Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

No to teraz dałeś mi do myślenia. Kurcze myślałem że lepiej jak sie da te profile 0,6 niż te zwykłe a teraz Wodzu trochę mi namieszałeś w głowie. Skoro powiadasz, że zbędny wydatek to po kiego ciorta ja sobie głowę zawracam profilami 0,6? ;)

 

Rom powiadasz że zbędny wydatek, Rafał że wcale nie taki zbędny. Więc jest 1:1. Inni wodzowie co powiedzą, Radek i reszta elity?

 

jimhaumman nic mi o sznurku nie pisałeś. Chyba że ja coś nie zarejestrowałem?

Każdy powie że lepsze! Ja też! ...ale po co? No bo lepsze! Nie wnikać dlaczego lepsze tylko wiadomo ze lepsze! taki dogmat i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale bez przegięcia w drugą stronę bo są też takie profile ze swobodnie czterometrowy schowasz do kieszeni. ;)

 

NIe no takiej lipy to wiem żeby nie zrobić. Tak jak pisałem wcześniej, byłem dziś w LM i tam były profile NORGIPS 0,5mm. Wyglądały wdaje mi się że w miarę solidnie. Różnica w cenie (przy moich obliczeniach) wychodzi ok 300zł na całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra....okej... czyli brać to co mają w najbliższej hurtowni za rogiem? Nie wiem jakiej firmy są te profile.

Ale jeśli nadal zamierzasz robić na płytach "ogień" to wybieraj profile 0.6mm bo jak wspomniałem wkręty w cieńszych się przekręcają i nie zagłębiają w płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli nadal zamierzasz robić na płytach "ogień" to wybieraj profile 0.6mm bo jak wspomniałem wkręty w cieńszych się przekręcają i nie zagłębiają w płycie.

 

Teraz to ja już nie wiem czy robić na płytach ogień czy na zwykłych. Skoro nie ma bardzo różnicy to po co przepłacać?

 

Kurcze teraz to ja już nie wiem. Ja chcę to zrobić jak się robi u większości. Nie chce wybiegać przed szereg ale nie chce też zostać w tyle ;)

 

Wodzu cała moja skromna wiedza w tym temacie wzięła się z twoich postów i jeszcze kilku osób które tu wypisują mądre rzeczy. Więc jeśli ty i reszta uważacie że jest to zbędny wydatek oraz to że w większości robicie tak a nie inaczej to po co mam przepłacać.

Edytowane przez buzzer11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe no takiej lipy to wiem żeby nie zrobić. Tak jak pisałem wcześniej, byłem dziś w LM i tam były profile NORGIPS 0,5mm. Wyglądały wdaje mi się że w miarę solidnie. Różnica w cenie (przy moich obliczeniach) wychodzi ok 300zł na całości.

Norgips to nie firma, to marka. Jeśli się nie mylę to dla nich robi Budmat...

 

300zł... na pewno wiecej. Bo to tylko wstępne wyliczenia. A gdzie profil UD? Ale jak wcześniej wspomniałem do "ognia" kup 0.6mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norgips to nie firma, to marka. Jeśli się nie mylę to dla nich robi Budmat...

 

300zł... na pewno wiecej. Bo to tylko wstępne wyliczenia. A gdzie profil UD? Ale jak wcześniej wspomniałem do "ognia" kup 0.6mm

 

No tak, jeszcze UDeki. Więc będzie pewnie 500.

 

Co do płyty ognioochronnej to jak wspomniałem: skoro uważasz ją za zbyteczną i u wiekszości osób u których robisz nie stosujesz takich płyt to i ja też nie będe jej brał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja już nie wiem czy robić na płytach ogień czy na zwykłych. Skoro nie ma bardzo różnicy to po co przepłacać?

 

Kurcze teraz to ja już nie wiem. Ja chcę to zrobić jak się robi u większości. Nie chce wybiegać przed szereg ale nie chce też zostać w tyle ;)

 

Zapytaj ilu tu na forum robiło na "ogniu". Ja na palcach jednej ręki mogę policzyć poddasza na "ogniu" W ostatniej 10-cio latce chyba mniej niż 5 poddaszy.

"Ognia" używa się miejscowo - obłożenia kominów, kominków itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jeszcze UDeki. Więc będzie pewnie 500.

