie potrzeba przyciac z wysokosci sciany ponizej krokwi?

 

Twoje pytanie nie jest jasne ale z drugiej jego części wnioskuję że masz szczyty wymurowane aż do membrany dachowej (ja mam tak samo) mam może źle bo istnieje możliwość przemarzania ściany od góry przez dachówkę

U mnie nic nie wycinałem nie buduję domu mocno energooszczędnego (a nie dopilnowałem ekipy w tym elemencie) od wewnątrz szczyty zewnętrzne ponad jętkami na stryszku mam ocieplone styropianem 10cm

 

Jeżeli budujesz mocno ciepły domek to góry szczytów ludki oklejają styropianem ok 10cm wtedy szczyty muszą być niższe właśnie ze względu na ten styropian Ja próbowałem to naprawić ponieważ mam poroterm wsypywać w jego otwory perlit ale dałem sobie spokój uznając że tak ma być:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...