Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, tylko, że takiego instruktażu brak, a sprzedają.

Chce tylko podkreślić to, że w ich kartach nie ma nic, w u.s. jest wszystko i skąd ludzie mają wiedzieć jak rozciągnąć spoiny? dzięki tylko Twoim informacjom, które udzielasz za free, a knauf to sprzedaje nie dając nic, pisząc tylko, że to super masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

Obrobiłem okno sposobem ala "Rom-Kon",skręciłem pchełkami wszystkie profile CD z profilem przyścienym (zamontowanym do ściany) które są przycinane do krawędzi okna,oraz ud w oknie. Czy tak to robicie?

Po jednej stonie okna do krokwi mam około 8cm,czy tam dajecie wełnę czy piankę?Radeks.69 pisał coś że to miejsce jest dość neuralgiczne dla wełny.(lubi zamkać)

Jak docinacie folię paroizolacyjną żeby było jak najmniej połączeń?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By zbytnio nie wróżyć z fusów podaj:

 

1) wysokość krokwi

2)wysokość od dołu krokwi do posadzki (posadzki a nie stropu)

3)grubości wełny - pierwsza i druga warstwa

 

No i zasadnicze pytanie:

4)

czy tą wełnę już masz zakupioną czy zakup w planach.

 

Z tych danych można coś wymyślić.

 

edit: NIE KROKWI TYLKO JĘTEK! Sorry, za szybko pisałem ;)

 

1. wysokość jętki 14cm

2. Wysokość od dołu jętki do posadzki 260cm

3. grubość wełny 25cm

4. Wełna już zakupiona.

 

Mam już ubitą na jętkach podłogę na strychu.

Liczyłem, że dam do desek pomiędzy jętki 15cm i jako drugą warstwę 10cm. Wieszak grzybek koelnera ustawiam tak aby było 29cm od górnej krawędzi jętki tj od desek.

 

Przy takim ustawieniu przy ruszcie jednopoziomowym wysokość pomieszczenia na gotowo wychodzi 243cm.

 

Generalnie to problem z wysokością jest tylko w jednym pokoju z uwagi na okno. Przy ruszcie dwupoziomowym od górnego glifu do sufitu na gotowo wychodzi 4cm. Trochę chyba to dziwnie by wyglądało.

W pozostałych pokojach są okna balkonowe i tam takiego problemu by nie było.

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez buzzer11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jakiś czas wstecz były zamieszczone fotki(przez forumowicza) z wykonania wlotu powietrza(szczelina wentylacyjna dla pelnego deskowania) z zabezpieczeniem przed wszystkim co się rusza.

jest Mnie w stanie ktoś nakierować gdzie to można znaleźć?

ewen. będę wdzięczny za udostepnienie

podbitka bita rownolegle do krokiew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek wodzu gdzieś się podziewał ;)))

 

Chciałem się Ciebie zapytać na jakich profilach robisz najczęściej u klienta oraz co uważasz o profilach grubości 0,5mm?

 

Witam.

Osobiście stosuję profile 0,60mm i takie polecam. Najlepiej w systemie NIDA firmy SINIAT. Gipsy są również wysokiej jakości. Masy gotowe: PRO, EFEKT. Polecam i gwarantuję najwyższą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wysokość jętki 14cm

2. Wysokość od dołu jętki do posadzki 260cm

3. grubość wełny 25cm

4. Wełna już zakupiona.

 

Mam już ubitą na jętkach podłogę na strychu.

Liczyłem, że dam do desek pomiędzy jętki 15cm i jako drugą warstwę 10cm. Wieszak grzybek koelnera ustawiam tak aby było 29cm od górnej krawędzi jętki tj od desek.

 

Przy takim ustawieniu przy ruszcie jednopoziomowym wysokość pomieszczenia na gotowo wychodzi 243cm.

