Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Mam prosty dwuspadowy dach z pełnym deskowaniem pokrytym papą i blachodachówką. Krokwie są grubości 16-17 cm

1. Czy dawać jeszcze wiatroizolacje przed położeniem wełny oczywiście stosując szczeline wentylacyjną.

2. Jeżeli miedzy krokwie planuję włożyć 15 cm wełny a pod nie 10cm czy musze nabijać krokwie? czy dać 3 cm paski styropianu?

3. Czy grzybki 17 cm wystarczą do tego warjantu ocieplenia?

 

Ad.1 Nie.

Ad.2 powinieneś. jakie paski styropianu ?

Ad. 3 najpierw odp na pytanie nr 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja montuje płyty ogień na podaszu.

Profile CD które kupiłem z hurtowni (4m;3m;2,6m) każdy z tych wymiarów różni się od siebie( im krótszy tym cięższy),ale nie miałem żadnego problemu z przykręceniem płyt G-K do stelarzu używająć normalnych wkrętów do stali 25mm.

Trochę nie rozumie Rom-Kon dlaczego piszesz że wkręty się zrywają na cięższych profilach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy grubszym profilu w niektórych przypadkach można zrezygnować z UD. Dobra koniec z tym namawianiem..

Rom czyli twoim zdaniem bez względu na grubość profil ma tą samą nośność zakładając te same warunki montażu.

Do poddaszy polecam rigistil.

Zawsze można polecić jeszcze lepsze. profile Nida Hydro C5. Tych już nic nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montuje płyty ogień na podaszu.

Profile CD które kupiłem z hurtowni (4m;3m;2,6m) każdy z tych wymiarów różni się od siebie( im krótszy tym cięższy),ale nie miałem żadnego problemu z przykręceniem płyt G-K do stelarzu używająć normalnych wkrętów do stali 25mm.

Trochę nie rozumie Rom-Kon dlaczego piszesz że wkręty się zrywają na cięższych profilach?

 

Nie na cięższych tylko na ciszych. Wkręty to są blachowkręty. Jeśli nie ma blachy to blachowkręt się nie trzyma. Płyta "ogień" jest twardsza i wkręt zanim się w nią zagłębi to się gwint zerwie. Dotyczy to cieńszych blach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie: UD obwodowo powinien być wszędzie.

Możesz robić i bez ud, widziałem coś takiego, zadzwonił do mnie gostek żeby wycenić szpachlowanie bo przerosła ich ta robota, ich mam na myśli inwestora razem z ojcem. Po podotykaniu w kilku miejscach mówię że w tym miejscu nie ma ud i płyta lata jak starej k.....e c.....c nie dosłownie:) i na to łączenie gwarancji ja nie daję chyba że poprawicie i płyta nie będzie się ruszać, na co on mówi że nie będzie pękać no i takie tam ple ple ple.

Więc widać że można dać i bez profilu przyściennego:)

No i tu się z Tobą w 100% zgodzę. Profile UD powinny być po całym obwodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy grubszym profilu w niektórych przypadkach można zrezygnować z UD. Dobra koniec z tym namawianiem..

Rom czyli twoim zdaniem bez względu na grubość profil ma tą samą nośność zakładając te same warunki montażu.

Do poddaszy polecam rigistil.

 

Profile nie mają równej grubości i nośności ale systemowe rigipsa wytrzymują potrójną płytę. Montowałeś kiedyś potrójną? Ja podwójną tak ale nigdy potrójnej. Po co stosować najmocniejsze rigistila które wytrzymują 3 płyty jak można 0.5 budmatu do jednej płyty. A znasz system bezwieszakowy? Kręci się na stelażu z profili UA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest właśnie to! tyle że jeśli jest już dachówka to po ptokach. Ja od dołu tego nie założę. Niestety.

edit: możesz jeszcze na ten otwór naklei siateczkę przeciw owadom.

Dachówka jeszcze w hurtowni a siatkę to chyba taką na styropian, pod klej z włókna szklanego z oczkiem 5x5mm tackerem od spodu przymocuję.

 

Wiem, że Pan Andrzej jeszcze zabezpiecza je jakąś siatką przeciwko owadom . . .

P.S. pomysł może i ok ale policz sobie ile ma powierzchnia tego koła które wytniesz w deskowaniu a ile ma powierzchnia wlotu powietrza pod krokwie jeśli masz "normalny" wlot powietrza pod deskowaniem . . . różnica spora . . .

