Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Mam jeszcze jedno pytanie. Wydaje mi sie ze nie było poruszane w tym watku.

 

Mam jetki o wysokosci 19 cm. Pomiedzy nie włozona jest wełna super mata 15 cm i druga warstwa 10 cm pomiedzy jetkami i stelazem. Tylko teraz sie zastanawiam czy tej wełny pomiedzy jetkami nie warto czyms przykryc od góry? Chodzi o to ze na jetki bede przykrecał deski.Zapewwnie z czasem porobia sie szczeliny mniejsze badz wieksze. Poddasze mam spore wiec planuje go wykorzystywac jako cos w stylu graciarnia. Obawiam sie jednak ze przez powstałe z czasem szczeliny w deskach wełna pomiedzy jetkami zostanie zabrudzona/ zasypana/zanieczyszczona pyłem , kurzem, piaskiem, i innymi zanieczyszczeniami które tam wniose chociazby na butach... Czy warto przed deskowaniem ta wełne czyms "przykryc"? Jesli tak to czym?

Nie ma sensu niczym przykrywać wełny. To co przeleci przez szpary nie będzie szkodliwe. To nie cegła czy inny pustak by wełnę zgniótł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak nie trudno sie domyslec chce przykrecic plyte g-k

 

przykręcić teraz do czoła nie boku jętek drut zgięty pod kątem 90 stopni i zamocować do CD. Obwodowo wiadomo UD.

 

Nad płytą byłaby wiadomo przestrzeń około 20 cm ( powiedzmy tyle opuscić). Ale tak jak mówie nie jest to miejsce ktore bezposrednio graniczy z dachem tylko nad tym co widac na foto jest jeszcze stryszek. po bokach sa pokoje.

 

Pytam sie, bo nie chce tego rozbierac, biorac pod uwage ze mam tam juz 20cm welny i folie. a tego typu wieszak dalbym rade spokojnie zamocowac i fajnie wypoziomowac.

 

Ojoj! No nie widzę tego jakoś... może zrób tak jak to powinno być zrobione czyli zgodnie ze sztuką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie trudno sie domyslec chce przykrecic plyte g-k

 

przykręcić teraz do czoła nie boku jętek drut zgięty pod kątem 90 stopni i zamocować do CD. Obwodowo wiadomo UD.

 

Nad płytą byłaby wiadomo przestrzeń około 20 cm ( powiedzmy tyle opuscić). Ale tak jak mówie nie jest to miejsce ktore bezposrednio graniczy z dachem tylko nad tym co widac na foto jest jeszcze stryszek. po bokach sa pokoje.

 

Pytam sie, bo nie chce tego rozbierac, biorac pod uwage ze mam tam juz 20cm welny i folie. a tego typu wieszak dalbym rade spokojnie zamocowac i fajnie wypoziomowac.

 

Zerwać folię, bo o szczelności z tego co widzę ze zdjęć można zapomnieć. Zdjąć profile, wełnę i raz jeszcze zrobić. Robiąc tak jak chcesz robisz pustkę którą i tak będziesz musiał grzać, a dodatkowo dziurawisz "paroizolację".

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu niczym przykrywać wełny. To co przeleci przez szpary nie będzie szkodliwe. To nie cegła czy inny pustak by wełnę zgniótł.

Wiadomo że je się nic nie stanie i to nie jest powód dla którego zakrywam szpary,poprostu nie chcę żeby się pył zmieszan z wełną unosił w strychodachu, i za każdym razem gdy będe tam wchodził później mieć to w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że je się nic nie stanie i to nie jest powód dla którego zakrywam szpary,poprostu nie chcę żeby się pył zmieszan z wełną unosił w strychodachu, i za każdym razem gdy będe tam wchodził później mieć to w mieszkaniu.
Pod deskę membranę dachową lub na deskę wykładzinę dywanową ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bida widac piszczy wycieraczki w wejsciu nie masz? moze jakas akcje humanitarna zorganizowac na zakup wycieraczki, a moze wolisz zabiorke na brakujaca deske by szpar w podlodze nie bylo?

 

moze i piszczy ale to nie Twoj interes, a za akcje humanitarna/zbiorke dziekuje, ale nie potrzebuje.

co do merytoryki to chyba nigdy podłogi drewnianej nie widziałes i co sie z nia dzieje jak deska porzadnie wyschnie, na szerokosci 6,5 m (tyle bedzie miec u mnie strych w podłodze) moze po kilku sezonach brakowac nawet poł deski (`10-15cm) jakby chciał pozniej wszystkie pozsuwac do siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]263378[/ATTACH]

Rom-Kon jakie się nazywają te uchwyty którymi przymontowałeś UD do krokwi koszowej?

Zdjęcie jest trochę nie ostre...

To są normalne grzybki, zgięte i wstawione pomiedzy profile UD. Wstępnie wyznaczają przebieg naroża, później

demontowane bo profile UD trzymają się na profilach CD skosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wiecej przeczytanych stron tym wiekszy metlik w głowie.

Teraz mam taka zagwostke. Piszecie tutaj zeby nie krecic na sztywno tj: nie przykrecac płyt do profili przysciennych UD, zeby nie skrecac razem profili UD i CD, ze wszystko ma pracowac, ze połaczenia slizgowe itd.