 

Co do płyty ognioochronnej to jak wspomniałem: skoro uważasz ją za zbyteczną i u wiekszości osób u których robisz nie stosujesz takich płyt to i ja też nie będe jej brał ;)

Spokojnie. Jutro przyjdą tu inni to może wysuną jakieś argumenty za które mogły mi umknąć. Nie spiesz się tylko przemyśl sprawę na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj ilu tu na forum robiło na "ogniu". Ja na palcach jednej ręki mogę policzyć poddasza na "ogniu" W ostatniej 10-cio latce chyba mniej niż 5 poddaszy.

"Ognia" używa się miejscowo - obłożenia kominów, kominków itp.

 

Ok w takim razie płyta zwykła, a w łazience i przy oknach dam zieloną. Przy takim zestawie jakich profili najczęściej używasz? Jakiej firmy i jaka grubość?

 

Oczywiście zobaczę co reszta powie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku ujawniłem swe dylematy dotyczące wentylacji dachu. Dzięki Rom-Kon oraz zeusrulez za naprowadzenie na ten post a Andrzejowi Wilhelmi za sposób rozwiązania problemu.

Przygotowałem panu od dachu coś takiego:

[ATTACH=CONFIG]248974[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]248975[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]248976[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]248977[/ATTACH]

Daszek wentylacyjny wykonany z profilu C75x40, otwór w deskowaniu fi 50mm wykonany otwornicą.

Daszek ma wysokość 20mm bo kontrłaty są tej wysokości. Jak trafi się pod łatę to nie będzie przeszkadzał.

Po zamontowaniu daszki wraz z "otoczeniem" będą pociągnięte Dysperbitem.

Rozstaw większości krokwi w moim wielospadowym dachu wynosi 80cm.

Policzyłem te konieczne wietrzniki i wyszło mi ich aż 114, po dwa na zamkniętych przestrzeniach i po jednym w przypadku braku wlotu lub wylotu.

Nad tą moją wypociną będą dachówki, pod deskami szczelina 3cm, wełna, izolacja p.wilgociowa, zabudowa GK.

Czy takie przewietrzenie będzie wystarczające?

 

Wiem, że Pan Andrzej jeszcze zabezpiecza je jakąś siatką przeciwko owadom . . .

 

P.S. pomysł może i ok ale policz sobie ile ma powierzchnia tego koła które wytniesz w deskowaniu a ile ma powierzchnia wlotu powietrza pod krokwie jeśli masz "normalny" wlot powietrza pod deskowaniem . . . różnica spora . . .

Edytowane przez zeusrulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza rigipsem, knaufem, nidą są jeszcze dwie wiodące marki - budmat i metpol. Metpol robi chyba dla liroya... budmat ma lepszą renomę. A ja robię najczęściej na profilach zastanych na budowie. tak teraz było. Mam dobre 0.6 Ale miałem już też 0,4!!! No te już były tragiczne. Ale reklamacji nie ma. A gdyby było coś nie tak to u tego Inwestora mam jak w banku że trafiłbym na black listę... nie rozeszliśmy się pokojowo, powiedziałem parę słów do słuchu co myślę. Więc jeśli tam było wszystko ok na takich lichych profilach to na porządnych 0.5 nie ma prawa nic się dziać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Pan Andrzej jeszcze zabezpiecza je jakąś siatką przeciwko owadom . . .

 

P.S. pomysł może i ok ale policz sobie ile ma powierzchnia tego koła które wytniesz w deskowaniu a ile ma powierzchnia wlotu powietrza pod krokwie jeśli masz "normalny" wlot powietrza pod deskowaniem . . . różnica spora . . .

To jest i tak dużo lepsze niż nic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza rigipsem, knaufem, nidą są jeszcze dwie wiodące marki - budmat i metpol. Metpol robi chyba dla liroya... budmat ma lepszą renomę.

 

Ok, to mi trochę dało do myślenia, że nie warto przepłacać skoro i tak jest dobrze.

 

Rom najczęściej robisz na tych co zastajesz na budowie. Teraz powiadasz masz 0,6. Był i 0,4. Najczęściej zaś jakie "witasz" na budowie - 0.6 czy 0.5?

 

Proszę innych speców którzy robią to na codzień aby wypowiedzieli się w tym temacie.

 

z góry wielkie dzięki

Edytowane przez buzzer11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...