Daszek z profilu C75, więc mogę wykonać większy otwór, np 65mm.

 

...ciach...

Zresztą przyznam szczerze, że nie chciałoby mi się bawić na jego miejscu i kupiłbym gotowe wywietrzniki.

Firma Tegola, jakby tu zajrzał ;)

...ciach...

Za duże te daszki, muszę zmieścić swoje pod łatami więc wysokość kontrłat zdecydowała o takim a nie innym rozwiązaniu.

Wczoraj, choć miałem parę innych tematów do realizacji przygotowałem 40 szt daszków :wiggle:

Gwoli wyjaśnienia - dach wielospadowy wg projektu HG-H3A (wygoogluj sobie fotki), dachówka Koramic Renesansowa L15.

Jeśli jakiś północny, poziomy wiatr będzie nawiewał śnieg pod dachówkę to wiele tego nie nawieje. Jak nawieje to w krótkim czasie odparuje.

Bardziej obawiam się bezwietrznych, dżdżystych dni w sezonie jesiennym. No ale to okresy przejściowe.

 

Dzięki Wam wszystkim za pomoc i sugestie. Pewnie się jeszcze na tym forum odezwę jak przejdę w inne fazy budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Nie.

Ad.2 powinieneś. jakie paski styropianu ?

Ad. 3 najpierw odp na pytanie nr 2

Chodzi mi o to że pierwsza warstwa wełny będzie wystawała okolo 3 cm poza krokwie i czy nabijać je łatami żeby wyrównać poziom do następnej warstwy wełny. grzybki mocuje sie do boku krokwi czy jest konieczne nabijanie krokwi stosując grzybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że pierwsza warstwa wełny będzie wystawała okolo 3 cm poza krokwie i czy nabijać je łatami żeby wyrównać poziom do następnej warstwy wełny. grzybki mocuje sie do boku krokwi czy jest konieczne nabijanie krokwi stosując grzybki.

Co ma ci wystawać jak masz wełnę 15cm a krokwie 17cm??

Jak już to bym nic nie nadbijał, tylko jak niektóre krokwie cienkie to dołożył paski wełny na krokwiach,

Wieszaki przkrecasz do boku krokwi, opuszczasz na 12-13cm, i wsuwasz 10cm wełnę pod stelaż. Co do długości wieszaków.... zobacz czy te 17cm co masz będą się trzymać na dwóch oczkach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakiś północny, poziomy wiatr będzie nawiewał śnieg pod dachówkę to wiele tego nie nawieje. Jak nawieje to w krótkim czasie odparuje.

Bardziej obawiam się bezwietrznych, dżdżystych dni w sezonie jesiennym. No ale to okresy przejściowe.

\

 

Co do sniegu to można się zdziwić, ale może u mnie wieje z pustych pól, a dodatkowo Roben nie jest dachówka "high-end"..:)

Ale prawda taka że w tym roku mieszakm na poddaszu również, grzeję całość, i mam wrażenie że uciekające ciepło grzeje jednak dach i pozwala odparowywać wilgoci. Zima była słaba i nie zauważyłem zadnych skroplin.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że pierwsza warstwa wełny będzie wystawała okolo 3 cm poza krokwie i czy nabijać je łatami żeby wyrównać poziom do następnej warstwy wełny. grzybki mocuje sie do boku krokwi czy jest konieczne nabijanie krokwi stosując grzybki.

 

ja bym nabił. w szczególności, że piszesz ze miejscami krokwie mają 16, to gdzie miejsce na tą szczelinę 3 cm ?? ja się pytam ??:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko stało się jasne, cały czas robiłem na profilach 0,5mm! nie było napisane i dobrze się na nich robiło to nie wnikałem jaka grubość i producent. To cieńsze profile które raz spotkałem chyba były z castoramy nie wiem może 0,4mm...

...nie obecne a poprzednie poddasze robiłem na knaufa 0,6mm tam wszystko było nadrukowane i właśnie się zastanawiałem czy one są tak twarde czy mi się nożyce (stanley) kończą:) teraz już wiem co i jak, i na dodatek mam nowe nożyce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co zrobiliście do końca życia będziemy robić na cienkich profilach, przez tą waszą propagandę sukcesu.

A na poważnie to jak robią sami to już jest sama w sobie oszczędność, a na grubszych profilach robi się łatwiej (prócz przycinania ich).

Szczególnie że różnie bywa z rozstawami krokwi/jętek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...