Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dobra to może mi ktoś pomoże wybrać porządną gładź na ściany otynkowane cem.wap.

i na płyty , będę całe płyty gipsować

 

i jeszcze jedno , jakiego szpachla użyć do łączen?

jedz do casto na pewno cos ci doradza

 

He, he. FlashBack - potrafisz byc bardzo pomocny ale czasem jestes ciety jak zyleta ;-)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z innej beczki. Płyty już są. Gips już jest. Wszystko ładnie pięknie - tylko jak teraz sprzątnąć cały ten latający i unoszący się pył, aby przygotować pod malowanie.

 

sa do tego specjane "mopy" niestety dostepne tylko na zachodzie :/

w warunkach amatroskich nalezy uzywac miekkiej miotly i zamiatac, zamiatac, zamiatac, ew. odkurzacz z ssawka z wlosiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z innej beczki. Płyty już są. Gips już jest. Wszystko ładnie pięknie - tylko jak teraz sprzątnąć cały ten latający i unoszący się pył, aby przygotować pod malowanie.

 

sa do tego specjane "mopy" niestety dostepne tylko na zachodzie :/

w warunkach amatroskich nalezy uzywac miekkiej miotly i zamiatac, zamiatac, zamiatac, ew. odkurzacz z ssawka z wlosiem.

ehhh. A myślałem że będzie jakiś sposób cud. Wczoraj już zamiotłem pierwszy raz. Dzisiaj pierwsze odkurzanie. Potem może mokrą ścierką na miotle przelece całość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z innej beczki. Płyty już są. Gips już jest. Wszystko ładnie pięknie - tylko jak teraz sprzątnąć cały ten latający i unoszący się pył, aby przygotować pod malowanie.

 

sa do tego specjane "mopy" niestety dostepne tylko na zachodzie :/

w warunkach amatroskich nalezy uzywac miekkiej miotly i zamiatac, zamiatac, zamiatac, ew. odkurzacz z ssawka z wlosiem.

ehhh. A myślałem że będzie jakiś sposób cud. Wczoraj już zamiotłem pierwszy raz. Dzisiaj pierwsze odkurzanie. Potem może mokrą ścierką na miotle przelece całość.

 

:D tylko nie na mokro :[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po szlifowaniu wstępnie zmieść kurz ze ściany i zagruntować ją. Do gruntowania można użyć "zwykłego" gruntu z castoramy... Amigrunt 10l/14zł... nie potrzeba jakiegoś super gruntu bo tylko zeszkli ścianę. Pył z podłogi... no niestety miotła pozostaje... jeśl na posadzce nie będą płytki tylko np. panele to można rozcieńczonym gruntem również "przelecieć" posadzkę... pył się sklei z posadzką... pod płytki, parkiet itp. trzeba stosować dobre grunty i nie można paprać czymś tanim.

 

...a co do szpachli i spoinówek to był oddzielny temat:

http://forum.muratordom.pl/spoinowanie-szpachlowanie-gk-kompendium,t148829.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom to może ty mi pod powiesz w wyborze gładzi na ściany ,

ostatni ktoś mi zachwalał Knaufa UniGlatt do gładzi

co to za nowa gładz?

 

hmmm... co ja mogę doradzić... mi dobrze się robi Cekolem C45... Knaufem jeszcze nie robiłem... zresztą tych gładzi jest tyle że nie sposób wszystkich nawet z nazwy znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może praktyczna strona gładzi,

szlifować będę żyrafą , jaki papier zastosować , na co zwrócić uwagę ?

 

myślę nad tym knaufem , bo piszą że ścian otynkowanych cem.-wap. pod tą gładz nie trzeba gruntować , a mam 1000m2 tynków wiec było by co malować

...papier nie grubszy niż 120...

 

Nie wiem jak knauf ale cekol i megaron nakłada się jedną warstwą bo przy dwóch warstwach wychodzą "słoneczka" czyli przecierki które można zlikwidować tylko gładzią z wiaderka (np. akrylputz) jeśli trzeba dwie warstwy to tylko metoda mokre na mokre... w maksymalnie 20 minut można poprawić lub nałożyć drugą warstwę...

 

...z tym gruntowaniem to bym się zastanowił... 1000m2 to nie taka wielka powierzchnia :wink: a przy tynku cem-wap przed szpachlowaniem dobrze jest "przejechać" ścianę piórem (kosą) i zeskrobać luźne kamyczki - mniej śmiecą przy szpachlowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może praktyczna strona gładzi,

szlifować będę żyrafą , jaki papier zastosować , na co zwrócić uwagę ?

 

myślę nad tym knaufem , bo piszą że ścian otynkowanych cem.-wap. pod tą gładz nie trzeba gruntować , a mam 1000m2 tynków wiec było by co malować

to skoro zakladasz, ze bedziesz zdzieral to co nalozysz to kup naj tanszy gips

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie widziałem też megarona polimerowego, co to za ustrojstwo? chyba z 50zł worek kosztował?

 

a tynki bede najpierw szlifował taką paca do szlifowania Ytonga z grubym papierem ścierny, . już próbowałem ,wszystkie luźne kamyczki odpadają , no i właśnie sam , nie wiem czy nie przemalować tych scian gruntem

czym malujesz , szczotka? albo jakoś opylasz ?

taki grunt z casto może być ten 10litrów za około 10-15zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie widziałem też megarona polimerowego, co to za ustrojstwo? chyba z 50zł worek kosztował?

 

a tynki bede najpierw szlifował taką paca do szlifowania Ytonga z grubym papierem ścierny, . już próbowałem ,wszystkie luźne kamyczki odpadają , no i właśnie sam , nie wiem czy nie przemalować tych scian gruntem

czym malujesz , szczotka? albo jakoś opylasz ?

taki grunt z casto może być ten 10litrów za około 10-15zł

 

...grunt z casto za 14zł/10l wystarczy! Przecież nie musisz wzmacniać tylko odkurzyć i zmniejszyć chłonność podłoża a na to wystarczy. Ja maluję szczotką (ławkowcem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...