Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Konrad

Nie marudź, wygląda ładnie. Tyle, że widać troszku szpar. Albo popraw wełnę przy belce, bo pognieciona, albo powciskaj kliny (kliny wkłada się bardzo delikatnie, starannie docięte. Tak, żeby nie ugniatać wełny). Połączenia wełna - wełna też przejrzyj, bo coś tam widać. Może to złudzenie.

Ale ten mały skosik, to dla mnie zmoka. O co będzie opierał się ten wąski kawałek płyty na styku z sufitem? Myślisz, że sklei go szpachla i utrzyma taśma? Przy ścianie też porażka: będzie chodzić, jak trampolina.

Na pocieszenie: wełnę ułożyłeś ładnie i starannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj Panowie

Jeśli ściany kolankowe są szczytowymi, to jak mogą dochodzić do membrany? Gdzie jest murłata? A jeśli stoją głębiej, osobno, to muszą być ścięte! MUSZĄ! I nie ma to nic wspólnego z energooszczędnością. Wychłodzienie będzie tak silne, że wykraplać się będzie na całej takiej długości woda na ścianie wewnątrz. Ścianka powinna być ocieplona od zewnątrz do takiej wysokości, aby izolacja połaci mogła się z tym ociepleniem szczelnie połączyć.

Jeśli to ściana szczytowa, to znaczy, że przed murłatą (od strony wewnętrznej) nadgorliwy murarz wymurował wam cienki pasek czegoś (bardzo często cegła). Trzeba to rozpieprzyć koniecznie i izolacje termiczne w ten sam sposób, co powyżej połączyć.

Jeśli to są ścianki działowe wewnętrzne, to je po prostu odpowiednio skróć tak, abyś mógł przykręcić profil UD27 i żeby było możliwe ułożenie nad nimi całej grubości izolacji termicznej.

GDZIE BYLI WASI KIEROWNICY BUDOWY?

Edytowane przez Radek.s69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wełna poszarpana bo akurat przez stelaż przeciągana tam była ale ogólnie się "kudłaci" i nie ma takiej fajnej faktury a przy belce jeszcze kanał wentylacja ma iść (teraz już jest)

 

Ogólnie masakra bo zrobiłem stelaże, wełna już rozłożona już 2x a potem szybka decyzja -i wentylacja mechaniczna się urodziła w między czasie kuna na poddaszu zamieszkała (10 dni na nią poluje) w jednym pomieszczeniu komin cieknie ktoś poddasze zauroczyła planowałem koniec na 31 styczeń;)

Ale czasu mało średni mogę znaleźć tylko 3h-4h w tygodniu i zostaje sobota

Teraz z poddaszem stoję bo zwierzę muszę upolować a dziury robi po złości (tylko jak zaklejam starą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze może i bym to rozpieprzył ale 99% domów jakie obecnie się buduje (a buduję się więc mam takie zboczenie że jadąc autem oglądam inne budynki również w budowie) ściany mają wymurowane pod samą dachówkę oczywiście to wina kierbudów i ekip bo inwestor zwyczajnie może o tym nie wiedzieć lub zauważa to dopiero w czasie ocieplenia

 

Nie zaobserwowałem w domach zamieszkanych skraplania się wody na szczytach (Na kolankowej mam ciągłość izolacji) Ściany wewnętrzne mam niższe

A jak ocieplałem szczyty od wewnątrz "boziu a po co to kleisz" a tak bo styropian został;) i nie mam co z nim zrobić

 

2-gi dom będzie już bez błędów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek s69 jeszcze bo nie doczytałem dziękuję za uznanie moje pracy ;) Stelaże w tym miejscu to było wieelkie wyzwanie kolejność płytowania to sufit później ten mały kawałek do płyty sufitu będzie przykręcony profil V na ścianie też ma być. Te trójkąty odwlekam w czasie bo wychodzą niesymetrycznie prawy jest większy od lewego i jeszcze nie wiem czy tego nie zmienię bo akurat jak się wchodzi do pokoju to to widać

Watowaniem ewentualnych ubytków zajmę się przed samym foliowaniem

Zacząłem robić poddasze bo miały mrozy tęgie być a tu wiosna więc muszę sobie znaleźć ciekawsze zajęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej bryle budynku co mam ja jak i Tomasz nie ma co myśleć o budynku energooszczędnym nie popadajmy w paranoje Energooszczędne to buduje się teraz domy ala stodoła ja mam 3 balkony również wieńce i słupy dlatego próbowałem trochę cieplej mam 18cm styro 031 i wełny 28cm 033

 

Po obliczeniach OZC moj dom jak najbardziej bedzie taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna część fotek z poddasza. Zarobek kiepski ale wykazać się można ;)

 

Sypialnia z lukarną - ciężko było to ogarnąć:

 

1939955_813795211970609_1320201528_n.jpg

 

1511592_813801938636603_339378477_n.jpg

 

1601331_813796285303835_895327607_n.jpg

 

1797335_813797088637088_609565950_n.jpg

 

1622841_813797391970391_691122684_n.jpg

 

1897976_813799215303542_1128610864_n.jpg

 

1932414_813798468636950_346284865_n.jpg

 

1497320_813800611970069_923551537_n.jpg

 

 

No i pomaślę trochę Profiemu - użyłem V-profil w lukarnie!!! :D

 

