Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

znalazłem wełnę fasadową 3 cm zamiast nabijać krokwie przymocuje wełnę :) a wieszaki najwyżej kupię dłuższe.

 

Po co komplikujesz sobie temat i generujesz koszty !!

Zrób jak @plusfoto Tobie poradził tj cieńszą warstwę między krokwie a pod krokwie grubszą warstwę.

Ja tak przynajmniej będę u siebie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek wprawdzie o ociepleniu poddasza ale opanowały go tematy zabudowy, głównie GK.

No wiem, wiem, ta zabudowa też jest warstwą ocieplającą ;)

Mam pytanie ale aż się boję je zadać, żeby nie oberwać od specjalistów zajmujących się zabudową GK.

Ale co tam! Dam okazję kolegom wylać odrobinę żółci...

Czy technologia Stucanet® jest warta grzechu i jak się mają koszty w porównaniu do tradycyjnej płyty karton - gips?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernikle

Buzzer ci dobrze tłumaczy. Oczywistą część między wierszami. Przecież, np. jeśli zamierzałeś dać pod krokwie np. 15cm i 15cm pomiędzy (3 cm wystaje), czyli razem 18cm, to pomniejsz tą między krokwiami np. do 12cm, a pod daj 18cm. Jeden pies. Poddasze ci się nie pomniejsza w stosunku do tego poprzedniego rozwiązania. A co ci za różnica, że wieszaki dłuższe?

Najbardziej skuteczne są najprostsze rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, tak się zachłystujesz amerykańską technologią... ogólnie Ameryką. Poczytaj o USA :

 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rs-6-powodow-dla-ktorych-usa-sa-krajem-trzeciego-swiata/xd5yy

 

Nie wszystko co w i z USA to takie dobre. Trzeba umieć odcedzić to co dobre.

 

Sorry za off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko stało się jasne, cały czas robiłem na profilach 0,5mm! nie było napisane i dobrze się na nich robiło to nie wnikałem jaka grubość i producent. To cieńsze profile które raz spotkałem chyba były z castoramy nie wiem może 0,4mm...

...nie obecne a poprzednie poddasze robiłem na knaufa 0,6mm tam wszystko było nadrukowane i właśnie się zastanawiałem czy one są tak twarde czy mi się nożyce (stanley) kończą:) teraz już wiem co i jak, i na dodatek mam nowe nożyce:)

 

http://kulturozerca.pl/wp-content/uploads/2014/01/facepalm-L-3P9ME71-300x181.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, tak się zachłystujesz amerykańską technologią... ogólnie Ameryką. Poczytaj o USA :

 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rs-6-powodow-dla-ktorych-usa-sa-krajem-trzeciego-swiata/xd5yy

 

Nie wszystko co w i z USA to takie dobre. Trzeba umieć odcedzić to co dobre.

 

Sorry za off.

 

Właśnie "trzeba umieć odcedzić co dobre" i taśmy papierowe takie są;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić ruszt dwupoziomowy ale niestety po dzisiejszych wstępnych wyliczeniach nie mogę sobie na niego pozwolić gdyż mam trochę za nisko jętki.

 

Wełna grubości 25cm.

 

Przy ruszcie dwupoziomowym odległość od górnego glifu okna do sufitu (na gotowo) to 4cm.

Planuje zrobić ruszt jednopoziomowy krzyżowy. Powierzchnia sufitu w jednym pokoju to 12m2, pokój 2 to 15-16m2, pok nr 3 to 14-15m2. Na górze strych a raczej graciarnia na którą się będzie wchodzić z 5 razy do roku ;)

 

Ruszt jednopoziomowy krzyżowy jak ktoś już tu na forum radził aby taki zrobić jak się na strych będzie wchodzić.

 

Bardzo proszę o informację jaki jest wtedy rozstaw profili CD? Jak to prawidłowo zrobić?

 

Rom-Kon i reszta Fachowców jeśli możecie to dajcie mi znać.

 

Dziękuję za szybką odpowiedź. Jestem właśnie na budowie i nie wiem co teraz zrobić ;)

Edytowane przez buzzer11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić ruszt dwupoziomowy ale niestety po dzisiejszych wstępnych wyliczeniach nie mogę sobie na niego pozwolić gdyż mam trochę za nisko jętki.

 

Wełna grubości 25cm.

 

Przy ruszcie dwupoziomowym odległość od górnego glifu okna do sufitu (na gotowo) to 4cm.

Planuje zrobić ruszt jednopoziomowy krzyżowy. Powierzchnia sufitu w jednym pokoju to 12m2, pokój 2 to 15-16m2, pok nr 3 to 14-15m2. Na górze strych a raczej graciarnia na którą się będzie wchodzić z 5 razy do roku ;)

 

Ruszt jednopoziomowy krzyżowy jak ktoś już tu na forum radził aby taki zrobić jak się na strych będzie wchodzić.

 

Bardzo proszę o informację jaki jest wtedy rozstaw profili CD? Jak to prawidłowo zrobić?

 

Rom-Kon i reszta Fachowców jeśli możecie to dajcie mi znać.

 

Dziękuję za szybką odpowiedź. Jestem właśnie na budowie i nie wiem co teraz zrobić ;)

By zbytnio nie wróżyć z fusów podaj:

 

1) wysokość krokwi

2)wysokość od dołu krokwi do posadzki (posadzki a nie stropu)

3)grubości wełny - pierwsza i druga warstwa

 

No i zasadnicze pytanie:

4)

czy tą wełnę już masz zakupioną czy zakup w planach.

 

Z tych danych można coś wymyślić.

 

edit: NIE KROKWI TYLKO JĘTEK! Sorry, za szybko pisałem ;)

Edytowane przez Rom-Kon
wyszły bzdurności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...