 

To ja sie pytam po co do jasnej ciasnej...wszsytkie te wieszaki? Czy pełnia one tylko funkcje podwieszania??? Czy przypadkiem nie jest tak ze to wieszak powinien amortyzowac ruchy wiezby dachowej? Czy nie powinno byc tak ze sufi z płyt KG oraz skosy powinny byc nieruchome a wszelkie ruchy wykonuje wyłacznie wieszak w profilach CD?

Jesli dobrze rozumuje to czemu nie kreic wszsytkiego na sztywno? Niech to stoi w miejscu a wieszaki niech robią swoje...;)

 

edit: kupiłem dzis wieszaki grzybkowe na skosy. teraz jak je w domu przymierzyłem do profila cd to sie okazuje ze sa w nim luzno. Czy tak powinno byc? czy przez te wieszaki nie bedzie przechodził mróz?

Edytowane przez rafmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie czy należy skręcać lub nitować łączniki profili cd czy tylko wsunąć profile, głównie chodzi mi o wzdłużne i te do mocowania profil do profila pod kątem prostym (nie chodzi o łącznik krzyżowy).

Jeśli stelaż jest dobrze zrobiony tzn. wieszaki dobrze rozmieszczone a profil łączony tak by "wisiał" na dwóch wieszakach (lub wieszaki i profil UD) to nie trzeba łączyć. Ale nic nie szkodzi jak z boków wkręcisz pchełki - najlepiej 8 na łączenie wtedy jest stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wiecej przeczytanych stron tym wiekszy metlik w głowie.

Teraz mam taka zagwostke. Piszecie tutaj zeby nie krecic na sztywno tj: nie przykrecac płyt do profili przysciennych UD, zeby nie skrecac razem profili UD i CD, ze wszystko ma pracowac, ze połaczenia slizgowe itd.

 

To ja sie pytam po co do jasnej ciasnej...wszsytkie te wieszaki? Czy pełnia one tylko funkcje podwieszania??? Czy przypadkiem nie jest tak ze to wieszak powinien amortyzowac ruchy wiezby dachowej? Czy nie powinno byc tak ze sufi z płyt KG oraz skosy powinny byc nieruchome a wszelkie ruchy wykonuje wyłacznie wieszak w profilach CD?

Jesli dobrze rozumuje to czemu nie kreic wszsytkiego na sztywno? Niech to stoi w miejscu a wieszaki niech robią swoje...;)

 

edit: kupiłem dzis wieszaki grzybkowe na skosy. teraz jak je w domu przymierzyłem do profila cd to sie okazuje ze sa w nim luzno. Czy tak powinno byc? czy przez te wieszaki nie bedzie przechodził mróz?

 

 

czy ktoś rozwieje moje watpliwosci, czy to za trudne pytania?? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś rozwieje moje wątpliwości, czy to za trudne pytania?? :rolleyes:

Sprawcą całego zamieszania jest firma RIGIPS przy wprowadzeniu systemu Rigistil okazało się ze profil przez nich produkowany UD ma bardzo wąska krawędź dolna rzędu 20mm i nie sposób było dokręcać płytę bo wkręty rozrywały krawędź płyty. Znaleźli paru naiwnych łosi typu ROM -KOM i innych co zaczęli pisać że nie można przykręcić płyty do UD. System miał być hitem i najtańszym systemem na rynku . System ten nie znalazł wielu zwolenników a narobił tyle zamieszania że ludzie uwierzyli .ale wielu nie potrafi się przyznać do błędu. Efekt mamy taki że dzisiejsze UD zjechały z UD 30 gdzie miało być 30mm na dokręcenie płyty do 25mm na dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stelaż jest dobrze zrobiony tzn. wieszaki dobrze rozmieszczone a profil łączony tak by "wisiał" na dwóch wieszakach (lub wieszaki i profil UD) to nie trzeba łączyć. Ale nic nie szkodzi jak z boków wkręcisz pchełki - najlepiej 8 na łączenie wtedy jest stabilnie.

 

Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawcą całego zamieszania jest firma RIGIPS przy wprowadzeniu systemu Rigistil okazało się ze profil przez nich produkowany UD ma bardzo wąska krawędź dolna rzędu 20mm i nie sposób było dokręcać płytę bo wkręty rozrywały krawędź płyty. Znaleźli paru naiwnych łosi typu ROM -KOM i innych co zaczęli pisać że nie można przykręcić płyty do UD. System miał być hitem i najtańszym systemem na rynku . System ten nie znalazł wielu zwolenników a narobił tyle zamieszania że ludzie uwierzyli .ale wielu nie potrafi się przyznać do błędu. Efekt mamy taki że dzisiejsze UD zjechały z UD 30 gdzie miało być 30mm na dokręcenie płyty do 25mm na dzisiaj.

 

Profi, czyli nie bedzie jakims błedem w sztuce jak poskrecam całość na sztywno czyli: płyty do UDeków, sufit -skos razem za pomoca profila V oraz murowana kolankowa do skosu tez za pomocą V-ki? Dobrze mysle?

W tej sytuacji poddasze (sufit, skos i sciany ) beda stanowic poskrecany monolit. Czy tak mozna to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...