 

Generalnie to problem z wysokością jest tylko w jednym pokoju z uwagi na okno. Przy ruszcie dwupoziomowym od górnego glifu do sufitu na gotowo wychodzi 4cm. Trochę chyba to dziwnie by wyglądało.

W pozostałych pokojach są okna balkonowe i tam takiego problemu by nie było.

 

Dzięki za pomoc.

 

Twój dom wyraźnie chciał mieć nadbitkę na jętkach od strony stryszku. Ale teraz niestety już po ptokach.

Teraz zrezygnuj z rusztu 2-poziomowego i dodatkowo zastosuj sposób Rafała czyli wełna nie nad profilami - tak jak ja robię - tylko pomiędzy profile. Więcej cięcia ale zawsze 3cm wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jakiś czas wstecz były zamieszczone fotki(przez forumowicza) z wykonania wlotu powietrza(szczelina wentylacyjna dla pelnego deskowania) z zabezpieczeniem przed wszystkim co się rusza.

jest Mnie w stanie ktoś nakierować gdzie to można znaleźć?

ewen. będę wdzięczny za udostepnienie

podbitka bita rownolegle do krokiew

 

Czyli nie masz podbitki tylko nadbitkę. W takim przypadku można wstawić metalowe siatki. Siatki z blachy perforowanej a nie plecione. Albo jeszcze lepiej - otworzyć szczelinę od strony deskowania. Jak zrobić takie nawiewniki pokazał A. Wilhelmi. Przeszukaj parę stron wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Osobiście stosuję profile 0,60mm i takie polecam. Najlepiej w systemie NIDA firmy SINIAT. Gipsy są również wysokiej jakości. Masy gotowe: PRO, EFEKT. Polecam i gwarantuję najwyższą jakość.

 

Jeśli rzeczywiście robisz na takich materiałach to się nie dziwię że klientów szukasz wszędzie gdzie się da. Ja ostatnio zaproponowałem mojemu Inwestorowi podbitkę z płyty Nida Hydro... cena za jedną płytę to 220zł brutto - sama płyta a gdzie dalsze elementy systemu! Mój Inwestor do biednych nie należy ale cena go zabiła! Z technologiami z najwyższej półki to uderzaj do 100 najbogatszych. Ale pan K. czy pan S. raczej to na forum nie zaglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

Obrobiłem okno sposobem ala "Rom-Kon",skręciłem pchełkami wszystkie profile CD z profilem przyścienym (zamontowanym do ściany) które są przycinane do krawędzi okna,oraz ud w oknie. Czy tak to robicie?

Po jednej stonie okna do krokwi mam około 8cm,czy tam dajecie wełnę czy piankę?Radeks.69 pisał coś że to miejsce jest dość neuralgiczne dla wełny.(lubi zamkać)

Jak docinacie folię paroizolacyjną żeby było jak najmniej połączeń?

dzięki

 

Popatrz na fotki - linki w mojej stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój dom wyraźnie chciał mieć nadbitkę na jętkach od strony stryszku. Ale teraz niestety już po ptokach.

Teraz zrezygnuj z rusztu 2-poziomowego i dodatkowo zastosuj sposób Rafała czyli wełna nie nad profilami - tak jak ja robię - tylko pomiędzy profile. Więcej cięcia ale zawsze 3cm wyżej.

 

 

Czyli co ruszt jednopoziomowy krzyżowy? W takim razie jaki będzie prawidłowy rozstaw profili?

 

dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

krótkie pytanie do znających temat: chcę zastosować rozwiązanie Knauf przy połączeniu przedścianka ściany kolankowej i skosu. Jak poniżej.

knauf.jpg

 

Jednak z powodu drobnej korekty położenia przedścianka (czytaj: braku doświadczenia :D ), już po zamocowaniu wieszaków musiałbym to zrobić tak:

knauf2.jpg

 

sądzicie że będzie dobrze, czy jednak zakasać rękawy i przekładać wieszaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...