Więcej fotek tu: https://www.facebook.com/pages/Rom-Kon-Remonty-Wyko%C5%84czeni%C3%B3wka-Budowlana/593864663963666

Widze wodzu ;) . W sumie ja rozbiłbym lukarny na mniejsze etapy . Tu i tak musisz ciąć paroizolacje i układać ją kawałkami. Ja w sumie zawsze sugerowałem aby paroizolacje układać poszczególnymi etapami. A już jak forumowicz myśli że da się wszystko pokryć jedną płachtą to się sam zdziwi :D

Jest brama dla Bayernu:eek:

Pociągniesz pierwsza płytę w lukarni skosową ? bo ja bym tak kładł

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki by był twój dom gdybyś ustrzegł się błędów istotnie płyta wieńce słupy to słaby punkt tego domku kolejny mostek to balkon okna masz montowane w warstwie ocieplenia? zamierzasz dać 30cm styropianu? Rozumiem że nie masz kominów i okien dachowych

 

No ten nastepny bylby co najmniej 5 litrowy. ;) No ale na budowanie nastepnego domu to trzeba miec nerwy ze stali. Ja ich nie mam :)

 

Okna mam montowane w systemie MOWO, styro Lambda Fasda 25 cm, komin tylko do komika, wedlug projektu mialo byc 5 okien polaciowych.

 

Zostawilem tylko jedno w lazience Uw-0.86.

 

Nie bedzie to super oszczedny budynek, ale zapotrzebowanie na ogrzewanie wyszlo 31kwh(/m2*rok) a obciazenie cieplne budynku w granicach 7.2 KW.

 

Co do balkonow to w zupelnosci se z Toba zgadzam- jest to moj blad.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze wodzu ;) . W sumie ja rozbiłbym lukarny na mniejsze etapy . Tu i tak musisz ciąć paroizolacje i układać ją kawałkami. Ja w sumie zawsze sugerowałem aby paroizolacje układać poszczególnymi etapami. A już jak forumowicz myśli że da się wszystko pokryć jedną płachtą to się sam zdziwi :D

Jest brama dla Bayernu:eek:

Pociągniesz pierwsza płytę w lukarni skosową ? bo ja bym tak kładł

Folię mam szeroką na 1,5m Strotrex 90. sporo łączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie takie normalne... deczko pokręcone. Dodatkowo te cholerne słupy.

 

Pytanie mam w związku ze słupami, też mam podobnie tylko że słupy wychodzą nie w koszu czy w skosach ale w losowo wybranych miejscach na płaskim suficie. Co jest skomplikowanego w obróbce takiego słupa? Pytam poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu i tak musisz ciąć paroizolacje i układać ją kawałkami. Ja w sumie zawsze sugerowałem aby paroizolacje układać poszczególnymi etapami. A już jak forumowicz myśli że da się wszystko pokryć jedną płachtą to się sam zdziwi :D

 

Jestem dokładnie w tym miejscu, stanąłem z płachtą pod rusztem i się zdziwiłem :) Jak to ogarnąć żeby ułożyć zgodnie ze sztuką i żeby szło sprawnie? :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lost

Nic nie ma trudnego. Izolację układaj i tnij tak, żebyś mógł ją starannie i równo rozłożyć i uszczelnić. Jeżeli to możliwe, to płytowanie zaplanuj tak, żeby łączenie wychodziło na połowie słupa. Nie na kancie. Są inne metody, ale ta dla ciebie będzie najprostsza. Dookoła słupa profilek UD27 i V. Jak nie kładziesz na słupy okładziny, to przed zrobieniem połaci weź sobie małą szlifiereczkę i ładnie wyszlifuj, bo potem jest niewygodnie (papier 60, 80,120 i na koniec może być 150.). Następnie do szpachlowania poddasza okręć folią strecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek

z tymi ścianami szczytowymi wewnątrz powinieneś postąpić tak, jak na zewnątrz. Przed rozłożeniem wełny trzeba cały trójkąt okleić styropianem (do wysokości sufitu) i zaciągnąć siatką z klejem - klej nie musi być pięknie, więc się nie bój, jak tego jeszcze nie robiłeś.

Tomek! a jak byś nie zrobił okien na parterze, to miałbyś jeszcze cieplejszy.

P.S.

Dom masz z gazobetonu. Jak będziesz przykręcał profile do ścian, to nie baw się w kołki. Użyj wkrętów oksydowanych 4,2x70 lub x90 do drewna. Skuteczność znacznie wyższa, niż kołków. I robota idzie dużo szybciej.

OZC, to nie wyrocznia i nic nie wie o błędach podczas budowy. Rachunków też nie zapłaci.

P.S.

Dobre styro wystarczy.

Edytowane przez Radek.s69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad

jak zrobisz tak, jak mówisz z tymi skosami, to jesteś dżi. Jeżeli różnice nie są duże, to może da się wyregulować ilością warstw płyty? Np. po jednej stronie jedna, a po drugiej dwie lub trzy? To tylko kwestia długości wkrętów.

Jeśli nie, wykonaj sufit w płycie, wymierz oba jednakowe skosy. jeden V na ścianę, drugi na sufit, dotnij płytę i skręcaj. Jak pas nie jest większy niż 50cm, to olej konstrukcję wewnątrz - nie musisz jej robić. Gdzieś parę stron wcześniej pisałem dokładniej, jak to zrobić.

Edytowane przez Radek.s69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...