Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Twoje poddasze jest proste więc metrówką zmierzysz co do sztuki a płyty radzę zamawiać po zrobieniu rusztu

można dokładnie wyliczyć i ewentualnie dobrać do transportu brakujące profile.

 

No niby tak. 10-15cm od ściany pierwszy profil, kolejny 40cm od ściany, następny 80cm od ściany itd Przy skosie tak samo.

Co do UD to zmierzę odbodowo ile wyjdzie metrów + kilka więcej do obróbki przy oknach.

 

Dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak. 10-15cm od ściany pierwszy profil, kolejny 40cm od ściany, następny 80cm od ściany itd Przy skosie tak samo.

Co do UD to zmierzę odbodowo ile wyjdzie metrów + kilka więcej do obróbki przy oknach.

 

Dobrze kombinuję?

 

Bardzo dobrze.

...przy skosie profil skos/sufit razem ze sobą, no i teraz wykorzystujemy ud jako nośny więc tego 10-15cm od ściany nie musisz dawać, ale jak chcesz. Zbadasz temat i policzysz ...

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze.

 

No to super. W sobotę wchodzę z metrówką, kawałkiem kartki i długopisem do domu ;)

 

Co do zamawiania płyt to raczej tak zrobie jak mówisz tj zamówie drugim transportem. Ewentualne braki w profilach wtedy uzupełnie (gdyby okazało się że coś źle przeliczyłem) ;)

 

 

Wielkie dzięki.

 

PS. Zapomniałem wcześniej zapytać. Jakie kołki polecacie do przykręcania UD do porothemu? Jakie wkręty do przykręcania płyt?

Patrzyłem dziś w LeroyMerlin ale za dużo tego było ;)

 

Jak mam krokwie 14cm i daje tam SuperMatę 10cm to sznurkować od strony deskowania czy też nie ma takiej potrzeby?

Edytowane przez buzzer11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom rób ogniówkę na profilu 0,5mm i kręć wkrętami do drewna, najlepiej opatentuj ten system;)

A Ty wciskaj kit inwestorom że robisz system ogniowy w klasie co najmniej REI90 na pojedynczej płycie i na profilach 0.6.

 

W jakim celu mają kupować o 8zł droższą płytę i o 4zł droższe profile? Bo Pan Wykonawca sobie życzy? Możesz podać choć jeden argument za? No rozwiń tą myśl. Dlaczego lepiej? Podaj argumenty a nie inwektywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. W sobotę wchodzę z metrówką, kawałkiem kartki i długopisem do domu ;)

 

Co do zamawiania płyt to raczej tak zrobie jak mówisz tj zamówie drugim transportem. Ewentualne braki w profilach wtedy uzupełnie (gdyby okazało się że coś źle przeliczyłem) ;)

 

 

Wielkie dzięki.

 

PS. Zapomniałem wcześniej zapytać. Jakie kołki polecacie do przykręcania UD do porothemu? Jakie wkręty do przykręcania płyt?

Patrzyłem dziś w LeroyMerlin ale za dużo tego było ;)

 

Jak mam krokwie 14cm i daje tam SuperMatę 10cm to sznurkować od strony deskowania czy też nie ma takiej potrzeby?

Zawsze lepiej zasznurkować.

 

A kołki takie lub podobne:

http://www.sukces-zamocowania.pl/image/Ko%C5%82ki%20rozporowe%20ramowe%20uniwersalne.jpg

 

tyle że trzeba je wkręcać wkrętarką i dodatkowo pod łepek wkrętu podkładkę M5 poszerzoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poznam odpowiedź.

 

Rom a Ty jak uważasz?

Dla mnie to zbędne wydawanie pieniędzy. Że niby płyta twardsza? A co? Młotkiem będziesz ją testował? Że profile wytrzymalsze? A innym to niby lecą na głowy? 99% poddaszy jest na zwykłych płytach i profilach max 0,5 bo zdarzają się też 0,45 i jakoś nagminnie nie spadają. A podczas pożaru jeśli nie zachowasz systemu to i tak wszystko runie czy to 0.6 czy 0,45.

 

Te kołki co zalinkowałem absolutnie nie nadają się do systemu fire bo to plastik. Systemowe są metalowe, całe metalowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty wciskaj kit inwestorom że robisz system ogniowy w klasie co najmniej REI90 na pojedynczej płycie i na profilach 0.6.

 

W jakim celu mają kupować o 8zł droższą płytę i o 4zł droższe profile? Bo Pan Wykonawca sobie życzy? Możesz podać choć jeden argument za? No rozwiń tą myśl. Dlaczego lepiej? Podaj argumenty a nie inwektywy.

 

Dlaczego wciskam kit? ja nie robię systemów ogniowych bo nie mam podnośnika do płyt a ogniówki są ciężkie:) i od profili 0,5mm pruję trzymać się jak najdalej nawet gdy montuję GKB a od montażu wkrętami do drewna płyt spiepszam jak najdalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wciskam kit? ja nie robię systemów ogniowych bo nie mam podnośnika do płyt a ogniówki są ciężkie:) i od profili 0,5mm pruję trzymać się jak najdalej nawet gdy montuję GKB a od montażu wkrętami do drewna płyt spiepszam jak najdalej.

No i jak? Zabrakło argumentów? No dalej. Napisz dlaczego są lepsze? Są lepsze bo są lepsze? Coś a'la "tanie wina są dobre bo są dobre i tanie"?

 

Znasz znaczenie słowa ARGUMENTY? Jeśli tak to podaj ARGUMENTY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to zbędne wydawanie pieniędzy...

 

No to teraz dałeś mi do myślenia. Kurcze myślałem że lepiej jak sie da te profile 0,6 niż te zwykłe a teraz Wodzu trochę mi namieszałeś w głowie. Skoro powiadasz, że zbędny wydatek to po kiego ciorta ja sobie głowę zawracam profilami 0,6? ;)

 

Rom powiadasz że zbędny wydatek, Rafał że wcale nie taki zbędny. Więc jest 1:1. Inni wodzowie co powiedzą, Radek i reszta elity?

 

jimhaumman nic mi o sznurku nie pisałeś. Chyba że ja coś nie zarejestrowałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołków możesz spróbować też takich, nie są do tego przeznaczone ale ostatnio montowałem zabudowę w stropie z garów i trzymały b. dobrze.

http://www.ceto.com.pl/shop/product/1776/kolki-mol-4x45-op-100szt

Żartujesz? kołki MOLLY są przeznaczone do płyt G-K!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak? Zabrakło argumentów? No dalej. Napisz dlaczego są lepsze? Są lepsze bo są lepsze? Coś a'la "tanie wina są dobre bo są dobre i tanie"?

 

Znasz znaczenie słowa ARGUMENTY? Jeśli tak to podaj ARGUMENTY.

 

O co Tobie chodzi ? Sam piszesz że lepsze są profile 0.6mm do płyt ognioochronnych i czepiasz się mnie nie wiadomo czego...

komuś sugerowałem płytę lub system przeciwpożarowy? człowieku ogarnij się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...